Konto dbNET Biznes

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Konto dbNET Biznes dla małej firmy? Jak wygląda tabela opłat? Są ukryte koszty czy nie? Opinie o Deutsche bank i nasza recenzja konta.

W związku z przeniesieniem wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. do Santander Bank Polska S.A. obejmującej bankowość detaliczną i business banking, wraz z domem maklerskim DB Securities S.A. konto dbNet Biznes nie jest już oferowane przez Deutsche Bank Polska S.A

Wybór konta bankowego dla firm nie jest zadaniem prostym. Przed ostateczną decyzją warto zapoznać się z ofertami poszczególnych banków, aby wybrać tę najlepszą. Wiele możliwości oferuje Deutsche Bank, czyli jeden z banków najbardziej docenianych przez biznesmanów i osób posiadających całkiem spore miesięczne przychody.

Myślałeś do tej pory, że prowadzenie rachunku firmowego w banku koniecznie naraża na ponoszenie cyklicznych kosztów? Faktycznie jest to prawdą w przypadku większości ofert dostępnych na rynku, tym niemniej konto dbNET Biznes w Deutsche Banku wyłamuje się z tego schematu. Wystarczy tylko jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu, aby korzystanie z konta w podstawowym zakresie było zupełnie darmowe.

Dla jakiej firmy Konto dbNET Biznes?

Dyspozycję otwarcia rachunku biznesowego dbNET mogą złożyć wszyscy przedsiębiorcy działający w oparciu o jednoosobową działalność gospodarczą. Nie ma żadnego znaczenia to, przez jaki czas była ona do tej pory prowadzona.

Podstawowe opłaty

Rachunek jest stosunkowo tani, porównując do ofert konkurencji. Poniżej tabela opłat konta dbNET Biznes:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Deutsche Bank
Nazwa
Konto dbNET Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł - 1 przelew w miesiącu
5 zł - kolejne
Przelew w oddziale
5 zł
Użytkowanie karty
5 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 1 transakcji kartą w miesiącu
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Plusy
 • Pakiet Przedsiębiorczy - zniżki i kody rabatowe na wybrane usługi i produkty portali partnerskich banku
 • Darmowy pakiet ubezpieczeń

Konto firmowe dbNET Biznes w Deutsche Banku jest bezwarunkowo bezpłatne zarówno pod względem jego otwarcia, jak i prowadzenia.

Nie musimy tym samym martwić się o utrzymywanie minimalnego salda czy też regulaminowe wpływy na konto. Szczegółowa tabela opłat i prowizji prezentuje się następująco:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków;
 • Bezpłatne wydanie karty płatniczej;
 • 5 zł miesięcznie za użytkowanie karty debetowej lub 0 zł w przypadku minimum 1 transakcji bezgotówkowej;
 • Zwolnione z kosztów wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i poza jego granicami;
 • 0 zł za zewnętrzne przelewy internetowe ELIXIR, zlecenie polecenia zapłaty oraz zlecenia stałe;
 • Darmowe przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego;
 • Bezpłatny jeden przelew SEPA w ciągu miesiąca;
 • 0 zł w przypadku decyzji o dokonaniu wpłaty lub wypłaty w oddziale banku;

Karta do konta

Do konta użytkownik otrzymuje bezpłatnie debetową kartę płatniczą Visa Business Electron. Umożliwia ona wypłacanie gotówki z bankomatów całkowicie bezpłatnie w Polsce oraz za granicą. Opłata za użytkowanie plastiku wynosi tylko 5 zł miesięcznie, a poza tym w banalny sposób można jej uniknąć. Wystarczy w tym celu dokonać chociaż jednej transakcji bezgotówkowej w skali miesiąca.

