Konto dbNET

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć konto dbNET w Deutsche Bank? Jakie są opłaty? Ile kosztuje karta? Czy pieniądze w DB są bezpieczne? Opinie klientów i recenzja konta w DB. 

W związku z przeniesieniem wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. do Santander Bank Polska S.A. obejmującej bankowość detaliczną i business banking, wraz z domem maklerskim DB Securities S.A. konto dbNet nie jest już oferowane przez Deutsche Bank Polska S.A

Trudno wyobrazić sobie sytuację, by bank nie gwarantował posiadaczom tradycyjnych rachunków osobistych dostępu do konta przez Internet. Coraz więcej banków do swojej oferty dołącza też konta internetowe – zwykle darmowe, lub dużo tańsze w użytkowaniu niż konta tradycyjne.

Do walki o internetowych klientów przystąpił bank z „wyższej półki”: Deutsche Bank, zorientowany przede wszystkim na zamożniejszych klientów. Jednak z konta dbNet może korzystać każdy, a w każdym razie – każdy pełnoletni klient.

Konto internetowe dbNET jest jedną z najkorzystniejszych ofert, jakie ma do zaproponowania indywidualnemu klientowi Deutsche Bank. Charakteryzuje się stosunkowo niskimi kosztami związanymi z utrzymaniem rachunku oraz może być otwarte jako konto wspólne. Dodatkowym bonusem dla posiadaczy dbNET jest wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego.

Opłaty za konto dbNET

Do najważniejszych cech konta dbNET możemy zaliczyć bezpłatne założenie i prowadzenie konta oraz brak opłat za wydanie karty debetowej i, w przeciwieństwie do konta dbOpen, darmowe korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce. Przysłowiową łyżkę dziegciu stanowi tutaj brak oprocentowania konta oraz opłata za korzystanie z karty debetowej, której możemy jednak uniknąć.

Poniżej została przedstawiona skrócona tabela opłat i prowizji konta dbNET:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Deutsche Bank
Nazwa
Konto dbNET
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
10 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie trasakcji kartą za min. 700 zł w miesiącu
Bankomaty
Euronet
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - bankomaty Euronet, DB
3 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą
?
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
db Konto Oszczędnościowe Plus w pakiecie z Kontem dbNET z oprocentowaniem do 2,55%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF, JPY, HUF, CZK, NOK, SEK, DKK, AUD, CAD, RUB

Konto dbNet można założyć wyłącznie przez Internet. Opiera się ono o zasadę czterech zer. Darmowe jest otwarcie i prowadzenie konta, dostęp do bankomatów na całym świecie (!), przelewy krajowe przez Internet (zwykłe, przelewy SORBNET są płatne), wydanie karty płatniczej do rachunku. Klient ma dostęp do konta przez całą dobę przez platformę db easyNet i telefon Teleserwis.

Za niektóre rzeczy posiadacze konta dbNET muszą oczywiście płacić. Np. za polecenie przelewu do banku krajowego, do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem oddziału zapłacą 10 złotych od przelewu. Realizacja zlecenia stałego za pośrednictwem placówki banku to koszt 5 zł od każdej realizacji zlecenia.

Użytkowanie karty debetowej kosztuje 10 złotych. Ale wystarczy wykonać przy użyciu karty VISA Electron transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 700,00 zł aby uzyskać rabat w wysokości 4 zł. Poza tym z kartą wiąże się atrakcyjny pakiet korzyści IQ: 20% rabatu na książki w sklepach Empik, 300 punktów na start w Programie MasterCard® Rewardsczy teżtrakcyjny pakiet ubezpieczeń

Karta do konta

Podstawową kartą, jaka jest oferowana przy otwieraniu rachunku, jest  dbNET jest MasterCard Debit Standard. Oferuje ona możliwość płatności zbliżeniowych oraz internetowych. Możliwe jest również uzyskanie karty Visa Electron, która jednak nie posiada możliwości dokonywania transakcji zbliżeniowych. Choć samo wydanie karty debetowej jest darmowe, to należy się liczyć z miesięczną opłatą w wysokości 10 zł za możliwość korzystania z karty. Możliwe jest uniknięcie tej opłaty, jeśli w ciągu miesiąca dokonamy płatności bezgotówkowych na kwotę aż 700 zł.

