Konto Samodzielniaka

Sprawdź
+ 400 zł premii
Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Konto Samodzielniaka w BNP Paribas? Czy jest ono w 100% darmowe dla dziecka?  Analiza tabeli opłat i nasza recenzja.

Banki dostrzegły w dzieciach potencjał biznesowy. Przy okazji nauki oszczędzania czy zarządzania pieniędzmi chcą niejako wychować sobie przyszłych klientów, dlatego wprowadzają do oferty ROR dla nastolatka. Ostatni przykład to BNP Paribas.

Konto dla dziecka w BNP Paribas

Chodzi o Konto Samodzielniaka BNP Paribas. To darmowy rachunek dla osób w wieku 0-18 lat. Bank nie pobiera też opłat za przelewy internetowe, wyrobienie i obsługę karty płatniczej (Karta Samodzielniaka) ani wypłaty z obcych bankomatów.

Małolat może bezpłatnie wpłacać środki na rachunek we wpłatomatach przyoddziałowych. Lepiej żeby unikał operacji gotówkowych w placówkach, bo za każdą taką transakcję bank pobierze 10 zł.

Ważne! Konto Samodzielniaka jest rachunkiem wspólnym, którego współwłaścicielami są rodzic i jego dziecko. W związku z tym ten pierwszy może np. zmniejszać limity transakcyjne oraz wyłączyć w karcie opcję płatności zbliżeniowych.

powrót do menu ↑

Opłaty

Poniżej przedstawione główne opłaty jakie posiada Konto Samodzielniaka:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
BNP Paribas
Nazwa
Konto Samodzielniaka
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób niepełnoletnich poniżej 18 lat
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Plusy
 • Konto całkowicie darmowe

Co się dzieje po ukończeniu przez dziecko 18 lat?

Bank wysyła pismo, w którym informuje o konieczności zmiany pakietu na ROR oferowany dorosłym klientom. Może to być nadal konto wspólne. Latorośl może też przekształcić rachunek w indywidualne Konto Otwarte na Ciebie.

Ważne! Zawarcie umowy o nowy ROR w nowej taryfie wymaga obecności w oddziale obu współposiadaczy Konta Samodzielniaka, czyli rodzica i pełnoletniego już potomka.

powrót do menu ↑

Oprocentowanie

Specjalnie dla posiadaczy Konta Samodzielniaka BNP Paribas przygotował trzymiesięczny depozyt o nazwie Lokata dla Samodzielniaka ze stawką 0,5 proc. w skali roku.

Maksymalnie można na niej ulokować 5 tys. zł. Dozwolone jest założenie dwóch lokat. Z informacji na stronie banku wynika, że po zakończeniu depozytu można założyć go ponownie na tych samych warunkach.

Lokatę dla Samodzielniaka zakłada się w bankowości elektronicznej. Robi to opiekun ustawowy nastolatka lub dziecko – za zgodą rodzica.

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Zdalną obsługę rachunku umożliwia nastolatkowi aplikacja mobilna. Z tym że zbiera ona przeciętne noty u użytkowników. Plasuje się mniej więcej w środku stawki (nieco lepiej oceniają ją klienci z urządzeniami firmy Apple).

W GOmobile młoda osoba znajdzie kilka przydatnych funkcji:

 • podgląd stanu konta bez logowania,
 • możliwość przelewu przed zalogowaniem do pięciu wybranych odbiorców,
 • możliwość wygenerowania kodu Blik bez logowania,
 • doładowanie telefonu,
 • zakup biletów komunikacji miejskiej.

Sporą zaletą aplikacji jest bogaty wybór płatności mobilnych. Klient BNP Paribas może płacić telefonem (Apple Pay, Google Pay) i zegarkiem (Garmin Pay, Fitbit Pay).

Do tego dochodzi Blik. Jednak w BNP Paribas nie umożliwia on wykonywania szybkich przelewów na numer telefonu.

powrót do menu ↑

Jak założyć?

Przez internet:

Konto Samodzielniaka można założyć w bankowości internetowej GOonline. Robi to przedstawiciel ustawowy małoletniego, jeśli jest klientem Banku BNP Paribas, czyli ma tam konto osobiste.

Jeśli jeszcze nie mamy rachunku w BNP Paribas możemy założyć go tutaj w promocji .

W kilka minut składa się wniosek o założenie konta i wydanie karty płatniczej dziecku, a umowa jest zawierana przez Internet.

W oddziale:

Aby otworzyć Konto Samodzielniaka, nastolatek i rodzic muszą udać się do oddziału ze swoimi dokumentami tożsamości. Latorośli wystarczy legitymacja szkolna.

powrót do menu ↑

Końcowa opinia

Konto Samodzielniaka to jeden z lepszych rachunków, jeśli chodzi o ROR dla nastolatka. Jest prowadzony bezwarunkowo bezpłatnie. Darmowe są też podstawowe usługi z nim powiązane, w tym wypłaty ze wszystkich bankomatów. Wyróżnikiem rachunku jest również szeroki wybór płatności mobilnych (telefon i zegarek).

Do obsługi konta służy aplikacja mobilna, którą wyposażono w przydatne młodej osobie funkcje, np. możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej. Ale brakuje w niej szybkich przelewów na telefon.

eKonto Junior + eKonto osobiste

Kumulacja promocji

+ 420 zł premii i 100 zł dla dziecka
31 dni do końca promocji

Dokumenty do pobrania

Zobacz także inne konta dla dzieci:

Konto 360 Junior w Banku Millenium

Peopay Kids – konto dla dziecka w Pekao

8.5 Ocena Łączna
10 opinie
Konto Samodzielniaka

Nastolatek, który w BNP Paribas szuka darmowego konta osobistego, nie powinien być rozczarowany. Podstawowe usługi otrzyma tam bez opłat i będzie mógł płacić telefonem oraz zegarkiem.

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
8.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
9.4
Bankowość internetowa i mobilna
8.7
Dodatkowe korzyści
8.6
ZALETY
 • 0 zł za podstawowe usługi,
 • możliwość otwarcia online (dla obecnych klientów banku),
 • aplikacja mobilna dla dziecka.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0