Konto Inteligo Osobiste

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć konto Inteligo? Czy jest ono w 100% darmowe? Czy jednak są ukryte opłaty i haczyki w w tej ofercie?  Opinie klientów i analiza tabeli opłat.

Inteligo to polski internetowy bank, którego właściciel to PKO BP. Jego oferta cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego – pod względem funkcjonalności i stosowania nowoczesnych rozwiązań plasuje się na najwyższych miejscach polskich usług finansowych. Sztandarowym produktem Inteligo jest konto osobiste.

O Banku Inteligo

Rachunek Inteligo cechuje się niskimi opłatami i nowoczesnymi kanałami dostępu – często porównuje się je do konta Nest Banku. Warto zauważyć, że Inteligo, obok mBanku, to prekursor polskiej bankowości internetowej. Co prawda instytucja należy do PKO BP, jednakże zasady działania jednego i drugiego podmiotu znacząco się od siebie różnią. Inteligo jest bankiem w całości internetowym – oznacza to, że klienci tylko po niektóre usługi mogą udać się do placówki.

Opłaty za Konto Inteligo

W przypadku kont internetowych standardem jest darmowość większości funkcjonalności konta. Inteligo, internetowa część PKO Banku Polskiego, w listopadzie 2010 roku przedstawił klientom całkiem nową ofertę. Całkiem nową, czyli taką która umożliwia nawiązanie równej walki z konkurencją, wcześniej wyprzedzającą Inteligo o kilka długości. Bezpłatne jest otwarcie i prowadzenie konta, krajowe przelewy internetowe. Można zostać zwolnionym z opłaty za użytkowanie karty, pod warunkiem dokonania nią transakcji za min. 100 zł na miesiąc. Skrócona tabela opłat konta Inteligo zostałą przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Inteligo (właściciel PKO BP)
Nazwa
Konto indywidualne Inteligo i wspólne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 13 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
-
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
4 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 100 zł w miesiącu
Bankomaty
PKO BP, BZ WBK
Wypłaty z bankomatów w Polsce
5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Rachunek Oszczędnościowy z oprocentowaniem do 1,8%
Konto walutowe

Jakie korzyści wiążą się z otworzeniem rachunku w Inteligo? Do najważniejszych zalet należy zaliczyć:

 • darmowe prowadzenie konta;
 • bezpłatne przelewy krajowe i zlecenia stałe realizowane samodzielnie za pośrednictwem internetu;
 • brak opłat za wydanie karty;
 • możliwość darmowej wypłaty środków pieniężnych ze wszystkich bankomatów PKO BP oraz BZ WBK.

Opłaty w Inteligo wiążą się jednak z  przelewami. Za wysłanie pieniędzy w ramach banku przez konsultanta należy zapłacić 4 zł. Koszt przelewu definiowanego w innym banku lub do ZUS i US wynosi każdorazowo 5 zł, jeśli nie wykonujemy go samodzielnie. Płacić należy także za przelewy zagraniczne.

Opłata za kartę

Karta debetowa wydawana jest bezpłatnie, natomiast za jej obsługę należy uiścić opłatę w wysokości 4 zł. Opłaty tej można uniknąć, jeżeli właściciel konta dokona w jednym miesiącu zakupów bezgotówkowych na kwotę min. 99,99 zł (to praktycznie najniższy próg oferowany przez polskie banki!). Dużą zaletą konta jest możliwość wyboru kilku kart płatniczych. Standardowa oferta obejmuje kartę debetową Visa Electron oraz kartę MasterCard PayPass (umożliwiającą płatności zbliżeniowe). Właściciel rachunku otrzymuje swoją kartę w momencie, w którym konto zostało aktywowane.

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne Inteligo

Zdecydowanym plusem Konta Inteligo jest świetnie skonstruowany panel internetowy i bankowość mobilna. Serwis jest czytelny i funkcjonalny, działa szybko i sprawnie. Wszelkie salda są bardzo szybko aktualizowane. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie można znaleźć w panelu. Jedną z najciekawszych jest możliwość tworzenia dodatkowych subkont w dowolnej liczne. Bardzo solidnie skonstruowana jest także wyszukiwarka transakcji. Klient może wpisać tylko pojedyncze hasła – to wystarczy, by odnaleźć płatności zawierające w nazwie część lub całe wyszukiwane słowa.
Swoimi pieniędzmi można zarządzać zarówno dzięki stronie internetowej (wystarczy wyłącznie przeglądarka internetowa), jak i aplikacji mobilnej IKO.

Dodatkowe korzyści

Co ciekawe, klienci mają także możliwość powiązania swojego konta osobistego z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO BP. Na uwagę zasługują także takie rozwiązania jak płatności SMSMoney, EmailMoney oraz CardMoney. Pozwalają one na dokonanie szybkich przelewów za pomocą (kolejno): SMS-ów, emaili lub karty płatniczej.

Bardzo ciekawą opcją są także powiadomienia SMS, email lub na komunikator internetowy. Usługa obejmuje wysyłanie automatycznych wiadomości do klienta dotyczących zmian na koncie, w tym np. wpływów na rachunek lub przelewów. Ciekawy jest także program “Mam Inteligo” ,w którym można zarabiać za dalsze polecenia konta.

Konto oszczędnościowe

Do konta można założyć rachunek oszczędnościowy, jego procentowanie wynosi do 1,8% w skali roku.

Zakładanie konta Inteligo

Rachunek w Inteligo mogą już założyć osoby małoletnie, jeśli skończyły 13 lat (muszą mieć one jednak zgodę przedstawiciela ustawowego). Bank oprócz standardowego konta dla jednej osoby oferuje także utworzenie konta wspólnego dla dwóch lub trzech osób. Otworzyć rachunek można poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej banku tutaj. Pracownik banku skontaktuje się później z zainteresowanym, by potwierdzić jego dane oraz wyśle umowę przez kuriera. Po podpisaniu dokumentu konto zostaje aktywowane.

Opinie końcowe: Konto Inteligo – wady i zalety


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta i przelewy internetowe;
 • dopracowana i przejrzysta bankowość internetowa i aplikacja mobilna;
 • konto w 100% polskim banku;

WADY:

 • użytkowanie karty jest darmowe warunkowo (trzeba dokonać transakcji za min. 100 zł);


Zdecydowaną zaletą rachunku Inteligo jest niska cena jego utrzymania. Nie płacimy za:

 • prowadzenie konta;
 • kartę (jeśli dokonamy w miesiącu zakupów za 99 zł – chodzi o transakcje bezgotówkowe);
 • przelewy krajowe przez internet i zlecenia stałe.

Bardzo ważnym plusem Inteligo jest dostęp do dużej ilości bankomatów PKO BP  i BZ WBK. Są one zupełnie darmowe dla posiadacza tego rachunku. Dla wielu osób bardzo ważny jest fakt, że za Inteligo stoi stabilny i silny bank, jakim jest PKO. Nie ma wątpliwości, że prestiż tej instytucji uatrakcyjnia ofertę konta. Z drugiej strony tego typu rachunek nie jest polecany osobom starszym, które wolą zarządzać swoimi finansami z doradcą – udając się do placówki

Bank oferuje nowe narzędzia autoryzacji transakcji – m.in. wirtualną kartę kodów jednorazowych w aplikacji na iPhone’a. Nowością jest też połączenie funkcjonalności karty debetowej i kredytowej.

