TurboKarta – Zwrot 360 zł/rok

Sprawdź
Zwrot 360 zł/rok
Dodaj do porównywarki

Visa TurboKarta Santander Consumer umożliwia odzyskiwanie do 30 zł miesięcznie wydanych na paliwo i nie tylko. Plastik, który oferuje też bezpłatny pakiet car assistance, wyrobimy bez wychodzenia z domu. Ale lepiej nie wypłacajmy nim gotówki.

Santander Consumer Bank jest spółką-córką Santander Banku Polska, czyli dawnego BZ WBK. Operuje na naszym rynku od początku XXI wieku. Specjalizuje się w finansowaniu potrzeb turbokartazakupowych konsumentów, oferując: kredyty ratalne, kredyty samochodowe, pożyczki gotówkowe i karty kredytowe. Wyróżnia się też szerokim wyborem lokat (zwłaszcza długoterminowych).

W segmencie kart kredytowych organizacja kierowana przez Przemysława Kończala ma dość mocną pozycję. W jej portfelu znajduje się ok. 470 tys. tego typu instrumentów. To daje SCB szóste miejsce – przed takimi potęgami jak: ING Bank Śląski, BGŻ BNP Paribas, mBank, Bank Millennium czy Alior Bank.

Opłaty za Turbokartę

Prawdopodobnie najbardziej znanym produktem SCB jest „kredytówka” o nazwie Visa TurboKarta. Z uwagi na duży money-back paliwowy to karta stworzona z myślą o klientach zmotoryzowanych.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Santander Consumer Bank
Nazwa karty
TurboKARTA
Wymagany min. dochód
?
Maksymalny limit kredytowy
10 000 zł
Okres bezodsetkowy
do 54 dni
Oprocentowanie
10%

Opłaty za kartę

Opłata za wydanie karty
0 zł
Opłata za obsługę karty
4,9 zł/miesiąc lub 0 zł
Warunek zwolnienia
wykonanie płatności bezgotówkowych na co najmniej 1000 zł miesiącu
Wypłata z bankomatów
6 proc. min. 10 zł

Plastik można wyrobić bezpłatnie. Jego obsługa kosztuje 4,9 zł miesięcznie. Lecz po wykonaniu transakcji bezgotówkowych na min. 1 tys. zł miesięcznie opłata nie jest naliczana.

Uwaga! Pierwszą opłatę miesięczną bank pobiera zaraz po aktywowaniu plastiku, a następnie zwraca ją po wykonaniu odpowiednich obrotów.

Wykonywanie niektórych transakcji TurboKartą może nas słono kosztować. Za każdą wypłatę z bankomatu płaci się aż 6 proc., nie mniej niż 10 zł. To najwyższa prowizja na rynku. Tyle samo naliczają jedynie T-Mobile Usługi Bankowe.

Za to nie ponosi się dodatkowych kosztów związanych z płatnościami w kasynach, loteriach, zakładach bukmacherskich. Na polskim rynku nie jest to wcale takie oczywiste.

Uwaga! Santander Consumer Bank jako jedyny na rynku wydawca instrumentów kredytowych nie pozwala na wykonywanie przelewów z rachunku karty.

Warto dodać, że karta dodatkowa jest wydawana bezpłatnie. Natomiast za jej obsługę SCB pobiera 2 zł miesięcznie bez możliwości zwolnienia.

Dokonując płatnością TurboKartą, warto pamiętać jej PIN. Trzykrotna pomyłka powoduje jej zablokowanie, za zdjęcie blokady trzeba zapłacić 10 zł. To dość kuriozalna opłata, którą spotkać można tylko w Santander Consumer Banku.

Czy Turbokarta może być darmowa?

Tak, można uniknąć podstawowej opłaty. W tym celu w każdym okresie rozliczeniowym należy wykonać kartą transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości min. 1 tys. zł.

powrót do menu ↑

Zakupy z premią

Obok okresu bezodsetkowego, który trwa do 54 dni (później płaci się odsetki 10 proc. w skali roku), największą zaletą TurboKarty jest money-back. W zależności od rodzaju transakcji bank oddaje 1-5%  wydanej kwoty. Gdzie i jaki zwrot można uzyskać?

 • 5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych (czyli takich, które nie funkcjonują w ramach stacji paliw)
 • 3% zwrotu w restauracjach, a także pubach, kawiarniach oraz fast foodach
 • 1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw

Zwroty obejmują transakcje dokonane na całym świecie.

