Promocja zakończona

Konto Santander dla młodych 13-17

Sprawdź
+ 600 zł premii i 150 zł dla dziecka
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Konto Santander dla młodych w wieku 13-17 lat zalicza się do rachunków, które warto rozważyć, jeśli szukamy darmowego w utrzymaniu ROR-u dla nastolatka. Dodatkową zachętą przemawiającą za jego otwarciem jest premia 150 zł. Jak ja zdobyć? Sprawdźmy.

Santander należy do czołowych banków w Polsce. Pod względem sumy bilansowej zajmuje trzecie miejsce na rynku z aktywami na poziomie 200 mld zł. Organizacja, którą kieruje Michał Gajewski, ma w ofercie produkty i usługi adresowane do wszystkich grup klientów. Paleta proponowanych rozwiązań obejmuje też ROR dla nastolatka.

Opłaty

Chodzi o Konto Santander dla młodych. To rachunek, z którego mogą korzystać osoby w wieku 13-26 lat.

Poniżej główne opłaty Konta Santander dla nastolatków w wieku 13-17 lat:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Santander Bank Polska
Nazwa
Konto Santander dla Młodych
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 13 do 17 roku życia.
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
Użytkowanie karty
9 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę

dokonanie 1 transakcji kartą lub blikiem
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Plusy
 • Konto darmowe przy 1 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu
 • Premia na start

ROR prowadzony jest bezpłatnie. Posiadacz może za darmo zlecać przelewy internetowe – zwykłe, ekspresowe i na telefon. Nie płaci też za wypłaty z bankomatów na całym świecie. To rynkowa rzadkość w segmencie detalicznym (zwykle takie udogodnienie oferowane jest klientom premium).

Za obsługę Karty Dopasowanej Santander nalicza 9 zł miesięcznie. Jednak opłaty łatwo uniknąć, wykonując plastikiem jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu na dowolną kwotę. Warunek ten można też spełnić, realizując transakcję z użyciem kodu Blik (dotyczy płatności za zakupy).

Warto dodać, że w Santanderze klient może wybrać organizację płatniczą, która będzie obsługiwać operacje kartą. Niestety, w przeciwieństwie do niektórych konkurentów bank nie umożliwia wyrobienia nośnika z innym niż standardowy wizerunkiem.

Ponadto nośnik jest przystosowany do płatności wielowalutowych – sam rozpoznaje walutę transakcji (EUR, USD, GBP) i obciąża właściwy rachunek. Dzięki temu małolat nie poniesie kosztów przeliczania należności (bezgotówkowych i wypłat z bankomatów). Funkcja przyda się np. podczas zagranicznych wycieczek.

Ważne! Zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym osoba małoletnia (oraz jej opiekun prawny) może wykonywać transakcje obciążające konto do kwoty 8000 zł miesięcznie. Zwiększenie tego limitu wymaga zgody sądu opiekuńczego.

Co się dzieje po ukończeniu przez klienta 18 lat?

Wkroczenie przez posiadacza rachunku w dorosłość nie powoduje zmian warunków cenowych. Na opisanych wyżej zasadach korzysta on z ROR-u do momentu ukończenia 26 lat. Zyskuje za to prawo do otrzymywania money-backu od niektórych płatności.

powrót do menu ↑

Promocja 150 zł na start

santander promocja 150 zł dla dzieckaW ramach trwającej aktualnie promocji za otwarcie przez rodzica konta dziecku w wieku 7-17 lat bank przyznaje 150 zł w gotówce.

Jak zyskać 100 zł za konto dla dziecka w wieku 12-17 lat? Należy:

1Mieć lub otworzyć konto w Santanderze jako rodzic.

Można na tym zyskać nawet 600 zł. Szczegółowe zasady promocji zostały opisane tutaj.

2Do 29 lutego:

 • zarejestrować się na stronie promocji i wyrazić zgody marketingowe,
 • otworzyć konto dla dziecka z kartą Dopasowaną w systemie Santander internet (umowę zatwierdza się w aplikacji lub SMS-em).

Podczas wnioskowania należy także wyrazić zgody marketingowe dla dziecka (na kontakt telefoniczny i elektroniczny).

3Do 17 marca wykonać min. 1 transakcje bezgotówkową kartą lub blikiem na dowolną kwotę oraz min. 1 raz zalogować się do aplikacji mobilnej dziecka.

Uwaga!  Jedna osoba, jeśli ma więcej niż jednego potomka, może zdobyć więcej niż jedną gratyfikację — po jednej na każde dziecko.

Szczegółowa analiza tej promocji znajduje się tutaj: Santander Promocja 150 zł za konto dla dziecka – regulamin i warunki
powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Santander mobile umożliwi dziecku kontrolę stanu konta (bez logowania) i sprawdzenie historii operacji w dowolnym momencie. Na smartfonie będzie ono też mogło kupić doładowanie czy bilet komunikacji miejskiej. Gdy wybierze się na basen albo trening, w telefonie czasowo zablokuje kartę – na wszelki wypadek.

Dużą zaletą oferty Santandera jest bardzo szeroki wybór płatności mobilnych. Poza Blikiem, dzięki któremu można wysyłać błyskawiczne przelewy na numer telefonu, do wyboru są również:

 • Apple Pay,
 • Google Pay,
 • Garmin Pay,
 • Fitbit Pay.

Aplikacja mobilna Santandera zbiera dobre recenzje. Przy czym lepiej (średnia 4,7) oceniają ją użytkownicy urządzeń z Androidem. W tej grupie apka plasuje się na czwartym miejscu na rynku. Niższe noty (przeciętnie 4,5) zbiera ona od klientów, którzy używają jej na sprzętach Apple. W tej grupie zajmuje miejsce w środku stawki.

powrót do menu ↑

Jak otworzyć ?

Można to zrobić na dwa sposoby:

Przez internet – dla rodziców będących obecnymi klientami Santandera
Należy zalogować się do bankowości internetowej i w zakładce Oferta wybrać konto dla dziecka.

konto dla młodych 13-17

Następnie trzeba wprowadzić jego dane (w tym PESEL) i zatwierdzić umowę kodem SMS albo PIN-em w aplikacji.
Ważne! W tej ścieżce otworzyć można ROR nastolatkowi, który dysponuje dowodem osobistym.

W oddziale
Rodzic udaje się z potomkiem do placówki. Do zawarcia umowy wystarczy dowolny dokument tożsamości dziecka, np. legitymacja szkolna.

powrót do menu ↑

Podsumowanie

Konto Santander dla młodych  to rachunek, który możemy otworzyć nastolatkowi, jeśli nie chcemy obciążać go kosztami utrzymania. By ROR był całkowicie darmowy, wystarczy bowiem wykonanie jednej płatności kartą albo Blikiem w miesiącu.

Do zalet oferty Santandera dla osób małoletnich zaliczyć trzeba funkcjonalną aplikację mobilną, która umożliwia zakup m.in. doładowania i biletów komunikacji. Sporym plusem jest też bogaty wachlarz płatności mobilnych.

Rodzic, który otworzy w Santanderze konto dziecku, może otrzymać premię 150 zł oraz nawet  600 zł dla siebie. Nagrody mają postać gotówki oraz e-kart zakupowych.

Konto Santander

Kumulacja promocji

+ 600 zł premii i 150 zł dla dziecka
Promocja zakończona
10 Ocena Łączna
Konto Santander dla młodych 13-17 lat

Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
10
Dodatkowe korzyści
10
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0