mBIZNES Konto

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć mBiznes Konto w mbanku dla nowej  firmy? Promocja 100 zł na ZUS – gdzie tu jest haczyk? Opinie klientów i analiza opłat tego konta firmowego.

mBank oferuje nie tylko internetowe konta osobiste, ale również biznesowe. Konto mBiznes mogą wziąć pod uwagę właściciele mikro i małych firm, również osoby samo zatrudnione czy przedstawiciele wolnych zawodów. Koszty utrzymania konta mogą być naprawdę niewielkie, niemal – zerowe.

1

Dla jakiej firmy mBiznes Konto?

mBines Konto mBank może zostać założone przez przedsiębiorstwa prowadzone w ramach jednoosobowej DG, spółki, jak i organizacji pozarządowej. Koniecznym do spełnienia warunkiem jest również brak korzystania w przeszłości z innego konta firmowego w mBanku. Posiadanie rachunku osobistego nie stanowi natomiast jakiejkolwiek przeszkody.

2

Opłaty i prowizje mBiznes Konta Start

Mbiznes Konto Start to rachunek firmowy dla nowej firmy, która nie funkcjonuje na rynku dłużej niż 12 miesięcy. Opłaty za ten rodzaj konta są najniższe. Skrócona tabela opłat została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
mBank
Nazwa
mBiznes Konto Start
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł - 5 przelewów w miesiącu
1,5 zł - kolejne
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
5 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
5 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 200 zł w miesiącu
Darmowe bankomaty
mBank, BZ WBK, Planet Cash, Euronet
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
3% min. 5 zł maks. 9 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł
Oddział: 0,5%, min. 9 zł
Plusy
 • premia 100 zł za założenie konta i przelew do ZUS
 • całkowity brak opłat przez 2 lata
 • do 10 000 zł kredytu na start dla firmy od 1 dnia

Podstawowe korzyści mBiznes konta w opcji Start:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku przez 12 miesięcy,
 • 0 zł za 5 przelewów internetowych w miesiącu jeśli opłacasz ZUS z mBiznes konta,
 • 0 zł za kartę przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 200 zł miesięcznie),
 • 0 zł za wypłaty ze bankomatów mBanku , sieci Euronet, Planet Cash oraz BZW BK,

Gotówkę można wpłacać bezprowizyjnie we wpłatomatach mBanku. Bank od klientów nie wymaga utrzymywania minimalnego salda, ani wpłat stałych.
Za darmo wypłacimy gotówkę w bankomatach planet cash4you, eCard, euronet, BZ WBK. Wypłata w pozostałych bankomatach na terenie kraju kosztuje 3% kwoty min. 5 złotych.

Oczywiście  nie wszystko jest darmo. Zapłacimy m.in. za: 1,5 zł każdy przelew poza pakietem (pierwszych 5 przelewów w miesiącu jest darmowych), minimum 9 zł (0,5% od kwoty wypłaty) za wypłatę środków w kasie placówki mBanku czy też za przelewy dokonywane w oddziale bankowym (10 zł).

Jako, że konto w opcji Start można posiadać tylko przez pierwszy rok, po 12 miesiącach dochodzi do jego automatycznego przekształcenia w rachunek mBiznes konto Komfort.

Pozostałe konta firmowe w ofercie mBiznes mBanku są już nieco droższe.

3

mBiznes konto Standard

To konto dla małej firmy istniejącej na rynku dłużej niż 1 rok i prowadzącej uproszczoną księgowość.
Podstawowe korzyści i opłaty mBiznes konta Standard:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku jeśli opłacamy z niego ZUS (w innym przypadku 9 zł/miesiąc),
 • 0 zł za kartę debetową do rachunku przy realizacji transakcji bezgotówkowych w wysokości 500 zł miesięcznie,
 • 1,5 zł za przelew przez internet
4

mBiznes konto Komfort

To rachunek z pakietem 20 bezpłatnych przelewów. Niestety opłata za prowadzenie tego konta wynosi 25 zł / miesiąc.
Co zyskujemy:

 • 0 zł za 20 przelewów internetowych w miesiącu
 • 0 zł za pierwszą kartę do rachunku
4
mBiznes konto Premium

