Alior Bank Konto Firmowe: 3300 zł premii dla firm

Nowy klient, który otworzy iKonto Biznes w Alior Banku i będzie z niego aktywnie korzystać, przez rok może zyskać nawet 1500 zł. Do tego może w ciągu dziewięciu miesięcy otrzymać nawet 1800 zł w formie zwrotu za transakcje kartą na stacjach paliw.

W powszechnej opinii korzystanie z usług finansowych kojarzy się z kosztami. Rzeczywiście, banki pobierają opłaty za konto. Jednak w większości przypadków można ich uniknąć. W dodatku niektóre instytucje są gotowe płacić klientom, w tym przedsiębiorcom, za wybór właśnie ich oferty.

Do 3300 zł premii dla firm

Świetnym przykładem jest Alior Bank. W zamian za otwarcie tam rachunku iBiznes Konto i korzystanie z dołączonych do niego usług (np. przelewów, wymiany walut) przedsiębiorca może zyskać do 125 zł miesięcznie i 1500 zł rocznie.

Do tego może otrzymywać do 200 zł miesięcznie zwrotu za transakcje kartą na stacjach paliw. Łącznie daje to money-back na poziomie 1800 zł przez dziewięć miesięcy, bo przez taki okres bank nalicza premię.

Pierwsza z promocji trwa do odwołania. Jednak, chcąc korzystać również z drugiej, nie warto zwlekać z otwarciem rachunku firmowego.

Akcja skierowana jest do nowych klientów. Chodzi o osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które nie mają i nigdy nie miały żadnego produktu dla firm w Alior Banku.

Co z produktami dla klientów indywidualnych? Te nie wykluczają z udziału w promocji.

powrót do menu ↑

Promocja 1500 zł dla firm

Nowi klienci, którzy otworzą iKonto Biznes i będą z niego aktywnie korzystać, otrzymać mogą do 1500 zł premii przez rok (125 zł miesięcznie). Obowiązująca do odwołania akcja „1500 zł dla firm” skierowana jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Jak zyskać do 1500 zł za otwarcie i korzystanie z iKonta Biznes?

1Złożyć wniosek i zawrzeć umowę o iKonto Biznes z kartą debetową Mastercard z Plusem poprzez  specjalną stronę promocji.

Umowę można zawrzeć: przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta w innym banku lub za pośrednictwem kuriera.

2W każdym z 12 kolejnych miesięcy zrealizować firmową kartą płatniczą cztery transakcje bezgotówkowe na dowolne kwoty.

3W każdym z 12 kolejnych miesięcy aktywnie korzystać z wybranych usług.

Za jakie aktywności bank przyznaje premię i w jakiej wysokości? Chodzi o następujące czynności:

 • transakcje bezgotówkowe firmową kartą na łącznie min. 2000 zł – nagroda wynosi 25 zł,
 • pierwszy przelew do ZUS-u lub urzędu skarbowego na min. 500 zł – 20 zł,
 • pierwszy przelew SEPA na min. 100 EUR – 10 zł,
 • trzy przelewy zagraniczne SWIFT – 15 zł,
 • utrzymanie odpowiedniego salda – do 20 zł,
 • wymiana walut (min. 5000 jednostek) w ramach usługi Autodealing lub między własnymi rachunkami – 25 zł,
 • skorzystanie za pośrednictwem banku z oferty kas fiskalnych – 10 zł.

Przekazanie nagrody

Maksymalna premia za aktywność wynosi 125 zł miesięcznie. Nagrodę za dany miesiąc Alior Bank wypłaca do końca następnego miesiąca.

W sumie w ciągu roku można otrzymać 12 premii po max 125 zł, czyli do 1500 zł.

Ile realnie można zarobić? Nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności, wielkości obrotów i zysków. Oczywiście w niektórych przypadkach musimy skalkulować, czy skorzystanie z danej usługi się nam opłaca. Dotyczy to np. wymiany walut. Ponadto nie każdy przedsiębiorca potrzebuje np. kasy fiskalnej.

