Rachunek Partner dla firm

Sprawdź
+ 100 zł/miesiąc zwrotu za paliwo
Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć dla firmy Rachunek Partner Alior Banku? Czy są ukryte opłaty lub haczyki? Zobacz naszą recenzję i opinie użytkowników.

Atrakcyjnym kontem firmowym jest także nowe iKonto Biznes Alior Bank dla firm, w którym za aktywne korzystanie z konta można dodatkowo zarobić nawet 1500 zł premii.

Rachunek Partner wyróżnia się na tle konkurencji obecnością wartych uwagi produktów ubezpieczeniowych. Jego prowadzenie nie jest wprawdzie całkowicie bezpłatne (obowiązkowa opłata za kartę debetową), natomiast aktywni klienci mogą liczyć na spore ulgi. Dla kogo ten rachunek jest przeznaczony, jakie są szczegółowe opłaty, a także wady i zalety – tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiesz się z poniższej recenzji.

Kto może założyć konto Partner?

Rachunek Partner w Alior Banku jest przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także wszelkich spółek niewymagających rozliczania przychodów na zasadach pełnej księgowości. Zasady naliczania opłat zostały tak skonstruowane, iż rachunek może być korzystny zarówno dla początkujących biznesmenów, jak i dużych firm, osiągających wysokie dochody.

Kiedy prowadzenie rachunku będzie bezpłatne?

O ile samo założenie konta Partner w każdym wypadku jest zwolnione z kosztów, nieco komplikuje się sprawa pod względem późniejszego utrzymywania rachunku. Standardowa opłata z tego tytułu wynosi 25 zł miesięcznie, jednak istnieje kilka wariantów w których przedsiębiorca będzie mógł jej uniknąć. Podstawowy warunek do spełnienia polega na wykonaniu comiesięcznego przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego. Pozostałe warianty natomiast prezentują się następująco:

1. Firma działa nie dłużej niż 6 miesięcy – w takim przypadku przez pół roku klient będzie bezwarunkowo zwolniony z konieczności ponoszenia opłat za prowadzenie rachunku.
2. Przedsiębiorca uzyskuje na konto wpływy w wysokości minimum 2500 zł miesięcznie, pod warunkiem że pochodzą one z wypracowanego utargu lub transakcji ze strony kontrahentów.
3. Klient zaciągnie dowolnie wybrany kredyt z oferty Alior Banku.

Szczegółowa lista podstawowych opłat dostępna jest poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
Rachunek Partner
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
25 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
otrzymywanie wpływów od kontrahentów lub wpłacanie utargu min. 2500 zł w miesiącu (oprócz przelewów własnych)
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
(0,20 zł za SMS kod do autoryzacji transakcji)
Przelew walutowy europejski SEPA
5 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
3 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak możliwości
Bankomaty
Alior Bank
Wypłaty z bankomatów w Polsce
2 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 8 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,4% min. 6 zł
wpłatomat: 0,6%, min. 5 zł
Plusy
Gwarancja ceny paliwa dla firm – tylko 3,90 zł za litr

 

Płatnicza karta debetowa

Razem z rachunkiem klient Alior Banku otrzymuje płatniczą kartę debetową za 0 zł. Ma do wyboru MasterCard Business Debit, MasterCard Business, Mastercard Debit Commercial – we wszystkich przypadkach za wydanie karty nie zapłaci ani grosza, natomiast comiesięcznie poniesie koszta w wysokości 3 zł (brak możliwości zwolnienia z opłaty). Fakultatywnie istnieje możliwość zawnioskowania o kartę MasterCard Business Travel, z której korzystanie pozwoli uzyskiwać 1% zwrot od transakcji we wskazanych punktach usługowych. Koszt jej wydania wynosi jednorazowo 50 zł.

Produkty dodatkowe

Do założenia rachunku Partner w Alior Banku zachęca pakiet dodatkowych produktów ubezpieczeniowych, a także konto pomocnicze oraz lokacyjne. W ramach ubezpieczenia Office Assistance klient biznesowy otrzymuje całodobową pomoc medyczną w sytuacji nieszczęśliwych wypadków, usługę serwisową w przypadku awarii sprzętu elektronicznego, a także wsparcie fachowców takich jak np. hydraulik czy ślusarz. Ponadto uruchomienie pakietu Concierge pozwala uzyskać wsparcie konsultanta osobistego, który bezpłatnie pomoże zorganizować różnego typu czynności (rezerwację biletów, wynajem samochodu, pomoc w opiece nad dzieckiem, doradztwo w wyborze prezentów etc.).