To prestiżowy rachunek dla wymagających przedsiębiorców, realizujących dużą ilość transakcji.
W ramach opłaty 50 zł/miesiąc zyskujemy:

 • pakiet 50 bezpłatnych przelewów internetowych w miesiącu
 • 0 zł za pierwszą kartę do konta
6

Karta płatnicza do konta

Razem z kontem otrzymujemy bezpłatnie kartę debetową MasterCard Debit Business lub Visa Business Electron. Korzystanie z niej może być całkowicie zwolnione z ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Aby tak się jednak mogło stać, należy w ciągu miesiąca rozliczeniowego dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę wynoszącą co najmniej 200 zł. Jeżeli nie uda nam się osiągnąć tego wymogu, wówczas stan naszego konta uszczupli się o 5 zł.

7

Dodatkowe Korzyści

 • mNawigacja Finansowa – narzędzie służące do analizy przepływów finansowych i zarządzania środkami zgromadzonymi na koncie,
 • Kredyt na start – 10 000 zł (maksymalna kwota) to pokaźny zastrzyk gotówki dla dopiero rozpoczynającego działalność przedsiębiorcy,
 • mPlatforma Walutowa – platforma walutowa dla klientów rozliczających się w obcych walutach,
 • Platforma mikroFirmy.pl – wyposażona w wiedzę i narzędzia usprawniające prowadzenie firmy (program do księgowania, kreator stron www, formularze firmowe etc.)
8

Promocja dla firm: Premia 100 zł  i DARMOWE konto na 2 lata

Każda firma, która otworzy mBiznes Konto Standard do 03.07.2019 r. może otrzymać od mBanku 100 zł premii. By skorzystać z promocji oprócz otwarcia konta w okresie promocji, wystarczy jedynie opłacić z niego 1 składkę na ZUS za min. 250 zł w ciągu 30 dni oraz dokonać transakcji kartą debetową do konta.

Szczegółowa analiza warunków promocji została przedstawiona tutaj.
9

Zakładanie konta firmowego w Mbanku

W mBanku konto firmowe możemy założyć na kilka sposobów. Jest to możliwe zarówno poprzez dokonanie przelewu z innego banku, podpisanie umowy w obecności kuriera, jak i udając się bezpośrednio do jednej z placówek bankowych na terenie całej Polski.

Najszybsza i najwygodniejsza metoda to założenie konta przez internet, w tym celu:

 • należy złożyć wniosek przez internet na stronie mbanku (kliknij)
 • podpisać umowę, którą otrzymamy od kuriera lub przesłać przelew weryfikacyjny.

zakładanie konta mbank

 

10

Opinie końcowe: mBiznes Konto mBank


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta, kartę, przelewy  (niestety tylko przez 2 lata w ramach promocji);
 • możliwość uzyskania w łatwy sposób premii 100 zł na ZUS;
 • dopracowana bankowość internetowa i aplikacja mobilna;
 • nawet 10 000 zł kredytu na start dla nowej firmy już od 1 dnia otwarcia rachunku,

WADY:

 • zwolnienie z opłaty za kartę po okresie promocji jest warunkowe (wymagane transakcje za min. 200 zł w miesiącu);
 • wyższe koszta utrzymania po upływie 24 miesięcy;
 • wysokie opłaty za przelewy poza okresem promocyjnym (1,5 zł);
 • wysokie opłaty za transakcje w placówkach bankowych;


Patrząc na wysokość opłat, mBiznes Konto Standard w promocji, należy do kont najtańszych na rynku. Całkowicie bezpłatne jest większość usług (prowadzenie, karta , przelewy internetowe): szkoda, że tylko przez 24 miesiące, aczkolwiek na początkowym etapie rozkręcania biznesu to na pewno ulga.

W zależności od rodzaju konta, mBank oferuje miesięczne pakiety darmowych przelewów. W przypadku mBiznes konta Start otrzymujemy ich zaledwie 5. Jako bezwarunkowo darmowe pozostają przelew do Zus i Urzędu Skarbowego. W koncie można utworzyć polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Można również utworzyć przelewy zdefiniowane, można przelewać pieniądze przelewami dowolnymi – również z ustawieniem przyszłej daty.