Osoba prowadząca drobny biznes może realnie liczyć na 25-50 zł brutto miesięcznie. W ciągu roku przekłada się to na dodatkowy przychód 300-600 zł bez wykonywania niepotrzebnych transakcji i narażania się na zbędne koszty.

Pamiętajmy, że gratyfikacja stanowi przychód firmy. Każdy przedsiębiorca musi uwzględnić ją przy comiesięcznych rozliczeniach z fiskusem.

powrót do menu ↑

Jak zdobyć dodatkowe 1800 zł?

W ramach kolejnej promocji “Biznes na plusie, ceny na minusie – edycja II” nowy, klient, który założy konto firmowe w Alior Banku może zyskać do 200 zł miesięcznie zwrotu za transakcje kartą na stacjach paliw.

Łącznie daje to money-back na poziomie 1800 zł przez dziewięć miesięcy, bo przez taki okres bank nalicza premię.

W ramach kolejnej promocji “Karta na plusie” bank zwalnia z opłaty za kartę do rachunku do końca 2023 r.

Jak otrzymywać 10-proc. zwrot za transakcje kartą na stacjach paliw?

1Mieć lub otworzyć iKonto Biznes z kartą debetową Mastercard z Plusem
2W każdym z dziewięciu kolejnych miesięcy (do 30 września 2023 r.):

 • zrealizować przelew do ZUS-u lub skarbówki,
 • wykonać transakcje kartą na min. 500 zł (liczą się nie tylko płatności bezgotówkowe, ale też wypłaty z bankomatów i cash-back),
 • płacić bezgotówkowo kartą na stacjach paliw (w punktach handlowo-usługowych oznaczonych kodami MCC: 5172, 5541, 5542 lub 5983) – przy czym nie musimy kupować paliwa.

Przekazanie nagrody

By otrzymać maksymalny money-back za dany miesiąc, czyli 200 zł, należy wygenerować kartą na stacjach benzynowych obrót na min. 2000 zł miesięcznie. Alior Bank wypłaca bonus za dany miesiąc do 15. dnia kolejnego miesiąca.

Zwrot naliczany jest przez dziewięć miesięcy (do 30 września). Łącznie daje to zysk w wysokości 1800 zł.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje iKonto Biznes?

iKonto Biznes Alior Banku należy do jednych z bardziej atrakcyjnych cenowo rachunków firmowych.

Usługa Opłata
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł / 8 zł
(pod warunkiem wykonania min. czterech płatności w miesiącu)
Przelewy internetowe Uwaga na opłaty za SMS-y autoryzacyjne (30 gr/szt.), darmowe potwierdzenia przez aplikację
- zwykłe krajowe 0 zł
- natychmiastowe Express Elixir
10 zł

Blue Cash
10 zł
- ZUS i US 0 zł
Bankomaty
- Alior Bank 0 zł
- Euronet i Planetcash 0 zł / 5 zł
(darmowe: pierwsze 2 operacje w miesiącu)
Wpłatomaty W oddziale
0,2% (min. 4 zł)
Euronet, Planetcash
0,4% (min. 8 zł)

Prowadzenie iKonta Biznes jest bezpłatne. Darmowe są też zwykłe przelewy internetowe (Elixir). Jednak trzeba zapłacić 30 gr za każdy SMS do autoryzacji.

Obsługa karty płatniczej Mastercard z Plusem kosztuje 8 zł miesięcznie. Aczkolwiek opłaty unika się po wykonaniu plastikiem czterech transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty (przy okazji spełnia się warunek naliczania premii w pierwszej promocji).

Bezkosztowy dostęp do gotówki możliwy jest w bankomatach przyoddziałowych. Poza tym darmowa jest też pierwsza w każdym miesiącu operacja w maszynach sieci Euronet i Planet Cash (po jednej transakcji). Za każdą kolejną płaci się po 5 zł. Natomiast każda wypłata w innym bankomacie wiąże się z prowizją 3 proc. (min. 5 zł).

