BNP Paribas promocja dla firm: 1000 zł za konto firmowe

W promocji, w której nie obowiązuje żadna karencja, klienci firmowi mogą zyskać do 1000 zł w bonach do zrealizowania na Allegro i w Biedronce. Warunki otrzymania większej części premii są bardzo łatwe do spełnienia.

Mali przedsiębiorcy są najbardziej narażeni na wzrost kosztów. Jednak część stałych wydatków mogą zoptymalizować. Dotyczy to np. konta firmowego.

Część takich rachunków może być darmowa w utrzymaniu. W dodatku banki płacą klientom za ich używanie.

Promocja +1000 dla biznesu

Świetnym przykładem jest Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas. W zamian za jego otwarcie i spełnienie prostych warunków przedsiębiorca może zyskać do 1000 zł w formie bonów zakupowych do zrealizowania w serwisie Allegro i sklepach Biedronka.

Trwająca do 31 grudnia akcja „+1000 dla biznesu” skierowana jest do klientów biznesowych, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych, które na 5 listopada nie mają rachunku firmowego w taryfie Konto Otwarte na Biznes. Zatem nie ma żadnej karencji. Byli klienci również skorzystają z promocji.

Ale uwaga! W akcji obowiązuje limit 1000 uczestników.

Jak zyskać 1000 zł w bonach?

1Do 31 grudnia lub osiągnięcia limitu uczestników zarejestrować się  na dedykowanej stronie promocji .

W formularzu rejestracyjnym należy m.in. wyrazić zgodę na poinformowania organizatora promocji (firmę Hagen) przez bank, że spełniliśmy warunki przyznania premii.

2Do 31 grudnia lub osiągnięcia limitu uczestników złożyć wniosek i zawrzeć umowę o Konto Otwarte na Biznes z kartą Mastercard Business.

We wniosku trzeba wyrazić zgody marketingowe. Pamiętajmy o podaniu tego samego NIP-u jak w formularzu zgłoszeniowym. Umowę zawiera się poprzez wideoweryfikację (rozmowa wideo z doradcą) lub w oddziale.

3W każdym z dwóch kolejnych miesięcy po miesiącu zawarcia umowy:

  • wykonać przelew internetowy do ZUS-u – w zamian otrzymuje kod Allegro na 200 zł,
  • zrealizować kartą firmową transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 500 zł – kod Allegro 300 zł,
  • wykonać jedną transakcję Blikiem (np. przelew na telefon) – kod Allegro 200 zł,
  • zawrzeć za pośrednictwem banku umowę o terminal (ten warunek spełniamy raz; tak samo jak podajemy promocyjne konto do rozliczeń transakcji z POS-a) i przyjąć na nim minimum jedną płatność – kod do Biedronki 300 zł.

Jeśli więc konto firmowe otworzymy w listopadzie, wymagania spełniamy w grudniu i styczniu, a umowę o terminal podpisujemy do 30 listopada. Jeśli konto otworzymy w grudniu, to do końca tego miesiąca zawieramy umowę o terminal, a pozostałe warunki spełniamy w styczniu i lutym.

Przekazanie nagród

Premia za otwarcie Konta Otwartego na Biznes podzielona jest na cztery części. Są to vouchery Allegro o wartości kolejno 200, 300 i 200 zł oraz bon do Biedronki o wartości 300 zł.

Kody zostaną przekazane SMS-em do 28 lutego lub 31 marca. Decyduje data otwarcia rachunku. Kilka dni wcześniej organizator powiadomi e-mailem o przyznaniu premii.

Ile kosztuje konto firmowe w BNP Paribas?

Konto Otwarte na Biznes to warunkowo darmowy rachunek firmowy. Oznacza to, że po spełnieniu określonych czynności unika się kosztów jego utrzymania.

W przypadku prowadzenia rachunku należy zapewnić wpływ min. 20.000 zł lub utrzymać średnie miesięczne saldo na poziomie 3000 zł. W przeciwnym razie BNP Paribas pobierze 15 zł miesięcznie.

W standardzie przedsiębiorca otrzymuje pewną pulę darmowych przelewów internetowych (transfery podatkowe i do ZUS-u zawsze są bezpłatne). W zależności od wielkości wpływów jest to 20 sztuk (wpływy: 20.000 zł) lub 40 sztuk w miesiącu (wpływy: 40.000 zł). Po przekroczeniu tego limitu za każdy kolejny przelew płaci się 1,5 zł lub 0,9 zł.

Nielimitowane przelewy za 0 zł przysługują klientom, którzy w miesiącu zasilą rachunek łącznie min. 100.000 zł.

Za obsługę karty debetowej Mastercard Business bank nalicza 9 zł miesięcznie. Nie pobiera opłaty pod warunkiem wykonania plastikiem transakcji bezgotówkowych na łącznie min. 500 zł w miesiącu.

Wspomnianą kartą można bez prowizji pobierać gotówkę w maszynach przyoddziałowych oraz bankomatach Euronet. Każda operacja w innym urządzeniu wiąże się z prowizją 1,5 proc. (min. 10 zł).

Z wpłatomatów własnych przedsiębiorca może korzystać bez prowizji. Za skorzystanie z wpłatomatów Planet Cash i Euronet bank nalicza 0,5 proc. (min. 10 zł). Operacje gotówkowe w oddziałach to koszt 0,6 proc. (min. 10 zł).

Pełna analiza kosztów konta firmowego BNP Paribas została przedstawiona tutaj.

Opinia na koniec

Promocję BNP Paribas można polecić szczególnie małym podmiotom gospodarczym, które chcą uniknąć kosztów utrzymania rachunku firmowego i łatwo zyskać do 1000 zł.

W większości przypadków realna będzie premia 700 zł, którą otrzymuje się po wykazaniu niewielką aktywnością w każdym z dwóch kolejnych miesięcy po otwarciu Konta Otwartego na Biznes (przelew do ZUS-u, obroty kartą na 500 zł i transakcja Blikiem). Dodatkowe 300 zł zyskuje się po zawarciu umowy o terminal i przyjęciu na nim jednej płatności w każdym z dwóch kolejnych miesięcy.

Opłaty za ROR unika się przy wpływach 20.000 zł lub utrzymaniu salda 3000 zł. Karta jest darmowa po wykonaniu nią płatności na min. 500 zł. Do tego dochodzi pula darmowych przelewów.

Dokumenty do pobrania (pdf)

Konto Otwarte na Biznes

Kumulacja promocji

+ 1000 zł premii
Promocja zakończona
9 Ocena Łączna
36 opinie
Kumulacja promocji

9Ocena Redakcji
Ocena promocji
9
9.9Ocena Użytkowników
Ocena promocji
9.9
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0