Promocja zakończona

Konto Otwarte na Biznes

Sprawdź
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Konto firmowe BNP Paribas Otwarte dla Biznesu może być darmowe w utrzymaniu, ale wiąże się to z aktywnością po stronie klienta (wpływy i transakcje kartą). Jednak rachunek ma też zalety, które docenią osoby prowadzące biznes. Czy są ukryte opłaty lub haczyki w tej ofercie? Zobacz opinie klientów i naszą analizę.

BNP Paribas to jeden z większych banków na polskim rynku. Pod względem sumy bilansowej zajmuje szóste miejsce. Również pod względem liczby klientów czy placówek własnych plasuje się wysoko.

Konto firmowe BNP Paribas dla mikroprzedsiębiorców

W ofercie organizacji kierowanej przez Przemysława Gdańskiego znajdziemy Konto Otwarte dla Biznesu. To rachunek rozliczeniowy adresowany do mikroprzedsiębiorców, czyli jednoosobowych podmiotów gospodarczych, które nie prowadzą pełnej księgowości ani nie osiągają przychodów powyżej 4 mln zł.

Podstawowe opłaty

Założenie konta firmowego w BNP Paribas jest zwolnione z ponoszenia opłat, natomiast koszta jego prowadzenia są uzależnione od średniego poziomu salda w okresie miesięcznym. Skrócona tabela opłat i prowizji prezentuje się następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
BNP Paribas
Nazwa
Konto Otwarte na Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
15 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
średniomiesięczne saldo min. 3000 zł lub wpływy min. 20 tys. / mies.
Przelew przez internet
0 zł - 20 szt. w miesiącu
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
8 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 700 zł w miesiącu
Darmowe bankomaty
BNP Paribas, Euronet
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
1,5%, min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,15-0,35%, min. 10 zł
wpłatomat: 0 zł
Plusy

Rachunek firmowy BNP Paribas obłożony jest warunkową opłatą w wysokości 15 zł miesięcznie. Firma jej unika, jeśli utrzyma miesięczne saldo na poziomie 3 tys. zł lub osiągnie wpływy min. 20 tys. zł.

Uwaga! Mikrofirmy ze stażem krótszym niż pół roku korzystają z konta bezpłatnie przez 12 miesięcy od zawarcia umowy.

Koszty rachunków pomocniczych zależą od wielkości comiesięcznych wpływów. Są prowadzone za darmo, jeśli na konto wpływa min. 100 tys. zł. Gdy wpływy wynoszą min. 20 tys. zł, opłata spada do 10 zł. W pozostałych przypadkach jest to 20 zł za każdy rachunek pomocniczy.

Uwaga! Za zamknięcie Konta Otwartego dla Biznesu przed upływem sześciu miesięcy od jego otwarcia BNP Paribas pobiera 50 zł. Lepiej więc przemyśleć decyzję o zawarciu umowy.

Bank wydaje firmową kartę debetową Mastercard Business bezpłatnie. Koszt jej obsługi zależy od wielkości miesięcznych wpływów i waha się od 0 (wpływy 100 tys. zł) przez 3,5 (wpływy 20 tys. zł) po 7 zł (mniejsze niż 20 tys. zł). Obrót kartą zwalniający z opłaty wynosi 700 zł miesięcznie.

Zwykłe przelewy internetowe w PLN są bezpłatne i nielimitowane tylko gdy wpływ na konto wyniesie co najmniej 100 000 zł miesięcznie. Przy wpływach poniżej 20 tys. zł/ miesiąc darmowe jest tylko 20 pierwszych przelewów w miesiącu.

Posiadacz konta bezpłatnie podejmie gotówkę w maszynach przyoddziałowych oraz sieci Euronet. Każda wypłata w innym bankomacie w kraju kosztować go będzie 1,5 proc. pobranej kwoty (nie mniej niż 5 zł).

Wpłaty w kasie obarczone są prowizją zależną od wielkości wpływów i wahają się od 0,35 przez 0,25 do 0,15 proc. (opłata minimalna 5-10 zł). Transakcje we wpłatomatach zlokalizowanych przy placówkach odbywają się za darmo.

Posiadacza Konta Otwartego na Biznes chcący płacić bezpośrednio w walucie obcej może zamówić jedynie kartę w EUR (ma się to zmienić w listopadzie, gdy mikroprzedsiębiorcy będą mogli zamawiać także kartę multiwalutową). Bank wydaje ją bezpłatnie, a za obsługę pobiera 3 euro miesięcznie. Dzięki temu plastikowi transakcje w europejskiej walucie odbywają się bez kosztów przewalutowania.

Co w pozostałych przypadkach? Przy rozliczaniu płatności w innych jednostkach bank najpierw przewalutowuje je na euro po kursie organizacji Mastercard (generalnie jest on korzystny), a później na złotówki po własnym kursie (ten jest niekorzystny dla klienta). Na szczęście cała procedura jest zwolniona z prowizji.

