Alior Bank Konto Firmowe: 1500 zł premii dla firm

Premia 1500 zł za konto firmowe w Alior Banku? Przecież bank to nie instytucja charytatywna? Gdzie jest haczyk w tej promocji? Sprawdźmy warunki i opłaty za iKonto Biznes.

W związku z pandemią wielu przedsiębiorców boryka się ze spadkiem przychodów. Jednocześnie muszą oni regulować stałe zobowiązania. Szukają więc sposobów na zmniejszenie tych obciążeń.

Jednym z nich może być zmiana konta firmowego na takie, które nie generuje kosztów. W skali roku generuje to oszczędności sięgające nawet kilkuset złotych. Jakby tego było mało, na otwarciu takiego rachunku osoba prowadząca działalność może zyskać sowitą premię pieniężną.

Premia 1500 zł dla firm

 

Świetnym przykładem jest oferta Alior Banku. Nowi klienci, którzy otworzą iKonto Biznes i będą z niego aktywnie korzystać, otrzymać mogą do 1500 zł premii przez rok (125 zł miesięcznie). Obowiązująca do odwołania akcja „1500 zł dla firm” skierowana jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Gratyfikacja za dany miesiąc wypłacana jest do końca następnego miesiąca. Promocja trwa do odwołania.

Za jakie aktywności bank przyznaje premię i w jakiej wysokości? Chodzi o następujące czynności:

 1. Pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na min. 250 zł lub do US na min. 500 zł – 20 zł
 2. Pierwszy w miesiącu przelew SEPA na min. 100 euro – 10 zł
 3. Wykonanie płatności bezgotówkowych kartą na min. 2000 zł w miesiącu – 25 zł
 4. Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł (jeśli na rachunek wpłynie przelew z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych o wartości 100 zł)
 5. Transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing lub między Rachunkami Uczestnika  – 25 zł (premia za wymianę walutową min. 5000 zł w miesiącu)
 6. Wykonanie min. 3 przelewów zagranicznych w miesiącu – 15 zł
 7. Utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku:
  • od 10.000,01 zł 50.000,00 zł – 5 zł,
  • od 50.000,01 zł do 100.000,00 zł – 10 zł,
  • od 100.000,00 zł – 20 zł,

Łączna maksymalna nagroda w miesiącu może sięgnąć 125 zł, co daje 1500 zł przez rok. Premie naliczane są przez pierwszych 12 miesięcy od otwarcia rachunku.

Ile realnie można zarobić? Nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności, wielkości obrotów i zysków.

Osoba prowadząca drobny biznes może realnie liczyć na 25-50 zł brutto miesięcznie. W ciągu roku przekłada się to na dodatkowy przychód 300-600 zł bez wykonywania niepotrzebnych transakcji i narażania się na zbędne koszty.

Pamiętajmy, że gratyfikacja stanowi przychód firmy. Każdy przedsiębiorca musi uwzględnić ją przy comiesięcznych rozliczeniach z fiskusem.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje iKonto Biznes?

iKonto Biznes Alior Banku należy do jednych z bardziej atrakcyjnych cenowo rachunków firmowych.

Usługa Opłata
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł / 8 zł
(pod warunkiem wykonania min. czterech płatności w miesiącu)
Przelewy internetowe Uwaga na opłaty za SMS-y autoryzacyjne (30 gr/szt.), darmowe potwierdzenia przez aplikację
- zwykłe krajowe 0 zł
- natychmiastowe Express Elixir
10 zł

Blue Cash
10 zł
- ZUS i US 0 zł
Bankomaty
- Alior Bank 0 zł
- Euronet i Planetcash 0 zł / 5 zł
(darmowe: pierwsze 2 operacje w miesiącu)
Wpłatomaty W oddziale
0,2% (min. 4 zł)
Euronet, Planetcash
0,4% (min. 8 zł)

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

Darmowe są wszystkie przelewy internetowe w złotówkach oraz w euro (w opcji kosztowej SHA). Do ich zatwierdzania lepiej używać aplikacji (darmowe potwierdzenia), ponieważ tylko 10 kodów SMS w miesiącu jest darmowych. Za każdy kolejny płaci się 30 gr.

Za obsługę karty firmowej Alior Bank pobiera 8 zł. Opłat nie jest naliczana, jeśli klient wykona plastikiem 4 płatności bezgotówkowe w miesiącu na dowolne kwoty.

