Alior Bank Konto Firmowe: 1875 zł premii dla firm (250 zł na start + 1500 zł za aktywność + 125 zł w progarmie Bezcenne Chwile)

Alior Bank wystartował  z prawdziwą kumulacją promocji dla przedsiębiorców. Do zdobycia: 250 zł na za założenie konta firmowego, 1500 zł za operacje oraz 125 zł w  programie Bezcenne Chwile.

W związku z pandemią wielu przedsiębiorców boryka się ze spadkiem przychodów. Jednocześnie muszą oni regulować stałe zobowiązania. Szukają więc sposobów na zmniejszenie tych obciążeń.

Jednym z nich może być zmiana konta firmowego na takie, które nie generuje kosztów. W skali roku generuje to oszczędności sięgające nawet kilkuset złotych. Jakby tego było mało, na otwarciu takiego rachunku osoba prowadząca działalność może zyskać sowitą premię pieniężną.

Promocja 250 zł na start

Świetnym przykładem jest oferta Alior Banku. W zamian za otwarcie tam iKonta Biznes i spełnienie określonych warunków przedsiębiorca otrzymuje 250 zł. Do tego może on zyskać nawet 1500 zł za aktywne używanie konta.

Trwająca do 31 grudnia promocja skierowana jest do nowych klientów biznesowych. Chodzi o podmioty gospodarcze, które do tej pory nie korzystały z usług organizacji zarządzanej przez Iwonę Dudę. Obostrzenie to dotyczy wszystkich produktów dostępnych dla firm w Alior Banku. Zasady są więc bardzo restrykcyjne, ale nagroda o tej wartości też jest rzadko spotykana.

Ważne! Bycie klientem indywidualnym Alior Banku (jako osoba fizyczna) nie wyklucza z udziału w promocji.

Aby zdobyć tytułowe 250 zł trzeba spełnić następujące warunki:

1Do 31 grudnia poprzez  specjalną stronę promocji złożyć internetowy wniosek o otwarcie iKonta Biznes

2W ciągu 30 dni od wysłania wniosku zawrzeć umowę

Osoby prowadzące jednoosobową działalność mogą zawrzeć umowę za pośrednictwem kuriera albo przelewem weryfikacyjnym ze swojego prywatnego konta w innej instytucji. Pozostali przedsiębiorcy dopełnią formalności w oddziale.

3W ciągu 60 dni od otwarcia konta:

 • zalogować się do systemu bankowości internetowej Alior Online/BusinessPro lub aplikacji mobilnej Alior Mobile
 • otrzymać wpływy od kontrahentów w łącznej wysokości min. 500 zł
 • wykonać kartą transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 250 zł,
 • zrealizować przelew(y) na rachunek w innym banku na łącznie min. 300 zł (nie dotyczy transferów do ZUS ani US)
 • zarejestrować kartę w programie Mastercard Bezcenne Chwile (można to zrobić w e-bankowości – w sekcji Informacje o karcie).

Przekazanie nagrody na start

Premia za otwarcie konta trafi na rachunek firmowy do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Jednak stanie się to nie wcześniej niż 1 lutego 2021 r. (najpóźniej – 30 kwietnia).

Pamiętajmy, że nagroda jest przychodem z działalności gospodarczej i należy się z niego samodzielnie rozliczyć z urzędem skarbowym wedle właściwych zasad podatkowych.

powrót do menu ↑

Bezcenne Chwile i kolejne 125 zł

Bezcenne Chwile to prowadzona przez Mastercard z bankami akcja, w ramach której uczestnicy otrzymują punkty za każdą transakcję bezgotówkową zrealizowaną plastikami z logo tej organizacji. Punkty można wymienić na nagrody, np. miesięczną subskrypcję prasy branżowej, vouchery na najem przestrzeni biurowej albo samochodu w systemie car-sharingu.

Teraz w zamian za rejestrację karty (i tak niezbędną do uzyskania pierwszej premii 250 zł) w programie można otrzymać darmowe punkty powitalne i tym samym skrócić okres oczekiwania na wybraną nagrodę. Bonus sięga 8350 pkt, co stanowi równowartość 125 zł. Jak je zdobyć?

 1. Być nowym uczestnikiem Bezcennych Chwil
  Karencja liczona jest od 3 listopada.
 2. Do 31 grudnia zarejestrować firmę kartę debetową w Bezcennych Chwilach
  Można to zrobić w systemie Alior Online lub placówce. Nagradzane jest zgłoszenie jednego nośnika bez względu na liczbę posiadanych kart.
 3. Wyrazić i utrzymać zgody marketingowe
 4. W ciągu 30 dni od przystąpienia do programu wykonać zgłoszonym instrumentem płatniczym jedną transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę.