Oprócz tego razem z rachunkiem klient ma możliwość uruchomienia konta lokacyjnego (1,3% oprocentowanie do 20 000 zł), a także konta pomocniczego, obsługującego najpopularniejsze waluty.

Gwarancja ceny paliwa dla firm – tylko 3,90 zł za litr

Alior Bank daje gwarancję stałej ceny paliwa. Nowi klienci banku, którzy założą Rachunek Partner mogą tankować paliwo niezależnie od stacji za 3,90 zł/litr (jeśli klient banku zapłaci więcej, bank zwróci różnicę, nawet do 100 zł miesięcznie).

Jak to dokładnie działa?

Im więcej tankujesz, tym więcej możesz zyskać, dzięki gwarancji stałej ceny paliwa.

Bank policzy ile litrów paliwa zakupiłeś płacąc kartą Mastercard Debit Commercial i zwróci Ci na rachunek różnicę pomiędzy średnią ceną paliwa za litr podawaną przez Polską Izbę Paliw Płynnych, a ceną 3,90 zł gwarantowaną przez Alior Bank. Maksymalna wysokość zwrotu to aż 100 zł miesięcznie.

Jak zyskać zwrot paliwa krok po kroku:

 • Otwórz Rachunek Partner z kartą debetową na stronie banku tutaj,
 • Zapłać co najmniej 1 raz w miesiącu kartą na stacjach benzynowych w Polsce,
 • Zrób minimum 1 przelew do ZUS i/lub US,
 • Zapłać kartą za zakupy w dowolnych punktach usługowo-handlowych (min. 500 zł w miesiącu).

Pełen regulamin promocji dostępny jest tutaj.

Jak założyć konto?

Aby założyć podstawowy rachunek firmowy należy wypełnić elektroniczny wniosek, po czym oczekiwać na wizytę kuriera. Złożenie podpisu pod umową jest już jednoznaczne z otwarciem konta.

Opinie końcowe – Rachunek Partner – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta (niestety warunkowe!);
 • 0 zł za wszystkie krajowe przelewy internetowe (Elixir) oraz do ZUS i US;
 • Gwarancja ceny paliwa dla firm – 3,90 zł za litr

WADY:

 • opłata za konto rośnie do 25 zł w przypadku nie spełnienia warunków aktywności;
 • opłata stała za kartę 3 zł bez możliwości z jej zwolnienia;


Rachunek Partner wyróżnia się najmocniej promocją związaną z gwarancją stałej ceny paliwa i związanym z tym cashbackiem maks. 100 zł na miesiąc.

Darmowe ubezpieczenie oraz wsparcie konsultanta: zakres czynności obejmujących proponowane usługi jest na tyle szeroki, że skutecznie rekompensuje klientowi konieczność ponoszenia pozostałych opłat. Możliwość uniknięcia kosztów prowadzenia rachunku: co istotne warunki to umożliwiające zostały zaplanowane w ten sposób, że zwolnione z opłat mogą być zarówno początkujące firmy, jak i osiągające już regularne zyski. Darmowe przelewy internetowe bez limitu: u konkurencji zazwyczaj unikniemy kosztów jedynie kilku przelewów w ciągu miesiąca,

Wad jest znacznie więcej i są one poważniejsze.

Stała opłata za kartę debetową: 3 zł to wprawdzie nie są niebotyczne koszta, niemniej bez problemów znajdziemy dziś rachunki biznesowe zwolnione z ich ponoszenia. Wysoki koszt (25 zł) prowadzenia rachunku w przypadku braku aktywności. Spora opłata za przelewy natychmiastowe: zapłacimy 15 zł za każdy przelew błyskawiczny, podczas gdy standardem na rynku bankowości jest dziś 5 darmowych przelewów w ciągu miesiąca.

