Alior Bank Konto Firmowe: 1500 zł premii dla firm

Zobacz stronę promocji
+ 1500 zł premii

Premia 1500 zł za konto firmowe w Alior Banku? Przecież bank to nie instytucja charytatywna? Gdzie jest haczyk w tej promocji? Sprawdźmy warunki i opłaty za iKonto Biznes.

1

Kto może być uczestnikiem promocji w Alior Banku?

Program rozpoczął się w 2016 roku i potrwa do odwołania, a jego uczestnikami mogą być wyłącznie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Warunkiem wzięcia udziału jest nieposiadanie dotychczas żadnego produktu Alior Banku, tak więc wykluczone są osoby, które były lub są posiadaczami rachunków osobistych czy firmowych, otworzyły w Alior Banku lokatę terminową bądź nawet skorzystały z kredytu czy pożyczki.

Konieczne jest złożenie wniosku o konto firmowe iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej (link), otrzymanie potwierdzenia otwarcia iKonta Biznes na adres e-mail, przystąpienie do promocji i akceptacja regulaminu. Klient staje się uczestnikiem promocji w momencie otwarcia rachunku. Bonusy otrzymujemy za konkretne aktywności. Premie za aktywność naliczane są co miesiąc, przez 12 miesięcy od otwarcia konta, a ich maksymalna wysokość to 125 zł miesięcznie i 1500 zł rocznie.

2

Jak zdobyć premię 1500 zł od Alior Banku?

Regulamin wymienia szereg aktywności określając jednocześnie wysokość bonusów przypisanych do każdej z nich. Istotne ułatwienie dla klientów stanowi fakt, że mogą oni samodzielnie dokonać wyboru, jakie czynności objęte premią chcą zrealizować w danym miesiącu, czyli w rezultacie na własną rękę decydować o wysokości premii.

Poszczególne aktywności nagradzane są następująco:

 • 25 zł za przelew do ZUSpremia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł.
 • 25 zł za przelew do USpremia za pierwszy w miesiącu przelew do US na kwotę minimum 500 zł.
 • 10 zł za przelew SEPApremia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA w wysokości min.  100 euro.
 • 10 zł za przelew natychmiastowy –  premia za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy na min. 500 zł.
 • 10 zł za transakcję kartą o wartości co najmniej 500 zł w miesiącu.
 • 10 zł za skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku, to jest jeżeli na rachunek uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota minimum 5000 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska.
 • 5 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, jeżeli nastąpi przelew z PCKF na kwotę 100 zł.
 • od 0 do 60 zł za średnie saldo na rachunku uczestnika (od 2500 do 50 000 zł), przy czym do wyliczenia salda brane są pod uwagę także środki ulokowane na rachunkach pomocniczych i kontach walutowych otwartych do iKonta Biznes:
  • do 2500,00 zł – 0 zł
  • od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł – 5 zł
  • od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł – 15 zł
  • od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł – 30 zł
  • od 50 000,01 zł – 60 zł
Uwaga! Zgodnie z regulaminem promocji aby naliczona została jakakolwiek premia należy wykonać min. 4 transakcje kartą (muszą zostać rozliczone) w danym miesiącu. Warunek ten nie dotoczy pierwszego miesiąca uczestnictwa w promocji.
3

Konto Firmowe Alior Banku pod Lupą

iKonto Biznes Alior Banku nie należy do najtańszych kont firmowych.

Opłata za prowadzenie konta wynosi 15 zł, nie jest jednak pobierana, jeśli utrzymamy średniomiesięczne saldo przynajmniej 1000 zł na rachunku oraz wyrazimy zgodę na czynności marketingowe.

Opłata za obsługę karty płatniczej to 8 zł, nie jest jednak pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w miesiącu minimum 4 płatności kartą na dowolne kwoty. Trzeba przy tym zaznaczyć, że karta nie jest obowiązkowa.

Darmowe są krajowe przelewy między rachunkami Alior Banku oraz międzybankowe przelewy ELIXIR wykonane za pośrednictwem bankowości internetowej oraz przez aplikację mobilną.