Punkty pojawią się na koncie uczestnika w ciągu 14 dni roboczych od realizacji wszystkich warunków. Będą ważne przez dwa miesiące od ich przyznania (zasilenia rachunku uczestnika).

Uwaga! Darmowe punkty przysługują 1030 najszybszym przedsiębiorcom, którzy dokonają zgłoszenia.

powrót do menu ↑

Rekordowe 1500 zł za aktywność

promocja alior bank 1500

Kolejną nagrodę przedsiębiorca może otrzymać w zamian za korzystanie z wybranych usług banku i jego partnerów. Maksymalna wartość miesięcznej premii za aktywność wynosi 125 zł. Bonusy są przyznawane przez 12 miesięcy, co łącznie daje 1500 zł.

Gratyfikacja za dany miesiąc wypłacana jest do końca następnego miesiąca. Promocja trwa do odwołania.

Za jakie aktywności bank przyznaje premię i w jakiej wysokości? Chodzi o następujące czynności:

 1. Pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na min. 250 zł lub do US na min. 500 zł – 20 zł
 2. Pierwszy w miesiącu przelew SEPA na min. 100 euro – 10 zł
 3. Wykonanie płatności bezgotówkowych kartą na min. 2000 zł w miesiącu – 25 zł
 4. Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł (jeśli na rachunek wpłynie przelew z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych o wartości 100 zł)
 5. Transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing lub między Rachunkami Uczestnika  – 25 zł (premia za wymianę walutową min. 5000 zł w miesiącu)
 6. Wykonanie min. 3 przelewów zagranicznych w miesiącu – 15 zł
 7. Utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku:
  • od 10.000,01 zł 50.000,00 zł – 5 zł,
  • od 50.000,01 zł do 100.000,00 zł – 10 zł,
  • od 100.000,00 zł – 20 zł,

Łączna maksymalna nagroda w miesiącu może sięgnąć 125 zł, co daje 1500 zł przez rok. Premie naliczane są przez pierwszych 12 miesięcy od otwarcia rachunku.

Ile realnie można zarobić? Nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności, wielkości obrotów i zysków.

Osoba prowadząca drobny biznes może realnie liczyć na 25-50 zł brutto miesięcznie. W ciągu roku przekłada się to na dodatkowy przychód 300-600 zł bez wykonywania niepotrzebnych transakcji i narażania się na zbędne koszty.

Pamiętajmy, że gratyfikacja stanowi przychód firmy. Każdy przedsiębiorca musi uwzględnić ją przy comiesięcznych rozliczeniach z fiskusem.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje iKonto Biznes?

iKonto Biznes Alior Banku należy do jednych z bardziej atrakcyjnych cenowo rachunków firmowych.

UsługaOpłata
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł / 8 zł
(pod warunkiem wykonania min. czterech płatności w miesiącu)
Przelewy internetowe Uwaga na opłaty za SMS-y autoryzacyjne (20 gr/szt.), przy czym pierwszych 10 w miesiącu jest darmowych
- zwykłe krajowe 0 zł
- natychmiastowe Express Elixir
0 zł / 10 zł
(darmowe: pierwszych pięć przelewów w miesiącu,
Blue Cash
10 zł
- ZUS i US 0 zł
Bankomaty
- Alior Bank 0 zł
- obce w kraju 0 zł / 2 zł
(darmowe: pierwsze pięć operacji w miesiącu)
Wpłatomaty Planet Cash
0 zł / 10 zł
(darmowe: pierwsze pięć operacji w miesiącu)
Euronet
0,5% (min. 6 zł)

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

Darmowe są wszystkie przelewy internetowe w złotówkach oraz w euro (w opcji kosztowej SHA). Do ich zatwierdzania lepiej używać aplikacji (darmowe potwierdzenia), ponieważ tylko 10 kodów SMS w miesiącu jest darmowych. Za każdy kolejny płaci się 30 gr.

Za obsługę karty firmowej Alior Bank pobiera 8 zł. Opłat nie jest naliczana, jeśli klient wykona plastikiem 4 płatności bezgotówkowe w miesiącu na dowolne kwoty.

Darmowy dostęp do gotówki jest możliwy w bankomatach własnych. Poza tym przedsiębiorcy przysługuje po jednej wolnej od opłat wypłacie z maszyny Euronet i Planet Cash w miesiącu. Każda operacja w innym urządzeniu wiąże się z prowizją 3 proc. (min. 5 zł).

Od każdej transakcji gotówkowej w oddziale instytucja kierowana przez Iwonę Dudę nalicza prowizję 0,5 proc. (min. 10 zł).

