BNP Paribas promocje dla firm: 1000 zł premii + 600 zł w oszczędnościach

BNP Paribas proponuje przedsiębiorcom, którzy otworzą tam konto firmowe oraz terminal POS i będą z niego aktywnie korzystać, do 1600 zł premii i bonusów. Gratyfikacje mają postać money-backu, bonów oraz zwolnień z opłat.

Po wejściu w życie Polskiego Ładu wzrosną obciążenia publicznoprawne przedsiębiorców. By więc utrzymać zyskowność na obecnym poziomie, będą oni musieli zwiększyć dochody albo obniżyć koszty. Okazuje się, że dzięki niektórym ofertom specjalnym banków mogą zadbać o te dwie strony bilansu jednocześnie.

Do 1600 zł w promocjach i oszczędnościach

Świetnym przykładem jest pakiet dwóch promocji BNP Paribas. W ramach pierwszej („Płać i wzrastaj”) bank nagradza przedsiębiorcę za transakcje kartą (do 600 zł) i zwalnia z opłaty za konto firmowe przez pół roku (90 zł). W ramach drugiej („Wygodny biznes z terminalem”) organizacja kierowana przez Przemysława Gdańskiego proponuje sprzęt do przyjmowania płatności bezgotówkowych (400 zł) i obniżenie kosztów jego eksploatacji (o nawet 516 zł).

Zatem łączna maksymalna wartość premii pieniężnych przekracza 1600 zł. Przy czym gratyfikacje mają różną postać: gotówki, zwolnień z opłat oraz bonów Sodexo.

Obie akcje trwają do 31 grudnia. Ich regulaminy nie przewidują specjalnych wykluczeń i wymogów, np. statusu nowego klienta. Zatem teoretycznie mogą wziąć w nich udział również obecni klienci, jeśli otworzą nowy rachunek firmowy. Może to być:

Jak otrzymać do 600 zł zwrotu za płatności kartą firmową BNP Paribas?

1Do 31 grudnia poprzez dedykowaną stronę promocji złożyć wniosek o konto firmowe z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej.
2Do 31 grudnia złożyć w banku podpisane oświadczenie o przystąpieniu do promocji i wskazać w nim numer karty, dla której naliczany będzie money-back.
3W każdym z sześciu kolejnych miesięcy płacić kartą firmową za zakupy.

Bank oddaje 2 proc. kwoty transakcji, ale nie więcej niż 100 zł miesięcznie. By więc otrzymać maksymalną premię, należy wykonać obrót na 5000 zł miesięcznie. Ważne! Miesiąc zawarcia umowy wliczany jest do półrocznego okresu promocji.

Jak otrzymać 400 zł w bonach za terminal?

Promocją objęty jest zarówno tradycyjny, jak i przenośny terminal płatniczy dostarczany przez firmę Elavon.

Uwaga! Oferta jest limitowana i obejmuje pierwszych 300 uczestników.

Nagrodami są dwie wirtualne karty Sodexo o wartości 200 zł każda. By je otrzymać, przedsiębiorca powinien:

1Mieć lub otworzyć w BNP Paribas konto firmowe.
2Do 31 grudnia:

  • zawrzeć w oddziale umowę dzierżawy terminala na min. 24 miesiące,
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie promocji (należy podać w nim takie same dane jak w umowie o konto firmowe),
  • wskazać konto firmowe BNP Paribas do rozliczeń transakcji z terminalu POS;

3Do 31 stycznia przyjąć na terminalu co najmniej jedną płatność bezgotówkową
4W każdym z dwóch kolejnych miesięcy (styczeń i luty albo luty i marzec) wykonać na terminalu obrót na łącznie min. 10.000 zł.

Przekazanie nagród

Money-back 2 proc. wypłacany jest do piątego dnia kolejnego miesiąca. Zatem premię za transakcje zaksięgowane w grudniu bank wypłaci do 5 stycznia.

Bony Sodexo o wartości 200 zł każdy zostaną przekazane e-mailem do końca następnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków ich otrzymania.

Jeśli więc premierową transakcję POS rozliczymy w grudniu, pierwszą wirtualna kartę otrzymamy do końca stycznia. Po wykonaniu obrotu na 10.000 zł w styczniu i lutym druga karta Sodexo trafi do nas do końca marca.

