Konto Internetowe

Dodaj do porównywarki

Konto Internetowe Alior Banku oferuje dla swoich klientów 0 zł za konto, 0 zł za kartę, przelewy i bankomaty oraz 4% na lokacie 2-miesięcznej. Czy warto je założyć? Gdzie jest haczyk?

Alior Bank zaledwie rok temu zaproponował zupełnie nowe Konto Internetowe, które nazywano w kampanii promocyjnej rachunkiem ZEROzłotowym. Oferta wygląda bardzo korzystnie – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę darmowe przelewy europejskie. Czy istnieją jednak jakieś „haczyki” w propozycji banku?

Konto internetowe Alior Bank – opłaty i prowizje

Konto internetowe Alior Bank jest dedykowane ludziom młodym i mobilnym, często jeszcze nie posiadającym stałych, miesięcznych dochodów.  Pozostałe konta osobiste z oferty Alior Banku:  Konto Jakże Osobiste jest dedykowane klientom otrzymującym wynagrodzenie na konto, co jedynie zapewnia zwolnienie z większości opłat.

Konto Internetowe jest z większości opłat bez względu na wysokość miesięcznych wpływów.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
Konto Internetowe ZEROzłotowe
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
8 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
6 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 100 zł w miesiącu
Bankomaty
Alior Bank, Euronet (wypłaty powyżej 100 zł)
Wypłaty z bankomatów w Polsce
5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
2% dla nowych Klientów (przez 3 miesiące)
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Jedną z największych zalet tego rachunku jest zdecydowanie brak opłat za podstawowe usługi, takie jak miesięczna obsługa konta oraz przelewy internetowe.

Darmowe są także:

 • wydanie karty debetowej;
 • przelewy do innego banku wykonane przez internet;
 • przelewy europejskie;
 • wypłata środków z bankomatów Alior Banku, Euronet, Planet Cash oraz ze wszystkich bankomatów za granicą;
 • wypłata w kasie banku;
 • zmiana PINu w bankowości internetowej;
 • zlecenia stałe i polecenie zapłaty.

 Za wypłatę środków z bankomatów, które nie należą do wymienionych powyżej, z konta zostanie każdorazowo potrącone 3 zł. Płatne są także przelewy natychmiastowe oraz zagraniczne.

Karta do Konta Internetowego Alior Banku

Do konta wydawana jest bezpłatnie karta debetowa. Można wybrać spośród 4 typów:

 • płaska karta MasterCard Debit bez funkcji zbliżeniowej;
 • naklejka zbliżeniowa;
 • wypukła karta Debit MasterCard PayPass z funkcją zbliżeniową;
 • karta Debit MasterCard NFC, dzięki której możliwe są płatności zbliżeniowe wykonywane za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Obsługa karty debetowej MasterCard Debit kosztuje 6 zł miesięcznie – chyba, że właściciel konta dokona w miesiącu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł – wtedy opłata nie jest pobierana.

Warto zwrócić uwagę na mały detal w taryfie opłat i prowizji, mówiący, iż opłata za kartę jest pobierana pobierana od kart ze statusem „Do aktywacji”, „Aktywna”, „Zablokowana”. Oznacza to, że bank pobiera opłaty także od kart, które jeszcze nie zostały aktywowane czy od kart zablokowanych. Tak więc jeśli nie potrzebujemy karty do konta, trzeba wypowiedzieć umowę o korzystanie z niej, by nie ponosić opłat z tytułu jej obsługi.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Klienci banku mają dostęp do swojego konta zarówno poprzez przeglądarkę internetową, jak i urządzenia mobilne. W ramach bankowości internetowej Alior Banku możliwe jest obsługiwanie kont, lokat, kart i kredytów. Od niedawna dostępne są także przelewy natychmiastowe, które realizowane są przez system Blue Cash oraz polecenia zapłaty, funduszy inwestycyjnych i usługi biura maklerskiego. Aplikacja mobilna działa na smartfonach z zainstalowanymi systemami Android, iOS i Windows Phone. Od niedawna dostępne są również wygodne i bezpieczne płatności mobilne w postaci systemu BLIK.

Dodatkowe korzyści

Lokata 4% dla nowych klientów

Do Konta Internetowego Alior Banku można otworzyć Lokatę Promocyjną. Jest to 2-miesięczny depozyt dla osób, które założą lokatę przed upłynięciem miesiąca od czasu założenia rachunku. Oprocentowanie wynosi 4% w skali roku (maksymalna kwota to 10 000 zł).