BNP Paribas nie prowadzi kantoru internetowego. Zatem chcąc zlecić przelew zagraniczny, trzeba wcześniej kupić dewizy w innym miejscu, np. niezależnym kantorze online.

Wypłata kartą w EUR w bankomacie zagranicznym jest obarczona 3-proc. prowizją (min. 2 EUR). Taka sama operacja kartą w złotówkach wiąże się z taką samą prowizją, ale wyższą opłatą minimalną (10 zł) i przewalutowaniem.

Bankowość internetowa i mobilna

Do obsługi zdalnej Konta Otwartego na Biznes służy system Biznes Pl@net oraz aplikacja mobilna o tej podobnej nazwie (Mobile Biznes Pl@net).

Ten pierwszy jest dużo bardziej rozbudowanym serwisem niż przy bankowość dla klientów detalicznych. Zapewnia m.in. dostęp do akredytyw (importowych i eksportowych). Umożliwia m.in. zarządzanie kluczami kryptograficznymi, certyfikatami autoryzacyjnymi, zastrzeganie kart sprzężonych z rachunkiem czy blokowanie skradzionych lub zgubionych telefonów do płatności mobilnych. Z poziomu Biznes Pl@net można też zarządzać uprawnieniami osób mających dostęp do konta i kart płatniczych.

Jeśli korzystamy z usług BNP Paribas jako osoby fizyczne, możemy przełączać się między kontami bez konieczności powtórnego logowania.

Mobile Biznes Pl@net dostępny jest na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Jednak aplikacja zbiera fatalne oceny. Użytkownicy przyznali jej 1,4 gwiazdki (na pięć). Pewną okolicznością łagodzącą jest mała próba – łącznie wystawiono 165 ocen.

Powodem tak niskiej noty jest zapewne archaiczny inferfejs i mała funkcjonalność softu. Przykładowo bez uprzedniego wprowadzenia odbiorcy w bankowości internetowej klient nie zleci na telefonie przelewu do nowego kontrahenta. Może jedynie nadawać transfery do istniejących adresatów. Aplikacja nie zapewnia też dostępu do Blika.

Na plus można zapisać opcję powiązania Mobile Biznes Planet z systemem finansowo-księgowym firmy. Służy do tego usługa BNP Paribas Connect (Host-to-Host).

Mikroprzedsiębiorcy mający Konto Otwarte na Biznes mogą korzystać z płatności mobilnych. Wydawaną do rachunku kartę Mastercard Business można powiązać z portfelami Apple Pay i Google Pay.

Promocje do 1000 zł

bnp promocja dla firmDo 31 grudnia w BNP Paribas trwają dwie promocje.

W ramach pierwszej („Płać i wzrastaj”) bank nagradza przedsiębiorcę za transakcje kartą (do 600 zł) i zwalnia z opłaty za konto firmowe przez pół roku (90 zł).

W ramach drugiej („Wygodny biznes z terminalem”) organizacja kierowana przez Przemysława Gdańskiego proponuje sprzęt do przyjmowania płatności bezgotówkowych (400 zł) i obniżenie kosztów jego eksploatacji (o nawet 516 zł).

Zatem łączna maksymalna wartość premii pieniężnych przekracza 1600 zł. Przy czym gratyfikacje mają różną postać: gotówki, zwolnień z opłat oraz bonów Sodexo.

Pełną analiza wszystkich promocji znajduje się tutaj.

Zakładanie konta

Konto Otwarte na Biznes można otworzyć wyłącznie w oddziale.

Na miejscu należy okazać dowód osobisty. Ponadto trzeba podać NIP i REGON oraz podpisać oświadczenie o prowadzeniu działalności wpisanej do CEiDG.

Wady i zalety

Pod względem kosztowym Konto Otwarte na Biznes prezentuje się dość przeciętnie. Co prawda można uniknąć podstawowych opłat z nim związanych, ale dla niewielkich podmiotów z małymi kosztami będzie to dość trudne. Na szczęście BNP Paribas nie limituje darmowych przelewów, co w segmencie biznesowym nie jest takie powszechne. Na plus można też zapisać bezpłatny dostęp do największej w kraju sieci bankomatów oraz brak prowizji za przewalutowanie płatności zagranicznych kartą.

Promocja BNP Paribas dla firm najbardziej opłaci się przedsiębiorcom, którzy mają duże koszty stałe i mogą je opłacić kartą. Przy obrotach plastikiem rzędu 5000 zł w każdym z sześciu kolejnych miesięcy otrzymają maksymalny money-back, czyli 600 zł. Do tego przez pół roku bezwarunkowo unikną opłaty za konto firmowe, co da im 90 zł oszczędności.

Jeśli zamówią terminal POS i zapewnią na nim obrót na 10.000 zł w każdym z dwóch kolejnych miesięcy, wzbogacą się o 400 zł w formie bonów Sodexo. Przez pierwszy rok nie zapłacą też za dzierżawę sprzętu ani rozliczanie transakcji, co przyniesie im ok. 500 zł oszczędności.

