Konto walutowe Credit Agricole

Dodaj do porównywarki

Czy konto walutowe w Credit Agricole się opłaca? Naprawdę za nic się nie płaci? Kursy walut są korzystne? Przeczytaj naszą analizę i opinie użytkowników.

Wiele banków oferujących ciekawe rozwiązania walutowe ma swoje korzenie w krajach zagranicznych. Również Credit Agricole wyszedł naprzeciw osobom, które chciałyby posiadać rachunek w obcej walucie.

Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co oferuje konto walutowe w Credit Agricole.

Dla kogo Rachunek Walutowy CA?

Rachunek Walutowy Credit Agricole to świetnie rozwiązanie w przypadku osób, którym zależy na posiadaniu rachunku walutowego w tym samym banku, w którym mają konto osobiste. To również dobra opcja dla osób, które szukają miejsca do przechowywania waluty bez wielu operacji zarówno w zakresie korzystania z karty, jak i samego rachunku – np. przy spłacie kredytu zaciągniętego w obcej walucie.

Waluty i spread

W Credit Agricole konto walutowe może być założone w euro, dolarach lub funtach (EUR, USD i GBP). Posiada spory spread o wartości 7%. Jednocześnie dostępny jest wyłącznie dla osób, które posiadają w banku swoje konto osobiste.

Jak wyglądają opłaty za konto walutowe?

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Credit Agricole
Nazwa
Rachunek Walutowy
Waluty
EUR, USD, GBP
Szacunkowy spread
7%
Prowadzenie konta
1 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
10 zł
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
0,25% min. 40 zł, max. 250 zł
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
0 zł
Rodzaje kart płatniczych
VISA Debit Wielowalutowa
Mastercard Debit Standard Wielowalutowa
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
9 zł lub 0 zł (pobierana z konta złotówkowego)
Zwolnienie z opłaty za kartę
wpływ na konto min. 1000zł/miesiąc i dokonanie min. 1 transakcji kartą lub BLIK w miesiącu
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 - 10 zł (+ 4% za przewalutowanie transakcji wykonanej w innej walucie niż waluta rachunku)
Konto oszczędnościowe
 • EUR: 0,1%
 • GBP: 0,1%
 • USD: 0,1%
Plusy
 • Karta Wielowalutowa

Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie rachunku są bezpłatne.
Przelewy zagraniczne obciążone są dodatkową opłatą w wysokości 0,25%, przy czym kwota ta musi zamknąć się w przedziale 40 i 250 zł. Tak samo wygląda opłata za przelewy krajowe w walucie, realizowane internetowo.
Przelewy europejskie SEPA są bezpłatne. Bez dodatkowych opłat można również odbierać przelewy przychodzące.

Karta wielowalutowa i opłaty

Karta wielowalutowa w Credit Agricole to jedna karta do konta osobistego w złotych i rachunków walutowych. Możesz nią płacić wygodnie w PLN, EUR, USD i GBP za granicą oraz w internecie bez prowizji za przewalutowanie – w ramach Twoich środków zgromadzonych na rachunku walutowym. W zależności od tego, w jakiej walucie wykonasz transakcję, bank automatycznie obciąży Twój właściwy rachunek złotowy lub walutowy.
Z karty można korzystać we wszystkich punktach handlowo-usługowych oznaczonych logo Visa lub Mastercard.

Wypłaty z bankomatów na całym świecie
Możesz korzystać z bankomatów na całym świecie, bez dodatkowych opłat. Tę swobodę możesz mieć za darmo w ramach Konta dla Ciebie VIP, za 5 zł miesięcznie – w ramach Konta dla Ciebie GO! i Konta dla Ciebie MOVE! lub za 7 zł miesięcznie, jeżeli posiadasz Konto dla Ciebie.

Oprocentowanie konta walutowego

Samo konto walutowe Credit Agricole nie jest oprocentowanie, istnieje jednak możliwość założenia rachunku oszczędnościowego w EUR, USD czy GBP. Co więcej, możliwe jest również założenie lokat walutowych z oprocentowaniem do 1% dla wszystkich trzech obsługiwanych w ramach konta walut.

Opinie końcowe: Konto walutowe Credit Agricole – zalety i wady

Plusy:

 • brak opłat za przelewy przychodzące – konto świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które odbierają świadczenia emerytalno-rentowne czy wypłaty zagraniczne na swoje własne konto walutowe;
 • brak opłat za prowadzenie konta – inwestycja staje się korzystna dla osób, którym zależy nie tyle na ciągłym dysponowaniu pieniędzmi, ile posiadaniu ich w pewnym zapasie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów manipulacyjnych.