Darmowy dostęp do gotówki jest możliwy w bankomatach własnych. Poza tym przedsiębiorcy przysługuje po jednej wolnej od opłat wypłacie z maszyny Euronet i Planet Cash w miesiącu. Każda operacja w innym urządzeniu wiąże się z prowizją 3 proc. (min. 5 zł).

Od każdej transakcji gotówkowej w oddziale instytucja kierowana przez Iwonę Dudę nalicza prowizję 0,5 proc. (min. 10 zł).

Nieco tańsze jest korzystanie z wpłatomatów. Zdeponowanie środków w maszynie Euronet albo Planet Cash kosztuje 0,4 proc. (min. 8 zł). W przypadku transakcji we wpłatomacie przyoddziałowym prowizja wynosi 0,2 proc. (min. 4 zł).

Nasza pełną recenzje konta firmowego Alior Banku oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Promocję Alior Banku można polecić wszystkim drobnym przedsiębiorcom, którzy potrzebują taniego czy nawet bezpłatnego konta firmowego i chcą łatwo zarobić nawet 1500 zł Bonusy pieniężne zależą od intensywności korzystania z konta, w tym m.in. zlecania przelewów podatkowych, używania karty, utrzymywania salda na rachunku.

Równie ważne jest to, że iBiznes Konto jest tanie w utrzymaniu. A przy przestrzeganiu niezbyt restrykcyjnych zasad (cztery płatności kartą w miesiącu, unikanie obcych bankomatów, zatwierdzanie przelewów w aplikacji) może być zupełnie darmowe.

iKonto Biznes

Promocja: 1500 zł dla firm

+ 1500 zł premii
8.5 Ocena Łączna
3 opinie

9.5Ocena Redakcji
Ocena promocji
9.5
8.6Ocena Użytkowników
Ocena promocji
8.6
ZALETY
 • Jedna z największych premii (1500 zł), jeśli chodzi o aktualne oferty kont firmowych
WADY
 • Warunkowa opłata za kartę do konta
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Andrzej 11 Kwiecień 2020 16:48
  Ocena promocji
  80

  Konto OK, fajne bonusy ale interfejs jest tragiczny.
  Poza tym brak możliwości wydruku czegokolwiek z historii.

  + ZALETY: Koszty prowadzenia, fajne bonusy dla klientów
  - WADY: Nieintuicyjny interfejs z mikroskopijnej wielkości czcionkami.
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Mariusz B. 28 Marzec 2018 17:53

  Oferty Alior Banku.. Założyłem konto w ramach promocji “1500 zł dla firm”. Zgodnie z ofertą klient ma otrzymywać premię za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu na kwotę powyżej 500 zł Jednak, od początku roku 2018, nie ma możliwości realizacji przelewów błyskawicznych w systemie Express Elixir – nie ma takiej opcji w obsłudze przelewów. Czyli nie ma żadnej premii za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu. Wszystkie przelewy, które wykonałem jako błyskawiczne, zostały zrealizowane w systemie Blue Media i bank obciążył mnie opłatą 10 zł za przelew. Informacje uzyskiwane od konsultantów przy składaniu reklamacji odnośnie złamania tego warunków regulaminu i umowy, to żenada i kabaret. Od 3 miesięcy bank ma kłopoty techniczne z systemem, które być może rozwiąże w czerwcu. Wcześniej mówiono, że do końca marca 2018 roku. Nikt tego nie wie. Składane reklamacje Alior Bank odrzuca i ściąga haracz od naiwnych. Do Alior Banku przeniosłem konto z Idea Banku gdzie miałem dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu – gratis. Chciałem mieć 5 przelewów natychmiastowych – gratis. Nie mam nic i płacę po 10 zł przelew natychmiastowy. Szkoda straty czasu i nerwów dla kilku złotych korzyści.

 3. Odpowiedz
  arkadiusz 2 Grudzień 2017 10:43

  mam już konto osobiste w Aliorze, jestem z niego zadowolony i jakby z automatu pomyślałem o firmowym, a do tego premia! Ale właśnie dlatego, że już jestem klientem, premia mi się nie należy? Porażka. Teraz pomyślę o zmianie osobistego.

 4. Odpowiedz
  daniel_z 27 Lipiec 2017 01:52
  Ocena promocji
  100

  700 zł premii można uzyskać bez problemu. konto praktycznie darmowe przy regularnych wpływach.

  + ZALETY: najwyższa "premia" za aktywności na koncie ze wszystkich kont dla firm.
  - WADY: płatna karta, ale można uzyskać zwolnienie z opłąt lub wogole z niej zrezygnować.
  Pomocne(14) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0