Konto Otwarte dla Młodych

Sprawdź
+ 350 zł premii
9 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.09.07

Czy warto założyć Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas? Czy jest to naprawdę konto za 0 zł bez haczyków dla młodych osób do 26 roku życia? Jakie są prawdziwe opłaty?  Jak zdobyć 350 zł  premii w najnowszej promocji? Opinie i nasza analiza.

BNP Paribas należy do sześciu największych banków w Polsce. Swoją pozycję zawdzięcza po części przejmowaniu konkurentów (w ostatnich latach kupił BGŻ, Sygmę i Raiffeisen Polbank), a po części – licznym promocjom. W ramach tych ostatnich płaci za otwarcie i używanie konta albo wyrobienie karty kredytowej.

Konto Otwarte na Ciebie dla młodych to darmowy rachunek bieżący, który z Kartą Otwartą na Dzisiaj zapewnia bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w kraju. Do tego umożliwia wygodne zarządzanie środkami i płacenie telefonem.

Opłaty

BNP Paribas należy też do tych banków, które preferencyjnie traktują młodych klientów. Przejawia się to w braku opłat i prowizji za podstawowe usługi.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
BNP Paribas
Nazwa
Konto Otwarte
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
6 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - BNP Paribas, Global Alliance
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł
Oddział: 10 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Dobrze Oszczędnościowe z oprocentowaniem 0,5%
Konto walutowe
EUR, USD

Otóż klienci w wieku poniżej 26 lat, którzy mają Konto Otwarte na Ciebie oraz sprzężoną z nim Kartę Otwartą na Dzisiaj, nie ponoszą żadnych kosztów utrzymania rachunku. Co więcej, nie muszą przy tym spełniać żadnych warunków. Innymi słowy mogą za darmo korzystać z ROR-u, karty, standardowych przelewów internetowych oraz wszystkich bankomatów w kraju.

Po ukończeniu przez klienta 26. roku życia zaczynają go obowiązywać pewne ograniczenia i opłaty. Dotyczą one obsługi instrumentu płatniczego (3 zł miesięcznie) oraz obcych bankomatów (5 zł za każdą operację, z wyjątkiem urządzeń Planet Cash). Z tym że pierwszej daniny posiadacz rachunku unika po wykonaniu kartą jednej płatności w miesiącu na dowolną kwotę.

Konto z kartą Otwartą na DzisiajOsoby poniżej 26 latOsoby od 26 lat
Opłata za prowadzenie konta
0 zł 0 zł
Opłata za kartę
0 zł 3 zł lub 0 zł (0 zł po wyk. 1 transakcji kartą)
Przelew przez internet
0 zł 0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł 0 zł - BNP Paribas, Planet Cash
5 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - BNP Paribas, Global Alliance
10 zł - pozostałe
0 zł - BNP Paribas, Global Alliance
10 zł - pozostałe
powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna BNP Paribas jest dobrze oceniana przez użytkowników. Posiadacze urządzeń z Androidem wystawili jej 4,6 gwiazdki.

Oprogramowanie wyposażono niemal we wszystkie najważniejsze funkcje, które umożliwiają wygodne zarządzanie finansami. Mowa nie tylko o przelewach, podglądzie salda, ale też płatnościach mobilnych. Klienci banku mogą korzystać z portfeli cyfrowych Google Pay, Apple Pay oraz Blika.

Od niedawna aplikacja pozwala również na zakup biletów parkingowych i komunikacji miejskiej. Pojawiła się w niej też mobilna autoryzacja (zatwierdzanie transakcji na ekranie – bez przepisywania kodów SMS).

Jednak użytkownicy wciąż nie mogą zlecać szybkich przelewów na numer telefonu. To chyba największa słabość GOmobile. Niektórzy klienci narzekają również na brak funkcji skanuj i zapłać czy powiadomień push.

Mimo tych wad aplikacja ma kilka unikalnych rozwiązań:

 • przelewy do ulubionych odbiorców bez logowania,
 • przelewy wewnętrzne bez logowania – wystarczy przeciągnąć suwak w odpowiednią stronę (po lewej zawsze znajduje się główny produkt),
 • podgląd posiadanego na Allegro limitu kredytowego (bank współpracuje z platformą w zakresie kredytów ratalnych).