Program rabatowy Mapa Okazji

Warto zwrócić uwagę na płatności NFC – jest to unikalna usługa dla klientów Alior Banku, którzy posiadają smartfona. Dzięki niej możliwe jest dokonywanie zakupów przy użyciu telefonu komórkowego. Ciekawą propozycją jest także Program rabatowy Mapa Okazji, który działa w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej. Pozwala on na uzyskanie korzystnych zniżek. Program korzysta z geolokalizacji, pokazuje gdzie w okolicy są miejsca z możliwymi rabatami.

Jak otworzyć konto internetowe?

Konto Internetowe Alior Banku można założyć wypełniając krótki wniosek na stronie banku. Aktywacja konta odbywa się za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego (z innego posiadanego przez nas konta) lub poprzez złożenie podpisu na umowie dostarczonej . Później wystarczy aktywować dostęp do bankowości internetowej, aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności konta.

Opinie końcowe – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta;
 • 0 zł za przelewy internetowe, także europejskie SEPA;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą;
 • lokata promocyjna 4% na 2 miesiące;

WADY:

 • użytkowanie karty jest darmowe warunkowo (trzeba dokonać transakcji za min. 100 zł);
 • Alior Bank pobiera opłaty nie tylko od kart aktywnych, ale także jeszcze nieaktywowanych i zablokowanych;


Konto Internetowe w Alior Banku to zdecydowanie najtańsze konto z oferty kont osobistych Alior Banku.

Konto Internetowe praktycznie nie ma większych haczyków. Jest tanie w użytkowaniu. Konto w szczególności można polecić tym, którzy lubią nowe technologie i wykonują większość czynności bankowych zdalnie czy to przez internet, czy też mobilnie. Alior Bank idzie z duchem czasu – w ramach usługi dostępne są płatności NFC i BLIK.

Prowadzenie Konta Internetowego jest darmowe bez względu na wysokość wpływów (co w Alior Banku jest rzadkością), oferuje bezpłatne przelewy przez internet, w tym SEPA, a także darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą. Warto zauważyć, że bez opłat można wypłacać środki pieniężne z bankomatów Euronet i Planet Cash – sieć tych urządzeń jest bardzo szeroka. Do tego bank oferuje darmowe wpłaty/wypłaty gotówki w oddziale.

Karta do konta jest co prawda płatna (6 zł/mies.), ale można jej w łatwy sposób uniknąć, dokonując transakcji na kwotę min. 100 zł (limit niewielki w porównaniu do innych banków).

Opinie klientów i oceny

Tradycyjnie już, prosimy o obiektywne opinie czy konto internetowe Alior Bank polecacie innym czy też nie.

Poniżej w komentarzach można zamieszczać własną recenzję konta internetowego Alior Bank jak i dokonać oceny wybranych elementów konta takich jak: wysokość  opłat (im niższe opłaty tym wyższa ocena), ocena bankowości mobilnej i internetowej, jak i  bonusów wyróżniających to konto wśród konkurencji.

6.5 Ocena Łączna
23 opinie
Konto Internetowe

Najtańsze konto z oferty kont osobistych Alior Banku. Bez opłat za prowadzenie i przelewy. Promocyjna lokata 4% na 2 miesiące.

8.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Promocje, bonusy, rabaty
7.5
5.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.3
Bankowość internetowa i mobilna
5.5
Promocje
5.1
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
34 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Aga 28 Czerwiec 2024 13:38
  1
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Promocje
  30

  To moja osobista opinia o Alior Bank i zdecydowanie nie polecam tego banku.

  MINUSY:

  1. podwójne przewalutowanie w banku Alior nawet gdy masz konta walutowe !!! Regulamin jest tak skonstruowany aby oszukiwać klientów i najwięcej zarobić. W standardzie jest jedno przewalutowanie gdy np. przelewasz EUR na PLN lub PLN na USD i to normalne i banki na tym zarabiają bardzo dużo. Okazuje się, że nigdy za mało i gdy przelewasz kwotę w USD z rachunku EUR na konto USD, to nagle następuje podwójne przewalutowanie. Normalnie w bankach gdy przelewasz kwotę w USD na inne konto USD nie ma żadnego przewalutowania, a w Aliorze są aż dwa , bo w ich tabelach walut nie ma takiej pary EUR/USD. czyli przelew w konta EUR jest najpierw zamieniany na PLN i dalej na USD, co skutkuje prowizją rzędu nawet 5% !!!!!!

  2. w kantorze Aliora nie ma opcji wybrania walut w przelewie !!!!!!! Tak kantor walutowy nie posiada opcji wyboru waluty z dla danego konta, czyli gdy masz np. kontu EUR i chcesz przelać 1 PLN to nie ma takiej opcji, przez to nie można zweryfikować swojego rachunku EUR np. na Allegro. Podobno to zlikwidowali dla dobra swoich klientów. Śmieszna historia.