A może konto dbNET bez karty?

Posiadanie karty nie jest warunkiem niezbędnym, do otwarcia konta w DB. Konto dbNET można założyć bez karty – wtedy automatycznie odchodzą wszelkie opłaty związane z jej użytkowaniem. Z opinii użytkowników wynika, że tak właśnie robią posiadacze konta maklerskiego db Makler – w ich przypadku konto dbNET służy wyłącznie do darmowych przelewów, a karta do konta jest im całkowicie zbędna.

Dodatkowe korzyści

Konto Oszczędnościowe

Klient, który zdecyduje się na otworzenie rachunku dbNet w Deutsche Banku może liczyć na możliwość skorzystania z Konta Oszczędnościowego 24h, które oferuje podwyższone oprocentowanie, programu MasterCardRewards, oraz miesięcznego rachunku depozytowego dbLokata. Oprocentowanie 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące obowiązuje od dnia otwarcia db Konta Oszczędnościowego Plus w systemie, gdy saldo środków nie przekracza kwoty 100 000 PLN. Po upływie 4 miesięcy oprocentowanie wynosi 1,05%. W przypadku gdy saldo środków na koncie jest wyższe niż 100 000 PLN, oprocentowanie całości salda środków wynosi 1,05%. Oprocentowaniem 2,55% objęte są wyłącznie środki zgromadzone na Koncie Oszczędnościowym Plus w pakiecie z Kontem Osobistym dbNET, otwartym nie wcześniej niż dnia 5 grudnia 2015 roku.

Limit Kredytowy

Kolejnym bonusem jest możliwośc uzyskania limitu kredytowego w koncie nawet do 50000 zł w tym do 3 700 zł bez konieczności przedstawiania dokumentów dochodowych .

Zakładanie konta dbNET w Deutsche Bank przez internet

Konto dbNet można założyć wypełniając wniosek online umieszczony na stronie internetowej banku jak i w dowolnie wybranej placówce na terenie całego kraju.

Opinie końcowe: Konto dbNET – wady i zalety


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta, przelewy przez internet
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • 2,55% na koncie oszczędnościowym;

WADY:

 • 10 zł/miesiąc – wysoka opłata za kartę;
 • 700 zł /miesięcznie – wysoki limit transakcji uprawniający do zwolnienia z opłaty;


Do największych zalet konta dbNET możemy zaliczyć brak opłat za prowadzenie konta oraz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie całego kraju. Biorąc pod uwagę tylko te dwa czynniki, jest to jedno z najlepszych kont dla klientów indywidualnych, ale tylko w ofercie Deutsche Banku (tańsze np. niż Konto db Open).

W porównaniu do ofert innych banków, to konto nie jest tanie.

Solą w oku jest jednak stosunkowo wysoki koszt związany z używaniem karty płatniczej oraz bardzo wysoki próg transakcji bezgotówkowych, który musimy w ciągu miesiąca przekroczyć, aby korzystanie z karty stało się darmowe. Oczywiście, osoby którym rachunek jest potrzebny jedynie do przelewów, mogą zawnioskować o konto dbNET bez karty i problem znika.

Podsumowując nasze opinie, konto osobiste dbNET jest ofertą jak najbardziej wartą rozważenia i zdecydowanie korzystniejszą niż oferta dbOPEN w Deutsche Bank. Osoby, które często dokonują płatności za pomocą karty debetowej, w szczególności powinny rozważyć skorzystanie z oferty konta dbNET. Zrób tak jeśli chcesz założyć konto bankowe, konkretnie w Deutsche Banku, jeśli może być to inny bank, sprawdź tańsze oferty z naszego rankingu.

Opinie klientów

Jakie są wasze Opinie o koncie dbNET ? Czy z doświadczenia polecacie to konto i Deutsche Bank innym osobom? Co was irytuje, a co się wam podoba?  Jak się wpłaca pieniądze? Dziękujemy ze wszelkie wasze oceny i komentarze poniżej.

