Konto BGŻ Optima

Sprawdź
+ lokata 3,5%
Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Konto Oszczędnościowe Smart z Lokatą Bezkarną o oprocentowaniu 3,5% na 3 miesiące w BGŻ Optima? Analiza warunków i opinie klientów.

BGŻ Optima to pierwszy internetowy bank w Polsce, specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu. Konto oszczędnościowe i lokaty  w BGŻ Optima należą do  najwyżej oprocentowanych produktów oszczędnościowych w Polsce.

Banki stale kuszą nas nowymi promocjami i ofertami. Ciężko zatem w tym gąszczu nowości wybrać coś naprawdę wartego większego zainteresowania. BGŻ Optima wyszedł niedawno z ciekawą propozycją dla nowych klientów – czy Konto Oszczędnościowe Smart i Lokata Bezkarna są warte bliższego przyjrzenia się, a nawet skorzystania z promocji?

Lokata Bezkarna 3,5% do 20 000 zł

Zaczynamy od Lokaty Bezkarnej, ponieważ to właśnie ona jest najnowszym pomysłem banku. To lokata terminowa, nieodnawialna i otwierana w polskiej walucie. Każdy może założyć tylko jedną lokatę i nie ma na to szans osoba, która już posiada konto w banku – jest to oferta dla nowych klientów. Warto dodać, że oferta interesująca, ponieważ oprocentowanie na lokacie wynosi aż 3,5% w skali roku. Lokata otwierana jest na 3 miesiące, przy czym atrakcyjność oferty polega też na tym, iż wcześniejsze jej zamknięcie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi karami finansowymi – nic nie tracimy!

Klient wcześniej wybierający swoje pieniądze z lokaty otrzymuje swoje oszczędności wraz z przysługującą mu należnością – odsetkami. Naliczane są one od dnia otwarcia lokaty aż do dnia poprzedzającego zerwanie umowy z bankiem (włącznie z tym dniem). Właśnie stąd nazwa “Lokata Bezkarna”.

Konto oszczędnościowe Smart BGŻ Optima

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
BGŻ Optima
Nazwa
Konto Oszczędnościowe Smart
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
0 zł
Oprocentowanie promocyjne
3,5% na 3-miesięcznej lokacie bezkarnej do 20 000 zł
Oprocentowanie standardowe
0,7%

Warto wspomnieć również o Koncie Oszczędnościowym Smart BGŻ Optima, ponieważ otwarcie Lokaty Bezkarnej wiąże się nierozerwalnie z założeniem właśnie tego konta. Należy po prostu wypełnić odpowiednie pole w czasie wpisywania danych do wniosku o otwarcie konta.

Aby jednak z czystym sumieniem zdecydować się na otwarcie owego konta, warto najpierw dowiedzieć się o nim więcej. Oto najważniejsze informacje:

 • oprocentowanie wynosi 0,7% w skali roku i jest stałe
 • otwarcie rachunku jest darmowe
 • nie ma opłat za prowadzenie konta
 • nie opłat za przelewy na Rachunek Powiązany i wszystkie inne rachunki prowadzone w ramach konta
 • minimalne saldo na koncie to zaledwie 1 złoty

Wszystko to sprawia, iż cała najnowsza oferta banku BGŻ Optima jest warta zainteresowania. Oczywiście, jest kilka minusów – na przykład od naliczonych odsetek Lokaty Bezkarnej zostanie odliczony podatek od zysków kapitałowych (zgodnie z obowiązującym prawem). Jednak w ostatecznym rozrachunku oferta wychodzi na plus.

Przydatne dokumenty

Konto Smart + Lokata Bezkarna

Lokata dla nowych klientów

+ lokata 3,5%
5 Ocena Łączna
1 opinie
Konto oszczędnościowe BGŻ Optima

9Ocena Redakcji
Ocena
9
1Ocena Użytkowników
Ocena
1
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Maciek 20 Lipiec 2022 23:05
  Ocena
  10

  Śmieszne oprocentowanie przy inflacji 15,5 %.
  LICHWA!

  + ZALETY: Bezpłatne konto i przelewy
  - WADY: To żadne oszczędzanie, tylko oddawanie pieniedzy innym by SOBIE ZARABIALI TWOIM KOSZTEM
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0