BIZnes Konto Active

Czy opłaca się założyć BIZnes Konto Activ w BIZ Banku dla dla nowej firmy? Jakie dokładnie są opłaty i co to konto tutaj daje? Proszę o opinie.

BIZ Bank, działający jako marka FM Banku PBP, przygotował bardo ciekawą ofertę rachunku mobilnego, które prowadzenie i użytkowanie w podstawowym zakresie może być nawet całkowicie zwolnione z kosztów przy spełnieniu prostych warunków. Wyjątkowo interesującą funkcjonalnością jest możliwość dokonywania transakcji na platformie mobilnej poprzez wydawanie głosowych poleceń.

BIZ Bank oferuje klientom będącym aktywnymi właścicielami firm możliwość otwarcia BIZnes konta active, które pozwala na szybkie, bezpieczne i tanie wykonywanie transakcji finansowych na gruncie prowadzenia działalności gospodarczej.

Dla kogo jest to oferta?

BIZnes konto active to propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność opierającą się na kodeksie cywilnym lub spółek prawa handlowego. Mogą więc pokusić się o jego założenie firmy działające jako jednoosobowa działalność gospodarcza oraz wszelkiego rodzaju spółki.

BIZnes konto active – podstawowe opłaty

Jak zostało zaznaczone na wstępie, prowadzenie rachunku BIZnes konto active, podobnie jak jego otwarcie, może być całkowicie darmowe. Aby tak się jednak mogło stać, jego właściciel musi spełnić dwa proste warunki, polegające na utrzymywaniu minimalnego salda na co najmniej 1000 zł, a także realizacji przelewów do US lub ZUS-u. Co istotne, w pierwszych 3 miesiącach od założenia rachunku opłata bezwarunkowo nie jest pobierana.

Specification

Nazwa

: BIZnes konto active

Dla kogo

Jednoosobowa DG

Spółka cywilna

Spółka jawna

Spółka partnerska

Spółka komandytowa

Spółka z o. o.

Spółka akcyjna

Nazwa banku

: BIZ Bank

Darmowe prowadzenie

Prowadzenie konta

: 20 zł lub 0 zł
(opłaty można uniknąć, jeśli z rachunku wykonywane są przelewy do ZUS lub US oraz średnie miesięczne saldo konta wynosi min. 1000 zł)

Zwolnienie z opłaty za prowadzenie

:

Wydanie karty

: 0 zł

Użytkowanie karty

: 5 zł lub 0 zł

Zwolnienie z opłaty za kartę

: dokonanie transakcji kartą za min. 200 zł

Darmowa karta

Wypłaty z bankomatów w Polsce

: 0 zł

Wypłaty z bankomatów za granicą

: 0 zł
(+ koszty przewalutowania)

Bankomaty

:

Darmowe bankomaty wszystkie

Przelew przez internet

: 0 zł

Przelew w oddziale

: 4 zł

Darmowe przelewy

Przelew do ZUS i US

: 0 zł

Przelew walutowy europejski SEPA

: 5 zł

Zlecenie stałe realizacja

: 0 zł

Polecenie zapłaty realizacja

: 0 zł - na rachunek w BIZ Banku lub 1 zł - na rachunek w innym banku

Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie

: 0,1% min. 3 zł

Konto walutowe

: EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RON, SEK

Konto oszczędnościowe

: Konto Lokacyjne Biz z oprocentowaniem 2% dla kwot powyżej 10 000 zł

Plusy

:

 • Bogata oferta kredytów dla firm
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie

Buton szczegóły

:

Klienci otwierający BIZnes konto active mogą korzystać z oprocentowania środków na rachunku bieżącym do 4 proc. Nie płacą za:

 • przelewy internetowe,
 • wydanie i użytkowanie pierwszej karty debetowe,
 • wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą,
 • prowadzenie rachunku bieżącego.

Prowadzenie rachunku bezpłatne jest w okresie 3 miesięcy. Później jest możliwość zwolnienia z opłat za prowadzenie konta, przy spełnieniu 2 warunków (saldo minimum 1000 zł oraz przelewy do ZUS-u lub US). 20 zł w przypadku braku spełnienia warunków zwolnienia z opłat za prowadzenie rachunku.

Karta debetowa w pakiecie z kontem

Założenie BIZnes konta active w BIZ Banku upoważnia do bezpłatnego otrzymania płatniczej karty debetowej VISA Debit Business, obsługującej płatności zbliżeniowe. Jej użytkowanie może być również w 100% zwolnione z kosztów. Tego warunkiem jest jednak dokonanie w każdym miesiącu transakcji bezgotówkowych, których całkowita kwota osiąga minimum 200 zł. W przypadku braku spełnienia tego warunku, opłata za korzystanie z karty wyniesie 5 zł.

Do BIZnes konta active wydawana jest karta debetowa lub kredytowa.

W przypadku tej drugiej możliwości, oprocentowanie transakcji bezgotówkowych wynosi 12 proc. w skali roku, a dla aktywnych użytkowników karty w gratisie dodawane jest prowadzenie rachunku karty kredytowej. Przy karcie kredytowej dla profesjonalisty oprocentowanie wyniesie 11,90 proc.

Dodatkowe produkty i promocje

Innowacyjna platforma mobilna: korzystając z tego nowoczesnego i intuicyjnego oprogramowania, mamy możliwość zarządzania finansami za pomocą poleceń głosowych!