3.5 Ocena Łączna
25 opinie
Konto dbNET

4.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
3
Dodatkowe korzyści
6.5
3.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.4
Bankowość internetowa i mobilna
3.9
Dodatkowe korzyści
3.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
30 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Jaro 17 Lipiec 2018 13:45
  1.15
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  0

  Mam a właściwie już praktycznie miałem konto od kilkunastu lat, z roku na rok jest bardziej nieprzystępnie dla klienta, niby bankowość internetowa a jednak masę rzeczy “koniecznie trzeba” zakończyć wizytą w oddziale banku. Głupia zmiana numeru do SMS dla przelewów i trzeba popylać do banku. Limity kart wysokie w porównaniu do innych banków. No i przede wszystkim (ale to zdaje się bolączka wszystkich firm) kompletnie niekompetentna obsługa przez teleserwis – w sumie konto ma raczej zniechęcić indywidualnych. Zresztą gdzieś mmi się kiedyś obiło, że najchętniej DB sprzedałby cały dział indywidualnych bo nie wiążą z nim przyszłości

  + ZALETY: nie wiem, nie znam
  - WADY: inercja przy reklamacjach mało wspierająca strona internetowa konieczność wizyt w oddziale
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  ex_klient 5 Maj 2017 18:31
  1
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  10

  Jest wiele innym banków na rynku, które mają bardziej atrakcyjną ofertę, a przede wszystkim tańszą. Największą wadą rachunku w Deutsche Banku jest… brak zalet.
  Liczba oddziałów we Wrocławiu jest mała, a obsługa pozostawia wiele do życzenia. Tyczy się to oddziałów na ulicy Powstańców Śląskich i Placu Grunwaldzkim. W porównaniu do konkurencji, warunki zwolnienia z opłat za kartę debetową są dość wysokie. Przy niespełnieniu opłata wynosi 10 zł(!), a za wypłaty z bankomatów również jest pobierana prowizja.
  Oba systemy transakcyjne- nowy i stary są nadal nie funkcjonalne i zacofane. Aplikacji mobilnej brak. Przelewy idą niemiłosiernie długo, a te błyskawiczne: BlueCash i Express Elixir nie są wspierane.
  Co ciekawe nawet przeciętny Bank Spółdzielczy jest dużo bardziej nowoczesny niż DB. Właściwie każdy po za “GetOut’em” będzie 10x lepszy.
  W przeciągu 4 lat ich jakość zeszła na psy. Nie jest mi ich szkoda. To nie instytucja charytatywna. Skoro mają gdzieś swoich klientów, to dlaczego my nie mamy się odpłacić pięknym za nadobne i zamknąć rachunki. Usunięcie konta w DB było dobrą decyzją. W pięć minut znajdziecie coś lepszego, do czego zachęcam 🙂

  Pomocne(17) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  arko 20 Kwiecień 2017 18:54
  1
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  30

  Odradzam wszystkim Deutsche Bank wprowadzają opłaty za wszystko a jak jest reklamacja to odpowiedzi są takie że nic z nich nie wynika – a w przypadkupobrania kwoty z konta mimo niewypłacenia jej z bankomatu – twierdzą że są tylko pośrednikiem i nic z tym nie robią. Ja już czekam na wyjaśnienie niewypłaconej kwoty ponad 50 dni i nic – tzn prawie nic bo odsetki od tej kwoty lecą w stronę banku

  Pomocne(11) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Rafal 15 Kwiecień 2017 13:04

  Mam pytanie odnośnie podpisywania umowy… czy kurier umawia się na konkretny dzień? bo ja raz w domu jestem raz w akademiku i nie wiem jaki mu adres mam podać…

 5. Odpowiedz
  Gos do banku DB 1 Kwiecień 2017 16:20
  0.8
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  10

  Bardzo dziwne podejście ma DB do klientów (szczególnie indywidualnych).

  Można by odnieść wrażenie iż na siłę próbuje ich zniechęcić do posiadania konta:
  – jeden z najgorszych systemów bankowości elektronicznej w naszym kraju (interfejs innych banków wyglądał tak z 5-6 lat temu…)

  – księgowanie opłat na koncie z bardzo dużym opóźnieniem (bardzo często jest problem ze stwierdzeniem faktycznego stanu środków na koncie, tym samym klient nie ma pełnej możliwości sprawdzania dokonywanych obciążeń)

  – gigantyczne opłaty na tle konkurencji……
  – mała liczba oddziałów
  – żadnych aplikacji mobilnych

  Długo by można wymieniać…… pytanie tylko czy aby napewno są to nieświadome nietrafne decyzje polityki banku?