Nieco tańsze jest korzystanie z wpłatomatów. Zdeponowanie środków w maszynie Euronet albo Planet Cash kosztuje 0,4 proc. (min. 8 zł). W przypadku transakcji we wpłatomacie przyoddziałowym prowizja wynosi 0,2 proc. (min. 4 zł).

Nasza pełną recenzje konta firmowego Alior Banku oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Promocja konta firmowego Alior Banku jest godna uwagi z dwóch powodów. Przede wszystkim, pod prostymi warunkami umożliwia zdobycie 250 zł na start  (obroty kartą na 250 zł, przelewy na 300 zł, wpływ 500 zł) i 125 zł w punktach Bezcenne Chwile (rejestracja karty, jedna płatność kartą). Premię można zwiększyć o nawet 1500 zł w zamian za wykonywanie określonych transakcji.

Równie ważne jest to, że iBiznes Konto jest tanie w utrzymaniu. A przy przestrzeganiu niezbyt restrykcyjnych zasad (cztery płatności kartą w miesiącu, unikanie obcych bankomatów, zatwierdzanie przelewów w aplikacji) może być zupełnie darmowe.

Z tym że najkorzystniej posiadać dwa konta: biznesowe i prywatne. Dlaczego? Jeśli nie otworzyliśmy jeszcze tego drugiego, możemy zgarnąć kolejne 400 zł w trwającej aktualnie promocji. W sumie na korzystaniu z obu rachunków można zarobić ponad 2000 zł przy zerowych lub minimalnych kosztach.
iKonto Biznes

Kumulacja promocji

+ 1875 zł premii
31 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
3 opinie

9.5Ocena Redakcji
Ocena promocji
9.5
8.6Ocena Użytkowników
Ocena promocji
8.6
ZALETY
 • Największa pula premii (1875 zł), jeśli chodzi o aktualne oferty kont firmowych
WADY
 • Warunkowa opłata za kartę do konta
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Andrzej 11 Kwiecień 2020 16:48
  Ocena promocji
  80

  Konto OK, fajne bonusy ale interfejs jest tragiczny.
  Poza tym brak możliwości wydruku czegokolwiek z historii.

  + ZALETY: Koszty prowadzenia, fajne bonusy dla klientów
  - WADY: Nieintuicyjny interfejs z mikroskopijnej wielkości czcionkami.
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Mariusz B. 28 Marzec 2018 17:53

  Oferty Alior Banku.. Założyłem konto w ramach promocji “1500 zł dla firm”. Zgodnie z ofertą klient ma otrzymywać premię za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu na kwotę powyżej 500 zł Jednak, od początku roku 2018, nie ma możliwości realizacji przelewów błyskawicznych w systemie Express Elixir – nie ma takiej opcji w obsłudze przelewów. Czyli nie ma żadnej premii za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu. Wszystkie przelewy, które wykonałem jako błyskawiczne, zostały zrealizowane w systemie Blue Media i bank obciążył mnie opłatą 10 zł za przelew. Informacje uzyskiwane od konsultantów przy składaniu reklamacji odnośnie złamania tego warunków regulaminu i umowy, to żenada i kabaret. Od 3 miesięcy bank ma kłopoty techniczne z systemem, które być może rozwiąże w czerwcu. Wcześniej mówiono, że do końca marca 2018 roku. Nikt tego nie wie. Składane reklamacje Alior Bank odrzuca i ściąga haracz od naiwnych. Do Alior Banku przeniosłem konto z Idea Banku gdzie miałem dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu – gratis. Chciałem mieć 5 przelewów natychmiastowych – gratis. Nie mam nic i płacę po 10 zł przelew natychmiastowy. Szkoda straty czasu i nerwów dla kilku złotych korzyści.

 3. Odpowiedz
  arkadiusz 2 Grudzień 2017 10:43

  mam już konto osobiste w Aliorze, jestem z niego zadowolony i jakby z automatu pomyślałem o firmowym, a do tego premia! Ale właśnie dlatego, że już jestem klientem, premia mi się nie należy? Porażka. Teraz pomyślę o zmianie osobistego.

 4. Odpowiedz
  daniel_z 27 Lipiec 2017 01:52
  Ocena promocji
  100

  700 zł premii można uzyskać bez problemu. konto praktycznie darmowe przy regularnych wpływach.

  + ZALETY: najwyższa "premia" za aktywności na koncie ze wszystkich kont dla firm.
  - WADY: płatna karta, ale można uzyskać zwolnienie z opłąt lub wogole z niej zrezygnować.
  Pomocne(11) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0