Konto Otwarte dla Młodych 18-26

Sprawdź
+ 600 zł premii
5 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.04.10

Czy warto założyć Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas? Czy jest to naprawdę konto za 0 zł bez haczyków dla młodych osób do 26 roku życia? Jakie są prawdziwe opłaty?  Jak zdobyć 600 zł premii w promocjach? Opinie i nasza analiza.

BNP Paribas należy do sześciu największych banków w Polsce. Swoją pozycję zawdzięcza po części przejmowaniu konkurentów (w ostatnich latach kupił BGŻ, Sygmę i Raiffeisen Polbank), a po części – licznym promocjom. W ramach tych ostatnich płaci za otwarcie i używanie konta albo wyrobienie karty kredytowej.

Konto Otwarte na Ciebie dla młodych to darmowy rachunek bieżący, który z Kartą Otwartą na Dzisiaj zapewnia bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w kraju. Do tego umożliwia wygodne zarządzanie środkami i płacenie telefonem.

Opłaty

BNP Paribas należy też do tych banków, które preferencyjnie traktują młodych klientów. Przejawia się to w braku opłat i prowizji za podstawowe usługi.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
BNP Paribas
Nazwa
Konto Otwarte
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
6 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Karta darmowa dla osób do 26 lat
Bankomaty
0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce dla osób, które nie ukończyły 26 lat
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - BNP Paribas, Global Alliance
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł
Oddział: 10 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Dobrze Oszczędnościowe z oprocentowaniem 1%
Konto walutowe
EUR, USD

Otóż klienci w wieku poniżej 26 lat, którzy mają Konto Otwarte na Ciebie oraz sprzężoną z nim Kartę Otwartą na Dzisiaj, nie ponoszą żadnych kosztów utrzymania rachunku. Co więcej, nie muszą przy tym spełniać żadnych warunków. Innymi słowy mogą za darmo korzystać z ROR-u, karty, standardowych przelewów internetowych oraz wszystkich bankomatów w kraju.

Po ukończeniu przez klienta 26. roku życia zaczynają go obowiązywać pewne ograniczenia i opłaty. Dotyczą one obsługi instrumentu płatniczego (7 zł miesięcznie) oraz obcych bankomatów (5 zł za każdą operację, z wyjątkiem urządzeń Planet Cash). Z tym że pierwszej daninę posiadacz rachunku może obniżyć do 2 zł po comiesięcznym wykonaniu kartą trzech płatności w miesiącu na dowolną kwotę.

Konto z kartą Otwartą na Dzisiaj Osoby poniżej 26 lat Osoby od 26 lat
Opłata za prowadzenie konta
0 zł 0 zł
Opłata za kartę
0 zł 7 zł lub 2 zł
(2 zł po wyk. 3 transakcji kartą)
Przelew przez internet
0 zł 0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł 0 zł - BNP Paribas, Planet Cash
7 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - BNP Paribas, Global Alliance
3% min. 12 zł - pozostałe
0 zł - BNP Paribas, Global Alliance
3% min. 12 zł - pozostałe
powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna BNP Paribas jest dobrze oceniana przez użytkowników. Posiadacze urządzeń z Androidem wystawili jej 4,6 gwiazdki.

Oprogramowanie wyposażono niemal we wszystkie najważniejsze funkcje, które umożliwiają wygodne zarządzanie finansami. Mowa nie tylko o przelewach, podglądzie salda, ale też płatnościach mobilnych. Klienci banku mogą korzystać z portfeli cyfrowych Google Pay, Apple Pay oraz Blika.

Od niedawna aplikacja pozwala również na zakup biletów parkingowych i komunikacji miejskiej. Pojawiła się w niej też mobilna autoryzacja (zatwierdzanie transakcji na ekranie – bez przepisywania kodów SMS).

Jednak użytkownicy wciąż nie mogą zlecać szybkich przelewów na numer telefonu. To chyba największa słabość GOmobile. Niektórzy klienci narzekają również na brak funkcji skanuj i zapłać czy powiadomień push.

Mimo tych wad aplikacja ma kilka unikalnych rozwiązań:

 • przelewy do ulubionych odbiorców bez logowania,
 • przelewy wewnętrzne bez logowania – wystarczy przeciągnąć suwak w odpowiednią stronę (po lewej zawsze znajduje się główny produkt),
 • podgląd posiadanego na Allegro limitu kredytowego (bank współpracuje z platformą w zakresie kredytów ratalnych).

BNP Paribas wdrożył także nową bankowość internetową.

Wizualnie serwis GOonline prezentuje się znacznie lepiej od poprzednika. Jego wygląd wpisuje się w panujący w branży trend, który polega na wyświetlaniu posiadanych przez klienta produktów w postaci kafli. W nowym systemie pojawiły się skróty do najczęściej wykonywanych operacji. Użytkownik może też dostosować tło do swoich preferencji, nadawać i zmieniać nazwy produktom.

powrót do menu ↑

Oszczędzanie

Instytucja kierowana przez Przemysława Gdańskiego ma jedną z lepszych ofert depozytowych, co sprawia, że opłaca się tam trzymać nadwyżki finansowe.