Dodatkowe korzyści

Deutsche bank proponuje klientom dodatkowe produkty, które mają jeszcze bardziej uatrakcyjnić wyjątkowo korzystne warunki:

 • Darmowe ubezpieczenie karty debetowej: pozwala spać spokojnie w przypadku utraty karty i przedostania się jej w niepowołane ręce;
 • Konto oszczędnościowe oprocentowane na 1%: decydując się na jego założenie trzeba pamiętać o stosunkowo wysokiej opłacie 15 zł za drugi w miesiącu i każdy następny przelew wychodzący;
 • Pakiet przedsiębiorczy: rabaty i promocje w zakresie korzystania z usług firm partnerskich dla Deutsche Banku- między innymi możliwość uzyskania upustu na usługi księgowe;

Opinie końcowe: dbNET Biznes – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta, przelewy, polecenia zapłaty, zlecenia stałe
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale
 • Łatwy warunek do zwolnienia z opłaty za kartę (1 transakcja w miesiącu)

WADY:

 • Brak przelewów natychmiastowych


Konto dbNET Biznes to wyjątkowo atrakcyjna propozycja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zamierzają zredukować do minimum wydatki ponoszone na firmowe usługi bankowe. Prowadzenie rachunku jest bowiem w podstawowym zakresie zupełnie darmowe, a jedyną potencjalną opłatę stanowi  – skądinąd bardzo niska – prowizja za użytkowanie karty.

Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów: ze świecą w ręku można szukać drugiego banku oferującego bezwarunkowo zwolnione wypłaty bez względu na lokalizację bankomatu.
Zupełnie bezpłatne internetowe przelewy zewnętrze: u konkurencji często jest wyznaczany ich określony limit.
Darmowe polecenia zapłaty i realizacja zleceń stałych: wprawdzie zwykle jest to koszt maksymalnie kilku złotych, niemniej i taką oszczędność trzeba zapisać na plus.
Zwolnione z kosztów wpłaty i wypłaty w placówce banku: to już prawdziwy ewenement na rynku, gdyż zwykle bardziej konserwatywni klienci są narażani na ponoszenie wysokich kosztów.

Wady są raczej mało istotne.

Brak przelewów natychmiastowych: niestety pewnym minusem banku jest mały nacisk kładziony na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.
Mało estetyczny i nieintuicyjny interfejs rachunku online: informatycy i graficy Deutsche banku ewidentnie nie przyłożyli się do swojego zadania.

Opinie o koncie dbNET Biznes klientów

Wszystkich użytkowników konta dbNET Biznes prosimy o opinie – zamieszczanie własnych uwag i spostrzeżeń. Czy wybierając rachunek dbnet biznes właściciel firmy rzeczywiście otrzymuje za darmo: prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów na całym świecie, krajowe przelewy przez internet, za przelewy do ZUS i US, darmowe wpłaty i wypłaty w oddziałach, dodatkowo jeden przelew SEPA w miesiącu? Jakie niedogodności, haczyki zauważyliście w tej ofercie? Polecacie dbNET Biznes innym czy nie – prosimy o opinie i oceny poniżej.

Konto dbNET Biznes

6 Ocena Łączna
14 opinie
Konto dbNET Biznes

8.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
7.5
Dodatkowe korzyści
9
4.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.7
Bankowość internetowa i mobilna
3.5
Dodatkowe korzyści
4.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
17 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Qwertu 9 Październik 2018 23:16

  Założyłem konto firmowe w połowie 2016 roku. Procedura trwała dość długo ale to raczej wina firmy kurierskiej a nie banku. Konta używam wyłącznie przez internet na komputerze, nie brałem karty płatniczej i ani razu nie byłem w żadnym oddziale. Na początku próbowano mnie uszczęśliwić jakimś limitem czy kredytem, którego nie chciałem i od tamtej pory nikt do mnie nie próbował dzwonić (nie pamiętam czy przypadkiem nie zastrzegłem tego sobie)…
  Kilka razy musiałem korzystać z infolinii i nie mam do nich zastrzeżeń – udało im się udzielić mi potrzebnych informacji.
  Konto dla osób, które nie potrzebują żadnych zaawansowanych instrumentów finansowych jest idealne. Nie wiem jak wyglądają ich usługi i oferta bo nie korzystam.