Wydanie karty nie jest obowiązkowe, zaś za samo wydanie nie zapłacimy ani grosza. Miesięczna opłata za użytkowanie karty to 5 zł. Można być z niej zwolnionym po wykonaniu w miesiącu transakcji za określona kwotę zależną od rodzaju konta mBiznes. Wygodnym rozwiązaniem jest samodzielne definiowanie PIN i możliwość zmiany tego kodu w każdej chwili. Indywidualnie ustalamy również dzienne limity wypłat gotówki oraz płatności kartą.

mBank kusi początkujących przedsiębiorców obietnicą, że już od pierwszego dnia mogą dostać limit kredytowy w wysokości nawet 10 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że jest to tylko reklama – wiele osób nie może liczyć na starcie na żaden limit, a po dwóch, trzech miesiącach, gdy rachunek jest zasilany dochodami w wysokości kilku tysięcy złotych, bank oferuje najniższy limit – czyli 3 tysiące złotych. Na większe pieniądze, jak w innych bankach, firma może liczyć po roku działalności (i regularnych wpływów na konto). Plusem jest to, że limit do 10 tysięcy złotych nie wymaga żadnych formalności – po wypełnieniu wniosku online bank uruchamia pieniądze.

Przechodząc do głównych minusów, w oczy rzucają się drogie przelewy internetowe wykonywane poza darmowym pakietem – 1,5 zł za przelew do dużo.

Irytująca jest ukryta opłata za nieaktywną kartę: brak aktywacji karty debetowej niestety nie zwalnia nas z ponoszenia opłaty w wysokości 5 zł za samo jej posiadanie.
Po okresie 12 miesięcy rosną koszta posiadania konta firmowego w mbanku: wówczas rachunek zostanie przekształcony automatycznie w mBiznes konto Komfort, którego prowadzenie naraża na stałą opłatę za prowadzenie w wysokości 25 zł. Możemy jednak nieco zaoszczędzić, decydując się samodzielnie na konto Standard.
Stosunkowo wysokie, są także opłaty za transakcje w placówkach bankowych: szczególnie przelewy w oddziale są kosztowne, gdyż opłata za ich dokonanie wynosi aż 10 zł.

Opinie użytkowników

Prosimy o opinie koncie dla firm mBIZNES w mBanku. Czy ktoś ma takie konto, i czy wszysko jest OK z przelewami… Jak z doświadczenia oceniacie to konto i mbank? Jakie niedociągnięcia zauważyliście? Czy są jakieś inne ukryte opłaty niż te w tabeli opłat i prowizji? Czekamy na Wasze oceny i opinie w komentarzach poniżej.

mBiznes Konto Standard

PROMOCJA: Proste konto i 100 zł dla Twojej firmy

+ 100 zł premii i konto darmowe na 2 lata
Promocja zakończona
mBiznes Konto Start

6.5 Ocena Łączna
21 opinie
mBiznes Konto

8.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
8.5
5.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.9
Bankowość internetowa i mobilna
6.3
Dodatkowe korzyści
4.7
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
36 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  daniel 6 Wrzesień 2020 20:07
  4.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Witam

  konto prywatne i firmowe właściwie od początku istnienia Mbanku jak na tyle lat to dwie wpadki banku jedna mała /pobranie opłaty za kartę kredytową / ale sami znaleźli swój błąd ,druga przelew natychmiastowy nie wyszedł ale to było załatwiane w kiosku więc może niedouczona obsługa agencyjna

  Miałem i mam kart kredytowe kredyty odnawialne itp. nigdy żadnego problemu

  Ostatnio bardzo miłe zaskoczenie , szukałem kredytu lub pożyczki na samochód i z wszystkich ofert najtaniej zwykły kredyt dla firm w Mbanku najniższe oprocentowanie wszystko załatwione online w 10 minut !!!! ,