Minusy:

 • konieczność posiadania konta w banku i otwarcia go w oddziale – to sprawia, że przybywa nam dodatkowe konto osobiste, zaś samo otwarcie nie jest możliwe w prosty sposób przez internet;
 • stałe płatności za wypłaty gotówki i kartę – zwiększa to koszty manipulacyjne dla osób, które dużo korzystają z konta w sposób aktywny;
 • płatne przelewy wychodzące – powodują, że konto staje się bardziej kosztowne, jeśli decydujemy się na realizację przelewów zagranicznych czy krajowych; powoduje to dodatkowe koszty, które zmniejszają drastycznie liczbę środków przy częstych przelewach.
Rachunek Walutowy

w ramach Konta dla Ciebie

3 Ocena Łączna
4 opinie
Konto walutowe Credit Agricole

5.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6
Kursy walut, spread
5
1.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
1
Kursy walut
2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
5 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Ireneusz 17 Marzec 2022 19:23
  0.25
  Wysokość opłat
  0
  Kursy walut
  10

  Ja też tęsknię do Lukas. Ale Lukas już nie wróci. W związku z tym tęsknię również do poprzedniej aplikacji obecnego banku. Obowiązująca na nic nie pozwala. Nie wiem, ile wydałem do dnia dzisiejszego kartą kredytową. Niczego nie mogę zapisać w pdf. Od dwóch lat pojawia mi się komunikat, że w trosce o mój komfort pracują nad udoskonaleniem systemu. Na moje interwencje już nikt nie odpowiada. Dziadostwo do kwadratu.

  + ZALETY: Są tzw. skarbonki - konta dla wnuków
  - WADY: brak dostępu do historii w pdf oraz wysokości opłat kartą kredytową
  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Niezadowolona 27 Styczeń 2020 16:35

  Jak dla mnie żenada za wszystko opłaty Z kosmosu,w wiekszosci placówek nie można już wybrać waluty A przewalutowanie jest niekorzystne….(np.aby wypłacić euro muszę pokonać Minimum 80km )bank pobiera nawet opłaty za dokonanie opłat Z konta…rezygnuje z tego bo za niedługo więcej pensji wydam na same opłaty dla banku

 3. Odpowiedz
  filip75 24 Kwiecień 2017 21:57
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Jestem w szoku!? Za to, że trzymam parę tysięcy na koncie muszę bulić jak za zboże?! To ostatnie chwile przygody z tym “wyzyskiem”. Opłata za token 5 zł… opłata za UŻYTKOWANIE karty 4,90 zł (bo wydałem 500 zł) inaczej wysysają 8 zł!!! Za co jeszcze zacznie CA pobierać opłaty? Za wpłacanie gotówki??? Za czasów Lukas Banku opłata wynosiła 3 zeta, bo wydawałem 300 z karty. A obecnie muszę oddawać ponad dychę! To mi przypomina Telekomunikację Polską i holendarne opłaty za połączenia i internetowe. Widać Francuzi tak mają. Niestety dla nich istnieją inne banki. Dewizy w Lukasie w życiu nie złożę. W PKO BP opłata euro konto to tylko 0,25€/m-c i oprocentowanie na start takie, jak po roku zanrożenia kapitału w Credit A. Tak się dba o klienta. Konto w CA mam od 2003 roku… zawsze parę tysięcy na koncie, a oni ostatnio odmówili mi wydania karty kredytowej, bo nie mam stałych dochodów?! W ciula lecą? Niestety dla nich lubię robić zakupy per internet, a z tak LICHYM bankiem szybciej rozejdę się jak z internetem. Obecnie planuję przejść do mBanku. Jednym słowem Credit Agricole nie dba o stałych klientów. Cokolwiek załatwić u nich w placówce trwa ponad godzinę (ludzie spłacają kredyty). Ostatnio tyle czekałem, by wpłacić 4 tys.na konto. Widać nie zależy im na wpłattach na konto.

  Pomocne(31) Niepomocne(12)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Mar 3 Luty 2017 10:22
  1.25
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  30

  jestem a raczej byłem aktywnym klientem przez 10 lat! Ostatnio naliczono mi opłaty których wcześniej nie było więc pojechałem do banku i poprosiłem o zamknięcie konta. Naturalnie Pani z obsługi zapytała DLACZEGO? Dlatego, że w LUKAS banku przez 10 lat nie zapłaciłem tyle co przez 3 msce obsługi konta w credit agrykola. Dziękuję, żegnam, nie składam się na pensję Żuliet Binosz.

  Pomocne(31) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  jania 12 Styczeń 2017 15:20
  1
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  30

  Kiedy CA było jeszcze LUKAS było dużo lepiej mam dwa konta jedno własne drugie wspólne z mama bo z powodu częstych chorób było wygodnie ale teraz jest problem jeśli chodzi o opłaty w sumie to konto kosztuje prawie 15 zł .Moje konto jest bezpłatne przelewy są zadarmo ale to jest konto założone w LUKAS e-konto

  Pomocne(32) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0