Klienci, którzy rozważają otwarcie Nowego Konta Inteligo powinni wiedzieć, że oprocentowanie środków zgromadzonych na rachunku 0,00 proc. w skali roku. Ważną informacją jest również to, że jeśli w danym miesiącu nie dokonamy transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 100 zł, zostanie naliczona opłata w wysokości 4 zł.

Opinie klientów o koncie Inteligo

Prosimy o opinie o inteligo, w szczególności osób, które mają bądź miały konto w tym banku? Jakie niedociągnięcia zauważyliście? Czy tabela opłat oddaje rzeczywiste koszty użytkowania? Polecacie konto Inteligo innym? Prosimy o wasze oceny i komentarze poniżej.

Konto Inteligo

6 Ocena Łączna
46 opinie
Konto Inteligo

7.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
6
5.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.8
Bankowość internetowa i mobilna
6.3
Dodatkowe korzyści
5.1
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
64 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Mariusz 22 Listopad 2023 23:50

  Zalogowali mnie do mojego konta na NIEPOPRAWNE DANE WERYFIKACYJNE !!!

  następnie po 20 minutach gdy zadzwonił następny konsultant , podałem TAKI SAME dane weryfikacyjne i został mi zablokowany dostęp do konta !!!! a byłem w trasie !
  Po złożeniu REKLAMACJI droga elektroniczną gładkim językiem napisali że to nie widzą problemu, po kilku miesiącach ten sam problem 🙁 i związane mam ręce ! brak dostępu do zgromadzonych środków:(
  WSZYSTKO PRZEPROWADZONE ZA POŚREDICTWEM KARTY KODÓW, nieważne blokada !!!!

  NIE POLECAM maja klienta w d TOTALNIE ! , oprocentowanie to jakaś TRAGEDIA !, brak oddziałów lokalnych !, utrudniony kontakt !, system bezpieczeństwa to KPINA

 2. Odpowiedz
  Tasior 5 Lipiec 2022 15:44
  0.3
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Zacofany technologicznie bank. Jeśli oni mają potrzebę kontaktu, to robią to wyłącznie przez internet/telefonicznie, w drugą stronę wyłącznie papierowo. Nie potrafią wysłać maila na Gmaila, a konsultanci za każdym razem z wielkim zaskoczeniem udają, że taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała miejsca. Oczywiście sprawdzenie logów ich własnego serwera pocztowego również ich przerasta.

  + ZALETY: Można zrezygnować z ich usług
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Henryk 14 Marzec 2022 10:12
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Jak był brak gotówki w bankomatach to miałem strach i gdzie do jakiego banku pójść. To jest konto internetowe które nie ma stałego przedstawiciela w terenie. Myślę o przeniesienie swojego konta do PKO.

  + ZALETY: Ja do tej pory to wszystko OK.
  - WADY: W extremalnych sytuacjach ja brak gotówki w bankomatach, jak na wypadek wojny to klapa.
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Tomm 29 Październik 2021 17:49
  1.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  20

  właśnie zgarnęli sobie 9,99zł za to, że zrobiłem przelew wewnętrzny 200zł między dwoma kontami Inteligo… Będziemy się powoli żegnać z Inteligo…

  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Adam 20 Wrzesień 2021 20:20
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Dzwoniąc na infolinię można umrzeć że starości, nie robię sobie jaj. Poprostu mają klientów głęboko w …..

  + ZALETY: Takiej jak inne banki
  - WADY: Brak pomocy telefonicznej. Infolinia jest ale tylko dlatego żeby ktoś nie powiedział że jej niema. Zawsze po godzinie się poddaje i postanawiam zmienić bank. Teraz już napewno!
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Barbasia 28 Lipiec 2021 01:01

  Czy mogę otrzymać kartę debetową Inteligo na adres zagraniczny?
  Na stronie znalazłam poniższą odpowiedź na to pytanie jednak chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce? Niedawno zmieniłam nazwisko i adres korespondencyjny na zagraniczny, stąd domyślam się, że mimo posiadania aktywnej karty, bank wyśle mi wkrótce nową na nowe nazwisko. Czy mimo poniżej cytowanej informacji ze strony Inteligo, dostanę kartę automatycznie na zagraniczny adres korespondencyjny?
  Dziękuję za Wasze ewentualne odpowiedzi!
  A teraz już wspomniana informacja skopiowana ze strony banku:

  Pierwsza karta jest dostarczana przez kuriera w przesyłce startowej wyłącznie na adres korespondencyjny w Polsce. Kolejne karty, wznawiane automatycznie przez Bank, są wysyłane listem zwykłym na adres korespondencyjny w Polsce. Jeżeli w Twoich danych jest podany zagraniczny adres korespondencyjny i jeżeli chcesz otrzymać kartę na ten adres, możesz samodzielnie złożyć zamówienie w serwisie WWW lub telefonicznie u konsultanta Inteligo. Podczas zamówienia możesz wskazać dowolny adres, na który karta ma zostać wysłana.

 7. Odpowiedz
  Mirek 27 Marzec 2021 12:08

  Wlasnie inteligo to dla mnie komuna. Słaba jakość obsługi. Chce zrobić współwłaściciela do konta to się nie da. Nie można sie dogadać z infolinia. W konkurencji wszystko się da.

 8. Odpowiedz
  Regina 13 Marzec 2021 12:58
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Posiadam konto inteligo niemalze od poczatku istnienia konta internetowego. Super, wygoda, wszystko pieknie ladnie gdy konto prowadzisz bez problemow. Robilam przelew i wbilam 3x blednie nr z karty kodow i zablokowano mi ja. Najpierw weryfikacja danych i oczywiscie jak zapytano mnie o nr tel ktory mialam z 15 lat temu a nie uzywam, zablokowano mnie z powodow bezpieczenstwa. Ok, no dobra, niech im tam. Mieszkam w USA, wiec call center dzwoni na moj zagraniczny nr o 2 w nocy ,prosze ich by zadzwonili 6 godz pozniej, zadzwonili 2 godz pozniej o 4 rano….szlag … totalnie nie wiem co za nieuki siedza tam po drugiej str.Oczywiscie nikt juz pozniej do mnie nie zadzwonil.Zglaszam ponownie, dalej zero odzewu se strony serwisu,mija dzien 3ci czekam ze ktos laskawie zadzwoni i odblokuje moja karte kodow!!!!! bo nie moge zrobic przelewu. W USA taki serwis bylby nie do przyjecia tutaj klient nasz Pan, ban jest dla ludzi i sprawy rozwiazywane sa szybko, natychmiastowo bo tu kazda minuta na wage zlota….a inteligo ma gdzies klienta, szok…. chcialabym gdzies to zglosic ale znalazlsm poki co tylko to ze moge zlozyc swoja opinie. Rozwazam zamkniecie konta.

  + ZALETY: Konto internetowe jest zaleta.
  - WADY: Fatalny serwis,tzn infolinia,zero pomocy z ich strony....
  Pomocne(5) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  Maciej 16 Listopad 2020 12:51
  0.3
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  0

  Fatalnie – aroganccy konsultanci, z wiedzą na poziomie szkoły podstawowej. Oszukują, naciągają na kredyt – a jak potrzebne są dokumenty pod kredyt w innej instytucji to mataczą tak, żeby jak najbardziej utrudnić jego uzyskanie. Trzeba ich dosłownie zmuszać do czegokolwiek – przykład: twierdzą, że nie otrzymali pisma. Trzeba wymuszać pozostanie konsultanta na linii, dopóki nie sprawdzi się potwierdzenia odebrania pisma na stronie PP. Wtedy nagle pismo się znajduje ale okazuje się, że brak odpowiedzi bo to i to… jednym słowem matactwa, chamstwo i spychologia.
  Byłem ich klientem od początku i kiedyś byli w porządku ale co się teraz dzieje to jest ŻENUJĄCE.