Nazwa produktu Oprocentowanie Kwota maks. Okres Warunki
Lokata na Nowe Środki
3,75% - lokata na 18 miesięcy
3,75% - lokata na 12 miesięcy
4,0% - lokata na 6 miesięcy
4,5% - lokata na 3 miesiące
brak limitu od 3 do 18 miesięcy
 • dla posiadaczy konta w BNP Paribas
 • wpłata nowych środków
Lokata GOmobile
4,25% - lokata na 5 miesięcy
3,0% - lokata na 3 miesiące
50 000 zł 3 i 5 miesięcy
 • dla posiadaczy konta w BNP Paribas
 • lokata dostępna w aplikacji mobilnej
Konto Lokacyjne
1% -
 • dla posiadaczy konta w BNP Paribas
Lokata Urodzinowa
5,25% 20 000 zł 3 miesiące
 • dla posiadaczy konta w BNP Paribas
 • lokata może zostać otwarta w miesiącu urodzin klienta

Prym wiedzie Lokata na Nowe Środki, której odsetki wynoszą od 4,25% do 4,5% w zależności od terminu zapadalności (3-18 miesięcy). W tym przypadku nie obowiązują limity kwotowe. Aczkolwiek trzeba zapewnić nadwyżkę względem salda z określonego dnia.

Ciekawa jest też 5-miesięczna Lokata GOmobile ze stawką 4,5%. Założymy ją wyłącznie z poziomu aplikacji (w menu wybieramy Dla Ciebie > Oszczędności > Otwórz lokatę > Lokata GOmobile). Depozyt jest nieodnawialny. Limit wpłat wynosi 50.000 zł.

powrót do menu ↑

Promocja 600 zł na Start

bnp promocja 600 złBNP Paribas bardzo często organizuje promocje z atrakcyjnymi nagrodami za otwarcie ROR-u. Tym razem do zdobycia jest 520 zł w gotówce i 80 zł w bonach do Żabki.

Jak zdobyć nagrody o wartości 600 zł krok po kroku? Należy:

 • do 24 kwietnia 2024 r.  zarejestrować się na specjalnej stronie promocyjnej (zaznaczamy wszystkie checkboxy), następnie z wygenerowanego tam linku złożyć wniosek o otwarcie konta z dowolną kartą i usługami bankowości internetowej,
 • do 8 maja zawrzeć umowę, aktywować kartę,
 • w maju: zrealizować min. 4 transakcje Blikiem na dowolną kwotę, wykonać  przelewy na łączną kwotę min. 350 zł, zapewnić wpływy na konto na łączną kwotę min. 1000 zł.
 • w czerwcu: zrealizować min. 6 transakcji Blikiem na dowolną kwotę, wykonać  przelewy na łączną kwotę min. 350 zł, zapewnić wpływy na konto na łączną kwotę min. 1200 zł.

Promocja trwa do momentu osiągnięcia liczby 2000 rejestracji, lecz nie dłużej niż do 24 kwietnia 2024 r. Po osiągnięciu limitu, możliwość rejestracji zostanie zablokowana. Warto się zatem pospieszyć!

Pełna analiza warunków promocji została przedstawiona tutaj.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Jeśli mamy mniej niż 26 lat i chcemy za darmo korzystać z najważniejszych usług bankowych, Konto Otwarte na Ciebie (z Kartą Otwartą na Dzisiaj) może być bardzo bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jako jego posiadacze nie będziemy musieli zawracać sobie głowy warunkami zwalniającymi z opłat, bo tych po prostu nie ma. Do tego mogą całkiem nieźle ulokować swoje oszczędności na lokatach z oprocentowaniem do 4,5% w skali roku.

Za sprawą dość funkcjonalnej aplikacji mobilnej będziemy mogli wygodnie zarządzać pieniędzmi i płacić telefonem za zakupy.

powrót do menu ↑

Zakładanie konta

Aby założyć konto Otwarte w banku BNP Paribas i zdobyć premie na start, należy:
1Zarejestrować się na stronie wybranej promocji – zaakceptować regulamin i zaznaczyć wymagane zgody.
Konto Otwarte

Giga premia

+ 600 zł premii
5 dni do końca promocji
2Przygotować dowód osobisty – będzie on potrzebny podczas wypełnienia wniosku, trzeba będzie załączyć zdjęcie dowodu lub wykonać je telefonem.
3Wypełnić wniosek – będzie trzeba uzupełnić niezbędne danych oraz załączyć zdjęcia dowodu osobistego (można je wykonać telefonem).
4Podpisać umowę elektronicznie  – za pomocą unikalnego kodu SMS w systemie partnera banku Autenti. Login do bankowości internetowej znajdziemy na umowie oraz w mailu, po aktywacji rachunku.
5Poczekać na kuriera – w ciągu kilku dni przyjedzie kurier, który przywiezie kartę płatniczą.
6Nadać karcie PIN – instrukcja znajduje się w przesyłce.
Poprzez nadanie PIN-u aktywujemy rachunek (login widnieje w umowie, którą otrzymaliśmy mailowo).
8.5 Ocena Łączna
10 opinie
Konto Otwarte na Ciebie dla Młodych

9.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9.5
8.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
8.6
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
8.2
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0