  Pomocne(8) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  andriu 26 Marzec 2017 15:15
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Czas na zmiany

  Konto było zaj…
  Gdy zakładałem wystarczyła 1 transakcja bezgotówkowa na dowolna kwotę, żeby wszystko było darmowe. Teraz 700 zł.
  Ostatnio w oddziale usłyszałem, żę DB “nigdy nie był bankiem masowym”. Chyba faktycznie im nie zależy na klientach indywidualnych
  Trochę mi się przykro zrobiło…
  Nie będę ich zmuszał żeby moimi pieniędzmi obracali.

  Pomocne(11) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Anonim 22 Marzec 2017 22:40
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Nie polecam nikomu. Kilka lat temu to było naprawdę dobre konto. Aktualnie po prostu porażka. Dodatkowe opłaty, beznadziejna platforma internetowa, kompletnie nieprzejrzysta (i po prostu brzydka :P), brak aplikacji mobilnej… Długo by wymieniać. Jednym słowem niewypał.

  - WADY: opłaty platforma internetowa brak aplikacji mobilnej
  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   sab 28 Luty 2017 15:20

   Okropne, niefunkcjonalne oprogramowanie DBnet. Najbardziej doskwiera mi: brak możliwości powiadomień sms o transakcjach, brak możliwości ustawień limitów na karcie. Do tego dziwnie wysokie opłaty za prowadzenie rachunku i wiele innych dziwnych dysfunkcji.

 8. Odpowiedz
  robert 13 Luty 2017 08:32
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Witam piszecie takie glupoty ze az glowa boli,kazdy bank musi zarabiac ,zadnym banku nic niema zadarmo,ja placilem ing bank za prowadzenie karty czy konta jak to woli,8zl bylo ,plussms plus jeszcze cos bylo,wszystkie banki maja tak zwany haczyk,czy jak jakis cembal do entej potegi nieumie lub nierozumie umow,to niech niezaklada zadnych kant,niema darmowych kant,za wszystko sie placi ,niema nic za darmo,a ze banki oferuja darmowe prowadzenie i itp ,to sie mylicie,od kazdej platnosci karta banki pobieraja prowizje ino wy glaby nawet tego niewidzicie,niema banku darmowego za wszystkie produkty bankowe trzeba placic,ktore dla waszych glow sa niewidoczne i niepojetne,nawet niewiecie ile miesiecznie banki zdzieraja z was ,jezeli szukasz darmowych kant i bankowych produktow to nieszukaja w bankach bo nieznajdziesz ciemnoty.10

  Pomocne(4) Niepomocne(17)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   bigben 22 Luty 2017 16:38

   To faktycznie było jedno z najlepszych kont – nie kosztowało zupełnie nic z darmowymi bankomatami na całym świecie włącznie, co niech zakonotuje sobie kretyn o imieniu Robert. Dlatego założyłem konto dbNET i faktycznie przez 6 lat nie narzekałem – konto nic nie kosztowało, żadnych problemów z obsługą. W tym roku zaczęli naliczać prowizję od karty VISA, jeśli nie osiągnie się limitu płatności 700 zł miesięcznie; mam konto wspólne z żoną, więc razem 1400 (!). Od listopada wprowadzają prowizje od wypłat z wszystkich bankomatów poza DB (i cały szereg prowizji dla innych wersji kont). W związku z tym likwiduję to konto niezwłocznie i na pewno nie polecam nikomu.

 9. Odpowiedz
  Mac 18 Styczeń 2017 12:40
  0.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Jestem bardzo rozczarowany tym bankiem. Mam wrażenie, że utknęli gdzieś w latach 90.

  Bardzo mało oddziałów. We Wrocławiu jeszcze tragedii nie ma, lecz w innych to podobno dramat lub brak 😛
  Karty są tragicznej jakości. Nie trzeba ich nawet intensywnie używać, aby się wytarły.