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Jerry 5 Czerwiec 2020 21:50

  Ostatnie “coraz lepsze interfejsy” powodują że nic znaleźć nie można. Nie dowiesz się nawet ile tak naprawdę masz pieniędzy na koncie. Chyba że tak jak za króla ćwieczka sięgniesz po kalkulator i posprawdzasz stany kont w kilku miejscach i je zliczysz. Przelew w ramach płatności podzielonej – koszmar. Jeśli wybierzesz klienta z listy to zawsze wywali cię do zwykłej płatności. Czyli za każdym razem wprowadzasz wszystkie dane od początku łącznie z numerem konta, nip itd. Używam konta wtym banku już 15 lat. W tym ponad 10 firmowego. Najlepiej to funkcjonowało ok 2 lata temu. Później zaczęło być coraz gorzej. Teraz nawet interfejs potrafi się wywalić zaraz po zalogowaniu.
  Zaczynam szukać innego banku

 3. Odpowiedz
  arek 12 Marzec 2020 12:53
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Bagno. Każdy kolejny “jeszcze lepszy interfejs”, jest faktycznie jeszcze lepszy. Zawartość merytoryczna na infolinii nie istnieje. Czekam, kiedy zniknie możliwość zrobienia przelewu, w nowy jeszcze lepszym interfejsie. Być może to już, w tym nowym “jeszcze lepszym interfejsie”, o którym właśnie zostałem poinformowany.

  + ZALETY: Chętnie poznam.
  - WADY: Interfejs, infolinia, czat, traktowanie petenta, wysokość opłat.
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Fazi 5 Styczeń 2020 13:15
  1.15
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  0

  Wkur..ce reklamy wośp, linki, gadający owsiak i muzyczka orkiestry sprawiły, że mimo względnego zadowolenia, po wieli wielu latach zdecydowałem się na zmianę banku. Nie każdy musi zgadzać się z popieraniem prywatnych fundacji przez bank, z którego korzysta, płacąc za to kasę.

  - WADY: serduszka WOŚP i owsiak wyskakujący z każdej podstrony. Papa mbank !
  Pomocne(7) Niepomocne(13)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Piotr 10 Listopad 2019 17:02

  Od 14 roku życia (mam teraz 32 lata) korzystam z mBanku.
  Niestety interfejs który wprowadzili jakiś czas temu był beznadziejny a ostatnio wprowadzili jeszcze nowszy, który dla mnie jest kompletnie beznadziejny, reklamy, wyskakujące powiadomienia i niepotrzebne mi kompletnie informacje.
  Korzystam z konta prywatnego i firmowego.
  Dzisiaj wypełniłem już wniosek o konto w innym banku, a mBank będę powoli wygaszał.
  Zdecydowanie nie polecam mimo sentymentu.

  • Odpowiedz
   Gregory 27 Listopad 2019 20:53

   Czytam twoją wypowiedz i popieram w 100% Konto a raczej jego interfejs stał się tak beznadziejnie nieczytelny że również szukam innej opcji. Nie da się wpisać danych do przelewu i wybrać konto z którego chcesz zapłacić. Musisz zmienić tożsamość i ponownie klepać cały przelew.

 6. Odpowiedz
  kontoo 12 Październik 2019 10:57
  1.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  40

  Wysokie opłaty po dwóch latach! (1,50 zł za każdy przelew+ 5zł miesięcznie za prowadzenie konta). Na początku jest wszystko fajnie, ale po roku pojawiają się pierwsze problemy, a po dwóch latach jest masakra. Bank stara się uzależnić klienta od prowadzenia konta firmowego i nakłada coraz wyższe limity jeśli chce się aby konto było bezpłatne! Ze względu na to, że z konta płaci się sprawy firmowe to decyzja o zamknięciu konta nie jest łatwa, a bank z tego korzysta…

  Pomocne(15) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Gosiecka 12 Sierpień 2019 15:55

  Nie polecam !
  Mydła oczy tanim kontem. Bzdura po 2 latach za każdy ruch na konice za każdy przelew wewnętrzny czy zewnętrzny zaroi się od opłat 1.50 zł . Makabra w tych czasach a człowiek trzyma u nich swoje pieniądze.
  Dziadostwo nie polecam.!