  + ZALETY: dzisiaj brak - kiedyś przyjazny i nowoczesny bank internetowy
  - WADY: oszustwo goni oszustwo aroganccy konsultanci o zerowej wiedzy naciągacze
  Pomocne(5) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Monika 5 Lipiec 2020 14:02
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Czytam i oczom nie wierzę. Mam konto w Inteligo od 2000r czyli od początku istnienia banku. Ma mój mąż, dzieci, a teraz założyłam 70 letniej mamie. Żadnych problemów, zmieniałam adresy, dowody, telefony, parę razy mi nie wypłaciło kasy z bankomatu- zawsze uznana reklamacja. Problem to miałam ale z BPH jak chciałam zamknąć konto , bo ciągle mówili że już zamknięte i do zapłaty 4zl. To była męka! Ja polecę Inteligo każdemu z pełną świadomością

  + ZALETY: Łatwy dostęp do konta, przelewy o każdej porze, brak opłat, prosta intuicyjna obsługa, możliwość założenia konta oszczędnościowego
  - WADY: Dotąd nie stwierdzono. Przez 20 lat.
  Pomocne(12) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  Wiko 18 Grudzień 2019 14:38
  4.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Czy można całkowicie zrezygnować z płatnej usługi „powiadomień SMS” – kosztuje to 5 zł miesięcznie.
  Tylko pierwsze 2 miechy są za darmo.

  Pomocne(48) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  Artur 12 Czerwiec 2019 14:39
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Bardzo dobre konto z fajną aplikacją

  + ZALETY: Zaufany profil, powiadomienia o przelewać, duża ilość bankomatów
  Pomocne(13) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Barbasia 28 Lipiec 2021 00:21

   Tak, można. Ja właśnie ze względu na tą wysoką opłatę zrezygnowałam z powiadomień na SMS zastępując je powiadomieniami na maila, dla których udostępniłam specjalny adres, na który dostaję mało maili a jeśli już coś przyjdzie to wyskakuje mi od razu powiadomienie push na smartfonie więc wychodzę na tym podobnie jak na SMS-ach, bo wiem od razu czy coś się na koncie wydarzyło. Aplikacja IKO niby też powiadamia ale to nie dzieje się już tak szybko jak w przypadku SMS-ów, w każdym razie często trochę to trwa a ja chcę wiedzieć od razu.

 13. Odpowiedz
  Alina 30 Maj 2019 13:54
  3.15
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  0

  Jestem zbulwersowana faktem placenia za przelew wewnętrzny
  Prowizja przytlacza.

  + ZALETY: Bezplatne prowadzenie rachunku przelewy do innych bankow wyplacanie gotowki z bankomatow pko bp
  Pomocne(27) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  Centusia 1 Luty 2019 13:20
  3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  0

  Wygoda, bo nie trzeba nosić gotówki w kieszeni.
  Łatwa obsługa konta poprzez internet.

  Oprocentowanie bardzo, bardzo mocno poniżej inflacji, dlatego nawet konta oszczędnościowe generują straty u klienta.
  Idiotyczne odsetki wysokości paru groszy, które w 100% są przekazywane jako podatek. Stąd chyba się biorą niebotyczne apanaże prezesów i sekretarek…

  Brak konta walutowego.

  Pomocne(21) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  Alicja 23 Sierpień 2018 17:43

  Czekanie dwa miesiące na kartę płatniczą, to o dwa miesiące za długo. NIE POLECAM Inteligo.

 16. Odpowiedz
  Mirosława 12 Czerwiec 2018 15:59
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Dno i kilo mułu! Wszystko ładnie i pięknie dopóki nie pojawią się problemy które na infolinii są nie do rozwiązania w prosty sposób!

  NOTORYCZNE problemy z kodami z kart kodów. Pomimo posiadania niezdrapanych kodów na karcie kodów, system usilnie twierdzi że wszystkie kody z karty zostały już wykorzystane, na infolinii twierdzą to samo. Pytam się jak to to możliwe? Chcesz aktywować nową kartę kodów? Nic trudniejszego! Spróbuj tylko zadzwonić z innego numeru niż ten podany w danych (zgubiłeś telefon, ukradli itp, itd) i staje się to niemożliwe pomimo podania miliona lub tryliona informacji na temat swojej osoby (nazwisko, pesel, dane dowodu osobistego itp). Zmiana danych osobowych w tym numeru telefonu? Nic trudniejszego! Nie zmienisz numeru telefonu dzwoniąc z innego numeru telefonu niż ten podany w danych bo przecież nie posiadasz obecnie aktywnej karty kodów która by Ci to umożliwiła gdyż rzekomo wszystkie kody zostały z niej wykorzystane pomimo że fizycznie nie są zdrapane. I tak tworzy się błędne koło. Zaznaczam po raz kolejny – w trakcie rozmowy podajesz trylion informacji na swój temat a i tak konsultant powie Ci że na tej podstawie nie jest w stanie stwierdzić że Ty to Ty.

  Zmieniasz dane w tym numer tego nieszczęsnego numeru telefonu, pisemnie, wysyłając dyspozycję zmiany osobowych na ich adres korespondencyjny. Liczysz zapewne że to koniec Twoich problemów? Nic bardziej mylnego! Nikt Twojego numeru telefonu nie zmieni ot tak po otrzymaniu przesyłki! Po aż 1,5 tygodnia od otrzymania przez nich przesyłki (sprawdziłam datę doręczenia po numerze przesyłki) dzwonią do Ciebie w czasie Twojej pracy co uniemożliwia odebranie. Oddzwonienie to następna spychologia – konsultant nie zmieni Twojego numeru telefonu na ten który złożyłeś w pisemnej dyspozycji zmiany numeru telefonu poświadczonej Twoim podpisem ponieważ to on musi zadzwonić do Ciebie a nie Ty do niego!? Na pytanie kiedy taka próba z ich strony nastąpi, w dokładnym przedziale, odpowiedzi nie uzyskasz! Masz grzecznie czekać, zwolnić się z pracy i być gotowym na odebranie telefonu!

  Spróbuj także kilkukrotnie zalogować się na swoje konto z adresu IP innego aniżeli ten dotychczas używany (przeprowadziłeś się, jesteś na wakacjach, etc) to zablokują ci ten kanał dostępu “Ze względów bezpieczeństwa”. Jakich dokładnie? Tego się nie dowiesz tylko musisz posłusznie zadzwonić na infolinię i kajać się o odblokowanie dostępu.

  Bank najwidoczniej wychodzi z założenia że to Ty jesteś dla nich a nie oni dla Ciebie. Na każdym etapie prowadzonych rozmów z konsultantami zawsze dają Ci do zrozumienia że to oni mają przewagę nad Tobą oraz nastawienie domniemania nieuczciwości z Twojej strony.

  Co najlepsze, w całym tym czasie oczekiwania, masz zablokowaną możliwość dyspozycji swoimi pieniędzmi. Podkreślam – SWOIMI pieniędzmi!