  Jakieś pozytywy?
  Kiedyś było ich więcej, teraz im nawet Kopernik na debetówce nie pomoże.

  - WADY: Wysoka opłata za kartę oraz warunki zwolnienia z jej opłat, w przeciwieństwie do konkurencji. Bardzo archaiczny system transakcyjny. Brak aplikacji mobilnej. Brak przelewów ekspresowych. Przelewy księgują się bardzo długo.
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  siwyy 22 Grudzień 2016 10:14
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Naprawdę jestem zdziwiony, czytając te komentarze. Posiadam konto DB Net ok. 5 lat i nigdy nie zapłaciłem ani złotówki za prowadzenie ani kartę. Jest to konto typowo internetowe. W oddziale nie byłem nigdy, bo nie miałem takiej potrzeby.

  Wszystkie bankomaty za free, tak samo przelewy. Robię przez nie wszystkie opłaty co miesiąc i nigdy nie było problemu, że przelew długo idzie. Moim zdaniem konto genialne.

  A że ktoś zapłacił 10 zł za przelew wewnętrzny, bo wyczerpał limit, no to sorry, ale po to jest umowa, żeby ją przeczytać a nie mieć pretensje do całego świata. Jak najbardziej polecam. Pozdrawiam…

  Pomocne(6) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Jasiu_z_Niemiec 2 Sierpień 2017 12:44

   Siwyy, nie pisz bzdur, bo i tak podwyżki nie dostaniesz w tym banku jako nadgorliwy pracownik i fanboy marki DB …
   80%, jak nie więcej, nigdy by nie podpisało umowy z tym archaicznym bankiem gdyby nie omamiło sie ich kredytem hipotecznym. Zwodziło, że załatwiania tyle trwa itp. Gdy już sprzedawca nieruchomości praktycznie tracił cierpliwość, to łaskawie dawali zgodę na kredyt. Człowiek był już zmęczony tymi zabiegami, zapewne celowymi, by nie zrezygnować z produktu. Celowe socjotechniki 🙁

 11. Odpowiedz
  Anonim 15 Listopad 2016 06:00
  2.15
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  30

  Mam od półtora roku konto i raczej z niego zrezygnuje:
  1. Dokonując przelewu z odroczonym terminem (np. “zapłać” za 7 dni) pieniądze są zamrożone i nie można tego polecenia za chiny cofnąć.
  2. Często miałem sytuację ze dokonałem przelewu a nie było go widać ani w przelewach realizowanych, ani wykonanych przez wiele godzin. Sądząc ze wyskoczył jakiś bład i przelew nie został dokonany dublowałem płatności, po czym po paru dniach okazywało się ze zapłaciłem 2 razy.
  3. Po dokonaniu płatności pieniądze blokowane sa z dużym opóźnieniem. Może się okazać ze środków brak a zapłacic dalej mozną.
  4. Na początku był problem techniczny z logowaniem do system. Aktywowane hasła do konta resetowały się same kilkukrotnie co powodowało, że nie mogłem korzystać z konta. Problem usunięto po 4 interwencjach.
  5. Rosnące opłaty za wszystko i spadające odsetki za konto oszczędnościowe.
  6. Najlepsze na koniec – połączenie z konsultantem to przyjemnosć typu audiotele za symboliczne kilka złoty za minutę. Tam trzeba aktywowac konto (w moim przypadku kilka razy) i zgłaszać jakieś problemy.

  Są oczywiście i zalety typu darmowe bankomaty w Pałej polsce i za granicą, ale przypuszczam ze niebawem i to ulegnie zmianie.

  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  beznadzieja 29 Wrzesień 2016 23:29

  Opłaty za przelewu,opieszałość i niekompetencji pań,zakładanie konta internetowego trwało bardzo długo,problem ,opłaty za wszystko łącznie z przerwami między własnymi kontami,panie sprawiają wrażenie że nie zależy im na kliencie, likwidacja kont maklerskich trwało ok 3 tygodni bo zapominaly np powiedzieć że trzeba podejść raz jeszcze złożyć podpis OOdradzam.Odradzam