Konto walutowe BIZ: przedsiębiorców zawierających transakcje w zagranicznych walutach zapewne ucieszy fakt, iż otwarcie konta walutowego jest całkowicie bezpłatne.

Pakiety medyczne, windykacyjne oraz prawne.

Konto oszczędnościowe

Konto lokacyjne: oprocentowane na 2%, bez wskazania minimalnej kwoty wpłaty i wypłaty, 2 bezpłatne przelewy wewnętrzne w każdym miesiącu;

W jaki sposób można założyć rachunek?

BIZnes konto active w BIZ Banku można otworzyć zarówno drogą online poprzez sporządzenie elektronicznego wniosku, podczas rozmowy z konsultantem bankowym, a także udając się osobiście do jednej z placówek bankowych. Uwzględnione zostały zatem potrzeby zarówno tradycyjnych, jak i mobilnych klientów preferujących szybkie i mobilne rozwiązania.

Zalety i wady oferty konta Biznes Activ


ZALETY:

 • Darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
 • Atrakcyjne pakiety usług dodatkowych: prawnych, medycznych i windykacyjnych

WADY:

 • Płatne prowadzenie konta (jest możliwość zwolnienia)
 • Płatne użytkowanie karty (jest możliwość zwolnienia)


Niewątpliwie zaletą oferty jest brak wielu opłat za użytkowanie konta oraz możliwość skorzystania z pakietów ubezpieczeniowych chroniących firmę.

BIZ Bank zapewnia stały dostęp do BIZnes konta active przez internet.

Użytkownik może korzystać z atrakcyjnych pakietów usług dodatkowych, w tym prawnych, medycznych i windykacyjnych. Pakiety medyczne dostępne są w cenie od 56 zł za miesiąc, pakiety prawne od 136,50 zł za rok, a pakiety windykacyjne od 35 zł za miesiąc.

Bezpieczeństwo pieniędzy zgromadzonych na BIZnes koncie active zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
BIZnes konto active pozwala na wykupienie klientom Pakietu Assistance Bezpieczna Firma i Bezpieczna Firma Plus.

Intuicyjna i funkcjonalna aplikacja mobilna: konto jest doskonale przystosowane do potrzeb nowoczesnych przedsiębiorców. Innowacyjna funkcja zarządzania mobilnym rachunkiem poprzez polecenia głosowe: coś dla klientów lubujących się w nowinkach technologicznych. Dosyć niskie opłaty za wpłaty i wypłaty w oddziale banku: za każdą z tych transakcji nie zapłacimy nawet 5 zł, co w porównaniu do wielu konkurencyjnych ofert jest niewielkim kosztem.

Co do wad należy wymienić brak usługi przelewów natychmiastowych: bank planuje jednak niebawem wprowadzić taką opcję; za realizację każdego przelewu błyskawicznego będzie pobierana opłata 5 zł. Istotnym mankamentem, jest też rak możliwości dokonywania wpłat za pomocą wpłatomatów: bank chcący zasłużyć na miano w pełni nowoczesnego, powinien bez wątpienia zapewnić swoim klientom taką funkcjonalność.

 

4.5 Ocena Łączna
2 opinie
Dobre Konto

Konto BIZnes Active to ciekawa propozycja jednak głównie dla przedsiębiorców, którzy mają na koncie przynajmniej 1000 zł przez cały miesiąc, a także wykonują co najmniej jeden przelew w miesiącu do ZUS lub US.

6.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6
Serwis transakcyjny
7.5
Promocje i bonusy
5
3.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.5
Serwis transakcyjny
3.5
Promocje i bonusy
3.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Tom 16 Czerwiec 2015 00:28
  1.8
  Wysokość opłat
  30
  Serwis transakcyjny
  50
  Promocje i bonusy
  30

  Założyłem konto w FM BiZ Banku z celu korzystania z debetu w koncie. Niestety to co oferował przedstawiciel przy podpisywaniu umowy ma się ni jak do faktycznych warunków. Ukryte opłaty, np odsetki procentowe od niewykorzystanego kredytu naliczane co miesiąc? Czy ktoś spotakł się że bank podaje oprocentowanie w skali miesięcznej? W praktyce oznacza to 12x większy koszt, o czym ptrzedstawiciel nie informuje.
  ZDECYDOWANIE ODRADZAM USŁUGI TEJ INSTYTUCJI, OSOBIŚCIE BAŁBYM SIE TRZYMAC TAM PIENIĄDZE

  - WADY: Ukryte opłaty i kruczki małymi literami
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Małgorzata 22 Maj 2015 21:26
  2
  Wysokość opłat
  60
  Serwis transakcyjny
  20
  Promocje i bonusy
  40

  BIZ MAŁO MOBILNY. ZAŁOŻYŁAM KONTO W BIZ BANKU, NIBY WSZYSTKO OK, ALE BANKOWOŚĆ MOBILNA DO LUFTU. SĄ DWIE APLIKACJE MOBILNE DLA APP STORE I GOOGLE PLAY NA ANDROIDA A GDZIE WINDOWS PHONE? NIE MA! DO TEGO, ŻEBY POBRAĆ TE , KTÓRE SĄ TRZEBA ZA NIE ZAPŁACIĆ.
  MAM KONTO W ING. TAM APLIKACJA MOBILNA JEST SUPER I ZA DARMO.

  + ZALETY: Słaba bankowość mobilna
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0