Promocja zakończona

mBIZNES Konto Komfort

Sprawdź
+ 300 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2021.05.23

Czy warto założyć mBiznes Konto Komfort w mbanku i zdobyć 300 zł na start? Promocja 0 zł za konto firmowe – gdzie tu jest haczyk? Opinie klientów i analiza opłat tego konta firmowego.

mBank należy do czołowej piątki w polskim sektorze bankowym. Kontrolę nad nim sprawuje niemiecki Commerzbank, który ma ok. 70 proc. akcji. Przed laty mBank funkcjonował pod trzema markami, które zunifikował w 2013 r. Na jego czele od ponad dekady stoi Cezary Stypułkowski.

To instytucja o profilu uniwersalnym. Obsługuje wszystkie grupy klientów.

Kompleksowość – tak najkrócej można określić mBiznes Konto Komfort. To rachunek bieżący z oferty mBanku adresowany do szerokiego grona przedsiębiorców, który wyróżnia się bogatą w przydatne funkcje bankowością elektroniczną i licznymi usługami dodatkowymi.

Dla kogo jest mBiznes Konto Komfort?

Przedsiębiorcy znajdą tam m.in. mBiznes Konto Komfort. To rachunek bieżący adresowany do podmiotów gospodarczych o różnej formie organizacyjnej, w tym jednoosobowych firm, spółek osobowych i handlowych (z wyjątkiem akcyjnych), spółdzielni, fundacji i stowarzyszeń.

Jedyny kryterium decydującym o jego dostępności jest wielkość osiąganych przez przez klienta przychodów. Te nie mogą przekroczyć w roku podatkowym 10 mln zł.

Konto Komfort różni się od innych rachunków z linii mBiznes, np. Start i Standard, wysokością opłat oraz limitami darmowych transakcji w ramach pakietu, np. liczbą przelewów internetowych.

powrót do menu ↑

Opłaty

Po upływie okresu promocyjnego prowadzenie mBiznes Konta Komfort kosztuje 25 zł miesięcznie. Nie ma możliwości uniknięcia opłaty. W zamian nie płaci się za obsługę firmowej karty debetowej.

Skrócona tabela opłat mBiznes Konta Komfort wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
mBank
Nazwa
mBiznes Konto Komfort
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
(w ramach promocji przez 1 rok)
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Zwolnienie z opłaty przez 1 rok w ramach promocji; potem 25 zł
Przelew przez internet
0 zł lub 1,5 zł
(20 darmowych przelewów zewnętrznych w miesiącu)
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł
(w ramach promocji przez 2 lata)
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Bankomaty
Darmowe:
mbank, Euronet, Planet Cash, Santander - od 100 zł
(dla mniejszych kwot - 1,3 zł)
Wypłaty z bankomatów w Polsce
3,5% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3,5% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł
Oddział: 0,5%, min. 9 zł
Plusy
 • brak przez 12 miesięcy
 • 300 zł premii na start

W każdym miesiącu przedsiębiorca ma 20 przelewów internetowych krajowych za 0 zł. Taki sam limit obowiązuje dla przelewów SEPA. Za każdy kolejny płaci się 1,5 zł, przy czym darmowe są wszystkie przekazy do ZUS-u i skarbówki.

Posiadacz rachunku może bezpłatnie podejmować gotówkę w maszynach przyoddziałowych, Euronetu, Planet Cash i Santandera. W sumie daje to darmowe wypłaty z 2/3 bankomatów w Polsce. Z tym że kwota operacji musi wynosić co najmniej 100 zł. W przeciwnym razie ponosi się opłatę 1,3 zł.

Natomiast prowizja za transakcję w innym urządzeniu wynosi 3,5 proc. min. 5 zł.