 2. Odpowiedz
  DD 15 Maj 2018 07:25

  Konto nie dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą, nie dla tych którzy w swej działalności przewidują również sprzedaż internetową, taka działalność to według standardów banku to działalność wysokiego ryzyka, pracownik banku stwierdził, iż procedura weryfikacyjna w centrali trwać będzie dwa tygodnie najprawdopodobniej nastąpi odmowa założenia rachunku. Do weryfikacji należy dostarczyć historię rachunku z lat poprzednich , zestawienie kontrahentów i inne “wymagane dokumenty”. Na pytanie jakie to dokumenty ?? Kreatywny pracownik banku nie chciał wyjaśnić. Cóż, wystarczy “niewłaściwy” zapis w PKD na dokumentach rejestrowych i stajesz się klientem drugiej, zbędnej kategorii.
  Sorry, standardy banku w mojej ocenie są nieakceptowalne.

 3. Odpowiedz
  Marcin 16 Kwiecień 2018 22:08

  Niestety muszę potwierdzić relację opisaną przez Mk (20 lutego 2016 12:41)
  “Pani nie może nam założyć konta “od ręki”. Awaria systemu”? Tu akurat avaria strony serwisu CEIDG.
  Mój komentarz : Na wizytówce Miłej Pani z db w Elblągu – “Anny K. – menażer zamożnego klienta”.
  Widocznie w jej oczach moja firma nie zasługiwała na należytą uwagę/obsługę.
  Wolałbym usłyszeć to niż, jak widać, stosować naiwny zabieg zbycia klienta.

 4. Odpowiedz
  tom 3 Luty 2018 18:23
  2.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  70

  2018 rok, a nowoczesny bank nie ma aplikacji mobilnej, na infolinii proponują korzystanie ze strony www na komórce tylko, że jest to dość archaiczne rozwiązanie, a i sama strona www pozstawia sporo do życzenia. Dopiero niedawno założyłem konto skuszony niskimi opłatami ale poważnie rozważam rezygnację. Może jako drugi, zapasowy rachunek…

  Pomocne(4) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  M. 25 Sierpień 2017 18:16
  0.3
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Koszty ukryte: prowadzenie subkonta
  kazde subkonto do którego jest wydana karta kosztuje 10 zl/miesiecznie + kazda karta do subkonta kosztuje 5 zl miesiecznie.
  mam dwa subkonta dla pracownikow i sa to koszty 30 zl/miesiecznie, czyli 360 zł w roku.
  przy tych kosztach nie dostrzegam zalet. zamierzam zmienic konto.

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  DG 10 Maj 2017 17:54
  4.3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  mam pytanie czy można założyć konto dla organizacji związkowej , nie może być imienne tylko na organizacją związkową.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  bogdan 1 Maj 2017 15:01
  3.3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  70

  Konto dbNET Biznes – Deutsche Bank

  Rezygnując z karty dostajemy faktycznie konto bez dodatkowych opłat również za przelewy internetowe co jest na plus

  Pomocne(2) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  marcin 29 Kwiecień 2017 20:26
  3.3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  70

  Póki co jestem zadowolony. Jeden mankament – nie informują o przerwach technicznych, które potrafią organizować w środku dnia – przez cały dzień, dzięki czemu można mieć spory problem, jeśli ktoś potrzebuje stałego dostępu do konta w ciągu dnia.
  Reklamacje i klienta olewają.

  Pomocne(10) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  globo 20 Marzec 2017 12:43
  3.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  90

  Dbnet biznes to najtańsze i najlepsze konto dla firm.

  Do tego Deutsche Bank został uznany za najlepszy bank dla biznesu w rankingu Business Premium organizowanym przez redakcję tygodnika Bloomberg Businessweek Polska.

  + ZALETY: tanie
  Pomocne(0) Niepomocne(11)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Natalia 29 Styczeń 2017 14:57
  1.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Zdecydowanie nie polecam. Przede wszystkim system internetowy przedpotopowy, brak aplikacji na urządzenia mobilne. O ile można to wybaczyć to księgowanie niektórych opłat po 4-5 dniach jest dość problematyczne, bo nigdy nie wiesz, co cię na koncie zaskoczy.