  3. ZAWSZE czas oczekiwania na infolinii 20-30 minut !!! Tak, to nie pomyłka nawet pół godziny musicie czekać by w jakiejś innej sprawie się skontaktować się z Aliorem. Oczywiście jest opcja maila jeszcze dłuższa lub aplikacja mobilna, której nie polecam ze względu na częste kradzieże środków z aplikacji na telefon.

  4. Przed połączeniem się z infolinią dodatkowe 10 minut spędzasz na wyborze wewnętrznych numerów !!! Tak, 10 minut + 30 minut oczekiwania, bo mają mało pracowników = 40 minut średni czas oczekiwania na infolinii.

  Ja zatem podziękuję, przeniosłem już moich 8 kont, także walutowych do innego banku, gdzie nie ma takich problemów. W tych czasach takie działanie naprawdę aż prosi się o odpływ klientów. Współczuję Aliorowi, także tego, że nie pomagają żadne reklamacje i zgłaszanie uwagi. Najważniejsze jest zarabianie na klientach.

  To nie hejt, tylko konstruktywne uwagi, mam nadzieję, ktoś z Aliora i wprowadzi odpowiednie zmiany.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Bogdan 23 Grudzień 2021 18:56

  W moim przypadku zablokowali kilkadziesiąt tysięcy dolarów CAD bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Po kilku dniach zażądali ode mnie faktur umów i wszelkich dokumentów dotyczących przedmiotu transakcji, a następnie powiedzieli, że o te dokumenty prosili bezpodstawnie, ponieważ muszą uruchomić procedurę pytającą do banku nadawcy. Mijają tygodnie, a oni dalej wyjaśniają pomimo faktu, że bank nadawcy dawno wysłał już sprostowanie. Dowiedziałem się w trakcie jednej z rozmów, że gdybym od razu zareagował i potwierdził, Że ten przelew był kierowany do mnie, to oni zwolniliby środki I PRZEKAŻĄ NA KONTO. Potwierdza się obraz narysowany przez Marka – 2 opinie niżej. Potrafią w imie tzw. bezpieczeństwa zablokować ci środki na długi. W myśl zasady ” ukradliśmy Panu płaszcz i co nam pan zrobi) Nie wiem skąd oni ta „Wyższą kulturę bankowości zaimportowali” ale wygląda to na kulturę państw Trzeciego Świata. Na infolinii nic nie udaje mi się załatwić. Ciągłe te same informacje. Gdzieś jest jakiś tajemniczy dział, który to niby załatwia sprawę i nic nie wiemy. Jak zadajesz bardziej konkretne pytania, to wygłaszają formułke, że na wszystkie pytania odpowiedzieli i rozłącza się. Super jakość. NIE POLECAM TEGO BANKI.

 3. Odpowiedz
  amber_gold 6 Wrzesień 2020 20:50

  wsiowy niszowy bank z plebejską kulturą, wysoce nierekomendowany dla firm, ponieważ wszelkie procesy czy dyspozycje to droga przez mękę, poza tym większość jest realizowana błędnie, z pomyłką, reklamacje odrzucane i za wszystko płacisz kilkanaście razy tyle co u konkurencji, nawet zamknięcie konta to jakaś masakra i oczywiście wiąże się z opłatą, nie wierzysz że to możliwe w 2020 roku? załóż konto w Alior Banku! 🙂

 4. Odpowiedz
  maja 25 Czerwiec 2020 09:29

  Wypłaty z bankomatu za 0 zł to fikcja, mój pracodawca spóźnił się z przelaniem wynagrodzenia 1 dzień, nie przyszło 31 dnia miesiąca tylko 1, co skutkowało naliczeniem opłat za wszystkie moje wypłaty z bankomatu w tym oto miesiącu, wypłacam małe kwoty nie lubię nosić przy sobie gotówki przez co straciłam ok 100zł przez naliczenie prowizji.

 5. Odpowiedz
  Animi 16 Czerwiec 2020 17:00

  Po kilku latach korzystania z bankowości firmowej bank nagle stwierdził, że zmienia reguły gry i zmienił warunki i zaczął naliczać opłaty 25 zł za miesiąc za prowadzenie konta. Oczywiście nie powiadomił oficjalnie o zmianie tabeli opłat tylko poinformował zmianie dokumentów związanych z ofertą produktową. Czym uśpił pewnie nie tylko mnie ale i wielu innych klientów. Najśmieszniejsze, że nowi klienci dostają premie za założenie konta nawet do 1700 zł. Oczywiście klient posiadający rachunek firmowy w banku nie może założyć nowego konta i uzyskać premię. Starego klienta z pokaźnym saldem na rachunku traktują jak szmatę i wyciskają jak cytrynkę. Jaka z tego nauczka – zmieniać banki jak najczęściej – korzystać z promocji rok góra dwa i zmieniać na inny