Skorzystanie z wpłatomatu przyoddziałowego wiąże się z prowizją 0,2 proc. min. 4 zł, a z tego należącego do sieci Euronet lub Planet Cash – 0,2 proc. min. 8 zł.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Alior Banku oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Promocja Alior Banku jest godna rozważenia. Bank płaci klientowi za korzystanie z jej usług (od 10 do 25 zł za operację pod warunkiem zrealizowania kartą czterech transakcji bezgotówkowych w miesiącu). Łącznie przez rok przedsiębiorca zarobić do 1500 zł.

Jeszcze więcej, bo nawet 1800 zł w dziewięć miesięcy, może on zyskać na płatnościach kartą na stacjach paliw. Tu warunkiem naliczania zwrotu 10 proc. od każdej transakcji jest wygenerowanie plastikiem w danym miesiącu obrotu na min. 500 zł oraz wykonanie przelew do ZUS-u / skarbówki.

Spełniając warunek pierwszej promocji (cztery płatności kartą), unika się też kosztów utrzymania iKonta Biznes.

iKonto Biznes

Kumulacja promocji

+ 3300 zł premii
8.5 Ocena Łączna
3 opinie

9.5Ocena Redakcji
Ocena promocji
9.5
8.6Ocena Użytkowników
Ocena promocji
8.6
ZALETY
 • Jedna z największych premii (1500 zł + 1800 zł), jeśli chodzi o aktualne oferty kont firmowych
WADY
 • Warunkowa opłata za kartę do konta
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Andrzej 11 Kwiecień 2020 16:48
  Ocena promocji
  80

  Konto OK, fajne bonusy ale interfejs jest tragiczny.
  Poza tym brak możliwości wydruku czegokolwiek z historii.

  + ZALETY: Koszty prowadzenia, fajne bonusy dla klientów
  - WADY: Nieintuicyjny interfejs z mikroskopijnej wielkości czcionkami.
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Mariusz B. 28 Marzec 2018 17:53

  Oferty Alior Banku.. Założyłem konto w ramach promocji “1500 zł dla firm”. Zgodnie z ofertą klient ma otrzymywać premię za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu na kwotę powyżej 500 zł Jednak, od początku roku 2018, nie ma możliwości realizacji przelewów błyskawicznych w systemie Express Elixir – nie ma takiej opcji w obsłudze przelewów. Czyli nie ma żadnej premii za pierwszy przelew Express Elixir w miesiącu. Wszystkie przelewy, które wykonałem jako błyskawiczne, zostały zrealizowane w systemie Blue Media i bank obciążył mnie opłatą 10 zł za przelew. Informacje uzyskiwane od konsultantów przy składaniu reklamacji odnośnie złamania tego warunków regulaminu i umowy, to żenada i kabaret. Od 3 miesięcy bank ma kłopoty techniczne z systemem, które być może rozwiąże w czerwcu. Wcześniej mówiono, że do końca marca 2018 roku. Nikt tego nie wie. Składane reklamacje Alior Bank odrzuca i ściąga haracz od naiwnych. Do Alior Banku przeniosłem konto z Idea Banku gdzie miałem dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu – gratis. Chciałem mieć 5 przelewów natychmiastowych – gratis. Nie mam nic i płacę po 10 zł przelew natychmiastowy. Szkoda straty czasu i nerwów dla kilku złotych korzyści.

 3. Odpowiedz
  arkadiusz 2 Grudzień 2017 10:43

  mam już konto osobiste w Aliorze, jestem z niego zadowolony i jakby z automatu pomyślałem o firmowym, a do tego premia! Ale właśnie dlatego, że już jestem klientem, premia mi się nie należy? Porażka. Teraz pomyślę o zmianie osobistego.

 4. Odpowiedz
  daniel_z 27 Lipiec 2017 01:52
  Ocena promocji
  100

  700 zł premii można uzyskać bez problemu. konto praktycznie darmowe przy regularnych wpływach.

  + ZALETY: najwyższa "premia" za aktywności na koncie ze wszystkich kont dla firm.
  - WADY: płatna karta, ale można uzyskać zwolnienie z opłąt lub wogole z niej zrezygnować.
  Pomocne(14) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0