Idea Bank

Co to za bank Idea? Kim jest właściciel? Czy jest to w 100% polski bank? Czy pieniądze i lokaty w Idea Banku są bezpieczne? Jakie konta oferuje?

Idea Bank powstał na fundamencie przejętego w 2010 r. przez Getin Holding GMAC Banku. Początkowo nowy podmiot funkcjonował wyłącznie w internecie. Po roku udało się jednak otworzyć pierwsze placówki. Idea Bank od zawsze działał z myślą o przedsiębiorcach, miał sprzyjającą ofertę w szczególności dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, małe lub średnie firmy.

W swojej ponad 20-letniej historii Idea Bank funkcjonował pod różnymi szyldami, w tym jako Polbank S.A., Opel Bank S.A. i GMAC Bank Polska S.A. Od 2010 r. instytucja przyjęła swoją dzisiejszą nazwę. Idea Bank należy aktualnie do polskiej Grupy Kapitałowej Getin Holding S.A. – grupy finansowej założonej i kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. Należą do niej m.in. firma doradztwa finansowego Open Finance, pośrednik na rynku nieruchomości Home Broker oraz banki na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.

Prezesem zarządu Idea Bank jest Jarosław Augustyniak. Przewodniczącym rady nadzorczej dla całej grupy Getin Holding S.A. pozostaje niezmiennie Leszek Czarnecki. Warto pamiętać o tym, że w 2011 r. Idea Bank przejął placówki Allianz Bank Polska S.A. Udało się to po wykupieniu przez grupę Getin wszystkich udziałów Allianz.

Obecnie Idea Bank oferuje łatwy i szybki dostęp do wielu produktów bankowych, w tym kredytowych, inwestycyjnych oraz oszczędnościowych. Zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę podczas zakładania i na każdym etapie prowadzenia firmy. Bank uruchomił także specjalny program „inkubatory przedsiębiorczości”, dzięki któremu szereg przedsiębiorstw otrzymało możliwość założenia spółki w ramach grupy Idea Bank.

Pieniądze zgromadzone w Idea Banku są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że w wypadku ogłoszenia upadłości lub zawieszenia banku, środki na rachunkach imiennych zostaną wypłacone właścicielom kont. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Idea Banku:

Bez Konta Lokata Happy Pro

Lokata Happy Pro

Lokata Happy Pro to 3-miesięczna lokata dla nowych klientów o oprocentowaniu 3% w skali roku do 400 000 zł, bez zakładania konta.

Lokata Happy

Lokata Happy

Lokata Happy to wysokie oprocentowanie - 3,8% w skali roku, okres lokaty - 3 miesiące, kwota lokaty do 20 000 zł, możliwość zerwania bez utraty odsetek, bez konieczności ...

Bez Konta Konto Idealnie Proste

Konto Idealnie Proste

Konto Oszczędnościowe Idealnie Proste o podwyższonym oprocentowaniu do 3,2% w skali roku.

Promocja Konto Firma to Ja

Konto Firma to Ja

Konto Firma to Ja Idea Banku to konto dla wszystkich osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą. Bank oferuje tutaj nawet 600 premii. Zobacz opinie klientów i analizę ...

Lokata HIT

Lokata HIT

Lokata Hit to wysokie oprocentowanie - 3,4% w skali roku, okres lokaty - 3 miesiące, kwota lokaty do 1 000 000 zł, możliwość zerwania depozytu bez utraty odsetek, bez konieczności ...

Bez Konta Lokata Beztroska

Lokata Beztroska

To jedna z najlepszych opcji na rynku depozytów terminowych. I nie chodzi tu tylko o atrakcyjne oprocentowanie, bo Lokata Beztroska ma wiele mocnych stron.Czy z wysokim ...

Konto Idealne

Konto Idealne

Konto Idealne w Idea Bank to rachunek osobisty bezwarunkowo darmowy (0 zł: prowadzenie, karta, przelewy). Zobacz recenzję konta oraz opinie użytkowników.

Konto Idealna Firma dla spółek

Konto Idealna Firma dla spółek

Konto firmowe Idealna Firma w Idea Banku jest przeznaczone dla tzw. osób prawnych oraz podmiotów gospodarczych posiadających zdolność prawną. Analiza opłat i opinie użytkowników.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0