Alior Bank Konto Firmowe: 1700 zł premii dla firm (200 zł na start + 1500 zł za aktywność)

Premia 1700 zł za konto firmowe w Alior Banku? Przecież bank to nie instytucja charytatywna? Gdzie jest haczyk w tej promocji? Sprawdźmy warunki i opłaty za iKonto Biznes.

Alior Bank ma dość rozbudowaną ofertę dla klientów biznesowych. Tym najmniejszym, prowadzącym firmę jednoosobową, bank proponuje rachunek bieżący iKonto Biznes.

Pod względem cenowym iKonto Biznes prezentuje się bardzo przyzwoicie.

Do tego obecnie w Alior Banku trwają dwie akcje specjalne, w których łącznie można zdobyć nawet 1700 zł premii. W pierwszej do zdobycia jest 200 zł za założenie konta. W drugiej Alior Bank płaci do 125 zł miesięcznie (1500 zł na rok) nowym klientom za wybrane operacje na rachunku.

Kto może wziąć udział w promocjach?

Uczestnikiem promocji może być nowy klient firmowy Alior Banku – osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która nie posiadała żadnego produktu dla przedsiębiorców w przeszłości.

Łatwe 200 zł na start

Od czasu do czasu Alior Bank organizuje promocje, w ramach których płaci za otwarcie i korzystanie z konta osobistego. Tak jest właśnie teraz. We współpracy z wydawcą portalu Bankier.pl Alior Bank organizuje akcję „Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku”, w której do zdobycia jest 200 zł w gotówce.

Aby zdobyć tytułowe 200 zł trzeba spełnić następujące warunki:

1Do 12 października zarejestrować się  na specjalnej stronie promocyjnej (zaznaczając akceptację regulaminu), a następnie złożyć internetowy wniosek o otwarcie iKonta Biznes

Przy składaniu wniosku trzeba wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi akcji informacji objętych tajemnicą bankową. Chodzi tutaj jedynie o fakt zawarcia umowy i spełnienia przez nas wymogów akcji – Alior Bank musi poinformować organizatora promocji, iż premia została przyznana.

2W ciągu 30 dni od wysłania wniosku (najpóźniej 12 listopada) zawrzeć umowę
3W ciągu 60 dni od otwarcia konta (najpóźniej 11 stycznia 2021 r.): zasilić rachunek łącznie min. 500 zł

O przyznaniu nagrody klient zostanie powiadomiony mailem najpóźniej 1 lutego 2021 r. Przekazanie premii nastąpi w ciągu kolejnych 14 dni roboczych.

Uwaga! By tak się stało, trzeba będzie na stronie promocji uzupełnić dane. Uczestnik ma na to pięć dni roboczych od otrzymania powiadomienia.

Oczywiście, na dzień wypłaty bonusu konto musi być aktywne.

powrót do menu ↑

Rekordowe 1500 zł za aktywność

promocja alior bank 1500Nowi klienci, którzy otworzą iKonto Biznes i będą z niego aktywnie korzystać, otrzymać mogą do 1500 zł premii przez rok (125 zł miesięcznie). Obowiązująca do odwołania akcja „1500 zł dla firm” skierowana jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Ważne! W promocji biorą udział tylko rachunki otwarte drogą internetową. Chodzi o to, by wniosek o otwarcie iKonta Biznes złożyć przez stronę www banku, stronę partnera albo bankowość internetową Alior Banku. Natomiast umowę należy zawrzeć przelewem weryfikacyjnym lub za pośrednictwem kuriera.

Za jakie aktywności bank przyznaje premię i w jakiej wysokości? Chodzi o następujące czynności:

 1. Pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na min. 250 zł lub do US na min. 500 zł – 30 zł
 2. Pierwszy w miesiącu przelew SEPA na min. 100 euro – 10 zł
 3. Wykonanie płatności bezgotówkowych kartą na min. 500 zł w miesiącu – 10 zł
 4. Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 15 zł (jeśli na rachunek wpłynie przelew z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych o wartości 100 zł)
 5. Utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku:
  • od 2.500,01 zł do 10.000,00 zł – 5 zł,
  • od 10.000,01 zł do 25.000,00 zł – 10 zł,
  • od 25.000,01 zł do 50.000,00 zł – 20 zł,
  • od 50.000,01 zł do 100.000,00 zł – 40 zł,
  • od 100.000,01 zł do 150.000,00 zł – 50 zł,
  • od 150.000,00 zł – 60 zł,

Łączna maksymalna nagroda w miesiącu może sięgnąć 125 zł, co daje 1500 zł przez rok. Premie naliczane są przez pierwszych 12 miesięcy od otwarcia rachunku.

Ile realnie można zarobić? Nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności, wielkości obrotów i zysków.

Pamiętajmy, że gratyfikacja stanowi przychód firmy. Każdy przedsiębiorca musi uwzględnić ją przy comiesięcznych rozliczeniach z fiskusem.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje iKonto Biznes?

iKonto Biznes Alior Banku należy do jednych z bardziej atrakcyjnych cenowo rachunków firmowych.