 6. Odpowiedz
  ccc 28 Grudzień 2019 17:54

  Od 6 lat miałem kredyt odnawialny obrotowy na firmę w alior banku(oprocentowanie okolu 9-10%).2 grudnia miało być kolejne odnowienie.
  1. Dostałem informacje od banku o braku możliwości odnowienia kredytu tylko rozterminować (rozłożyć na raty finansowania) na podstawie wysłanych pierwotnie(bez poprawek) przez nas dokumentach mimo tego ze informelem bank ze wszystkie dokumentu przy poprzednich odnowieniach wypełniał bank i w wypełnionych przez nas dokumentach mogę występować błędy.
  2. Dostałem ofertę od banku na kredyt z prowizja przygotowawcza 11% czyli razem okolu 20%(wprawie licha) czyli na dużo gorszych warunkach niż poprzednio mimo tego ze przychody(zysk) Społki teraz jest kilkakrotnie większy jak przy poprzednich odnowieniach.
  3. Analityk alior banku nie zna się na prawie podatkowym ponieważ przez dwa tygodnia chciał otrzymać od nas korekt bilansów kwartalnych mimo tego zgodnie z polskim prawem bilans jest sporządzany i składany 1 raz do roku. Bilanse śródroczne były sporządzane przez księgowość na nasze prośbę są informacją wstępną, nieostateczną, ponieważ jak już kilkukrotnie był informowany przeksięgowania dot. sprzedaży są dokonywane do bilansu ostatecznego po uzgodnieniu sald.
  Alior bank to instytucja która nie nawet za grosz nie ma szacunki dla swojego klienta.
  Oczywiście zrezygnowałem od ich oferty z lichwiarskim 20% kredytem.W styczniu zamykam konto w tym parabanku.

 7. Odpowiedz
  Damian 1 Sierpień 2019 15:24
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Promocje
  80

  Naprawdę konto darmowe. Oczywiście do 26 roku życia potem 10 zł. Dlaczego darmowe. Nie używam karty bankomatowej, używam AndroidPay i o wiele łatwiej. A z bankomatu jak wypłacam pieniądze to za pomocą blika. Nie używam karty nawet jej nie mam bo zrezygnowałem z niej.

  + ZALETY: - konto darmowe - wypłaty z bankomatu za pomocą blika.
  - WADY: -nie ma wszystko działa jak należy.
  Pomocne(3) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  Hans 11 Marzec 2019 20:27
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Promocje
  10

  Bank ma kompletnie nieużywalny system bankowości internetowej!!!!!
  Jest w nim tyle koszmarnych błędów że nawet nie zacznę ich tu opisywać…
  Nikt tych błedów nie poprawia mimo zgłoszeń.
  Po za tym nie działają fitlry co przy braku eksportu csv powoduje że nie moge analizować wydatków…

  + ZALETY: brak
  - WADY: nieużywalna bankowość internetowa
  Pomocne(7) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  Antek 10 Styczeń 2019 09:05
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Promocje
  10

  Korzystam z karty bankowej zagranicą.
  Kurs NBP wynosi 4.3 zł z 1€. Bank „liczy” sobie kurs 4.6-4.6-4.7. Wychodzi na to że trzeba robić zakupy waluty w kantorach. Ponadto dokonałem zakupu produktu zagranica. Kurs jaki wyliczył aLIOR wyniósł 4.63 zł. Tego samego dnia dokonałem zwrotu produktu. Kurs aLIOR zwrotu wyniósł 3.9zł. Tak więc dziękuję za współpracę.

  + ZALETY: Brak
  - WADY: Strata piniędzy
  Pomocne(15) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  bb 25 Listopad 2018 20:34
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Promocje
  10

  po założeniu konta internetowego wszystko działa poza małym szczegółem- nie przysłali na maila umowy, a już minęły 2 tyg, na zgłoszenie nie dostałam odpowiediz od tygodnia, na infolinii rokładają ręcę, ponadto obiecana lokata 4% w promocji NIE jest widoczna w panelu! Jeżeli sytuacja się nie wyjaśni w ciągu tego tygodnia rezygnuję z konta

  Pomocne(16) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  Darek 22 Listopad 2018 17:52

  W wielu bankach miałem rachunki ale ten był najbeznadziejniejszy. Na szczęście zakończyłem z nimi współpracę. Mnóstwo mikropłatności za czynności bankowe które w większości banków są za darmo. Obsługa klienta na najniższym możliwym poziomie.
  Zalecam unikać!!!