  Poza tym brak możliwość kredytowania przez pierwsze 2,5roku jest raczej na niekorzyść banku. Formalności załatwia się wieczność. Byłam przez pół roku klientką banku i niestety rezygnuję.

  Pomocne(8) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  magda 15 Styczeń 2017 08:19
  1.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Do założenia konta firmowego w DB skłoniła mnie atrakcyjna oferta. Niestety, działanie serwisu internetowego jest skandaliczne – do dokonywania wpłat do ZUS-u czy Urzędu Skarbowego służą osobne formularze, które regularnie się zacinają. W serwisie Obsługi Klienta, usłyszałam, że formularz działa poprawnie tylko w przeglądarce Internet Explorer (!) a na Mac-u to już w ogóle nie będzie działało. Pani, z którą rozmawiałam wspomniała między wierszami, że nie pierwszy klient dzwoni w tej sprawie.

  Co do obsługi klienta – w moim mieście już na etapie zakładania konta musiałam trzy razy pojawiać się w placówce gdyż zarówno w okresie przed, jak i po świętach wielkanocnych za każdym razem brakowało tej jednej, jedynej pani, która zajmuje się zakładaniem kont firmowych. Domyślam się, że w tym przypadku w różnych miastach może to wyglądać lepiej lub gorzej, jednak serwis internetowy to już działanie o znacznie szerszym zasięgu, a zawodzi bezlitośnie.

  Podsumowując – atrakcyjne warunki proponowane przez DB przypłaca się później zbędnymi nerwami, korzystaniem z archaicznego serwisu internetowego i nieprofesjonalną obsługą. Niestety, odradzam.

  - WADY: archaiczny serwis internetowy nieprofesjonalna obsługa
  Pomocne(6) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  db 20 Grudzień 2016 13:05
  1.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  DB. Czy ktoś widział ich system? Dno. Przynajmniej kilka razy w roku brak możliwości podpisania przelewu po aktualizacji przeglądarki lub Javy. Trzeba poświęcić sporo czasu,aby odinstalowac czytnik , od nowa zainstalować (łącznie z usuwaniem z rejestru) Unikajcie jak ognia DB , nawet jak będą płacić za założenie konta!

  - WADY: przestarzały sytem
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  opalarek 22 Październik 2016 09:00
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Uwaga na konto firmowe. Przy składaniu wniosku przez internet jest informacja że następny krok to telefon od kuriera który umówi się na dostarczenie umowy proszą o przygotowanie ksero dowodu osobistego. Jednak procedura jest inna.
  Dzwonią z info lini przeprowadzają dokładny wywiad w sprawie profilu działalności firmy a na koniec zażyczyli sobie przygotować ksero książki przychodów i rozchodów. Zaznaczam że nie starałem sie o limit kredytowy więc nie rozumiem po co im to. Domyślam się że chca odrazu przygotować ofertę kredytową ale ja nie lubie jak mi się coś wciska na siłe.

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  Adam 15 Czerwiec 2016 08:40
  3.15
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  60

  To konto jest dla kamikadze, minęło pięć dni i cały czas czekam na zmianę danych dostępowych do konta. Prezes spółki ze względu na dokonane przez niego nadużycia został odwołany, zgłosiłem ten fakt, do banku. W placówce kazano przynieść protokół spółki i wniosek złożony do KRS. Zrobiłem to, ale dane dostępowe z poziomu konta nie zostały zmienione. Czyli tym samym bank zostawił dostęp do konta osobie trzeciej, niepowołanej. To skandal.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  angelao 22 Kwiecień 2016 22:21
  0.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Jako firma męczymy się obsługą serwisu internetowego (częste kłopoty z sterownikami, przeglądarką, itd.), obsługą klienta (n.p. doradca często nie był dostępny, gdy się zmienił nikt nas nie poinformował)…i opłaty za prowadzenie konta za wynoszą 20 PLN / miesiąc.
  Niestety, zmienimy bo są już tylko nerwy.