 13. Odpowiedz
  Ania 22 Wrzesień 2016 08:17
  1.15
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Jestem juz kilka ładnych lat klientka DB. Z przyzwyczajenia i wygody. Ostatnio jednak zaczełam trochę szukać w sieci rankingów kont internetowych i doszłam do wniosku, że pobieranie opłat za prowadzenie rachunku w tym czasie to juz lekka przesada. Jako jeden z niewielu banków DB pobiera opłaty, choć w rankingu widzę, ze niby nie pobiera. Do tego dochodzi opłata roczna za limit kredytowy,z którego nie korzystam. Słowem zdzierstwo!!! Wypłaty i przelewy za darmo, fakt. Ale wiekszoscv banków tez ma za darmo. Przelew podatku 5 zł. Dodam, ze miesięczne wpływy na konto to ponad 20 tys. Dlatego uciekam z tego banku. chyba sie w nim zasiedzialam i dlatego juz o takich klientów bank nie dba!

  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  F00x 16 Lipiec 2016 15:31
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jak dla mnie konto dbNet jest jak najbardziej Ok. Posiadam od kilku lat. Przesiadlem sie z eKonta mBanku jak wprowadzili paskudny “spolecznosciowy” interfejs i zablokowali mozliwosc korzystania ze starego.

  Byla to jedna z lepszych decyzji. Zrezygnowalem z karty, wiec nie ponosze zadnych oplat. Interfejs jest przejrzysty (nie jak syf z mBanku), przelewy ida sprawnie i bezproblemowo. Napisze krotko: jestem zadowolony.

  Pomocne(1) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  olabogabolinoga 22 Maj 2016 22:20
  1.3
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Często robię zakupy przez internet i właśnie po raz kolejny czekam już 20 minut na sms z kodem, żeby zrealizować transakcję. Jeśli komuś zależy na sprawnie działającym koncie, to na pewno nie jest to to konto. Ostatnio o 8 rano kupowałam bilet na autobus na 11.30 i do tej godziny pieniądze nie zostały przelane (a był normalny dzień, nie weekend)-musiałam kupić drugi bilet u kierowcy. Porażka i jeszcze raz porażka!

  Pomocne(2) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  eeric 22 Kwiecień 2016 15:15
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Jak chyba już wiadomo, podnoszą od 1 czerwca limit płatności kartą aby nie płacić za nią 10 zł. Ma to być min. 700 zł. Dziękuję! Nie skorzystam, faktycznie bank zorientowany na klientów z wyższej półki a tych z niższej zaczyna skutecznie odstraszać. Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym 24H również sukcesywnie obniżano, obecnie wynosi chyba 1%. Pewnie z czasem jeszcze zmaleje do 0,5%. Rezygnuję niebawem z tego konta po wielu latach jego posiadania. Wybiorę chyba ING Direct.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  mario 16 Kwiecień 2016 15:50
  1.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Posiadam konto parę lat, ale czas się pożegnać. Samo konto jest darmowe, ale opłatę za kartę podnieśli do 10 zł. Można jej uniknąć kiedy saldo operacji bezgotówkowych będzie na min. 700 zł. Rozumiem żeby opłata była wspólna dla dwóch kart, ale jeśli ktoś posiada wspólne konto, to buli za każdą kartę z osobna. Generalnie serwis jest toporny i archaiczny, często są prace konserwacyjne i brak dostępu. Jako konto internetowe za free można przeboleć, ale za opłatę już nie. Obecnie są oferty za “0” albo za podobną opłatę dostajemy znacznie więcej.

  Pomocne(1) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  Best707 19 Luty 2016 13:26
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Szczerze polecam… rezygnację z karty i konta. Banki powinny mieć obowiązek informowania o zmianach regulaminów i tabel opłat rowniez przez e-mail i sms a nie tylko przez wiadomości wewnętrzne systemu bankowego.

