Konto db Open

Dodaj do porównywarki

Jakie konto osobiste założyć w Deutsche Bank – db Open czy dbNET? Co się bardziej opłaca? Jakie są opłaty? Czy są ukryte koszty? Zobacz opinie użytkowników. 

W związku z przeniesieniem wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. do Santander Bank Polska S.A. obejmującej bankowość detaliczną i business banking, wraz z domem maklerskim DB Securities S.A. konto db open nie jest już oferowane przez Deutsche Bank Polska S.A

Deutsche Bank to międzynarodowy bank z tradycją sięgającą 1870 roku. Tak długie doświadczenie w branży usług finansowych oraz działanie na rynkach wielu różnych krajów pozwoliło stworzyć bardzo korzystną ofertę w formie rachunku osobistego dbOpen.

Opłaty za db Open

Skrócona tabela opłat i prowizji db Open poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Deutsche Bank
Nazwa
Konto db Open
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
10 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie trasakcji kartą za min. 700 zł w miesiącu
Bankomaty
Deutsche Bank, Euronet
Wypłaty z bankomatów w Polsce
2% min. 8 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - bankomaty Deutsche Bank na świecie, Bank of America (Stany Zjednoczone], Scotiabank [Kanada, Chile, Meksyk], BNP Paribas [Francja], Westpac [Australia, Nowa Zelandia], Barclays
2% min. 8,00 zł - pozostałe bankomaty
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
db Konto Oszczędnościowe Plus z oprocentowaniem do 2,55%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF, JPY, HUF, CZK, NOK, SEK, DKK, AUD, CAD, RUB

Deutsche Bank oferuje darmowe otwarcie oraz prowadzenie konta db Open.

Wraz z założeniem konta otrzymamy darmową kartę debetową, jednak za korzystanie z karty będziemy musieli ponosić dodatkowe opłaty.

Otrzymujemy również całodobową kontrolę nad kontem i możliwość zarządzania swoimi finansami za pośrednictwem internetu, a także darmowe wypłaty z bankomatów. Niestety, za darmo wypłacimy pieniądze jedynie z bankomatów DB oraz Euronet.

Karta do konta

Wydanie karty, jej wznowienie oraz wydanie nowej karty w miejsce zastrzeżonej w ramach konto db Open, jest darmowe. Niestety, bank ustalił miesięczną opłatę za jej prowadzenie na bardzo wysokim poziomie, wynosi ona aż 10 zł. Możliwe jest zwolnienie się z ponoszenia tych kosztów, jednak należy w ciągu miesiąca dokonać transakcji bezgotówkowych za pomocą karty na kwotę aż 700 zł. Oferta ta plasuje ten rachunek w niechlubnej czołówce najdroższych w utrzymaniu kart płatniczych.

Dodatkowe korzyści

Posiadacze konta db Open w Deutsche Bank mogą liczyć na uzyskanie limitu kredytowego w wysokości 4100 zł, który może być przyznany w dowolnym momencie bez konieczności określania celu kredytowania. Bank nie wyznacza również terminu spłaty, każda wpłata na konto będzie spłacać kredyt. Wypłaty kredytu możemy dokonać w dowolny sposób: za pośrednictwem karty płatniczej, przelewu czy wypłacając gotówkę z bankomatu.

Zakładanie konta db Open

Aby założyć ten rachunek osobisty należy udać się do jednego z oddziałów. O ile dopełnienie wszystkich formalności wymaga wizyty w placówce banku, to wszystkie potrzebne informacje do założenia konta możemy uzyskać za pomocą infolinii.

Opinie końcowe: Konto db Open – Wady i Zalety

Za najistotniejszą zaletę konta db Open należy uznać darmowe otwarcie a zwłaszcza bezpłatne prowadzenie rachunku bankowego. Brak opłat za prowadzenie konta wciąż nie jest standardem na rynku usług finansowych i trzeba przyznać, ze na tym polu Deutsche Bank jest jednym z liderów. Brak opłat za wydanie karty płatniczej również jest ważną zaletą. Niestety zalety te nie bilansują kosztów i utrudnień wynikających z wysokich opłat za korzystanie z karty płatniczej. Niestety podobnie wysoką opłatę za kartę ma także konto dbNET – jednak wygrywa ono pojedynek z db Open darmową wypłatą ze wszystkich bankomatów w Polsce. W przypadku dbOpen jesteśmy ograniczeni jedynie do macierzystych bankomatów DB oraz Euronetu.