 8. Odpowiedz
  Artur 14 Maj 2019 21:58

  Zakładałem dwa konta prywatne i firmowe. Oba konta miał miały być dostępne z pod jednego loginu. Niestety dla tego banku jest to nie możliwe. Dla mnie dyskwalifikacja.

  • Odpowiedz
   X. 23 Lipiec 2019 20:51

   To akurat bzdura – korzystam z trzech różnych kont pod tym samym loginem, aczkolwiek najpierw zakladalem jedno, i dopiero stamtad dwa pozostale

   • Odpowiedz
    albert 1 Styczeń 2020 18:17

    To nie bzdura jeśli już masz założone konta. Nie potrafią tego scalić.

 9. Odpowiedz
  takijeden.ninja 16 Grudzień 2018 17:35
  1.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  0

  Pomimo tego, że mBank prowadzi konto firmowe dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością to nie bardzo umie się za to zabrać. Konto spółki na panelu z prywatnymi kontami to nieporozumienie. Jak będziecie wykonywać przelew PayU to trzeba uważać, żeby kont nie pomylić i nie zapłacić za coś z niewłaściwego konta.

  Obsługa kredytowa woła o pomstę do nieba, nawet w przypadku wybrania oferty sugerowanej przez mBank (do obrotów na koncie). Jak taka historia wyglądała konkretnie macie poniżej:
  https://www.dobreprogramy.pl/takijeden.ninja/mBank-nie-umie-w-konto-firmowe,96401.html

  Pomocne(6) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Inzynier 11 Grudzień 2018 09:48
  2
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Konto firmowe na jednym panelu z prywatnym??? Niestety w moim wypadku uniemożliwia to korzystanie z niego pracownikom i współpracownikom w innych miastach. Z każdym za rąkczkę trzeba iść do oddziału banku i zakładać mu oddzielny panel. Dyskwalifikuje to konto dla większych lub bardziej obłożonych firm.

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Fazi 5 Styczeń 2020 13:03

   Tak Inżynier ! Nie rozumiem Twojego zdziwienia. Wyobraź sobie, że niektórzy prowadzą jednoosobową DG.

 11. Odpowiedz
  wlodass 19 Czerwiec 2018 15:35
  2.3
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  10

  Jestem użytkownikiem konta firmowego od ponad roku.
  Coś załatwić w mBanku lub poszerzyć konto o np. debet odnawialny w ramach rachunku to jakaś farsa i tona dokumentów do wypełnienia.
  Na obecną chwilę nie polecam.

  Pomocne(6) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  BasiaCz 12 Maj 2018 20:51
  1.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  10

  Jeżeli chodzi o aplikację mobilną nigdy nie miałam żadnych problemów wszystko śmigało. Natomiast koszta konta firmowego są jakimś żartem to konto nie różni się praktycznie niczym od zwykłego które także posiadam w tym banku a biorą sobie takie opłaty że głowa boli.

  + ZALETY: Bankowość mobilna jest szybka, sprawna i bezproblemowa.
  - WADY: Wysokie koszta konta firmowego. To jest po prostu jakiś żart.
  Pomocne(11) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  Sławek 30 Maj 2017 20:20

  Konto posiadam od 2009 roku. Obecnie za każdy przelew płacę 1,5zł (z wyłączeniem opłat do ZUS i US – 0 zł) , opłata miesięczna za kartę – 5 zł/mc, prowizja za wypłatę z bankomatu poza Mbank, santander, Planet Casch i Euronet – 3% od transakcji np. przy wypłacie 2000 zł – 60zł prowizji – zdarzyło mi się objechać 3 bankomaty w okolicy które nie działały i musiałem skorzystać z bankomatu poza siecią dostępnych płacąc wysoką prowizję. Ponadto bank pobiera niedozwoloną opłatę 30 zł za przelew egzekucyjny(nielegalne postępowanie wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych prawomocnym wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sygn. Akt XVII AmC 375/11). Co ciekawe jeżeli np. US zajmie nam konto np. 2000 zł a na koncie mamy np. 1400 zł bank pobierze nam opłatę w wysokości 30 zł + co najmniej 30 zł za każdy następny aż spłata zostanie wykonana w całości. (mBank uważa że ma prawo pobierać opłatę za każdy przelew wykonany w ramach realizacji tytułu wykonawczego).
  Nie polecam tego banku za złodziejskie traktowanie klientów. W najbliższym czasie zamykam konto.