  + ZALETY: brak
  Pomocne(40) Niepomocne(40)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Bartek 7 Maj 2019 18:42

   Jedna wielka porażka. Zmienisz numer telefonu i pojawia się problem nie do rozwiązania.
   Aktywowanie karty nie jest możliwe podając choćby wszystkie możliwe dane przez telefon ,maila czy logując się na konto.

  • Odpowiedz
   anna 12 Luty 2019 17:06

   W pełni się zgadzam mam ten sam problem inny nr telefonu brak aktywnej karty kodów i online ani przez telefon nic nie załatwisz wysyłają żeby iść do oddziału PKO skoro chciałam konto strikte internetowe to nie po to żeby jeździć do banku

 17. Odpowiedz
  Somsiad 5 Czerwiec 2018 21:36
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Właśnie mineło 6 lat jak mam konto w Inteligo, ogólnie bardzo sobię chwalę ale zawsze jest druga strona medalu, pamiętam jak nie było jeszcze płatności NFC i “BLIK” złamała mi sięt kartaz powodu upadku… Po czekaniu godziny słuchając muzyki infolinii postanowiłem przejść się do oddziału banku PKO BP no skoro to ich produkt to na pewno pomogą. Nie. Inteligo to bankowość elektroniczna i my w oddziale nic nie możemy zrobić… Dobrze że miałem jeszcze konto w santander które miało być dla młodych i za darmo a i tak pobierało 5,99 zaobsługe konta i 6,00 za karte i jeszcze jakieś groszowe sprawy po trzech miesiącach od założenia, było tam parę $$ za które mogłem żyć do czasku odezwania się konsultanta i przesłąnia karty przez “bank”. inteligo było w tedy za free totalnie.

  Od tamtej pory mam dwa konta w różnych bankach w razie co jak by główne konto zostało zablokowane.

  Rekord czekania na infolini 7h. Pamiętam jak dziś, wyjeżdżałem w podróż służbową z Wrocławia do Trójmiasta chwilę po 19 zadzwoniłem na infolinie i czekałem tam do godziny ok. 2:00.
  Najkrócej czekałem nic. Dokładnie o 3 w nocy nikt nie dzwoni na infolinie i w tedy najlepiej jest się połączyć
  Karta kodów jest dobrym pomysłem i bardzo bezpiecznym ale trochę irytującym. zmieniłem to na powiadomienia sms i jest bardzo wygodnie.
  Jak na razie nie zamierzam zmieniać konta na inne, Inteligo jest bardzo “elastyczne”.

  Pomocne(18) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  MiaBangg 2 Luty 2018 17:59
  4.5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  Mam konto w Inteligo ponad 10 lat. Jak weszli na rynek to był nokaut konkurencji na łopatki, teraz większość podgoniła. Co więcej zachęcałem ostatnio mamę żeby się przeniosła ale oferta się troszkę zmieniła. Starzy klienci mają duże lepsze warunki. Ja nie płacę za nic, dosłownie od początku mam wszystko za darmo. Obecnie płacę 4zł za bankomaty bez granic czyli wybieram pieniądze za darmo w każdym bankomacie nawet zagranicą!! Kompletny nokaut, ofertę wycofali w 2013r. Oprócz tego obsługa debetu na 2000zł za 1zł miesięcznie. Bez tych dwóch opcji wychodzi kompletne 0pln przy użyciu karty debet za 100zł. Ktoś ma lepiej obecnie? Minęło 15 lat i dalej bieda u konkurencji. BGŻ czy Euro płatność za min. 300zł i kompletnie chory warunek że nie mogę wybrać kwoty niższej niż 100zl z bankomatów inaczej doliczają opłatę. Lata mijają a oferty są….w większości coraz gorsze. Starzy klienci mają tu raj, nowi nie mają dostępu do wielu przydatnych opcji.

  Pomocne(27) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  Właściciel 31 Sierpień 2017 23:46
  0.8
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Niestety podpisałem z nimi umowę i teraz nie wiadomo jak rozwiązać. Trzeba listem wysłać ale i tak nie rozwiązują. Jest coś nie tak z tym bankiem bo w każdym normalnym banku nigdy nie miałem takich problemów. Konto na przestarzały serwis, bo nie da się zamknąć konta przez internet. Bank robi problemy. Żałuję że podpisałem umowę…

  + ZALETY: Brak zalet tylko ból głowy Inteligo oszuści najgorsze konto Inteligo
  - WADY: Same wady. Kuszą cię promocją ale jak chcesz wypowiedzieć umowę to daje problemy. Ostrzegam was przed najgorszym kontem bankowym Inteligo.
  Pomocne(19) Niepomocne(39)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  Keraj 18 Sierpień 2017 15:38

  Kicha z tym bankiem sesje przelewów ustawione tak że pierwsza jest o 10,30 czyli jak ktoś ci zrobi przelew dzień wcześniej to u ciebie na koncie kasa będzie o 10,30 w dniu następnym na własną kasę czekasz jak za komuny tyle tylko że nie pod zamkniętymi drzwiami w deszczu, dodzwonić się do nich do biura obsługi rzecz nie pojęta nie da się nie wiem czy tam w ogóle ktoś telefony odbiera cy to tylko taka ściema z tym biurem obsługi

 21. Odpowiedz
  Marek 18 Sierpień 2017 14:10
  0.8
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Koszmarna obsługa klienta, infolinia z konsultantami to fikcja, brak możliwości połączenia się mimo oczekiwania po kilkadziesiąt minut. Robią ogromne problemy z zamknięciem konta. Jeżeli nie masz tam rachunku to radzę nie zakładać. Prawdą jest również, że w placówkach PKO BP są duże kolejki.

  + ZALETY: relatywnie niskie opłaty za kartę i prowadzenie rachunku choć nie problem znaleźć tańsze banki
  - WADY: fatalna obsługa klienta infolinia na którą nie da sie dodzwonić kolejki w placówkach PKO BP
  Pomocne(14) Niepomocne(12)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  Bartlomiej 15 Czerwiec 2017 10:57
  1.5
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  10

  Przestrogą mam nadzieje będzie moja historia. prowadzę jednoosobową działalność i istna jest dla mnie pomoc i szybkość reakcji na zgłoszony problem. po pierwsza w okresie kilku lat rok temu zablokowali mi dostęp do ostatnich 600 zł na koncie po prostu wypłacając pieniądze z bankomatu pko bankomat wyświetlił komunikat o wypłacie następnie zablokował środki a ja oczywiście nie otrzymałem gotówki a otrzymałem powiadomienie sms że wypłaty dokonano. czekałem na reklamacje i zwrot środków ok 3 tyg. a co by było jakby to były ostatnie środki na życie do końca miesiąca przymusowa głodówka jak nic. druga przygoda zakończy się zamknięciem obu kont bo już mam totalnie dość. miałem 2 rachunki firmowy i prywatny. ponad tydzień przed płatnością zus zostałem pozbawiony wykonania jakichkolwiek przelewów. powód : miałem ustawiony sposób autoryzacji karta kodów po wysyłce ostatniej karty kodów potrzebne jest do aktywacji jej pierwszy kod lecz był nieczytelny a po wykorzystaniu ostatniej karty nie mogłem uwaga z winy banku dokonać aktywacji karty(taką mi wysłali). po 150 logowaniach i rozmowach z konsultantami nikt nie był w stanie mi pomóc a kartę kodów otrzymałem po uwaga 2 tygodniach bo nie ma innego sposobu aby zmienić lub dokonać autoryzacji transakcji oczywiście po spóźnionej płatności na zus i innych przelewach do moich klientów których z winy tego pseudo banku straciłem!!! moim zdaniem jest to celowe podejście aby zakładać konto w pko bp. jeśli masz mnóstwo wolnego czasu i możesz godzinami dzwonić i rozmawiać z osobami które nic nie są w stanie ci pomóc a rozpatrzenie reklamacji z winy banku i głupich procedur gdzie uwaga trwa to ok. 30 dni zakładaj konto w tym wirtualnym czymś …….dno. dodam że rozmawiałem też z jednym z moich klientów i opowiadał że miał podobną sytuację i bujał się z nimi pół roku ……takie pseudo banki powinny mieć zakaz prowadzenia działalności gospodarczej za przetrzymywanie środków klientów, niemożność wykonywania operacji bankowych z winy banku oraz procedury które je dopuszczają kompletny absurd i strata czasu, pieniędzy i nerwy…