Jeśli przedsiębiorca chce uniknąć kosztów obsługi gotówkowej w placówce (0,5 proc., min. 9 zł) ma do dyspozycji ponad 2100 darmowych wpłatomatów własnych, Planet Cash i Cashline.

powrót do menu ↑

Promocja 300 zł

Do 31 sierpnia trwa promocja, w ramach której nowy klient firmowy mBanku może:

 • zyskać 300 zł za otwarcie mBiznes Konta Komfort i
 • zapewnić sobie 12-miesięczne zwolnienie z najważniejszych usług (rachunek, karta, przelewy, wybrane bankomaty i wpłatomaty).

Premia pieniężna przyznawana jest pod warunkiem zrealizowania kartą transakcji bezgotówkowych na 1000 zł. Przy czym jest na to 30 dni od otwarcia rachunku. Nagroda zostanie wypłacona do końca następnego miesiąca po miesiącu wykonania wymaganego obrotu.

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna mBanku

Aplikacja mobilna mBanku należy do najlepszych na rynku. Potwierdzeniem tego są oceny w Google Play (4,7) oraz AppStore (4,8). Jest też dostępna wersja na urządzenia Huawei.

Mikroprzedsiębiorca mający rachunek w mBanku może korzystać z kilku systemów płatności mobilnych. Oprócz rodzimego Blika są to Apple Pay i Google Pay oraz systemy dla użytkowników smartwatchy, czyli Garmin Pay i FitBit Pay.

W aplikacji przydadzą się zwłaszcza takie funkcje jak:

 • autoryzacja mobilna,
 • czasowe blokowanie kart,
 • skanuj i płać (automatyczne podstawianie danych do formatki po zeskanowaniu faktury),
 • przelew na numer telefonu,
 • powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku,
 • wysłanie prośby o przelew (w ramach Blika).

Bankowość elektroniczna

Dla mikroprzedsiębiorców przygotowano ten sam system transakcyjny i aplikację, co dla klientów indywidualnych.

Platforma jest przejrzysta i umożliwia zarządzanie finansami z dowolnego miejsca. Do tego pozwala na założenie profilu zaufanego i korzystanie z innego narzędzia do potwierdzania swojej tożsamości online, czyli mojegoID. To drugie wdrażane jest przez kolejnych dostawców usług, w tym firmy medyczne, energetyczne, telekomunikacyjne i zakłady ubezpieczeń.

Do ciekawych funkcji należy koszyk przelewów. Dzięki niej klient biznesowy może zaoszczędzić na kosztach transferów, ponieważ wiele operacji zatwierdza jedną dyspozycją. Przydaje się też kalendarz płatności, który pozwala szybko ustalić, kiedy i jaki transfer z konta został wykonany.

powrót do menu ↑

Waluty

Z poziomu systemu transakcyjnego i aplikacji użytkownik może zlecać przelewy walutowe. Założy również rachunek w 11 jednostkach rozliczeniowych.

By uniknąć kosztów przewalutowania, dewizy szybko kupi w kantorze online, czyli na mPlatformie walutowej. Funkcjonuje ona w trybie 24/7. Dzięki niej można zawierać transakcje z atrakcyjniejszym spreadami w 40 parach walutowych.

Użytkownik może również zaplanować wymianę po pożądanym kursie. Transakcja dokona się automatycznie. Istnieje też możliwość ustanowienia powiadomień, gdy cena osiągnie zdefiniowany poziom.

Przy czym dla drobnych przedsiębiorców narzędzie dostępne jest jedynie w wersji desktopowej, tj. na komputery. Aktywowanie mPlatformy wymaga zawarcia dodatkowej umowy – w oddziale lub przez kuriera.

Klienci biznesowi mBanku mogą dokonywać płatności bezgotówkowych bezpośrednio w walucie również z użyciem kart walutowych. Dostępne są plastiki rozliczane w EUR oraz USD.

powrót do menu ↑

Inne funkcje

Przedsiębiorcy, którzy otworzą mBiznes Konto Komfort, mogą wdrożyć w swoim sklepie internetowym bramkę płatniczą paynow. Tu umożliwi im przyjmowanie należności różnymi metodami, np. Blikiem, szybkim przelewem, kartą. Narzędzie obsługuje się w systemie transakcyjnym.