  + ZALETY: obecnie brak.
  - WADY: kolejny raz zwiększany jest limit transakcji bezgotówkowych do uzyskania zwolnienia opłaty za kartę (poprzednio z 100 zł na 200 zł z opłatą 5 zł, teraz limit minimalny transakcji zwiększony do 700 zł mięsięcznie z opłatą 10 zł) W sumie straciłem na tym ponad 50 zł nim zorientowałem się o zmianie zasad. Przelewy między własnymi kontami tylko w dni robocze, w godzinach pracy banku - takie zasady mogły się sprawdzać ale w poprzednim tysiącleciu. Oprocentowanie srodkow wlasnych bardzo niskie.
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  kriss 1 Wrzesień 2015 09:10
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Założyłem konto w DB jako miejsce na lokatę zaskórniaków – kasa na wakacje, premie itp. Gdy zakładałem konto, oferowano bardzo dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Bardzo szybko oprocentowanie spadło na pysk. Kilka dni temu zaoferowano lokatę zarabiającą codziennie, możliwą do założenia tylko z konta oszczędnościowego. Miałem zaplanowany przelew do właściwego banku (II rata za wczasy), ale na zasadzie, że lepiej mieć na darmowe piwo ulokowałem kasę na owej lokacie. Zysk to niecałe 2 zł. Ale okazało się, że ten przelew na lokatę jednocześnie wyczerpał limit darmowych przelewów wewnętrznych. I teraz muszę wybulić 10 zł.
  W tabeli opłat i prowizji brak takiej pozycji, ale infolinia tłumaczy, że rachunek lokaty to przecież inny rachunek, więc przelew wewnętrzny się liczy. W innych bankach nie są (jeszcze???) tak pazerni.
  W tej sytuacji likwiduję konto, bo szkoda mi na nie pieniędzy.

  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  sylwia 22 Lipiec 2015 15:11
  1.3
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Witam,

  Do 22.07 była szczęśliwą posiadaczką rachunku bieżącego w DB Bank S.A. Prowadzenie konta i użytkowanie karty było za darmo – co było dużym udogodnieniem dla mnie jako studentki. Od tego tygodnia (22.07) muszę płacić 5 zł za użytkowanie karty. Ja się pytam z jakiej racji – w początkowej umowie nie było o tym mowy! Dodatkowo sprawdzenie salda w bankomacie ma prowizję – 5 zł, co do pewnego czasu również było za 0 zł. Nie wspominając już o żenującym oprocentowaniu na rachunku oszczędnościowym (2 %). Prowizja za kolejny przelew z rachunku oszczędnościowego na bieżący wynosi 10 zł. Na domiar złego na wspomnianym typie rachunku naliczanie odsetek jest miesięczne a nie dzienne.

  Wszystkie powyższe zmiany działają na dużą niekorzyść tej instytucji. Jest ogromnie zawiedziona i w najbliższej przyszłości prawdopodobnie zrezygnuję z usług tego banku.

  Jeśli ktoś miałby polecić inne lepsze konto, byłabym bardzo zobowiązana.

  Pozdrawiam

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  loona 22 Czerwiec 2015 08:31
  1.8
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  Wahałem się dość długo,aby zdecydować się na konto internetowe,ale złożyłem,przyznam,że bardzo szybko zostało mi konto aktywowane.Liczyłem na 5 % dbLokatę,lecz dowiedziałem się,że najpierw należy założyć lokatę,a potem konto to się ma 5 %. Więc przy mojej kolejności tylko 2.5 %!
  Straciłem szansę,szybko zdecydowałem się zamknąć to konto.Opłata za kartę debetową dość wysoka 8-10 PLN,więc nie mam czego żałować.500 PL lub 700 PLN aby uniknąć opłaty to trochę dużo,tym bardziej,że mam inne zobowiązania!.
  Co myślicie o tym koncie?Ostatnio opinie na forach są raczej negatywne!

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  jack 22 Marzec 2015 18:09
  1.15
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Przelewy miedzy rachunkami idą długo, w sobotę i niedzielę przelewu nie zrobisz, złożyłem wniosek o kredyt odnawialny po trzech tygodniach brak odpowiedzi – w aliorsync odpowiedź po 10 minutach.
  Na dodatek od lipca wprowadzają opłatę za kartę, oprocentowanie rachunków oszczędnościowych radykalnie spada już nie są konkurencyjni.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  skropka 19 Luty 2014 22:08
  2.5
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  40

  Konta dbNET – osobiste i oszczędnościowe

  Korzystam z tego banku już trzy lata. Potwierdzam wszystkie opinie. Jest korzystne konto internetowe. Minusy, to długi czas przelewów i ich brak w dni wolne.
  Jednak minusem jest opłata za przelew z konta oszczędnościowego, bo aż 10,00 PLN za kolejny przelew w miesiącu. Bezpłatny jest tylko pierwszy.
  Niemiłym okazało się tez oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, które w tym roku obniżono już dwa razy i wynosi obecnie tylko 3%, a było 4%.
  Jak sprawdzić porównywarkę kont internetowych, to db NET niestety staje się już nieopłacalnym bankiem.
  Ale to jest moja opinia, każdy zrobi jak uważa.