 12. Odpowiedz
  Kuba 8 Listopad 2018 11:46
  2
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Promocje
  30

  Również nie byłem zadowolony z konta w Alior Banku i w sumie już z niego zrezygnowałem. Aktualnie najlepszą ofertę w mojej opinii oferuje bank Millenium, który za spełnienie prostych warunków płaci 200zł za otwarcie u nich rachunku bankowego
  Kolejną atrakcyjną ofertą jest konto Proste Zasady w Getin Banku. Konto jest darmowe dodatkowo przez pierwsze 12 miesięcy możemy zyskać 3,5% na koncie oszczędnościowym.

  Pomocne(13) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  mas 15 Kwiecień 2018 22:21

  O to treść reklamacji do Aliora:

  Witam

  Proszę państwa poświęcę 2 minuty na to, aby napisać moje odczucia co do systemów informatycznych które tworzycie.

  Jestem niesamowicie zdegustowany niskim poziomiem bankowości internetowej. Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania:

  1. Jak możecie wypuszczać do klientów coś tak niedopracowanego, nieprzetestowanego z pełną ilością błędów?
  2. Kto tworzy te Państwa systemy informatyczne, studenci?
  3. Może warto zapłacić porządnej firmie większe pieniądze i stworzyć coś na miarę XXI wieku?

  Państwa bankowość internetowa jest na szarym końcu. PKO czy ING Bank Sląski czy mBank mają znacznie bardziej dopracowane bankowości internetowe (wiem bo mam tam też konta)! U Państwa regularnie mam problemy. Np

  1. Zniknęły zdefiniowane szablony do urządu skarbowego
  2. W poprzedniej wersji szablony nagle były inaczej przeformatowane tzn np ulica była skrócona, ale ucięta nazwa odbiorcy. Nawet z migracją bazy danych Państwa “programiści” mają problem.
  3. Nie mogę przełączać się pomiędzy bankowością detaliczną a firmową bez utraty sesji. Muszę logować się ponownie do bankowości detalicznej jeżeli wykonam jakąś operacje na koncie firmowym. Jest to kompletna strata czasu.
  4. Państwa bankowość jest nielogiczna, trudna i brak w niej dobrych podstaw UX.

  Jednym słowem wielki WSTYD !!!

  Mam serdecznie dosyć tolerowania problemów z waszymi systemami.
  Już teraz zapoznaje się z ofertami innych banków i razem z żoną planujemy przenieść nasze wszystkie konta do innego banku – może w takich sytuacjach zaczniecie bardziej szanować swoich klientów i nie będziecie udostępniać takich internetowych bubli.

  Rozżalony klient!

 14. Odpowiedz
  naiwny 4 Kwiecień 2018 21:41
  1.3
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Promocje
  40

  Jestem klientem Aliora. Założyłem konto ciesząc się z opcji bezprowizyjnych wypłat za granicą. Niestety, waluta w której płacę za granicą jest przeliczana na dolary a dopiero potem przez Alior po kursie bankowym na złotówki. Okazuję się, że kurs ten (choćby w porównaniu z innymi polskimi bankami) jest wybitnie niekorzystny. Na każdej transakcji tracę 4-7%
  :(((( odradzam

  + ZALETY: ładne z pozoru
  - WADY: ukryte koszty
  Pomocne(12) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania 8 Kwiecień 2018 09:57

   Niestety ja również się nacięłam – kurs EURO wybitnie niekorzystny. Właśnie wróciam z Włoch, gdzie płaciłam kartą Alior – kurs wyniósł ok 4,50 , gdzie normalnie wynosi ok 4,20!
   O ile kilka lat temu bank ten spełniał wszystkie moje oczekiwania, obecnie jest bankiem drogim i nie polecam!

 15. Odpowiedz
  nikifor 31 Marzec 2018 19:01

  Nasza cała rodzina jest w Aliorze, a teraz dołączyła moja 13-letnia córka, której udostępniliśmy jedno konto w ramach oferty HAIZ. Niech się mała uczy odkładać i zarządzać

 16. Odpowiedz
  lubir 21 Marzec 2018 13:45
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Promocje
  100

  Świetnie zaprojektowana aplikacja mobilna i bardzo intuicyjny serwis www. Widać, że sporo inwestują w nowoczesne rozwiązania.

  Pomocne(1) Niepomocne(23)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  Nerko 27 Luty 2018 12:32
  4.15
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Promocje
  90

  Jeśli chodzi o konta, to „Jakże Osobiste” dla klientów indywidualnych i iKonto Biznes” dla firm. Moim zdaniem to są najlepsze usługi w Aliorze na dodatek całkiem nieźle oprocentowane.

