Lokata Bezkarna

Dodaj do porównywarki

Lokata Bezkarna BGŻ Optima ma niezłe warunki: 3,5% w skali roku na 3 miesiące, przeznaczona jest dla nowych klientów. Lokatę zakłada się online w zaledwie 5 minut, a w przypadku zerwania umowy, klient zatrzymuje 100% odsetek. Analiza warunków i opinie klientów.

BGŻ Optima to pierwszy internetowy bank w Polsce, specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu. Konto oszczędnościowe i lokaty  w BGŻ Optima należą do  najwyżej oprocentowanych produktów oszczędnościowych w Polsce.

Z pewnością wiele osób nie chce decydować się na założenie lokaty, ponieważ przeraża ich długi czas trwania zobowiązania, jakiego się podejmują. Właśnie z tego powodu BGŻ Optima przygotował dla swoich klientów zupełnie nową ofertę – lokatę, którą można bezkarnie zerwać przed jej planowanym w umowie zakończeniem.

Warunki Lokaty Bezkarnej

Lokata Bezkarna skierowana jest do osób, które jeszcze nie posiadają konta w banku BGŻ Optima, ale chciałyby je otworzyć. Warto wiedzieć, że zdecydować się na lokatę mogą ci klienci, którzy wybiorą Konto Oszczędnościowe BGŻ Optima, ponieważ wspomniana oferta nie łączy się z żadnym innym, czy to biznesowym, czy wspólnym.

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
BGŻ Optima
Nazwa lokaty
Lokata Bezkarna

Warunki lokaty

Oprocentowanie
3,5%
Okres lokaty
3 miesiące
Minimalna kwota
1000
Maksymalna kwota
20000

Dodatkowe informacje

Klient
tylko nowy
Konto osobiste (ROR)
bez konta
Zerwanie lokaty przez czasem
bez utraty odsetek

Oprocentowanie lokaty jest wysokie – 3,5% do 20 tysięcy złotych oszczędności, co sprawia, iż bije na głowę wiele ofert banków. W dodatku jest “bezkarna”, co oznacza, iż wycofanie swoich pieniędzy wcześniej nie wpływa na wysokość oprocentowania. Tak naprawdę klient może zdecydować się na ten ruch w każdej chwili, a bank wypłaci mu oszczędności – powiększone o odsetki, naliczone od dnia otwarcia lokaty aż do dnia poprzedzającego jej zerwanie włącznie.

Kalkulator odsetek

Ile możemy zarobić na Lokacie Bezkarnej, trzymając nasze oszczędności do końca okresu umowy (3 miesiące)?

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
1 0008.757.09
5 00043.7535.44
10 00087.570.88
20 000175141.75

Zakładanie Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima

Jak wspomniano wcześniej, aby założyć Lokatę Bezkarną, należy zdecydować się na otwarcie Konta Smart BGŻ Optima. Nie jest to ror, tylko  konto oszczędnościowe. Konto to ma funkcje czysto techniczne (mamy podgląd na nasze lokaty i środki), ma stałe oprocentowanie 0,7% i oczywiście nie płacimy nic za jego obsługę.

Składając wniosek o otwarcie konta, potwierdzamy również chęć otwarcia lokaty.

Samo założenie Konta Oszczędnościowego Smart (a zatem i lokaty bezkarnej) jest proste i nie trzeba wcale wychodzić z domu, aby tego dokonać. Wszystko odbywa się online i nie wymaga wcale podpisywania stosu dokumentów. Wystarczy wypełnić wniosek, podając swoje dane i zaczekać na akceptację banku.

Przydatne dokumenty

Lokata Bezkarna

3,5% | 1000 - 20 000 zł | 3 miesiące

10 Ocena Łączna
Lokata Bezkarna

Ocena
10
ZALETY
 • Możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek
WADY
 • Tylko dla nowych klientów
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  RK 24 Marzec 2019 00:36

  Czy w trakcie trwania lokaty można wpłacać pieniądze na konto ?

 2. Odpowiedz
  RM 15 Marzec 2019 15:02

  Mam otwarte dwa rachunki w dwóch różnych bankach, ALE jedno i drugie jest na mnie i moją żonę. Jak w takim przypadku przejść weryfikację? Udać się do placówki banku?

 3. Odpowiedz
  bjwiel 2 Luty 2019 08:56

  Tylko dla nowych klientów – jakich? Gdy kilka lat wstecz posiadałeś konto TO! mimo wyciągnięcia środków i…… nie korzystania z konta ONO w dalszym ciągu uważane jest za aktywne i…… włożenie wkładu JEST NIEMOŻLIWE!

  • Odpowiedz
   Redakcja 4 Luty 2019 10:25

   Zgodnie z regulaminem okres karencji dla nowego klienta to 12 miesięcy:
   “Oferta dostępna wyłącznie na etapie składania Dyspozycji otwarcia Rachunku Lokaty Terminowej przy zawieraniu Umowy Ramowej dla Indywidualnego Konta BGŻOptima, Lokatę Bezkarną może założyć Nowy Klient, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawarcia Umowy Ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima nie był posiadaczem tego konta, przy czym Klient może założyć tylko jedną taką lokatę”

   Dlatego właśnie warto zawsze zamykać konta, których nieużywamy. W przypadku BGŻ Optima zamknięcie konta jest banalnie proste, wszystko można zrobić przez internet z poziomu bankowości elektronicznej.

   Czyli kończy nam się promocyjna lokata, wycofujemy swoje środki i koniecznie ZAMYKAMY konto.
   Wtedy po 12 miesiącach jesteśmy znowu nowym klientem dla banku i możemy ponownie skorzystać z lokaty bezkarnej 3,5%.

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0