Konto Otwarte na Biznes

Kumulacja promocji

Promocja zakończona
4 Ocena Łączna
3 opinie
Konto Otwarte na Biznes

5.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
5.5
3.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
2.6
Bankowość internetowa i mobilna
4.6
Dodatkowe korzyści
3.6
ZALETY
 • możliwość zwolnienia z podstawowych opłat,
 • darmowe i nielimitowane przelewy internetowe Elixir,
 • darmowe bankomaty Euronet,
 • brak prowizji za przewalutowanie,
 • kurs Mastercardu przy przewalutowaniu (dotyczy transakcji z innych walut na EUR).
WADY
 • wysoki obrót kartą zwalniający z opłaty miesięcznej,
 • brak możliwości zdalnego zawarcia umowy,
 • brak wewnętrznego kantoru online,
 • mało funkcjonalna aplikacja mobilna.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  oszukiwany przez BNP Paribas 8 Marzec 2021 02:22
  0.3
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  mamy 08.03.2021 i dzisiaj widzę że doszła opłata za każdy przelew od pierwszego wykonanego po 1zł. porażka. podpisałem umowę gdzie wpłaty i przelewy miały być bez opłat. w międzyczasie bank tylko dosyła zmianę opłat wraz z tabelami i tak teraz płacę za przelewy, za wpłaty utargu w placówce. kiedy zapytałem w oddziale dlaczego tak jest dostałem opryskliwą odpowiedź, że w innych bankach też tak jest. ale ja nie jestem w innych tylko w tym konkretnym gdzie miesięcznie robione było obrotu na 150tys. przelewy jakie robię w miesiącu około 40 do 60, wpłaty utargu w oddziale około 80-100tys zł miesięcznie, reszta to około 40-60tys z operacji na terminalu. w tym momencie wychodzi że suma opłat generowana miesięcznie oscyluje na około 120-160zł. PORAŻKA za to że macie moje pieniądze do obrotu? to są podstawowe rzeczy o których napisałem a bank wychodzi z założenia nie chcesz to nie korzystaj i tą droga mam rozpoczętą procedurę przenoszenia rachunków. Pozdrawiam przeniesympatyczną obsługę która ma problem że musi pracować i “coś” robić.

  + ZALETY: teraz to już chyba brak
  - WADY: wpłaty w banku stały się kosztowne bo bank sam zmienił sobie regulamin, przelewy miały być darmowe a teraz już nie są bo bank sam zmienił sobie regulamin. klient jest tylko informowany o kolejnych niekorzystnych zmianach
  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Ewa 11 Marzec 2020 07:30

  Ewa – obsługa w banku makabryczna / nieprzyjemne panie z wysokim mniem,aniu o sobie, niektóre absolutnie niekompetentne , personel chyba z łapanki, co jest o tyle dziwne, że ” stara załoga ” została zwolniona, a nowy nabytek nie nadaje się do tej pracy/. Koszty obsługi w tym banku absurdalnie wysokie, żeby cokolwiek załatwić czeka się niekiedy po pól godziny. Nie ma asystenta, pod opieką którego jesteś od dnia założenia konta / w innych bankach to standart /. Mam 3 konta w tym banku- firmowe i osobiste / swoje i męża / i z wielką ulgą zlikwidowałam wszystkie , oszczędzając miesięcznie 24 zł. Najgorsze są francuskie banki, a nawet sami mieszkańcy Francji nie mają dobrego zdania o tym banku. Nie wybrałam go dobrowolnie lecz w wyniku fuzji z Raiffaisen bank zostałam tam przeniesiona. Odradzam tam zakładanie konta

 3. Odpowiedz
  kokon 18 Marzec 2017 21:39
  3.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  90

  Obsługa “centralna” + infolinia kompletne dziadostwo.
  Obsługa w Oddziale w Prudniku super.
  Moim życzeniem jest, aby tak było we wszystkich Oddziałach.
  Nysa już odstaje.

  Pomocne(7) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Stokrotka 30 Styczeń 2016 10:36
  1.3
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  10

  Odradzam i cały ten śmieszny bank. Gubią wnioski o karty, potem cudownie odnajdują i nie informują Klienta, mówią, ze oddzwonią, nie oddzwaniają, każdy Konsultant na infolinii mówi coś innego, na e-maile nie odpowiadają albo nie na temat albo na jedno pytanie z dwóch, trzeba do nich pisać po kilka razy z tym samym, aby się czegoś dowiedzieć. Może fajny bank, gdy nie ma problemu, ale gdy coś zawalą z winy banku, owszem dostałam przeprosiny, nawet listem poleconym, ale co z tego, skoro przez ponad miesiąc nie mogłam korzystać z karty i swoich środków? Bank nie przewiduje rekompensaty z tego tytułu. Mało profesjonalna obsługa, nieuprzejmi Konsultanci, nikt nic nie wie. Odradzam ten bank. Założyłam sobie konto w innym banku i jest różnica w podejściu do Klienta niesamowita.

  Pomocne(24) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0