  Pomocne(5) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  dfdh 6 Luty 2018 13:06
  0.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  0
  Promocje
  0

  Nie polecam same problemy z kontaktem w placówce i przez internet.
  Gość na infolinii seplenił i go nie zrozumiałem, zblokował mi dostęp
  po 3 telefonach kazali mi iść do placówki bo się zblokował.
  A w domu działa mi stary sposób logowania nowy nie !
  Dodatkowo nie mogę aktywować aplikacji. Jakaś paranoja szkoda czasu.

  Pomocne(8) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  klient 18 Grudzień 2017 19:41
  1.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  0
  Promocje
  0

  Alior Bank w Żurominie nie polecam omijac z daleka ,
  obsługa nie fachowa , nie informuje dokładnie o swojej ofercje ,
  liczą tylko na pozyskanie klienta , a ty sie póżniej martw jak dokładnie nie zapoznasz się z regulaminem i o opłatach , jak sie nie dopytasz dokładnie od A do Z co i jak ,
  to cie nie poinformują o kruczkach banku ,
  a pużnoiej musisz płacic ,
  W BOK niekompetentne pracują osoby , nie mozna otrzymac konkretnej odpowiedzi i jesteś odsyłany do kogo innego ktury znowu odsyła do kogo innego i umywają ręce a ty sie martw ,
  NIGDY WIECEJ NIE CHCE MNIEC DOCZYNIENIA Z TYM BANKIEM ,

  + ZALETY: brak
  - WADY: niekompetencja pracowników
  Pomocne(11) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  MadIvan 22 Sierpień 2017 11:06

  Reklamacja wypłaty z bankomatu w okresie świąt Bożego Narodzenia trwała przez niedoinformowaną zwyczajnie nie znającą systemu babę w oddziale banku około 1,5 miesiąca. Pani która jest przypisana jako opiekun mojego konta była niestety na urlopie. Po jej powrocie reklamacja trwała niecały tydzień. To tak jeśli chodzi o początek bieżącego roku.
  Im dalej w las tym gorzej, ciągle jakieś niezrozumiałe zmiany w systemie, wieczne przerwy z dostępem do konta w godzinach nocnych w weekendy to wcale nie można np. zrobić przelewu własnego z konta oszczędnościowego na rachunek osobisty.
  Poważna awaria w lipcu tego roku spowodowała brak dostępu do środków, a także wyzerowanie rachunków klientów z gotówki. Cały dzień się z tym mozolili informatycy za 3 grosze.
  Nie mówiąc już, że od początku roku 3 krotna zmiana regulaminu oczywiście nigdy na korzyść klienta.
  Jeśli chodzi o rachunek “oszczędnościowy to najniższy procent ze wszystkich banków – 0,96% to śmiech na sali przy 2 – 2,5 % w innych bankach.
  Gdyby nie konto bez opat z 5-cio letnią gwarancją już by mnie tam nie było.
  Straciłem sporo czasu zanim zmieniłem konto zwykłe osobiste na obecne, zero informacji o sposobie zmiany konta i warunkach dla klientów stałych, także dla stałych klientów zachowanie typu platform cyfrowych – mamy cię, jesteś naszym klientem to mamy cię w d… jesteś tylko do dojenia.
  Obecnie szukam alternatywy ale banki przestały dbać o klientów bo te początkowe warunki promocji to żaden zysk dla ludzi, kiedy zrozumiecie to niedoważeni pseudo menadżerowie ?

 21. Odpowiedz
  Joanna 4 Lipiec 2017 00:38
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Promocje
  10

  Z dniem 1 lipca straszne koszty za wszystko, nawet jak w banku chce się wypłacić pieniądze to opłata 8 zł za wszystkie bankomaty itd nie ma możliwości bezpłatnej wypłaty tylko przelewy! OPŁATY PRZERÓŻNE! po dokonaniu transakcji powyżej 300 zł płatnych kartą tylko 0 za kartę a tak też opłata. MASAKRA! TRUDNOŚCI TECHNICZNE NAZBYT CZĘSTO!

  + ZALETY: Brak od 1 lipca zalet konta internetowego, polecam zmienić czym prędzej bo jeszcze hasło by przechwycili dziś, poszłam zgłosić próbę włamania a to bank za tym stał zmiana logowania niektórych pozycji itd
  - WADY: Wysokie opłaty za wszystko, nie ma możliwości wypłacenia gotówki bezpłatnie w żadnym bankomacie i w banku nigdzie, tylko przelewy bezpłatne z dniem 1lipca 2p17 r
  Pomocne(11) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  grek 3 Czerwiec 2017 11:17
  2
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Promocje
  0

  miałem konto w BPH i wszystko było OK odkąd Alior porażka,ostatnio zapłaciłem 15 zł za sprawdzenie stanu konta w Euronet
  niby za darmo ale diabeł tkwi w szczegółach
  rezygnuje.

