Lokata na nowe środki

Aktualizacja - 2021.11.07

Lokata na Nowe Środki w Skoku Stefczyka (2,4% do 30000 zł) to depozytowy top. Lokata ma wszystko, czego szuka klient chcący korzystnie ulokować oszczędności.

Czy z wysokim oprocentowaniem są związane jakieś haczyki? Sprawdźmy.

Obecnie na najwyżej oprocentowanych lokatach można zarobić 2,4 proc. w skali roku. Taką ofertę lokat ma SKOK im. Franciszka Stefczyka.

Rodzaj lokaty Oprocentowanie Okres Kwota maks.
Lokata na nowe środki PLUS 2,4% 5 miesięcy 50 000 zł
Lokata na nowe środki 2,4% 9 miesięcy 30 000 zł
Lokata Witaj w Kasie 2,4% 2 miesiące 50 000 zł

Kasa Stefczyka to największa kasa kredytowa w Polsce (w sumie istnieje ich 25), która ma oddziały w każdym województwie. Powstała w 1992 r. Dziś swoimi rozmiarami przewyższa ona wszystkie banki spółdzielcze i niektóre banki komercyjne.

Oprocentowanie

W szerokiej ofercie depozytowej Kasy Stefczyka znajdziemy m.in. Lokatę na nowe środki. Trwa ona dziewięć miesięcy. Limit wpłat wynosi 30 tys. zł. Kapitalizacja następuje po upływie terminu umownego.

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
Kasa Stefczyka
Nazwa lokaty
Lokata na nowe środki

Warunki lokaty

Oprocentowanie
2,4%
Okres lokaty
9 miesięcy
Minimalna kwota
300
Maksymalna kwota
30000

Dodatkowe informacje

Klient
nowy i obecny
Konto osobiste (ROR)
wymagane konto
Zerwanie lokaty przez czasem
utrata odsetek

Jeden klient może założyć dowolną liczbę lokat, ale suma ich wkładów nie może przekraczać 30 tys. zł. Wycofanie pieniędzy przed terminem oznacza naliczenie tylko 1/10 należnych odsetek naliczonych do dnia zerwania depozytu.

Lokatą najwygodniej zarządzać po założeniu Konta Iks Classic w Soku Stefczyka, wówczas mamy pełny podgląd na warunki lokaty (oprocentowanie, kwotę lokaty, okres zakończenia).

By założyć Lokatę na nowe środki, należy:

 1. Być lub zostać członkiem Kasy Stefczyka
 2. Mieć lub otworzyć w niej konto osobiste
 3. Udać się do oddziału (to jedyny sposób złożenia dyspozycji uruchomienia tego depozytu)
 4. Wpłacić nowe środki (chodzi o nadwyżkę względu stanu z 10. dnia poprzedniego miesiąca na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach).
powrót do menu ↑

Bezpieczeństwo

Depozyty terminowe to obok obligacji skarbowych najbezpieczniejsza forma pomnażania kapitału. Lokaty można założyć w banku i spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.

W obu przypadkach środki są objęte ochroną BFG. Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro w złotych. Oznacza to, że w razie niewypłacalności instytucji klient otrzymuje swoje pieniądze wraz z odsetkami.

powrót do menu ↑

Kalkulator

Lokata na nowe środki w skoku stefczyka to obecnie obecnie dobra opcja dla tych, którzy chcą dobrze ulokować mniejsze oszczędności.

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
3005.44.37
1 0001814.58
5 0009072.9
15 000270218.7
20 000360291.6
30 000540437.4
powrót do menu ↑

Opłaty

Jednym z warunków założenia Lokaty na nowe środki w Kasie Stefczyka jest posiadanie tam ROR-u. To wiąże się z opłatami. Jakimi?

Za prowadzenie rachunku IKS Classic płaci się 16,5 zł miesięcznie. Z opłaty zwolnieni są członkowie, którzy spłacają kredyt lub w danym miesiącu zapewnią wpływ na konto min. 2000 zł. Opłata nie jest naliczana również od klientów poniżej 25. roku życia.

Przelewy internetowe są darmowe. Nie dotyczy to transferów do ZUS-u ani urzędu skarbowego.

Za obsługę karty debetowej Visa SKOK Stefczyka pobiera 5 zł miesięcznie bez możliwości zwolnienia. Opłata nie dotyczy klientów poniżej 25 lat przez pierwsze 12 miesięcy od wydania instrumentu.

Posiadaczom konta IKS Classic przysługują darmowe wypłaty jedynie z bankomatów systemu SKOK. Obsługuje je firma Euronet. Za każe podjęcie gotówki w innej maszynie Kasa Stefczyka nalicza 5 zł (lub 3 zł w urządzeniach Euronetu). Darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju mają młodzi klienci.

Również członkostwo w SKOK-u Stefczyka wiąże się z kosztami. Na wstępie ponosi się jednorazową opłatę 4 zł. Później co miesiąc płaci się 1 zł tytułem składki na Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej.

Nasza pełną recenzje konta osobistego w Skoku Stefczyka oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Czy w związku z tym warto zakładać tę lokatę? Przy założeniu zdeponowania całej dopuszczalnej kwoty po dziewięciu miesiącach otrzymamy ok. 437 zł odsetek netto, czyli już po potrąceniu podatku Belki.

Ale nie zapominajmy o kosztach. Przez czas trwania depozytu sięgną one 54 zł (45 zł za kartę i 9 zł za członkostwo). Zakładamy, że unikniemy opłat za prowadzenie konta, bo będziemy zasilać je wymaganą kwotą.

Na szczęście istnieje sposób na zwiększenie zyskowności tej lokaty. Chodzi o dostępny w SKOK-u Stefczyka money-back 2 proc. za transakcje kartą na stacjach paliw, w aptekach i kinach.

W sumie można tak zyskać 150 zł miesięcznie (po 50 zł w każdej z nagradzanych kategorii zakupowych). Odrobienie kosztów karty i członkostwa (5+1) wymaga zrealizowania obrotów na 300 zł w miesiącu. Jest to warunek do spełnienia praktycznie przez każdego.

Lokata na nowe środki

2,4% | 300 - 30000 zł | 9 miesięcy

Dokumenty do pobrania (pdf)

7.5 Ocena Łączna
6 opinie
Lokata na nowe środki

10Ocena Redakcji
Ocena lokaty
10
5.6Ocena Użytkowników
Ocena lokaty
5.6
ZALETY
 • Oprocentowanie
WADY
 • Relatywnie mała kwota maksymalna możliwa do ulokowania
 • Trzeba być członkiem Skok Stefczyka (4 zł na start + 1 zł/miesiąc)
 • Trzeba założyć lub posiadać konto osobiste
 • Możliwa do założenia tylko w oddziale
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0