2.5 Ocena Łączna
8 opinie
Konto db Open

3.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
3
2.5
2.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
2.6
Bankowość internetowa i mobilna
2.5
2.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

8 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  grześ 2 Maj 2017 16:06
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  50

  Konto bankowe to konto bankowe – a czy ktos z Was ma konto oszczednosciowe w DB? Jezeli tak – jak wyglada w praktyce uzywanie go? Jakies niemile niespodzianki, czy raczej OK?

  Bo zastanawiam sie nad zalozeniem, oferta wyglada normalnie, ale wolalbym sie przekonac ze nie spotka mnie nic niemilego…

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  olo 29 Kwiecień 2017 15:30
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  20

  Dziadowskie oprocentowanie lokat , wysokie opłaty za użytkowanie kart debetowych, brak promocji dla dotychczasowych klientów, realizacja przelewów z opóznieniem , sobota i niedziela “przelewy nieczynne”, złodziejskie spready jedne z najwyższych na polskim rynku,produkty strukturyzowane wprost bezczelne, jeżeli ktoś jest ignorantem ekonomicznym niestety może dać się nabrać. Można by długo wyliczać Słowem dno.Dawno bym zrezygnował ale trzyma mnie kredyt . Jeszcze roczek i żegnam DB ozięble.Zdecydowanie nie polecam i wszystki odradzam.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Beata 4 Kwiecień 2017 12:51
  1.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  20

  jeszcze “tylko” 2 lata i uciekam jak najdalej od Deutsche Banku! We Wrocławiu jest tylko 5 bankomatów Deutsche i wprowadzają opłatę za korzystanie z innych. Zawierając umowę wszystko było za zero a teraz nawet przelew gotówki między własnymi rachunkami (ROR i oszczędnościowe jest płatne 10 zł).W 2010 był to bank z najlepszą ofertą na rynku, również kredytów hipotecznych i dlatego muszę jeszcze wytrzymać. Dostęp do konta przez internet jest ograniczany przerwami technicznymi 2 – 3 razy w miesiącu, załatwienie jakichkolwiek spraw w oddziale to wyprawa przez mękę. Stanowczo odradzam

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  yoda 15 Luty 2017 22:13
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  20

  Księgowanie transakcji

  Ogólnie obsługa tego banku jest do bani, księgowanie transakcji kartą fatalne, odpowiedzi na reklamacje są tak wymijające że sam nie wiem o czym do mnie piszą.
  Moja ostatnia przykra niespodzianka z tym bankiem to taka że była sobie awaria ot jak to ostatnio coraz częściej, płacę sobię kartą i robię przelewy i zadowolony. Ale później jak się okazało bank nie księgował na bieżąco transakcji o czym się dowiedziałem dopiero jak mi dowalili karne odsetki za debet O_O niby niewielka kwota bo 0,99PLN no ale qrwa system nie dość że nie zablokował tej transakcji mimo że na koncie widziałem dostępne saldo to jeszcze działają opieszale w sprawie reklamacji. Omijać z daleka.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  piotrek 19 Kwiecień 2016 22:09
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  10

  Mam konto w DB bo muszę ze względu na kredyt. Płacę 25 zł za rachunek, każda wypłata z bankomatu dodatkowe 3 złote (a miało być na całym świecie za darmo).
  Kredyt: brałem w Euro kilka lat temu. Nikt mnie nie poinformował przy zawieraniu umowy o fakcie ze to Euro muszę kupić po chorych cenach banku, i tak od zawarcia umowy do wypłaty kredytu na różnicy musiałem dopłacić 6000 zł (kredyt o wartości 50000 Euro). Chcąc przewalutowac trzeba zapłacić prowizje 5% oraz przewalutowanie następuje po chorych cenach banku. Euro na spłatę kredytu kupuje w kantorze i stoje w wiecznej kolejce żeby wpłacić na konto.
  ODRADZAM BANK!!!
  Nie jestem hejterem, opinia jest obiektywna.
  Mam też konta w innych bankach i jestem zadowolony, przelewam większość środków do innego banku zaraz po wypłacie.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  leo 22 Kwiecień 2015 22:39
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  20