  - WADY: długi czas przelewów
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  angela 20 Kwiecień 2013 16:07
  1.65
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  30

  Witam.
  Posiadam konto dbNet od kilku miesięcy.
  Tak, było darmowe ale od 22 lipca 2013r. trzeba wykonac karta transakcje na 200 i więcej zł ale i tak płacimy 1zł. byłoby ok, ale….nagle nie moge wykonac przelewu ktory wykonywałem od kilku miesięcy, poniewaz “bank nieaktywny dla daty transakcji” (czy cos w tym sensie). Bank przyznaje sie do błędów technicznych i przyjmuje zlecenie telefonicznie bez opłaty.
  Ale to nie wszystko. Wcześniej zdażyło się,że na jeden kod sms bank dokonał podwójnie przelewu na dana kwote. Oczywiście na moja reklamacje odpowiedz była wymijająca. Po kolejnym telefonie na infolinie i wytłumaczeniu problemu odpowiedz była taka sama. Nie będę tu opisywał dokładnie treści ale to jest niedopuszczalne, by system bankowosci elektronicznej nie posiadał zabezpieczenia i na jednym kodzie sms poszły dwa przelewy. Bank pewnie nie chce stracic “autorytetu” i nie potrafił przyznac sie do tak karygodnego błędu.
  OSTRZEGAM przed transakcjami wykonywanymi korzystajac z bankowosci elektronicznej!!!!!!!!!!!!!!!! Jak steacicie KASE to bank wypnie sie na Wasze straty. Pozdrawiam wszyskich rozsądnych i oszczędnych 😉

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 25. Odpowiedz
  grześ 6 Kwiecień 2013 09:05
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Podzielam wypowiedź poprzednika. Długo zastanawiałem się nad wybraniem nowego konto. Dbnet spełnił moje najśmielsze oczekiwania. Przede wszystkim chodziło mi o darmowy dostęp do bankomatów. Okazało się, że do wszystkich bankomatów i to na całym świecie. Zostało sprawdzone. Ok. Super.
  Korzystam już z tego Banku. Jak na razie wszystko w najlepszym porządku. Poza tym mają obok konta osobistego konto oszczędnościowe , które zakładane jest równocześnie. Tak więc można przelewać kasę między kontami. Oprocentowanie na tym koncie powyżej 4%. Cóż więcej , darmowe przelewy i karta kredytowa. Pod warunkiem , że dokonasz płatności raz w miesiącu. To chyba nie jest kłopotliwe. To tyle.
  Po przyjrzeniu się szczegóŁowym ofertom innych banków to
  KONTO JEST GODNE POLECENIA.
  Każdy jednak zrobi to co uważa .

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 26. Odpowiedz
  Witek 30 Styczeń 2012 22:02
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Witam. Jakie są wasze Opinie o koncie dbNET ? Wyglada na to, iz jest tansze nawet od mbanku. Warto założyć???..Na prawdę nie ma żadnych opłat za prowadzenie i przelewy? Jak się wpłaca pieniądze? Dzieki z gory za odp.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  pen 30 Listopad -0001 00:00
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  ROR rewelacyjny, bardzo szybko wychodzą i przychodzą przelewy, co do konta oszczędnościowego to niestety racja, w weekend nie przerzucimy środków – ale zawsze można sobie jakoś poradzić, np. karta kredytowa. Od czasu do czasu (bardzo rzadko) system łapie zawiechy i nawet między własnymi kontami przelew idzie długo (zirka 30 minut). Po przerobieniu mBanku, ING, Alioru, santander mogę polecić jako lesze od wymienionych (oczywiście ocena subiektywna)

  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0