Ponadto w ramach jednego procesu otwierania konta firmowego mBank pozwala na założenie firmy bez wizyty w urzędach. To propozycja dla tych, którzy jeszcze nie prowadzą jednoosobowej działalności gospodarczej.

Z poziomu systemu transakcyjnego przedsiębiorca ma także dostęp do systemu księgowego (dodatkowo płatny), w którym dostępny jest moduł monitoringu należności, czyli m.in. wysyłania przypomnień do kontrahentów.

Za darmo klient może korzystać z programu do fakturowania. Wystawione dokumenty sprzedażowe z odroczonym terminem sfinansuje natychmiast w ramach usługi faktoringu.

powrót do menu ↑

Zakładanie konta

Mikroprzedsiębiorca zainteresowany otwarciem mBiznes Konta Komfort przez internet ma do wyboru dwie ścieżki:

 • przez system transakcyjny – metoda dostępna dla obecnych klientów indywidualnych,
 • z użyciem dowodu osobistego wyposażonego w warstwę elektroniczną.

W obu przypadkach potrzebny będzie jedynie NIP. Umowę zatwierdza się kodem SMS.

Jak otworzyć konto firmowe w mBanku z użyciem e-dowodu?

 1. Pobrać aplikację eDO App
  Należy zezwolić jej na robienie zdjęć i nagrywanie filmów.
 2. Na stronę mBanku wybrać wniosek o konto firmowe
  Na stronę wchodzimy z poziomu komputera.
 3. Wybrać automatyczne uzupełnienie danych z e-dowodu
 4. W aplikacji eDO App wprowadzić numer wniosku
  Można to zrobić ręcznie lub poprzez zeskanowanie kodu QR, jaki pojawi się na monitorze.
 5. Podać numer CAN umieszczony na e-dowodzie
 6. Podać PIN e-dowodu
 7. Przyłożyć smartfon do e-dowodu
  Należy zaczekać na odczyt danych.
 8. Po powrocie do wniosku na stronie uzupełnić brakujące dane
 9. Zaakceptować umowę
 10. Aktywować konto.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Z uwagi na przejrzystą, bogatą w przydatne funkcje bankowość elektroniczną, w tym wysoko ocenianą aplikację mobilną, oraz liczne usługi dodatkowe mBiznes Konto Komfort przypadnie do gustu przedsiębiorcom, którzy stawiają na nowoczesne i kompleksowe rozwiązania. Do tego dochodzi szeroka sieć darmowych bankomatów i wpłatomatów. Kolejnym argumentem za otwarciem rachunku jest 300-zł premia oraz zwolnienie z kosztów przez 12 miesięcy.

Wydaje się, że pakiet jest wart swojej ceny. Jednak dla niektórych klientów stała opłata 25 zł miesięcznie (po okresie promocyjnym) może być zbyt wysoka.

mBiznes Konto Komfort

Komfortowe konto firmowe z premią 300 zł

+ 300 zł premii
Promocja zakończona
6.5 Ocena Łączna
21 opinie
mBiznes Konto Komfort

8.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
8.5
5.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.9
Bankowość internetowa i mobilna
6.3
Dodatkowe korzyści
4.7
ZALETY
 • funkcjonalna bankowość elektroniczna,
 • liczne i przydatne usługi dodatkowe (np. księgowość, program do faktur, monitoring płatności, kantor online, bramka płatnicza, faktoring),
 • możliwość otwarcia w pełni online (dla JDG),
 • premia na start i zwolnienie z najważniejszych opłat przez 12 miesięcy,
 • dostęp do profilu zaufanego i mojegoID,
 • szeroka sieć darmowych bankomatów (2/3 istniejących) i wpłatomatów (1/4 występujących na rynku),
 • pakiet 20 darmowych przelewów internetowych w miesiącu.
WADY
 • stała opłata 25 zł miesięcznie (po okresie promocyjnym).
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0