  + ZALETY: Obecnie brak zalet
  - WADY: OPŁATY
  Pomocne(12) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  luigi 4 Maj 2017 12:04
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Promocje
  90

  Konto internetowe w Alior Banku to bardzo dobry wybór. Ja mam tam konto od 3 miesięcy i można na nim nieźle zarobić – inne banki oferują jakieś znikome oprocentowanie ror, z którego i tak nic nie wynika – tutaj jest lokata na 4% i na niej można zarobić 🙂
  Dodatkowo konto jest darmowe.
  Jedyny MINUS to fakt, że za wypłatę z obcych bankomatów zapłaci się 3 złote ale bez problemu można znaleźć darmowy euronet – nie ma tutaj żądnej opłaty 🙂
  Dodatkowo sa promocje (akurat teraz chyba nie ma) i zakładając konto w Aliorze można dostać tak 100 złotych czy podobnie – ja tak zakładałem konto i dostałam kasę 🙂

  + ZALETY: darmowe
  - WADY: wypłata z obcych bankomatów kosztuje
  Pomocne(5) Niepomocne(13)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  agnieszka 10 Kwiecień 2017 12:11
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Promocje
  100

  Po raz pierwszy w życiu trafiłam na stronę gdzie jasno, przejrzyście i treściwie przedstawiona jest oferta konta, bez owijania w bawełnę, małych druczków, znaczków, gwiazdeczek, etc., jasno przedstawione wszystkie opłaty bez zbytecznych opisów, oczywiście nie jest to konto w zupełności ZEROzłotowe jak się okazuje ale chociaż rzetelnie jest przedstawione czego można się spodziewać, na czymś banki w końcu muszą zarabiać, nie ma się co dziwić, że jest taka czy inna opłata, 100 zł miesięcznie do wyrobienia przez każdego spokojnie, a całą resztę można obejść, jedyne co to nie odpowiadają mi opłaty za bankomaty poza bankomatami własnymi a widzę, że zaczyna to być standardem wśród banków

  + ZALETY: najtańsze konto w alior banku
  Pomocne(7) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 25. Odpowiedz
  Bino 29 Marzec 2017 16:01

  Lokata w Alior Bank 100 000 zł
  Korzystał ktoś z Was z tej lokaty dwu miesięcznej w Alior Banku? Czy to jest faktycznie 4% lokaty na okres 2 miesięcy? A co dzieje się z lokatą po zakończeniu tego okresu 2 miesięcy? Pytam, bo zastanawiam się czy nie założyć sobie tam konta tylko po to, żeby wpłacić oszczędności na te 2 miesiące. Mam około 100 000 zł, więc nie chciałbym, żeby zjadała je inflacja, a tak to przynajmniej coś tam zarobią na mnie. Ze 100 000 zł, to brutto wyjdzie 4000 zł, przez 12 miesięcy, to na czysto po odliczeniu podatków jakieś 600 zł bym zebrał. Lepsze to niż nic, prawda?

 26. Odpowiedz
  piotr 23 Marzec 2017 12:51
  3.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Promocje
  40

  Jestem mile zaskoczony oferta Aliora. Konto jest wygodne i tanie. W dadatku moge robic darmowe transfery z angielskiej karty debetowej lub kredytowej i pieniądze pojawiają mi sie na koncie – bez zadnych dodatkowych oplat.

  + ZALETY: Tanie
  Pomocne(2) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  birmak 16 Marzec 2017 16:09
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Promocje
  90

  No i nie dość, że konto jest zero-złotowe to i bardzo łatwe i przyjemne w obsłudze 🙂 Ja mam to konto już w sumie od dobrych 2 lat więc kilka słów na jego temat mogę powiedzieć.
  To co w Aliorze zasługuje na duży PLUS to fakt, że obsługę mają naprawdę na najwyższym poziomie – załatwiałem tam i kredyt i nie raz korzystałem z doradztwa finansowego i zawsze wszystko powiedzą, wytłumaczą a czasami to i kawe zaproponowali 😀

  Co do samego konta to co tu dużo mówić, oferta mówi sama za siebie – wszystko co w ofercie to prawda, nie ma tam żądnego haczyka i żadnej ściemy. Polecam wam bo sam jestem zadowolony.

  + ZALETY: tanie bez haczyków
  Pomocne(3) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 28. Odpowiedz
  bankowiec 10 Marzec 2017 16:02

  Alior czy mBank?