UsługaOpłata
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł / 8 zł
(pod warunkiem wykonania min. czterech płatności w miesiącu)
Przelewy internetowe Uwaga na opłaty za SMS-y autoryzacyjne (20 gr/szt.), przy czym pierwszych 10 w miesiącu jest darmowych
- zwykłe krajowe 0 zł
- natychmiastowe Express Elixir
0 zł / 10 zł
(darmowe: pierwszych pięć przelewów w miesiącu,
Blue Cash
10 zł
- ZUS i US 0 zł
Bankomaty
- Alior Bank 0 zł
- obce w kraju 0 zł / 2 zł
(darmowe: pierwsze pięć operacji w miesiącu)
Wpłatomaty Planet Cash
0 zł / 10 zł
(darmowe: pierwsze pięć operacji w miesiącu)
Euronet
0,5% (min. 6 zł)

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

Opłata za obsługę karty płatniczej to 8 zł, nie jest jednak pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w miesiącu minimum 4 płatności kartą na dowolne kwoty.

Teoretycznie zwykłe przelewy, w tym do ZUS i urzędu skarbowego, wykonywane przez internet są darmowe. Trzeba jednak liczyć się z 20-groszową opłatą za SMS autoryzacyjny, przy czym pierwszych 10 w miesiącu otrzymujemy za darmo. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA.

Darmowe są wypłaty w bankomatach Alior Banku oraz pierwsze pięć w miesiącu w pozostałych bankomatach krajowych.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Alior Banku oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Promocję Alior Banku można polecić wszystkim drobnym przedsiębiorcom, którzy potrzebują taniego czy nawet bezpłatnego konta firmowego i chcą łatwo zarobić nawet 1700 zł z czego 200 zł w formie premii powitalnej. W tym celu muszą wykazać się niezbyt dużą aktywnością (zapewnić wpływ na rachunek 500 zł). Pozostałe bonusy pieniężne zależą od intensywności korzystania z konta, w tym m.in. zlecania przelewów podatkowych, używania karty, utrzymywania salda na rachunku.

Co z kosztami utrzymania iKonta Biznes? Te można łatwo zredukować do zera. By tak się stało, należy: zapłacić plastikiem 4 razy w miesiącu, unikać obcych bankomatów, zatwierdzać transakcje w aplikacji i deponować gotówkę we wpłatomatach, a nie kasie.

iKonto Biznes

Kumulacja promocji

+ 1700 zł premii
24 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
2 opinie

9.5Ocena Redakcji
Ocena promocji
9.5
9Ocena Użytkowników
Ocena promocji
9
ZALETY
 • Największa pula premii (1700 zł), jeśli chodzi o aktualne oferty kont firmowych
WADY
 • Warunkowa opłata za kartę do konta
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Andrzej 11 Kwiecień 2020 16:48
  Ocena promocji
  80

  Konto niby OK ale interfejs jest tragiczny.
  Poza tym brak możliwości wydruku czegokolwiek z historii.

  + ZALETY: Koszty prowadzenia
  - WADY: Okropny ,nieintuicyjny interfejs z mikroskopijnej wielkości czcionkami.
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Mariusz B. 28 Marzec 2018 17:53

  Oferty Alior Banku.. Założyłem konto w ramach promocji “1500 zł dla firm”. Zgodnie z ofertą klient ma otrzymywać premię za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu na kwotę powyżej 500 zł Jednak, od początku roku 2018, nie ma możliwości realizacji przelewów błyskawicznych w systemie Express Elixir – nie ma takiej opcji w obsłudze przelewów. Czyli nie ma żadnej premii za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu. Wszystkie przelewy, które wykonałem jako błyskawiczne, zostały zrealizowane w systemie Blue Media i bank obciążył mnie opłatą 10 zł za przelew. Informacje uzyskiwane od konsultantów przy składaniu reklamacji odnośnie złamania tego warunków regulaminu i umowy, to żenada i kabaret. Od 3 miesięcy bank ma kłopoty techniczne z systemem, które być może rozwiąże w czerwcu. Wcześniej mówiono, że do końca marca 2018 roku. Nikt tego nie wie. Składane reklamacje Alior Bank odrzuca i ściąga haracz od naiwnych. Do Alior Banku przeniosłem konto z Idea Banku gdzie miałem dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu – gratis. Chciałem mieć 5 przelewów natychmiastowych – gratis. Nie mam nic i płacę po 10 zł przelew natychmiastowy. Szkoda straty czasu i nerwów dla kilku złotych korzyści.

 3. Odpowiedz
  arkadiusz 2 Grudzień 2017 10:43

  mam już konto osobiste w Aliorze, jestem z niego zadowolony i jakby z automatu pomyślałem o firmowym, a do tego premia! Ale właśnie dlatego, że już jestem klientem, premia mi się nie należy? Porażka. Teraz pomyślę o zmianie osobistego.

 4. Odpowiedz
  daniel_z 27 Lipiec 2017 01:52
  Ocena promocji
  100

  700 zł premii można uzyskać bez problemu. konto praktycznie darmowe przy regularnych wpływach.

  + ZALETY: najwyższa "premia" za aktywności na koncie ze wszystkich kont dla firm.
  - WADY: płatna karta, ale można uzyskać zwolnienie z opłąt lub wogole z niej zrezygnować.
  Pomocne(10) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0