Darmowe są wypłaty w bankomatach Alior Banku oraz pierwsze pięć w miesiącu w pozostałych bankomatach krajowych.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Alior Banku oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
4

Plusy i minusy promocji

Kwota 1500 zł jest z pewnością atrakcyjna, ale wypracowanie takiej premii w maksymalnej wysokości jest trudno osiągalne. W miarę w łatwy sposób można zyskać około 800 zł premii, przede wszystkim dzięki przelewom do ZUS, US i innym oraz płacąc kartą, natomiast osiągnięcie maksimum wymaga albo wysokiego salda na koncie albo dużej ilości przelewów. Z drugiej strony, jeśli spełnimy konieczne wymogi, uzyskamy jednocześnie zwolnienie z podstawowych opłat.

Niezaprzeczalnym atutem promocji jest możliwość wyboru poszczególnych opcji i elastyczność działania w kolejnych miesiącach. Trzeba też pamiętać, że ponieważ promocja jest skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą, a premia stanowi przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, musi być ona rozliczona z Urzędem Skarbowym.

iKonto Biznes

PROMOCJA: 1500 zł dla Firm

+ 1500 zł premii
9 Ocena Łączna
2 opinie

9.5Ocena Redakcji
Ocena promocji
9.5
9Ocena Użytkowników
Ocena promocji
9
ZALETY
 • Największa pula premii (1620 zł), jeśli chodzi o aktualne oferty kont firmowych
WADY
 • Stosunkowo wysokie opłaty za konto i kartę (można jednak uzyskać zwolnienie)
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Andrzej 11 Kwiecień 2020 16:48
  Ocena promocji
  80

  Konto niby OK ale interfejs jest tragiczny.
  Poza tym brak możliwości wydruku czegokolwiek z historii.

  + ZALETY: Koszty prowadzenia
  - WADY: Okropny ,nieintuicyjny interfejs z mikroskopijnej wielkości czcionkami.
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Mariusz B. 28 Marzec 2018 17:53

  Oferty Alior Banku.. Założyłem konto w ramach promocji “1500 zł dla firm”. Zgodnie z ofertą klient ma otrzymywać premię za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu na kwotę powyżej 500 zł Jednak, od początku roku 2018, nie ma możliwości realizacji przelewów błyskawicznych w systemie Express Elixir – nie ma takiej opcji w obsłudze przelewów. Czyli nie ma żadnej premii za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu. Wszystkie przelewy, które wykonałem jako błyskawiczne, zostały zrealizowane w systemie Blue Media i bank obciążył mnie opłatą 10 zł za przelew. Informacje uzyskiwane od konsultantów przy składaniu reklamacji odnośnie złamania tego warunków regulaminu i umowy, to żenada i kabaret. Od 3 miesięcy bank ma kłopoty techniczne z systemem, które być może rozwiąże w czerwcu. Wcześniej mówiono, że do końca marca 2018 roku. Nikt tego nie wie. Składane reklamacje Alior Bank odrzuca i ściąga haracz od naiwnych. Do Alior Banku przeniosłem konto z Idea Banku gdzie miałem dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu – gratis. Chciałem mieć 5 przelewów natychmiastowych – gratis. Nie mam nic i płacę po 10 zł przelew natychmiastowy. Szkoda straty czasu i nerwów dla kilku złotych korzyści.

 3. Odpowiedz
  arkadiusz 2 Grudzień 2017 10:43

  mam już konto osobiste w Aliorze, jestem z niego zadowolony i jakby z automatu pomyślałem o firmowym, a do tego premia! Ale właśnie dlatego, że już jestem klientem, premia mi się nie należy? Porażka. Teraz pomyślę o zmianie osobistego.

 4. Odpowiedz
  daniel_z 27 Lipiec 2017 01:52
  Ocena promocji
  100

  700 zł premii można uzyskać bez problemu. konto praktycznie darmowe przy regularnych wpływach.

  + ZALETY: najwyższa "premia" za aktywności na koncie ze wszystkich kont dla firm.
  - WADY: płatna karta, ale można uzyskać zwolnienie z opłąt lub wogole z niej zrezygnować.
  Pomocne(9) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0