  W jakim banku płacę najmniejsze prowizję za konto osobiste, w mBank, czy może w Alior Bank?
  Nie ma co ukrywać, że o pewnych kosztach banki nam nie chcą mówić. Dopiero wychodzą one w trakcie korzystania z konkretnego konta. Nawet dokładne czytanie regulaminu uważam za zbędne, ponieważ w moim dawnym banku zmieniano w nim zasady przynajmniej kilkanaście razy w ciągu roku. To oznacza, że nie ma co liczyć na to, że atrakcyjna oferta utrzyma się przez dłuższy czas. Aczkolwiek może ktoś z Was korzystał już z konta osobistego w mBanku lub Alior Banku? Wtedy by było wszystko jasne, które z tych kont jest tańsze?

 29. Odpowiedz
  Boczniak 4 Luty 2017 12:59
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Promocje
  90

  Jak dla mnie konto w Aliorze jest bardzo dobre bo DARMOWE 🙂
  Nie ma tutaj żądnej reklamy ze strony Banku – jedyna zmiana o jakiej warto teraz pamiętać to OD STYCZNIA zmienia się opłata za kartę – aby ta była w pełni darmowa jak dotychczas to trzeba wykonać transakcje na minimum 100 złotych w ciągu miesiąca ale co to jest… w innych bankach wymagają nawet 500 złotych takich transakcji a tutaj zaledwie 100 więc spokojnie można to zrobić.
  Nawet studenci nie będą mieli problemu z takim obrotem 🙂

  + ZALETY: niskie opłaty
  Pomocne(2) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Joanna 4 Lipiec 2017 00:50

   Już nie, a opłaty kolosalne będą, jeśli jest to konto internetowe i z reguły zakładane przez internet. Dziś padła bym przy braku możliwości zalogowania ikonkach z misiami itp i że mam podać całe hasło, jak zawsze było maskowanie, infolinia zablokowana przez wszystkich dzwoniących, którzy odkryli zapewne to co ja, bank uspokoił pieniądze na koncie były, ale informacje o opłatach dostałam jak pieniądze wyplacic chciałam! NA MIEJSCU W BANKU KOSZT 8ZL ZA WYPŁATĘ Z BANKU WŁASNYCH PIENIĘDZY. W każdym bankomacie koszty wypłaty brak bezpłatnych wypłat itd

 30. Odpowiedz
  Max 4 Styczeń 2017 16:13

  Mam pytanie odnośnie oszczędności, mniemam, że wyżej opisane konto nie jest oprocentowane i pełni jedynie funkcje konta rozliczeniowego, co w sytuacji gdy założę sobie tą lokatę na 4 % na dwa miesiące ale po tym czasie nadal będę chciał oszczędzać pieniądze z jakimś atrakcyjnym oprocentowaniem….

  czy bank oferuje otwarcie rachunku oszczędnościowego do rozliczeniowego tak jak większość banków czy tylko lokaty terminowe????
  jak wygląda tutaj oprocentowanie???

  Wie ktoś coś w tym temacie bo w artykule nie zostało to opisane a przynajmniej ja żadną wzmiankę w tym temacie nie natrafiłem. Z góry dzięki za wszelką odpowiedź:)

 31. Odpowiedz
  toka 2 Styczeń 2017 08:12

  Zamierzam założyć sobie Konto Internetowe w Alior Banku. Poleciła mi je koleżanka. Jej opinia o Alior Banku jest wogle strasznie pozytywna i chyba mnie nią już zaraziła. Nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta, użytkowanie karty jest darmowe ani za wypłaty gotówki z bankomatów Alior Bank, Euronet i Planet Cash. Bardzo spodobało mi się to Konto Internetowe w Alior Banku i jak tylko spłacę debet w swoim koncie w innym banku to je zamknę i otworzę sobie nowe w Alior Banku. Myślę, że to będzie bardzo dobry wybór. Jeśli ktoś zastanawia się czy warto zakładać to konto, to mam nadzieję, że moja wypowiedz pomogła w podjęciu decyzji 🙂

 32. Odpowiedz
  Drt14 1 Styczeń 2017 23:43
  3.15
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje
  70

  Odradzam z całych sił. Ciągle rosnące opłaty, także za wypłaty z bankomatów eutonet (!!!), beznadziejny kontakt (napisz maila, oddzwonimy – przy zablokowanym koncie!!!), jeszcze gorsza aplikacja mobilna, o której można powiedzieć tyle, że działa. Jedyny plus to zabezpieczenia. Jak zablokowałem konto to zadawali tak irracjonalne pytania w celu autoryzacji, że sam nie znałem odpowiedzi, więc włamywacz tym bardziej by nie znał, zażądali stawić się w placówce. Stawiłem się, by zamknąć rachunek. Ten bank był najlepszy przed powstaniem Alior Sync, dobrych kilka lat temu. Obecnie sens zakładania tam konta, jest porównywalny do kupna Nokii. To se nevrati.

  + ZALETY: były ale się skończyły
  - WADY: opłaty
  Pomocne(6) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0