 14. Odpowiedz
  pio 10 Maj 2017 23:42
  3.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  90

  Hejka
  Ja posiadam mbiznes konto od czerwca 2006. Jak narazie wszystko ok. Prowadze 1-osobowa dzialalnosc gospodarcza wiec konto firmowe sluzy mi glownie do oplat za ZUS i placenia podatkow do US.
  Tak wiec malym firmom i nie wykonujacym duzej liczby przelewow polecam

  Pomocne(8) Niepomocne(14)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  marta 9 Maj 2017 13:47

  Witam !
  Chce zalozyc konto firmowe w mBanku.
  Czy dajecie gwarancje bankowe na 4500 Euro dla malej firmy turystycznej.
  Prowadze dzialalnosc od 2006 a nawet wczesniej tylko z przerwa.
  Pozdrawiam

 16. Odpowiedz
  NiedoszyKlientTegoBanku 1 Maj 2017 12:51
  3.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  70

  mBiznes konto Start po 12 miesiącach…

  … od dnia otwarcia przekształca się w mBiznes konto Komfort – a na tym koncie miesięczna opłata za prowadzenie konta to 25 zł. To informacja z ulotki z mBanku ktorą pobrałem dzisiaj w oddziale banku w Arkadii w Wwie.Nie jest wiec prawdą , że pod 12 miesiącach trzeba samemu zdecydowac na jakie konto sie ono przekształca.
  Wygląda na to , że znacznie lepiej jest odpalic konto Standard i robić przelewu do ZUS. Wtedy rzekomo jest 0zł za prowadzenie konta, w przeciwnym przypadku 9 zł.

  Pomocne(6) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  pietri 20 Kwiecień 2017 13:15
  3.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  odradzam m bank, przez 12 miesięcy faktycznie brak opłat ale po roku pojawiło sie sporo opłat

  - WADY: pojawiają się opłaty po darmowym okresie
  Pomocne(14) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  Jdrek 13 Marzec 2017 06:50
  2.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  50

  Założyć konto jest bardzo prosto

  Tylko za jakiś czas żeby się “szczęśliwy założyciel” nie zdziwił przy próbie likwidacji konta. Można poczytać w sieci, w jaki sposób podchodzi mBank do takich klientów.
  Stanowczo odradzam zakładania u nich konta.
  Potwierdzam opinię internauty kilka postów niżej, że ten bank to jedno wielkie przereklamowane totalne dziadostwo.

  Pomocne(15) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  dp 3 Marzec 2017 13:38
  2.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  60

  każde oprocentowanie będzie większe niż na biznesowym ekoncie bo na biznesowym ekoncie od paru mcy oprocentowanie wynosi 0% (słownie zero)

  przypominam że przedpiśca pisał o Biznesowych kontach – tam płaci się za wszystko również za przelewy między własnymi rachunkami

  dla mnie osobiście te konta są ważne, bo wielu moich klientów ma konta w mbanku wiec żeby szybko i sprawnie działac ja też muszę mieć

  ale czasy gdy trzymałem w mbanku pieniądze to już dawno i nieprawda , aktualna oferta mbanku jest poprostu bardzo słabiutka

  Pomocne(6) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  aLI 15 Luty 2017 12:12
  2
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  Mam tam konto od kilku lat. Ale jak traktują klientów to szok. Aby cokolwiek załatwić trzeba wysłuchać mnóstwo głupich komunikatów a i tak jak nie nadążysz ż podaniem odpowiednich danych system cię wywali i “miła” pani musi od nowa cię zweryfikować a potem i tak odeślą cię od annasza do kajfasza. W reklamach załatwiają sprawy w 15 minut ja czekam 10 dni na drobny kredyt obrotowy.