 

5 Ocena Łączna
8 opinie
Rachunek Partner

8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
2.2Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
0.8
Bankowość internetowa i mobilna
4.5
Dodatkowe korzyści
1.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
13 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Michał 9 Czerwiec 2020 06:09
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  10

  Często zmieniający się regulamin na nie korzyść klienta.
  Różne wprowadzane opłaty, np. każdy kod autoryzacyjny SMS kosztuje 30gr, I te SMS są wysyłane podczas przelewów, zmiany danych, losowo podczas logowania… W innych bankach można skorzystać z autoryzacji mobilnej. Ale nie w alior.
  Aby konto nie było opłaty 25zł za samo prowadzenie konta, obecnie trzeba spełnić następujące warunki:
  https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:51e6a9e2-c34c-4f67-91d0-df74f6490d76/tabela-oplat-i-prowizji.pdf
  “Prowadzenie Rachunku Partner jest bezpłatne dla Klientów w przypadku wykonania przez Klienta i rozliczenia przez Bank minimum 4 transakcji bezgotówkowych przynajmniej jedną kartą debetową posiadaną do rachunku podstawowego lub pomocniczego w danym miesiącu, liczone od każdej wydanej karty indywidualnie, a także spełniają przynajmniej jeden z poniższych
  warunków:
  • na rachunek podstawowy lub pomocniczy wpłacają utarg lub skierują wpływy od kontrahentów w łącznej wysokości min. 2500 zł miesięcznie LUB
  • posiadają kredyt firmowy w Alior Banku (na dowolną kwotę).

  + ZALETY: Brak
  - WADY: Co jakiś czas na rachunku pojawiają się nowe opłaty... Sama tabela "Tabela opłat i prowizji bankowych dla Klientów Biznesowych nieprowadzących ksiąg rachunkowych" ma 45 stron.
  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Adam 14 Listopad 2017 22:54
  1.15
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  40

  SUPER HACZYK konto, karta i promocja zwrot z paliwo są bezpłatne tylko w okresie promocji a więc gdy bank ogłosi jej koniec wszyscy poniosą bezwzględną opłatę 25 zł miesięcznie.

  Pomocne(10) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Marcin 6 Listopad 2017 19:04
  1.3
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  0

  Niestety co chwila wprowadzane są nowe opłaty. Za odnowienie linii minimum 1000 zł, za administrowanie kredytem – opłata kwartalna, za płatności kartą realizowane przez zagraniczne firmy (np. Google Adwords) – 3%. Dzisiaj jakaś kolejna opłata za 60 zł. Porównywałem konta innych banków i Alior jest teraz dla mnie najdroższy. Musimy podziękować za współpracę

  + ZALETY: System OnLine praktycznie zawsze działa
  - WADY: Zachłanność,
  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Marcin 3 Sierpień 2017 22:35
  1
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  0

  Bank ma coraz droższe opłaty dodatkowo od kiedy nacjonalizuje się go, to zaczynają wysysać z człowieka coraz więcej . Przelew 1,5zl w koncie firmowym to standard. Opłata za prowadzenie rachunku i za kartę mimo wpływów też jest.

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Kris 5 Lipiec 2017 18:18
  1
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  10

  Bank właśnie wprowadził nową prowizję od zagranicznej/internetowej płatności kartą w wysokości 3% kwoty!

  Robię transakcje kartą na 15000zł/mc po zmianach będę im płacił 4500zł dodatkowych opłat rocznie!
  Uciekać jak najdalej od tego banku!

  - WADY: - Bardzo drogo
  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  norbi 4 Kwiecień 2017 17:00
  1.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  30

  Darmowy rachunek firmowy…
  Darmowy rachunek firmowy…
  … szybko staje się niedarmowy – trzeba wnikliwie czytać wszystkie zmiany taryf, bo w celu ograbienia dotychczasowych klientów wprowadzają nagle opłaty za dotychczasowe darmowe konta, a w celu złowienia nowych oferują inne darmowe… Niby przy tym oferują bezpłatną zmianę, ale w smallprincie w środku tekstu. Co sobie złowią przy każdej takiej zmianie, to ich. Ale to ma krótkie nóżki – sam byłem namówiony na konto firmowe w Aliorze przez kilkoro znajomych, jednego chyba nieopatrznie sam wciągnąłem… Teraz polecać na pewno NIE BĘDĘ!

  Pomocne(7) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   ona 5 Kwiecień 2017 18:01

   Obiecują i reklamują tanie konto dla firm, które jest najdroższe

   Dałam się nabrać na tanie konto, prowadzenie za 0 zł, tymczasem po kilku miesiącach kosztuje mnie to 25 zł, plus opłaty za SMS z hasłem. jak porównałam, to jest to jedno z najdroższych kont. Alior powinien reklamować się hasłem: Wyższa kultura naciągania i nieuczciwości. Zrywam umowę!

