Idea Bank

Co to za bank Idea? Kim jest właściciel? Czy jest to w 100% polski bank? Czy pieniądze i lokaty w Idea Banku są bezpieczne? Jakie konta oferuje?

Idea Bank powstał na fundamencie przejętego w 2010 r. przez Getin Holding GMAC Banku. Początkowo nowy podmiot funkcjonował wyłącznie w internecie. Po roku udało się jednak otworzyć pierwsze placówki. Idea Bank od zawsze działał z myślą o przedsiębiorcach, miał sprzyjającą ofertę w szczególności dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, małe lub średnie firmy.

W swojej ponad 20-letniej historii Idea Bank funkcjonował pod różnymi szyldami, w tym jako Polbank S.A., Opel Bank S.A. i GMAC Bank Polska S.A. Od 2010 r. instytucja przyjęła swoją dzisiejszą nazwę. Idea Bank należy aktualnie do polskiej Grupy Kapitałowej Getin Holding S.A. – grupy finansowej założonej i kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. Należą do niej m.in. firma doradztwa finansowego Open Finance, pośrednik na rynku nieruchomości Home Broker oraz banki na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.

Prezesem zarządu Idea Bank jest Jarosław Augustyniak. Przewodniczącym rady nadzorczej dla całej grupy Getin Holding S.A. pozostaje niezmiennie Leszek Czarnecki. Warto pamiętać o tym, że w 2011 r. Idea Bank przejął placówki Allianz Bank Polska S.A. Udało się to po wykupieniu przez grupę Getin wszystkich udziałów Allianz.

Obecnie Idea Bank oferuje łatwy i szybki dostęp do wielu produktów bankowych, w tym kredytowych, inwestycyjnych oraz oszczędnościowych. Zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę podczas zakładania i na każdym etapie prowadzenia firmy. Bank uruchomił także specjalny program „inkubatory przedsiębiorczości”, dzięki któremu szereg przedsiębiorstw otrzymało możliwość założenia spółki w ramach grupy Idea Bank.

Pieniądze zgromadzone w Idea Banku są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że w wypadku ogłoszenia upadłości lub zawieszenia banku, środki na rachunkach imiennych zostaną wypłacone właścicielom kont. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Idea Banku:

Bez Konta Lokata Happy Pro

Lokata Happy Pro

Lokata Happy Pro to 3-miesięczna lokata dla nowych klientów o oprocentowaniu 2,3% w skali roku do 200 000 zł, bez zakładania konta.

Bez Konta Lokata Happy

Lokata Happy

Lokata Happy to wysokie oprocentowanie - 2,9% w skali roku, okres lokaty - 3 miesiące, kwota lokaty do 20 000 zł, możliwość zerwania bez utraty odsetek, bez konieczności ...

Promocja Konto Firma +

Konto Firma +

Konto Firma + Idea Banku to konto dla wszystkich osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą. Bank oferuje tutaj nawet 300 premii. Zobacz opinie klientów i analizę ...

Bez Konta Konto Idealnie Proste

Konto Idealnie Proste

Konto Oszczędnościowe Idealnie Proste o podwyższonym oprocentowaniu do 3,2% w skali roku.

Lokata HIT

Lokata HIT

Lokata Hit to wysokie oprocentowanie - 3,4% w skali roku, okres lokaty - 3 miesiące, kwota lokaty do 1 000 000 zł, możliwość zerwania depozytu bez utraty odsetek, bez konieczności ...

Bez Konta Lokata Beztroska

Lokata Beztroska

To jedna z najlepszych opcji na rynku depozytów terminowych. I nie chodzi tu tylko o atrakcyjne oprocentowanie, bo Lokata Beztroska ma wiele mocnych stron. Czy z wysokim ...

Konto Idealne

Konto Idealne

Konto Idealne w Idea Bank to rachunek osobisty bezwarunkowo darmowy (0 zł: prowadzenie, karta, przelewy). Zobacz recenzję konta oraz opinie użytkowników.

Konto Idealna Firma dla spółek

Konto Idealna Firma dla spółek

Konto firmowe Idealna Firma w Idea Banku jest przeznaczone dla tzw. osób prawnych oraz podmiotów gospodarczych posiadających zdolność prawną. Analiza opłat i opinie użytkowników.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0