  Pomocne(6) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  Doris 2 Luty 2017 12:20

  Ja to jest z tym kontem w mbanku dla firm co oni daja tak odrazu limit do 10tys.zł bez zadnego poreczenia i zabezpieczen?
  Cos to jest zbyt piekne.a w jakim sensie trzeba korzystac z konta by dostac ten limit?

  Wystarczy aktywowac konto czy musi zostac wplacona jakas kwota na konto i dopiero w tedy jest przyznany limit.

  • Odpowiedz
   Olo 19 Luty 2017 16:46

   Gdy firma istnieje już jakiś czas na rynku, to mozna otrzymac kredyt: 10000zł
   Gdy jest to firma nowa – 3000zł
   Ale to wszystko i tak zależy od weryfikacji mbanku.

   Oczywiście, mbank przyznaje limit na podstawie punktacji BIK, więc ktoś, kto brał coś już na raty, ma jakąś kartę kredytową, limit w koncie, i ma dobrą punktację, może faktycznie dostać 10000zł.

 22. Odpowiedz
  zawiedziona 26 Styczeń 2017 23:52
  2.65
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  50

  Potrzebowałam sprawnie założyć konto firmowe (pierwsza działalność). Dałam się skusić dzięki szeroko prowadzonej kampanii reklamowej na mbank. Wszystkie środki na założenie firmy wyjmowałam praktycznie od razu po założeniu konta z bankomatów i były to bardzo duże sumy. Zamarłam z przerażenia, kiedy zobaczyłam po jakimś czasie chore wysokości prowizji naliczane z dużym opóźnieniem (żeby klient się nie skapnął?). Potem okazało się, że Pani w placówce zapewniająca nas o darmowych wypłatach z bankomatów zapomniała dodać, że nie obejmuje to bankomatów innych banków. Reklamacji oczywiście nie przyjęto, bo przecież wszystko jest w umowie drobnym druczkiem, a Pani nagrana nie została. Na pytanie dlaczego prowizje nie były naliczane na bieżąco (sprawdzałam saldo po każdej wypłacie, nie pojawiały się żadne opłaty) otrzymałam odp. że akurat musiało dojść do jakiejś awarii systemu… Podsumowując: nie, nie, i jeszcze raz nie.

  Pomocne(10) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  safe 20 Styczeń 2017 13:03
  3.5
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  70

  Cześć wszystkim. Jestem początkującym właścicielem niedużej firmy. Chcę założyć pod nią konto i nie wiem na co się zdecydować. Pomimo, że Nest Bank jest najtańszy, ja skłaniałbym się bardziej ku koncie w mBanku. Jest tam darmowa karta pod warunkiem, że zrobimy nią transakcje za minimum 200zł miesięcznie, czyli w moim przypadku to nie jest żaden problem bo zazwyczaj za wszystko płacę kartą, przelewy internetowe nic nie kosztują no i co najważniejsze prowadzenie konta również jest darmowe (ale to akurat jest chyba norma już wszędzie). I chyba właśnie zdecyduję się założyć konto w mBanku.

  Pomocne(0) Niepomocne(27)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  myszka 26 Październik 2016 11:11
  3.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  uwazam ze w tym banku pracuja nie rzetelne osoby.pisza co innego a osoby ktore tam pracuja mowia tez cos innego.niby w mbanku mozna dostac na start 10tys to nie prawda okazalo sie trzeba miec wplywy zeby uzyskac limit debetowy,jedno.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 25. Odpowiedz
  lopex 19 Sierpień 2016 11:39
  2
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  20

  Jak już ktoś pisał: przelew własnych pieniędzy z mBiznes Konta na eKonto będzie Cie kosztował 1PLN, w druga stronę nic, natomiast za przelewy miedzy Twoimi mBiznes Konto i mBiznes Max nic nie zapłacisz.

  Jak widać wygodnie jest pieniądze firmowe potrzebne do opłat (ZUS, PIT, VAT, zaplaty za otrzymane faktury z adnotacja – przelew) trzymać na mBiznes Maxie, reszte spuszczać jednym przelewem na osobiste eKonto i nie generować niepotrzebnych kosztów (przelewy dowolne za 1PLN, oplata miesięczna za posiadanie karty).