  - WADY: serwis internetowy
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  Mk 20 Luty 2016 12:41
  2.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  30

  Konto firmowe już od jakiegoś czasu prosi się o zmianę. Dzisiaj korzystając z mniejszego ruchu przy długim weekendzie, zachęceni rankingami w internecie postanowiliśmy otworzyć konto w Deutschebank. I powiem jedno – totalna porażka.

  Dla pełnego obrazu – firma mieści się poza miastem, dojazd trzeba sobie zaplanować, z rzadka nawiedzają nas “kitwciskacze”, więc mamy ten komfort, że usługodawców wybieramy sami, bez zbędnych nacisków 🙂
  Falstart nr 1. W internecie wyszukaliśmy placówkę najbliżej nas. Placówka widmo. Wszyscy zapomnieli, że tam była, ale adres nadal dumnie widnieje na stronie.

  W tym momencie powinniśmy odpuścić, ale uparte z nas ludki.
  Druga placówka w centrum miasta. Dokumenty w garści, zasady znamy.
  Falstart nr 2
  Pani nie może nam założyć konta “od ręki”. Awaria systemu, ona na kasie, kolega zajęty, wprowadzanie danych do systemu trwa 1,5 godziny. Ona nie ma czasu.
  Jestem w stanie uwierzyć, nie byliśmy umówieni, ale bez przesady, odsyłanie klienta który przynosi pieniądze?
  Może nas umówić za 2 dni. Prosi o dokumenty firmy. I tu zonk. Jednym z PKD firmy jest sprzedaż internetowa. Żeby założyć konto firmowe z taką działalnością w Deutsche Banku potrzebna jest zgoda centrali. A centrala się zazwyczaj nie zgadza. Bo to działalność wysoce ryzykowna.
  Poczuliśmy się jak złodzieje. Bank (a raczej pracownicy i zarząd Deutsche Banku) zakłada, że firma handlowa działająca od 7 lat, gdzie jednym z zakresów działalności jest sprzedaż przez internet to banda złodziei robiąca przekręty. Co więcej, usłyszeliśmy, że zmiana PKD (np. rozszerzenie działalności) może skutkować wypowiedzeniem umowy…
  W odpowiedzi na nasze wątpliwości, czy pracownik wie co mówi, usłyszeliśmy, że to konserwatywny bank…. I mówi to arogancki pryszczaty gówniarz, który z konserwatywną, profesjonalną obsługą klienta ma tyle wspólnego co ja z lotami na księżyc.
  Rozumiem, że wizerunek banku mógłby ucierpieć, gdyby konto miała u nich agencja towarzyska albo bar ze striptisem. Choć (chyba?) istnieje coś takiego jak tajemnica bankowa 🙂

  Tych numerów PKD mieli więcej, wydrukowane 2 strony A4. Więc jeżeli ktoś chce zmarnować czas i narazić się na nieprzyjemności to niech próbuje. My tych “konserwatystów” będziemy omijać z daleka.
  Konto założyliśmy gdzieś indziej. Miły profesjonalny doradca załatwił wszystko (łącznie z dostępem do internetu i pełnomocnictwami) w 40 minut. Nie interesowało go PKD, czy i kiedy zmienimy rodzaj prowadzonej działalności. Mam nadzieję, że ma wysoką prowizję za nowego klienta.

  - WADY: fatalna obsługa
  Pomocne(7) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  2 ru 28 Styczeń 2015 21:58
  2.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  40

  Wniosek złożony 11 stycznia 2015. Do dzisiaj (28 stycznia) brak dokumentów do potrzebnych do otwarcia rachunku. Na infolinii miła pani powiedziała, że kurierzy mają dużo pracy i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jak na początku tak jest trudno otworzyć rachunek to ciekawe co będzie później. Wysyłam wniosek do meritum. Przynajmniej mają aplikację mobilną i darmowe konta walutowe.

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0