  Założyłem konto easyNet w DB w 2010 roku. Była wtedy dobra promocja 4x0zł tzn. 0zł za kartę , 0zł za konto, 0zł za przelewy, łącznie z brakiem opłat za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Dziś ten bank ździera z klientów na czym się tylko da. Pobieranie 5 zł za sprawdzenie salda własnego konta w bankomacie to już czysta lichwa. Wypłata środków z bankomatu poza DB 3 zł, opłata za kartę 8 zł przy operacjach bezgotówkowych < 500zł/mc. Oprocentowanie debetu 10%. Można zrozumieć ,że jest to pokłosie podatku bankowego PIS ale są pewne granice dojenia klientów i o tym szanowny DB chyba zapomniał w swojej polityce jakości.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Wojciech 22 Styczeń 2015 22:16
  1.15
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  30

  Witam,
  Od 1.08.2014 nastąpiła znaczna zmiana stawek za użytkowanie konta dbnet Koneser, które zmieniono na db Open. A więc podniesiono wiele opłat za przelewy internetowe, wprowadzając je jako ELIXIR, z płatnością 0,50 zł. Zniesiono
  niskie oprocentowanie konta osobistego z 1% na 0%.
  Wprowadzono opłaty, za wypłatę z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, innych niż Deutsche Bank, w wysokości co najmniej 8 zł. Dodatkowych , różnych opłat, wprowadzono więcej. Zniesiono wiele warunków darmowych ubezpieczeń i pomocy technicznych dla dotychczasowych posiadaczy kont w ramach pakietu db Koneser.
  Warto zatem zapoznać się z wprowadzonymi od 1.08.2014r. zmianami prowadzenia rachunków w Deutsche Banku Plska S.A.
  Zaczynają więc coraz bardziej doić swoich klientów.
  Pozdrawiam.

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  masakra 22 Listopad 2013 13:12
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  30

  Poziom obsługi internetowych rachunków tego banku to jedno przeogromne NIEPOROZUMIENIE. W poprzednim banku spędziłem 7 lat i uznałem, że dzieje mi się tam krzywda, przeniosłem więc do DB wszystko co miałem; konto osobiste, oszczędnościowe i rachunek maklerski. Nie wiedziałem, że dopiero teraz zobaczę jak wygląda DNO dna. Na początek problemy z zakładaniem konta przez internet; wniosek nie przeszedł, nie potrafimy powiedzieć panu dlaczego, proszę próbować ponownie, itp. Za którymś razem w końcu się udało. Rarytasy miały jednak dopiero przyjść; przelewy między własnymi rachunkami 24 h/dobę przez cały tydzień ? Zapomnij; tylko w wyznaczonych godzinach dni roboczych a i to nie zawsze, bo zdarzyło się, że przelew z konta oszczędnościowego na osobiste szedł kilkanaście godzin mimo zlecenia go przed południem dnia roboczego. Niezwłoczne uwzględnianie w saldzie konta (choćby w należnościach zablokowanych) operacji wykonanych kartą, głównie zakupów ? Zapomnij. Jedziesz na zakupy w weekend i przez prawie cały tydzień nie masz pojęcia ile wydałeś bo nie zablokowano pod to ani złotówki. Ale spokojnie, już po 4 dniach najdalej po tygodniu rozliczenie będzie. Zmiana limitu przelewów z konta ? Ustalona odgórnie. Chcesz zmienić ? Proszę bardzo, w naszym internetowym banku musisz tylko zadzwonić na teleserwis bo innej możliwości nie ma. Oczywiście zapłacić za tą operację też trzeba. Można by tak długo, technicznych niedoróbek jest jak dla mnie cała masa i choć część z nich idzie wyłapać czytając tabelę opłat i prowizji to jednak fakt jest faktem; dbNet jest dla ludzi bardzo mało aktywnych, korzystających z konta a szczególnie płatności internetowych sporadycznie, którym masakryczne zacofanie techniczne banku kompletnie nie przeszkadza. Ja odradzam i to stanowczo bo tylko tutaj można się w 2013 roku poczuć jak w 2003.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0