W okresie rozliczeniowym można odzyskać do 30 zł. Premia pomniejsza saldo zadłużenia na rachunku karty lub powiększa dostępny limit kredytowy. Premia jest księgowana przez bank na rachunku karty w dniu generowania Zestawienia.

Promocja „Zakupy z premią” trwa do odwołania. Warunkiem naliczania bonusu jest spłata kwoty minimalnej w danym okresie rozliczeniowym.

Ponadto plastik uczestniczy w programie Visa Oferty, w ramach którego otrzymuje się zniżki na zakupy u partnerów banku i organizacji Visa.

powrót do menu ↑

Wymagania i dokumenty

Wniosek o kartę kredytową Santander Consumer Banku złożymy:

 • telefonicznie,
 • przez internet,
 • w placówce.

Od klientów nie zawsze wymagany jest dokument potwierdzający źródło i wysokość dochodów. Niekiedy wystarczy potwierdzenie wpływu pensji na konto. W praktyce wszystko zależy od wnioskowanego limitu i wyniku badania zdolności kredytowej. W związku z tym bank nie podaje minimalnych zarobków, jakie musi osiągać klient.

Umowę można zawrzeć bez wychodzenia z domu. W tym celu, po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, należy wysłać przelew weryfikacyjny albo wybrać opcję z kurierem.

powrót do menu ↑

Zalety i wady

Visa TurboKarta Santander Consumer Banku to świetna propozycja przede wszystkim dla osób sporo wydających na jedzenie poza domem czy na paliwo. Poza money-backiem mogą oni korzystać z darmowego assistance.

Lecz na zwrot za zakupy mogą liczyć wszyscy użytkownicy. To sprawia, że nawet po uwzględnieniu opłaty miesięcznej – której zresztą da się uniknąć – posiadanie karty się opłaca. Plastik łatwo się wyrabia. W tym celu nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Minusem produktu jest bardzo wysoka prowizja za wypłaty z bankomatów. Do tego nie można skorzystać z przelewu z rachunku. Limit obrotów zwalniających z opłaty miesięcznej należy do najwyższych na rynku w tym segmencie kart kredytowych.

7.5 Ocena Łączna
2 opinie
Turbokarta

9Ocena Redakcji
Ocena karty
9
6Ocena Użytkowników
Ocena karty
6
ZALETY
 • money-back,
 • możliwość uniknięcia opłaty za obsługę,
 • bezpłatny pakiet car assistance,
 • brak prowizji za transakcje związane z hazardem,
 • możliwość wyrobienia bez wychodzenia z domu.
WADY
 • dość wysoki limit obrotów zwalniających z opłaty miesięcznej (poza promocją),
 • bardzo wysoka prowizja za wypłaty z bankomatów,
 • brak opcji przelewu z rachunku karty,
 • krótki termin (dwa lata) ważności karty.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
TurboKARTA

PROMOCJA: Zakupy z premią

Zwrot 360 zł/rok
3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Marek 15 Grudzień 2020 10:18
  Ocena karty
  20

  Słabo!!! Zmienili zasady gry. Miałem co miesiąc+30 teraz kilka złotych . Duży pułap aby nie płacić opłaty za kartę. Z mojej strony ocena 1

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Witold 1 Sierpień 2020 09:39

  1 sierpnia 2020. Uwaga na regulamin . Na stronie banku jest stary właśnie z warunkami opisanymi w tekście , ale od wrześnie to się wszystko zmienia, cashback za stacje to tylko będzie 1 procent , jeszcze chwilę jest 3 procent i nie będzie zwrotu 1 procent za zakupy w sklepach spożywczych tylko jakieś puby , restauracje myjnie samochodowe. No wypas.

  Tanie konto zmieńcie opis bo to wprowadza w błąd. Złożyłem wniosek przez internet, doradca zadzwonił i szybciutko chciał mnie namówić na weryfikację poprzez wpłatę 1 PLN z innego konta, ale nie przewidział że zażyczę sobie jeszcze regulaminu promocji , a tu zonk zmienione warunki. Powtórzę , na stronie banku, przy tej promocji jest nieaktualny regulamin . Uważajcie na ten bank.

 3. Odpowiedz
  berko 29 Kwiecień 2019 17:08
  Ocena karty
  100

  Wg mnie Turbokarta super się sprawdzi dla osób dużo jeżdżących lub podróżujących po Polsce.
  Promocji jest dużo i można naprawdę sporo zyskać z nawiązką zrekompensować sobie opłąty, jesli tylko będziemy z tej turbokarty korzystać “z głową”.

  + ZALETY: bardzo dużo promocji można sporo zarobić
  - WADY: niektóre opłaty wysokie
  Pomocne(8) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0