  + ZALETY: możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów i wpłaty gotówki we wpłatomatach
  - WADY: reklamacje pilne z winy banku są rozpatrywane ok. 30 dni, blokada środków na koncie z winy banku na minimum dwa do 3-4 tygodni, brak pomocy w nagłych przypadkach, niemożliwość dokonania autoryzacji transakcji z winy banku oraz procedury które to dopuszczają
  Pomocne(20) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  Gosia 5 Czerwiec 2017 19:51

  Mam konto w mBanku – bez problemów, wszystko jasne. Chciałam założyć konto w Inteligo, ale:
  – po wypełnieniu internetowego formularza, okazało się, że dane musza zostać potwierdzone w rozmowie z konsultantem, który zadzwonił w nieodpowiedniej chwili i miał zadzwonić jeszcze raz o umówionej porze. Zadzwonił znów o innej, niż ustalona godzinie i nie mogłam odebrać. Więcej z Inteligo nikt nie zadzwonił, a minął już tydzień od złożenia przeze mnie wniosku. Napisałam maila z pytaniem, kiedy nastąpi potwierdzenie danych – zero odpowiedzi! Na infolinię nie sposób się dodzwonić – straciłam półtorej godziny na próby dodzwonienia się…

  Czyli bywa tak, że nie ma po prostu możliwości założenia konto.
  Serio, internetowe konto? To skąd potwierdzanie danych przez telefon? Dziwna polityka. w mBanku nie ma takich cyrków

 24. Odpowiedz
  grzegorz 10 Maj 2017 12:50
  2
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  40

  Konto w Inteligo mam około 3 lat. Co mogę o nim powiedzieć ? Faktycznie żadnych ukrytych opłat nie miałem, bank nigdy za nic mnie nie policzył, konto godne polecenia. Jednak jest to konto na którym nie zarobimy dosłownie nic, środki na rachunku ROR nie są w ogóle oprocentowane, konto oszczędnościowe oprocentowane średnio na poziomie 0,90%, żadnych promocji, karta kredytowa z wysokiem limitem 850 zł miesięcznie…jeżeli ktoś potrzebuje bezpiecznej przechowalni pieniędzy nie zawiedzie się jednak inne banki oferują zdecydowanie więcej, oczywiście trzeba spełnić konkretne kryteria ale wystarczy przeanalizować swój domowy budżet i wziąć konto które będzie do budżetu pasowało.

  Pomocne(14) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 25. Odpowiedz
  dj900 3 Maj 2017 20:28

  Ej a jak to to jest z tym saldem w Inteligo?? Bo piszecie ze aby inteligo nie pobierało tych 4.99 zł trzeba mieć co najmniej 100zł na koncie a to czasem nie jest tak ze to musi być tak ze co miesiąc 100zł musi wpłynąć lub wypłynąć z konta aby nie płacić tej prowizji??

  Kolejne pytanie czy takie konto w Inteligo można bez problemu zamknąć??

  • Odpowiedz
   aaa 9 Maj 2017 18:28

   Bank pobiera 4.99zł, tylko wtedy, gdy na koncie jest mniej niż 100zł

   Możesz zamknąć rachunek główny. Taka operacja wiążę się z miesięcznym wypowiedzeniem

 26. Odpowiedz
  Jagoda 1 Maj 2017 10:09
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Ktoś kto pisze tutaj o wielkich opłatach chyba pomylił konta. Ja konto założyłam na początku liceum a obecnie mam 32 lata i nigdy nie miałam żadnych opłat za prowadzenie konta. Na chwilę obecną wystarczy tylko zrobić w miesiącu zakupy za 100zł a to każdy dzieciak może nawet ogarnąć, więc niech niektóre osoby nie wypisują bzdur. Dobry kontakt z bankiem, oddziały, eCard, karta kodów, powiadomienia sms i mailowo. Mnie nic więcej nie potrzeba a konto mam już tyle lat i nie zmienię!

  Pomocne(32) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  miniu 29 Kwiecień 2017 18:56
  1.8
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  50

  Inteligo po dwóch błędnych weryfikacjach aby zmienić hasło telefoniczne blokuje telefoniczny dostęp do konta. Można je jedynie odzyskać poprzez wysłanie formularza zmiany danych osobowych.

  Nigdzie w regulaminie ani podpisanej umowie tego nie ma. Pani konsultantka zapytana o tą kwestię zasłania się wewnętrznymi procedurami.

  Nikt nie informuje na infolinij iż taki fakt może mieć miejsce. Dwie błędne weryfikacje telefoniczne = blokada konta poprzez telefon.

  Serdecznie nie polecam. Uciekam do Banku Pocztowego

  Pomocne(8) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 28. Odpowiedz
  przemek 19 Kwiecień 2017 21:13
  3.8
  Wysokość opłat
  90
  90
  Dodatkowe korzyści
  50

  Dla mnie w porządku, posiadam konto Inteligo ładnych parę lat i jestem z niego zadowolony, jedyny minus który mnie denerwuje to wypłata z innych bankomatów niż PKO BP coś ok. 5zł może kiedyś bank podpisze jakąś umowę z chociażby EURONET których bankomatów w naszym kraju jest coraz więcej, może wtedy by było trochę taniej. Pozdrawiam

  + ZALETY: stabilne funkcjonalne
  - WADY: drogie wypłąty z innych bankomatów niż pko bp
  Pomocne(10) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 29. Odpowiedz
  Staszek 15 Kwiecień 2017 18:30
  2.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  A ja polecam Konto Inteligo, mam konto od 2004 roku zadnych problemow. Wszytko przez te 5 lat udawalo mi zalatwic na infolinii.
  Najwieksze zalety:
  NIskie miesieczne koszty utrzymania konta (praktycznie tylko 0,99 zl na miesiac za karte Visa electron).
  Za to mamy mozliwosc darmowych wplat i wyplat gotowki we wszystkich oddzialach i bankomatach pko bp.

  Ja na konto internetowe wg mnie bardzo dobre i tanie.

  Pomocne(4) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 30. Odpowiedz
  Radosaw 30 Marzec 2017 15:26
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konto jest ok…co więcej?

