Promocja zakończona

Konto Otwarte na Biznes

Sprawdź
+ 1000 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Konto firmowe BNP Paribas Otwarte dla Biznesu może być darmowe w utrzymaniu, ale wiąże się to z aktywnością po stronie klienta (wpływy i transakcje kartą). Jednak rachunek ma też zalety, które docenią osoby prowadzące biznes. Czy są ukryte opłaty lub haczyki w tej ofercie? Zobacz opinie klientów i naszą analizę.

BNP Paribas to jeden z większych banków na polskim rynku. Pod względem sumy bilansowej zajmuje szóste miejsce. Również pod względem liczby klientów czy placówek własnych plasuje się wysoko.

Konto firmowe BNP Paribas dla mikroprzedsiębiorców

W ofercie organizacji kierowanej przez Przemysława Gdańskiego znajdziemy Konto Otwarte dla Biznesu. To rachunek rozliczeniowy adresowany do mikroprzedsiębiorców, czyli jednoosobowych podmiotów gospodarczych, które nie prowadzą pełnej księgowości ani nie osiągają przychodów powyżej 4 mln zł.

Podstawowe opłaty

Założenie konta firmowego w BNP Paribas jest zwolnione z ponoszenia opłat, natomiast koszta jego prowadzenia są uzależnione od średniego poziomu salda w okresie miesięcznym. Skrócona tabela opłat i prowizji prezentuje się następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
BNP Paribas
Nazwa
Konto Otwarte na Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
15 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
średniomiesięczne saldo min. 3000 zł lub wpływy min. 20 tys. / mies.
Przelew przez internet
0 zł - 20 szt. w miesiącu
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
8 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
9 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 500 zł w miesiącu
Bankomaty
BNP Paribas, Euronet
Wypłaty z bankomatów w Polsce
1,5%, min. 10 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,15-0,35%, min. 10 zł
wpłatomat: 0 zł
Plusy

Rachunek firmowy BNP Paribas obłożony jest warunkową opłatą w wysokości 15 zł miesięcznie. Firma jej unika, jeśli utrzyma miesięczne saldo na poziomie 3 tys. zł lub osiągnie wpływy min. 20 tys. zł.

Uwaga! Mikrofirmy ze stażem krótszym niż pół roku korzystają z konta bezpłatnie przez 12 miesięcy od zawarcia umowy.

Koszty rachunków pomocniczych zależą od wielkości comiesięcznych wpływów. Są prowadzone za darmo, jeśli na konto wpływa min. 100 tys. zł. Gdy wpływy wynoszą min. 20 tys. zł, opłata spada do 10 zł. W pozostałych przypadkach jest to 20 zł za każdy rachunek pomocniczy.

Uwaga! Za zamknięcie Konta Otwartego dla Biznesu przed upływem sześciu miesięcy od jego otwarcia BNP Paribas pobiera 50 zł. Lepiej więc przemyśleć decyzję o zawarciu umowy.

Bank wydaje firmową kartę debetową Mastercard Business bezpłatnie. Koszt jej obsługi wynosi 9 zł. Obrót kartą zwalniający z opłaty wynosi 500 zł miesięcznie.

Zwykłe przelewy internetowe w PLN są bezpłatne i nielimitowane tylko gdy wpływ na konto wyniesie co najmniej 100 000 zł miesięcznie. Przy wpływach poniżej 20 tys. zł/ miesiąc darmowe jest tylko 20 pierwszych przelewów w miesiącu.

Posiadacz konta bezpłatnie podejmie gotówkę w maszynach przyoddziałowych oraz sieci Euronet. Każda wypłata w innym bankomacie w kraju kosztować go będzie 1,5 proc. pobranej kwoty (nie mniej niż 10 zł).

Z wpłatomatów własnych przedsiębiorca może korzystać bez prowizji. Za skorzystanie z wpłatomatów Planet Cash i Euronet bank nalicza 0,5 proc. (min. 10 zł). Operacje gotówkowe w oddziałach to koszt 0,6 proc. (min. 10 zł).

Bankowość internetowa i mobilna

Do obsługi zdalnej Konta Otwartego na Biznes służy system Biznes Pl@net oraz aplikacja mobilna o tej podobnej nazwie (Mobile Biznes Pl@net).

