Deutsche Bank

Co to za bank Deutsche Bank Polska? Kim jest właściciel? Jest niemiecki czy polski bank? Czy pieniądze i lokaty w DB są bezpieczne? Jakie konta bankowe oferuje? Sprawdźmy.

Deutsche Bank Polska S.A. należy do jednej z największych instytucji finansowych na świecie – międzynarodowej Grupy Deutsche Bank. Grupa ta specjalizuje się w świadczeniu wysokiej klasy usług bankowych w segmencie klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. DB sukcesywnie rozwija wpływy w Azji, Ameryce Północnej oraz na kluczowych rynkach wschodzących. W Europie celem jego działań jest m.in. Polska.

W naszym kraju niemiecka instytucja pojawiła się w 1995 r. Wówczas założono DB Polska S.A. Od 2001 r. na polskim rynku zaczął także działać DeutscheBank24 (następnie Deutsche Bank PBC S.A.), czyli osobny podmiot, będący wynikiem fuzji z Bankiem Współpracy Regionalnej S.A. Obie jednostki – Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A. – połączyły się w 2014 r. i obecnie tworzą razem bank uniwersalny. Prezesem zarządu jest obecnie Krzysztof Kalicki.

Bank przygotował szeroką ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Warte uwagi są wygodne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe z dołączonymi kartami płatniczymi. Klienci cenią także konkurencyjnie opodatkowane depozyty oraz produkty para-depozytowe. DB był wielokrotnie nagradzany, m.in. w prestiżowym rankingu „Awards for Excellence” magazynu Euromoney. Otrzymał również tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wszelkie środki pieniądze zgromadzone na lokatach i rachunkach  DB są bezpieczne, zgodnie z ustawą, są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Deutsche Bank (DB):

Konto dbNET

Konto dbNET

Czy warto założyć konto dbNET w Deutsche Bank? Jakie są opłaty? Ile kosztuje karta? Czy pieniądze w DB są bezpieczne? Opinie klientów i recenzja konta w DB.  W związku z ...

Konto dbNET Biznes

Konto dbNET Biznes

Konto dbNET Biznes to atrakcyjne cenowo konto firmowe przeznaczone dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Zobacz analizę i opinie klientów.

Konto db Open

Konto db Open

Jakie konto osobiste założyć w Deutsche Bank - db Open czy dbNET? Co się bardziej opłaca? Jakie są opłaty? Czy są ukryte koszty? Zobacz opinie użytkowników.  W związku z ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0