  Zastanawiają mnie komentarze typu – kiedyś było za darmo teraz się za wszystko płaci…Przecież to bzdura. Prowadzenie konta jest za darmo przy założeniu, że zapłaci się kartą w miesiącu za stówkę…Nigdy nie miałem problemu z tym kontem,a mam je 7 lat… W przeciwieństwie do wychwalanego mBanku, w którym chciałem ubezpieczyć auto i przy okazji założyć konto – w praktyce 2 tygodnie frustracji i umowa nie podpisana…tyle w temacie.

  Pomocne(5) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 31. Odpowiedz
  wakeUP 23 Marzec 2017 13:25
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Elo…?
  To tak zacznę od tego iż Gdy założę konto w Inteligo Pko Bp Czy mogę wpłacić tam pieniążki Euro? I czy Za jakaś usługę zagraniczną np: Zakupy Internetowe Będe mógł Też zapłacić Euro Dzięki tej karcie ? Bardzo proszę o pomoc i z góry Wielki Dzięx Za Odp..

  Ps. A i jeszcze jedno Czy Karta do bankomatu to będzie karta Visa Jeżeli mówimy o Inteligo Pko Bp ?

  Pomocne(0) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Krzyś 23 Marzec 2017 13:25

   Wakeup konto inteligo to konto prowadzone w zl, nie mozna do tego konta otworzyc sobie konta walutowego.

   Ale oczywiscie pieniadze w euro mozesz na nie wplacac, poprostu euro przy takich wplatach zostaje automatycznie przewalutowane po kursie banku na zl.

   Karta do konta inteligo to karta visa, ktora mozna za darmo wyplacac pieniadze z bankoamtow pko bp. Mozna nia tez placic w internecie, takze w zagranicznych sklepach gdzie np. musisz za cos placic w euro lub usd.

   Pozdrawiam

 32. Odpowiedz
  klient 12 Marzec 2017 12:52
  2.15
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  30

  Jesteś zadowolony z Inteligo – zadzwoń na infolinię. Cas oczekiwania od 40 minut do nieskończoności.
  Lubisz słuchać muzyki na czekanie – to konto jest dla Ciebie

  Pomocne(11) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   kacper 22 Grudzień 2017 11:58

   Ja mam konto Inteligo ponad 12 lat i przez ten czas chyba tylko raz dzwoniłem……Nie wiem kto tam tak wydzwania i po co. Przez te lata zero problemów z kontem. Przerabiałem też konto tak zachwalane czyli mBank ale po przejsciach jakie tam miałem nawet jakby ktos chciałby mi dopłacić tam nie będę miał konta. …..

 33. Odpowiedz
  perez 10 Marzec 2017 06:23

  ile płaci się za przysłanie kurierem umowy i karty visa

  • Odpowiedz
   karolina 24 Kwiecień 2017 18:24

   cały ten kurier w moim przypadku to wielka paranoja…wczesniej przy potwierdzaniu danych mówiono mi, że kurier będzie dzwonił do mnie wcześniej by ustalić dzień i godz kiedy może przyjechać..nic takiego sie nie stało..przyjechał bez żadnego tel…nie było mnie i musiałam dzwonić do niego by ustalić termin kiedy znów może przyjechać..Jeszcze jak mu powiedzialam ze miał dzwonic pare dni wczesniej( bo tak mi powiedziano w inteligo) to sie oburzył…poprostu jestem wściekła…mam nadzieje ze problemow z kontem nie bedzie…

  • Odpowiedz
   pit 30 Marzec 2017 09:09

   Za kuriera nic sie nie placi – wiem z doswiadczenia

 34. Odpowiedz
  magdalena 19 Luty 2017 13:53
  2.15
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  40

  Oplaty ukryte w inteligo

  Wszystkich wahajacych sie chcialam ostrzec przed ukrytymi kosztami prowadzenia konta inteligo. Sama mam to konto od pierwszego roku dzialalnosci tego banku i na poczatku bylam bardzo zadowolona. Jednak po ostatnich zmianach zauwazylam, ze z mojego konta pobierana jest oplata za uzytkowanie karty debetowej, ktora nawet nie zostala aktywowana… Mieszkam za granica i uzywam tylko i wylacznie interfejsu internetowego. Zdumiala mnie odpowiedz pani z infolinii, ktora mi powiedziala, ze fakt, ze karta nie jest aktywna nie zwalnia mnie z obowiazku placenia za jej uzytkowanie. Skoro karta jest nieaktywna, to jej nie moge uzytkowac. Co wiecej, na wzmianke, ze bank nawet nie wie, czy ja te karte otrzymalam, pani odpowiedziala ze to juz moj interes sprawdzac, czy karta zostala wyslana i czy do mnie dotarla. Zlozylam reklamacje, czekam.
  Drugie oszustwo, o ktorym jest drobnym druczkiem, to oplata za walutowe przelwy przychodzace, i to dosc wysokie. Obecnie korzystam z mbanku i tam nie musze placic za przelew przychodzacy ani grosza.
  Oprocz tego istnieje tzw. oplata za obsluge limitu debetu, oporocz odsetek od tegoz limitu.
  Na polaczenie z konsultantem z infolinii czekalam 30 minut, bezskutecznie. Dopiero mailowe zgloszenie sprawy poskutkowalo i ktos z banku zadzwonil.
  Ogolnie mysle o zlikwidowaniu tego coraz gorszego konta i pozostanie wylacznie z mbankiem.

  Pomocne(5) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   kacper 22 Grudzień 2017 11:59

   Jeżeli ktoś nie używa karty wystarczyło ją zlikwidować i nie ma problemu zero opłat

 35. Odpowiedz
  f2k 13 Luty 2017 19:49
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  od banku i jego systemu oczekuję stabilności , prostoty i intuicyjnego systemu do zarządzania pieniędzmi, za minimalne koszty. takim był mbank, zmieniło się to po wymianie systemu na nowy, co najmniej dziwny.

  Inteligo : konto bezpłatne (trzeba dokonać zakupu kartą na min.100zł) , jasny funkcjonalny interfejs, bezpłatne przelewy i karty kodów, możliwość otwarcia kilku rachunków (podział pieniędzy na opłaty, wydatki, zaskórniaki,….) , wystarczająca sieć bankomatów pkobp i santander, niezawodny wpłatomat pkobp , szybka i uprzejma obsługa przez infolinię. opłacalność lokat – przeciętna. konto zawiera wiele innych funkcji gospodarowania finansami, ubezpieczeń, itd…, z których nie korzystam, nie oceniam. nie ma wydzwaniania przez konsultantów i prób kierowania klienta na różne tzw. produkty. obsługa tylko internetowa. konto spełnia moje, przeciętnego użytkownika oczekiwania. sugestia do kierownictwa – proszę bez rewolucji i nadmiernego kombinowania z opłatami i systemem. polecam konto Inteligo .

  Pomocne(7) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 36. Odpowiedz
  Witek 2 Luty 2017 12:12
  3.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  80

  Konto prywatne jest ok. Podoba mi się opcja otrzymywania potwierdzen sms\’em o tym że przyszły albo zostaly wyplacone pieniądze z konta. Niestety opcja ta jest płatna, ale w razie kradzieży karty można zauważyć że ktoś wybiera z konta pieniądze zanim zauważy sie ze zgineła karta. Chyba ze dwa razy tylko system padł i nie można było kartą inteligo ani płacić, ani wybrać pieniędzy z bankomatu. Tak poza tym mam w inteligo konto prywatne już prawie 3 lata i nienarzekam

  Pomocne(2) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 37. Odpowiedz
  kalk 24 Styczeń 2017 19:12
  2.65
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  40

  INTELIGO -> SZYBKO I KONKRETNIE z mojej Autopsji

  INFOLINIA – ŻENUA ! same roboty i non stop miły głos które na każdym kroku chce cie oszukać lub wcisnąć 🙂 klepią ….TYLKO zapamietane FORMUŁKI ….TRAGEDIA

  DARMOWE KONTO – to jest JAWNA KPINA ci internetowi złodzieje KASUJĄ za WSZYSTKO !!! ale od każdej tranzakcji dostaje czasami nawet 6 smsów! czasem każdy z inną kwotą stanu konta !!!