0 zł za konto na 6 miesięcy

W ramach promocji BNP Paribas przez pół roku nie nalicza opłaty za prowadzenie rachunku firmowego. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędzi 90 zł (6 x 15 zł).

Tańszy terminal płatniczy

W ramach promocji organizowanej przez fundację Polska Bezgotówkowa pierwsze 12 miesięcy dzierżawa terminala POS, procesowanie transakcji oraz ich kontrola odbywa się za darmo. Przy założeniu, że decydujemy się na model Tetra Move 3500 3G, oszczędzamy nawet 516 zł netto. Ponadto w drugim roku trwania umowy dzierżawy przysługuje nam niższa cena.

Ile kosztuje konto firmowe w BNP Paribas?

Przyjmijmy, że zakładamy Konto Otwarte na Ciebie Biznes. Po upływie półrocznego okresu promocji jego obsługa kosztuje 15 zł miesięcznie. Opłaty unika się pod warunkiem utrzymania średniego miesięcznego salda w wysokości 3000 zł.

Co miesiąc klient ma do wykorzystania 20 darmowych przelewów internetowych poza bank (nie dotyczy transferów do ZUS-u ani urzędu skarbowego). Za każdy kolejny BNP Paribas nalicza 1,5 zł.

Przy czym liczba darmowych przelewów może wzrosnąć po zapewnieniu odpowiednich wpływów. Przy co najmniej 20.000 zł jest to 40 transferów. Przy min. 100.000 zł wszystkie przelewy realizowane są bez kosztów.

Za obsługę firmowej karty debetowej (do wyboru Visa lub Mastercard) opłata wynosi 7 zł miesięcznie. Można jej uniknąć, zapewniając wpływ 100.000 zł albo realizując plastikiem obrót bezgotówkowy na min. 700 zł.

Przedsiębiorca ma darmowy dostęp do bankomatów i wpłatomatów przy oddziałach BNP Paribas. Ponadto do 31 sierpnia 2022 może bezpłatnie korzystać z wpłatomatów Euronet i Planet Cash (normalnie wiąże się to z prowizją 0,5 proc. min. 10 zł). Natomiast każda wypłata z obcego bankomatu oznacza prowizję 1,5 proc. min. 10 zł.

Standardowo za każdą operację gotówkową w oddziale BNP Paribas pobiera prowizję 0,6 proc. (min. 10 zł). Przy wpływach 100.000 zł miesięcznie klientowi przysługują po dwie darmowe transakcje i niższa prowizja za kolejne transakcje.

Pełna analiza kosztów konta firmowego BNP Paribas została przedstawiona tutaj.

Opinia na koniec

Promocja BNP Paribas dla firm najbardziej opłaci się przedsiębiorcom, którzy mają duże koszty stałe i mogą je opłacić kartą. Przy obrotach plastikiem rzędu 5000 zł w każdym z sześciu kolejnych miesięcy otrzymają maksymalny money-back, czyli 600 zł. Do tego przez pół roku bezwarunkowo unikną opłaty za konto firmowe, co da im 90 zł oszczędności.

Jeśli zamówią terminal POS i zapewnią na nim obrót na 10.000 zł w każdym z dwóch kolejnych miesięcy, wzbogacą się o 400 zł w formie bonów Sodexo. Przez pierwszy rok nie zapłacą też za dzierżawę sprzętu ani rozliczanie transakcji, co przyniesie im ok. 500 zł oszczędności.

Co później? Zwolnienie z kosztów utrzymania Konta Otwartego na Biznes wymagać będzie utrzymania salda średnio 3000 zł miesięcznie oraz zapewniania odpowiednich wpływów (100.000 zł) lub wykonywania obrotu bezgotówkowego kartą (700 zł).

Konto Otwarte na Biznes

Kumulacja promocji

+ 1000 zł premii
Promocja zakończona
9 Ocena Łączna
36 opinie
Kumulacja promocji

9Ocena Redakcji
Ocena promocji
9
9.9Ocena Użytkowników
Ocena promocji
9.9
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0