BNP Paribas wdrożył także nową bankowość internetową.

Wizualnie serwis GOonline prezentuje się znacznie lepiej od poprzednika. Jego wygląd wpisuje się w panujący w branży trend, który polega na wyświetlaniu posiadanych przez klienta produktów w postaci kafli. W nowym systemie pojawiły się skróty do najczęściej wykonywanych operacji. Użytkownik może też dostosować tło do swoich preferencji, nadawać i zmieniać nazwy produktom.

powrót do menu ↑

Oszczędzanie

Instytucja kierowana przez Przemysława Gdańskiego ma jedną z najgorszych ofert depozytowych, co sprawia, że nie opłaca się tam trzymać nadwyżek finansowych.

Na koncie oszczędnościowym BNP Paribas proponuje 0,1 proc., a na najlepszej lokacie – 0,2 proc. W obu przypadkach są to stawki poniżej średniej.

powrót do menu ↑

Promocja 350 zł na start

Bank dość często organizuje promocje, w ramach których kusi kilkusetzłotowymi premiami za otwarcie konta osobistego.

bnp paribas promocja 350 złW trwającej do 27 września promocji “Premiuj z BNP Paribas” możemy zyskać 350 zł premii w gotówce.

Jak zdobyć 350 zł w promocji krok po kroku?

 • do 27 września  zarejestrować się na specjalnej stronie promocyjnej (zaznaczamy wszystkie checkboxy), następnie z wygenerowanego tam linku złożyć wniosek o otwarcie konta z dowolną kartą i usługami bankowości internetowej,
 • do 18 października zawrzeć umowę i nadać karcie pin,
 • w październiku: zalogować się do bankowości elektronicznej i wykonać min. 2 przelewy,
 • w listopadzie: zalogować się do bankowości elektronicznej, dokonać transakcji kartą za min. 300 zł i zapewnić wpływy na nowo otwarte konto w łącznej wysokości min. 1000 zł.

Uwaga! Promocja jest ograniczona do pierwszych 1500 rejestracji. By wziąć, w niej udział konto musi być założone wyłącznie poprzez stronę promocyjną.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Jeśli mamy mniej niż 26 lat i chcemy za darmo korzystać z najważniejszych usług bankowych, Konto Otwarte na Ciebie (z Kartą Otwartą na Dzisiaj) może być bardzo bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jako jego posiadacze nie będziemy musieli zawracać sobie głowy warunkami zwalniającymi z opłat, bo tych po prostu nie ma.

Za sprawą dość funkcjonalnej aplikacji mobilnej będziemy mogli wygodnie zarządzać pieniędzmi i płacić telefonem za zakupy.

powrót do menu ↑

Zakładanie konta

Aby założyć konto Otwarte w banku BNP Paribas i zdobyć premie na start, należy:
1Zarejestrować się na stronie promocji – zaakceptować regulamin i zaznaczyć wymagane zgody.
Konto Otwarte

PROMOCJA: Premiuj z BNP Paribas

+ 350 zł premii
9 dni do końca promocji
2Przygotować dowód osobisty – będzie on potrzebny podczas wypełnienia wniosku, trzeba będzie załączyć zdjęcie dowodu lub wykonać je telefonem.
3Wypełnić wniosek – będzie trzeba uzupełnić niezbędne danych oraz załączyć zdjęcia dowodu osobistego (można je wykonać telefonem).
4Podpisać umowę elektronicznie  – za pomocą unikalnego kodu SMS w systemie partnera banku Autenti. Login do bankowości internetowej znajdziemy na umowie oraz w mailu, po aktywacji rachunku.
5Poczekać na kuriera – w ciągu kilku dni przyjedzie kurier, który przywiezie kartę płatniczą.
6Nadać karcie PIN – instrukcja znajduje się w przesyłce.
Poprzez nadanie PIN-u aktywujemy rachunek (login widnieje w umowie, którą otrzymaliśmy mailowo).
8.5 Ocena Łączna
10 opinie
Konto Otwarte na Ciebie dla Młodych

9.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9.5
8.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
8.6
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
8.2
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0