  UBYWANIE PIENIĘDZY Z KONTA INTELIGO
  częsty przypadek, groszowe kwoty ale najlepsze jest ich tłumaczenie !
  Coś ala wywiad z Ryskiem Petru = nie wiem dlaczego zaistniała taka sytuacja ale wszystko jest ok, nastąpiła krótka awaria, jesteśmy na tropie, nasze pieniąde, znaczy pana są bezpieczne 🙂 – jednym słowem pierd…enie o Chopinie

  KOMENTARZE o INTELIGO KASOWANIE
  Częsty przypadek – nieprzychylne komenty znikały durzo częściej niz grosiki z mojego konta, ale to napewno awaria serwera lub hejt 🙂

  PAZERNOŚĆ INTELIGO
  ( % Oprocentowanie konta oszczędnościowego VS % oprocentowanie kredytu !!!!!!!!! )

  -Przelewy – płatne
  -Karta – płatna
  -wypłaty w innych bankomatach – płatne
  -obsługa konta – płatna

  OPŁACALNOŚĆ w INTELIGO – 90% banków w Polsce oferuje DUŻOOOOOOOO kożystniejsze warunki

  Moja opinia jako wieloletniego urzytkownika Inteligo – NIE polecam INTELIGO

  Pomocne(6) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 38. Odpowiedz
  mirek 16 Styczeń 2017 12:55
  2
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  20

  mam Inteligo od wielu lat i z miesiąca na miesiąc jest coraz większe na ciągarstwo ukryte opłaty itp o co chwile zmiany regulaminów – ostatnio wziąłem udział w programie mam inteligo i polecenie osoby – okazało się że to jedna wielka ściema mimo że spełniłem wszystkie punkty regulaminu gwarantowanej nagrody nie otrzymałem ani osoba polecona .
  Szczerze powiem że już nie polecam mimo że od x lat jestem w tym banku – właśnie jestem na etapie zamykania konta Inteligo.

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 39. Odpowiedz
  Malwina 3 Styczeń 2017 19:51
  2.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  50

  Czy zmienić Inteligo ? Jak tak to na co ?

  Trzymam na Inteligo około 60 000 podzielone w różnych lokatach od 2000 do 10000 na różne okresy (3mc, 6mc) i zastanawiam się czy czasem nie zmienić banku dla tych lokat. Jedyne co mnie trzyma to to, że nie jestem ufna różnym tworom bankowym itp. Jestem w Inteligo od dawna, do tąd nie było problemów.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 40. Odpowiedz
  Julian 28 Grudzień 2016 15:15
  2.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  60

  Dla mnie najwiekszy plus Inteligo to iz karta bankomatowa Visa Electron mam mozliwosc platnosci przez internet.

  Visa Electron Inteligo daje możliwość zapłaty tak jak kredytówką, najnowsze karty posiadają te dodatkowe trzy cyfry (CVV to się bodajże nazywa).

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 41. Odpowiedz
  aga 29 Wrzesień 2016 11:30
  2.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  40

  Jak kazde konto Inteligo ma swoje plusy i minusy:
  Minusy:
  – płatne przelewy
  – płatna usługa sms (darmowa jest w ING)
  – Infolinia: na moją prośbę o wysłanie dokumentów rezygnacyjnych pan z obsługi zaczął sobie ze mnie jawnie i bezczelnie kpić, przy okazji ignorując całkiem rozsądne powody, które podawałam.
  – kiedy zablokowali mi kartę (“ze względów bezpieczeństwa” i w żaden sposób nie mogłam z nich wydusić więcej informacji) okazało się, że w placówce wypłacić nie mogę (i tutaj już mój wielki WTF?)

  faktycznie sporo rzeczy jest też na plus: – bardzo dużo bankomatów darmowych – bardzo dużo oddzialow darmowych pko, – serwis sms.

  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 42. Odpowiedz
  kacha 24 Wrzesień 2016 18:26
  1.8
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  40

  korzystałam z inteligo od 2002 roku, miesiąc temu złożyłam wniosek o zamknięcie konta.
  wieczny problem z dodzwonieniem się na infolinię, no chyba że wprowadzisz błędne hasło to piorunem Cię połączą, ale wtedy nic juz nie załatwisz…
  każdy przelew 0,99zł – w ING za darmo przelewy…
  problemy czasem z bankomatami – niby nie wypłaciło kasy a powstaje blokada na koncie….
  często też jakieś problemy z ww
  miałam też sytuację, że zaksięgowali w sierpniu transakcje z kwietnia 🙂 czekam na zamknięcie konta, ale już w tym 3tygodniowym oczekiwaniu zdążyli mi wyrobić nową kartę do bankomatu i oczywiście pobrać za to kasę 🙂

  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 43. Odpowiedz
  olga 19 Sierpień 2016 18:54
  4.3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Konto Inteligo mam chyba od samego początku i jestem bardzo zadowolona.Konto mam darmowe,bo wystarczy raz zrobić tygodniowe zakupy na stówkę i po problemie.Ostatnio skusiłam się na kilka nowych banków,jednak po przetestowaniu zostanę nadal przy Inteligo.Żadne wirtualne wymysły typu T-Mobile czy inne takie nie mogą konkurować ze starym i sprawdzonym Inteligo.

  Pomocne(4) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 44. Odpowiedz
  konrad 21 Lipiec 2016 10:47
  4
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Moim zdaniem to jedyny godny polecenia bank.
  Nie pamiętam kiedy założyłem konto inteligo ale nie żałuję i nie żałowałem tej decyzji nigdy.
  Faktem jest że zagotowała mnie awaria w długi znany wszystkim weekend. Ale jak dobrze pamiętam to była ich pierwsza awaria. Nie przesadzajcie problem który mieli to niewielki incydencik w porównaniu do tego co wyczyniają systematycznie z klientami inni.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 45. Odpowiedz
  pedros 24 Luty 2016 18:43
  1.65
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Jestem jednym z pierwszych chyba klientów Inteligo. Miałem to konto jeszcze kiedy nie było to jeszcze PKO BP, A założyłem go z pomocą Pana, który chodząc od drzwi do drzwi proponował założenie usługi umożliwiającej kontrolę konta przez telefon jak również jeśli byłeś szczęściarzem mogłeś obsługiwać w internecie. NOWOCZESNOŚĆ, INOWACYJNOŚĆ. Niestety usługa została sprzedana bankowi PKO BP. Zgadzam się, że obsługa konta poprzez internet jest rewelacyjna i buł to powód dla którego wytrzymałem do dzisiaj jako użytkownik Inteligo. Niestety konto to ma w sobie niesamowitą dodatkową możliwość, która pojawia się, kiedy chcesz szybko i za darmo wpłacić pieniądze na rachunek -Przenosi w czasie-. Brak wpłatomatów w banku internetowym?? Żeby wpłacić pieniądze za darmo i szybko musisz udać się do placówki PKO, która niczym DeLorean z “Powrotu do przyszłośći” przenosi cię do przychodni lekarskiej z czasów PRL. Jest komitet kolejkowy kilkudziesięciu emerytów, którzy żeby nie siedzieć sami w domu codziennie wybierają się do banku aby w okienku wypłacić 10zł. Zwiedziłem trzy placówki w Krakowie, wszędzie to samo. Mam dość. Przechodzę do konkurencji.