Ten pierwszy jest dużo bardziej rozbudowanym serwisem niż przy bankowość dla klientów detalicznych. Zapewnia m.in. dostęp do akredytyw (importowych i eksportowych). Umożliwia m.in. zarządzanie kluczami kryptograficznymi, certyfikatami autoryzacyjnymi, zastrzeganie kart sprzężonych z rachunkiem czy blokowanie skradzionych lub zgubionych telefonów do płatności mobilnych. Z poziomu Biznes Pl@net można też zarządzać uprawnieniami osób mających dostęp do konta i kart płatniczych.

Jeśli korzystamy z usług BNP Paribas jako osoby fizyczne, możemy przełączać się między kontami bez konieczności powtórnego logowania.

Mobile Biznes Pl@net dostępny jest na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Jednak aplikacja zbiera fatalne oceny. Użytkownicy przyznali jej 1,4 gwiazdki (na pięć). Pewną okolicznością łagodzącą jest mała próba – łącznie wystawiono 165 ocen.

Powodem tak niskiej noty jest zapewne archaiczny inferfejs i mała funkcjonalność softu. Przykładowo bez uprzedniego wprowadzenia odbiorcy w bankowości internetowej klient nie zleci na telefonie przelewu do nowego kontrahenta. Może jedynie nadawać transfery do istniejących adresatów. Aplikacja nie zapewnia też dostępu do Blika.

Na plus można zapisać opcję powiązania Mobile Biznes Planet z systemem finansowo-księgowym firmy. Służy do tego usługa BNP Paribas Connect (Host-to-Host).

Mikroprzedsiębiorcy mający Konto Otwarte na Biznes mogą korzystać z płatności mobilnych. Wydawaną do rachunku kartę Mastercard Business można powiązać z portfelami Apple Pay i Google Pay.

Promocja +1000 zł na start

paribas promocja 1000 zł dla firm

Trwająca do 31 grudnia akcja „+1000 dla biznesu” skierowana jest do klientów biznesowych, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych, które na 5 listopada nie mają rachunku firmowego w taryfie Konto Otwarte na Biznes. Zatem nie ma żadnej karencji. Byli klienci również skorzystają z promocji.

W większości przypadków realna będzie premia 700 zł, którą otrzymuje się po wykazaniu niewielką aktywnością w każdym z dwóch kolejnych miesięcy po otwarciu Konta Otwartego na Biznes (przelew do ZUS-u, obroty kartą na 500 zł i transakcja Blikiem). Dodatkowe 300 zł zyskuje się po zawarciu umowy o terminal i przyjęciu na nim jednej płatności w każdym z dwóch kolejnych miesięcy.

Pełną analiza warunków promocji znajduje się tutaj.

Wady i zalety

Pod względem kosztowym Konto Otwarte na Biznes prezentuje się dość przeciętnie. Opłaty za ROR unika się przy wpływach 20.000 zł lub utrzymaniu salda 3000 zł. Karta jest darmowa po wykonaniu nią płatności na min. 500 zł. Do tego dochodzi pula darmowych przelewów, co w segmencie biznesowym nie jest takie powszechne. Na plus można też zapisać bezpłatny dostęp do największej w kraju sieci bankomatów oraz brak prowizji za przewalutowanie płatności zagranicznych kartą.

W promocji, w której nie obowiązuje żadna karencja, klienci firmowi mogą zyskać do 1000 zł w bonach do zrealizowania na Allegro i w Biedronce. Warunki otrzymania większej części premii są bardzo łatwe do spełnienia.

Konto Otwarte na Biznes

Promocja +1000 dla Biznesu

+ 1000 zł premii
Promocja zakończona
8.3 Ocena Łączna
0 opinie
Konto Otwarte na Biznes

Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
8.5
ZALETY
 • możliwość zwolnienia z podstawowych opłat,
 • darmowe i nielimitowane przelewy internetowe Elixir,
 • darmowe bankomaty Euronet,
 • brak prowizji za przewalutowanie,
 • kurs Mastercardu przy przewalutowaniu (dotyczy transakcji z innych walut na EUR).
WADY
 • wysoki obrót kartą zwalniający z opłaty miesięcznej,
 • brak możliwości zdalnego zawarcia umowy,
 • brak wewnętrznego kantoru online,
 • mało funkcjonalna aplikacja mobilna.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0