   • Odpowiedz
    brono 6 Kwiecień 2017 19:02

    Myślenie “finansistów” w alior jest dość pokrętne.Złapałem się od pierwszego dnia jak powstał alior,miało być różowo.Wcześniej przez długie lata byłem w BPH,niestety tam też idiotów nie brakuje i kazali mi płacić już za samo używanie bankowości internetowej.Po jedynej placówce w stu tysięcznym mieście nie ma już śladu.W alior mam konto indywidualne.Prowadzę działalność i w mojej branży nie otrzymuję przelewów,wpłacam gotówkę.Dokonuję przelewów na konta w innych bankach w tym ZUZ,US,to niby jak mam udowodnić że bank jest moim podstawowym bankiem.Może jakiś podpis krwią?

 7. Odpowiedz
  Darek 7 Marzec 2017 16:58
  1.15
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  10

  Super naciągacze!

  Darmowe przelewy po kilku miesiącach zmieniają się na przelewy za 1,5zł. Wykoując kilkadziesiąt przelewów w miesiącu konto staje się nieopłacalne, a przesuwanie kasy na prywatne i wysyłanie z niego niewygdone. Kombinacje bo bank naciąga?

  Także premia za średnie saldo konta 9tys przez miesiąc znika po kilku miesiącach.

  Dzwoniłem ze skargą, jak można traktować klienta ze starzem gorzej niż nowego. Pani spisała moją reklamację i obiecała, że zostanie rozpatrzona i otrzymam odpowiedź. Mija poł roku i cisza. Bank który się reklamuje co 30min w TV ma klienta którego już zdobędzie głęboko w d….

  Jak ktoś chce być oszukiwany to polecam to konto!

  - WADY: drogo
  Pomocne(6) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   nie 4 Kwiecień 2017 16:58

   Bank potrafi wiele oboecywać aby przyciągnąć klientów a gdy już ich ma kończy się ich walka o nich dobrze ktoś powiedział ma ich gdzieś ta ich wyższa kultura bank..? Prowadzenie rachunku miało być za 0zł nawet przy mniejszym saldzie wedle ich informacji opisów konta a tymczasem patrzę ni stąd no z owąd opłata prowizja za prowadzenie konta 30zł manipulują co miesiąc wprowadzają zmiany regulaminu zasady prowizje ludzie trzymajcie się z daleka od tego kultutalngo. Banku jeśli nie chcecie być ogołoceni z pieniędzy ja zmieniam bank mam go dość

 8. Odpowiedz
  wkurzony 2 Luty 2017 16:55

  Wyższa kultura bankowości – to znaczy: wyższa kultura naciągania ludzi.
  Ludzie… nie djacie się ogłupiać. To nie prawda, że tyulko polowa konta jest oprocentowana na noc, a co z drugą połową??
  Banki, giełdy i fundusze są poto, aby wycyckac narody. To ejst cała prawda.

  • Odpowiedz
   adam 4 Luty 2017 16:56

   Zgadzam się z przedmówcą to jest wyższa kultura naciągania ludzi. Piszę o tym tylko dlatego, żeby przestrzec kolejne osoby przed złożeniem konta firmowego w Alior Banku.
   Miesiąc po tym jak założyłem rachunek firmowy darmowe przelewy zaczęły kosztować 1,5 zł każdy a za 9000zł zgromadzone na koncie nic już nie dostanę.

   Dla mnie jest to oszustwo i nie chcę mieć już nic wspólnego z tą instytucją.

 9. Odpowiedz
  magda 4 Styczeń 2017 16:51
  1.3
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  20

  Jestem jedną z tych którzy założyli konto w Meritum- i póżniej chąc czy nie chcąc zostali przejęci przez Alior. Z konta bezpłatnego nagle mam 250 zł rocznie przeznaczyć na prowadzenie konta. Początkowo z lenistwa nie zmieniałam. Aż tu mi Alior bank zablokował dostęp do księgowości internetowej. Konsultant tylko mówił “musi pani zformatować komputer” informacja że to akurat nie wchodzi w grę otrzymywałam odpowiedz”musi pani bo inaczej nie odblokujemy” myślę że o konieczności zapłacenia zusu czy należności na rzecz urzędu skarbowego nie słyszał.
  Generalnie infolinia w niczym nie pomaga, informacje od różnych konsultantów są sprzeczne iW NICZYM NIE POMAGAJĄ! NAJPRAWDOPODOBNIEJ DLATEGO ŻE NIC NIE WIEDZĄ. Próby zastosowania się do zaleceń konsultantów skończyły się zablokowaniem konta na powyżej 2 tygodni.

  - WADY: drogo konsultanci
  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0