  Pomocne(7) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 46. Odpowiedz
  Adam 19 Listopad 2015 18:20
  4.3
  Wysokość opłat
  90
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  Jestem użytkownikiem konta Inteligo od 2004 roku. Przez ten czas nie miałem żadnych problemów. Przelewy kosztują 0,99zł oczywiście do innych banków a do tego samego za darmo.

  Opłaty: przy średnim saldzie 100zł opłata nie jest pobierana. Serwis sms bodajże 4,99 – ale z niego mozna zrezygnowac.

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 47. Odpowiedz
  rene 30 Październik 2015 19:46
  1.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Na tę chwilę, 2 m-ce po zmianie systemu, nie działa spłata kart kredytowych z poziomu odpowiedniego menu w systemie transakcyjnym. Po “ręcznej” spłacie karty i tak trzeba czekać do końca dnia, aż się system zaktualizuje i pokaże właściwe limity na karcie. Kiedyś taka operacja powodowała natychmiastową aktualizację dostępnych środków, można było wtedy dalej korzystać z karty po spłacie online zadłużenia.
  Dalej. Pokazywanie historii transakcji z danym kontrahentem za określony czas też jest dalekie od doskonałości.
  Infolinia przyjmuje wszystkie zgłoszenia, jak najbardziej 😉 Ale nie potrafi podać konkretnych terminów usunięcia np. w/w niedomagań.
  Nie tak działało Inteligo gdy właścicielem był Bankgesellschaft Berlin ;(

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 48. Odpowiedz
  przemas 24 Wrzesień 2015 18:25

  Zastanawiam się nad założeniem taniego konta bankowego. Wyselekcojnowalem sobie dwa konta konto w Inteligo i konto w mBanku.

  Inteligo, ma sporo darmowych bankomatów, przelewy sa tanie, prowadzenie darmowe jesli na koncie lezy 100 zł. Bank Inteligo ma mnóstwo różnych agencji, filii, PKO BP, gdzie mozna osobiscie wszystko zalatwic, dokonywac zarowno wplat jak i wyplat gotowki. I jest jakby co na kogo nakrzyczeć 🙂

  mBank, fajnie jest bardzo tani, tanszy do Inteligo, ale… Jakby nie było bank ten właściwie w realu nie istnieje. Wszystko trzeba zalatwiac badz przez telefon badz przez internet. I jeszcze w mBanku często są jakieś problemy: coś gdzieś nie działa, komuś gdzieś jakieś pieniądze znikły, czegoś tam nie można zrobić i wiele innych.

  Doradzcie na co się zdecydować 🙂

  • Odpowiedz
   multiny 24 Październik 2015 09:27

   Mnie będąc studentem w koncie Inteligo drażniła trochę opłata za konto, gdy średnie saldo miesięczne było poniżej 100 zł :). Zawsze musiała na koncie leżeć ta kwota by prowadzenie było darmowe. Do tego opłata za kartę co miesiąc 0,99zł …mBank jest tańszy pod tym względem. Chyba, że w Inteligo coś się zmieniło?
   Ogólnie jednak konto oceniam na 4+.

   Jesli chodzi o mbank jest jedynie bank internetowy nie ma placówek gdzie mozna wpłacać i wypłacać pieniądze pozostają jedynie wpłatomaty.
   Z kolei wpłatomaty mBankowe bywają ryzykowne chociaż od kilku lat nie miałem osobiście z nimi problemów. Bankomaty są tak samo ryzykowne jak i w innych bankach.

   Wybór więc należy do Ciebie.

   Nikt ci też nie broni mieć dwóch kont 😉 Najlepiej przetestuj mbank i inteligo i wybierz to konto które będzie ci odpowiadać.

 49. Odpowiedz
  gabi 24 Maj 2015 08:45
  4.15
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  Ja jestem zadowolona z Inteligo, dużo ludzi myli iPKO BP z Inteligo. Pierwsze pobiera opłaty za wszystko, a Inteligo jest praktycznie za darmo. Jak w każdym banku są zmiany, ale zawsze o nich wiem. Mam nadzieję, że długo będę zadowolonym klientem.

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 50. Odpowiedz
  danek 20 Kwiecień 2015 15:19
  3.65
  Wysokość opłat
  80
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Inteligo: 99 groszy miesiecznie za karte, trzeba pamietac o średniej miesiecznej minimum 100 zł na koncie bo chetnie skubna Ci z konta niemala prowizje, tyle samo za pzrelew zewnetrzny

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 51. Odpowiedz
  aaa 16 Kwiecień 2015 18:48
  2.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  50

  katastrofa.jestem ich klientem 8 lat,nawet byłem zadowolony ale odkąd zmienili program i interfejs uzytkownika zrobił sie bajzel.sms-y ze stanem konta przychodzą z duzym opóżnieniem .inny jest stan konta w sms-ie a inny po zalogowaniu sie na stronie!!konto tworzy debety które nie powinny sie pojawiać.po wysłaniu do nich pisma listem poleconym oddzwonili i powiedzieli że list był pusty-zwyczajnie ktoś zgubił zawartośc,faksem nawet szkoda gadać.szukam innego banku

  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 52. Odpowiedz
  marek 20 Sierpień 2014 17:37
  3.3
  Wysokość opłat
  50
  100
  Dodatkowe korzyści
  50

  od wielu lat mam konto “za zero” w INTELIGO
  od dawna nie za zero, poza tym trzeba spełnić kilka warunków żeby nie płacić prowizji za prowadzenie konta (min. 300 zł operacji bezgotówkowych /m-c)
  a od października 2014 wypłata gotówki tylko w bankomatach PKO BP, reszta z prowizją.
  Oprocentowanie konta oszczędnościowego też prawie zerowe.
  Nie polecam. Szukam nowego

  Pomocne(3) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 53. Odpowiedz
  big 24 Marzec 2014 18:45
  3.5
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  90

  A wiecie że teraz jest takowy konkurs w Inteligo:
  trzeba zamówić raport BIG, raport Plus, który zaznaczam kosztuje 27 zł – przesyłka pocztą dodatkowo 10 zł, zaproponować hasło reklamowe promujące zalety
  sprawdzania swojej historii kredytowej . W 3
  edycjach tego konkursu (każdy trwa tydzień) można wygrać iPada!!! Co tydzień wygrywają 3 osoby

  Pomocne(2) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 54. Odpowiedz
  kortez 30 Styczeń 2014 18:25
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Ja mam Inteligo i jestem zadowolony nie jest najtańsze (wypłata z bankomatów PKO BP za darmo z innych opłata) prowadzenie konta jest darmowe gdy średnia środków na koncie w miesiącu przekracza 100zł. Jednak ma bardzo dużą zaletę po wpłacie Pieniędzy w PKO BP są one na moim koncie w ciągu 15 min. wszystkie przelewy z innych banków są zawsze u mnie szybciej niż u znajomych, którzy mają konto w innych bankach (np. wypłata).

  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0