  Mozna tez wszystko przelewać na eKonto, pieniądze trzymać eMaxie Plus i zasilać mBiznes Konto tylko wtedy kiedy nadchodzą płatności. Wtedy mBiznes Max wogole nie jest potrzebny – ja tak robie choc mBiznes Max mam, bo założyłem go z rozpędu kiedy zakładałem konto firmowe do działalności gospodarczej.

  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 26. Odpowiedz
  boguś 13 Sierpień 2016 15:15
  3.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  80

  Wg mnie mbiznes w mbanku to najlepsze dla prowadzącego działalność gospodarczą 🙂

  Jedno z nielicznych w Polsce konto firmowe bez opłaty za prowadzenie, bez zbędnych formalności, umowa podpisywana u siebie w domu lub siedzibie firmy (kurier ją nam przynosi, podpisujemy, zabiera).
  Karta Visa Business Electron do konta przez pierwsze pół roku gratis (później opłata miesięczna 3,50zł) z limitem debetowym 10000 zł:).
  Możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatach w całej Polsce

  Wady konta:
  brak możliwości dogadania się z pracownikiem (brak fizycznych oddziałów banku) i załatwienia prostej sprawy od ręki (np zmiana numeru telefonu dopisanego do konta) – wysyłanie formularzy z mpunktów – czas trwania ich dojścia i rozpatrzenia ponad 2 tygodnie
  bardzo mała liczba mpunktów
  pracownicy w mpunktach w zasadzie nic nie mogą – jedynie wypełnić dla nas formularz i wysłać go do centrali

  Moja opinia:
  Bardzo dobre i tanie rozwiązanie dla właścicieli małych firm nie chcących płacić za fizyczną obecność pracownika w oddziale banku. Konto spełnia wszystkie nowoczesne standardy – dostęp przez Internet, telefon, sms (oczywiście pełne możliwości daje tylko Internet). Bardzo dobre dla rozpoczynających działalność firm z niskim budżetem początkowym.

  Pomocne(1) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  Jacek66 13 Styczeń 2016 23:47

  Jak dokonac wplaty na konto mBiznes na poczcie. Przykladowo musze wyslac na numer konta 00000000000000 pewną kwote pieniedzy. Wypisuje na Poczcie na – druku mBank i ponizej numer konta.A ADRES JAKI MAM TAM WPISAĆ ???????

  • Odpowiedz
   piotr 26 Styczeń 2016 15:50

   Jacek wplat na mbiznes na poczcie dokonujesz tak samo jak kazdej innej wplaty.
   Wypelniasz blankiet wpisujesz nr konta i adres posiadacza konta.
   Zreszta zapytaj sie osoby obslugujacej ciebie na poczcie – wszystki ci dokladnie wyjasni.

 28. Odpowiedz
  julee 20 Grudzień 2015 13:22
  2.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  50

  Mam konto firmowe w mBank i co mogę stwierdzić:

  w roku 2015 podniesiono opłaty dot. przelewow o 50%,
  nie ma miesiąca żeby bankomat jak i wplatomat nie dzialal w oddziale,obsluga w banku często się zmienia i mowia co innego a okazuje się co innego (prowizje), nie ma z kim rozmawiać, a kierownictwo pozostawia wiele do zyczenia.

  - WADY: liczne awarie
  Pomocne(6) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 29. Odpowiedz
  arek 10 Kwiecień 2015 12:37
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  MBiznes max i mbiznes konto. Tak przegladam różnice miedzy tymi dwoma kontami. Jest tam ich kilka (np oprocentowanie), ale nie widzę jakiejś konkretnej różnicy dla zwykłego maluszka jak ja. Jakie są zalety i wady obu tych kont ? Które jest ‘przyjaźniejsze’ dla ludka zarabiającego kilka tys zl ? Czy funkcjonalność przez internet maja identyczna ?

  Pomocne(1) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   owp 26 Kwiecień 2015 16:38

   Cześć.
   Te konta używa się na ogół jednocześnie – większe oprocentowanie na jest emaksie,większa funkcjonalność na ekoncie.
   Nie płaci się za przelewy między nimi.
   Pozdrawiam
   owp

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0