Orange Finanse

Co to za bank Orange Finanse? Kim jest właściciel? Czy pieniądze i lokaty w Orange są bezpieczne? Ma gwarancje BFG? Jakie konta oferuje?

Orange Finanse to nowa marka stworzona przez Orange we współpracy z mBank, mająca wykorzystać potencjał placówek operatora do oferowania usług finansowych.

Orange Polska to znany wszystkim operator komórkowy, obsługujący ok. 15 mln Polaków. Firma znajduje się w rękach grupy kapitałowej Orange, która stanowi największą grupę telekomunikacyjną w Europie Środkowej. Działa ona na rynku telefonii komórkowej i stacjonarnej, internetu, transmisji danych, transmisji satelitarnej. Sieć pojawiła się w Polsce w 2005 r., po przemianowaniu marki Idea. Międzynarodowa grupa Orange należy do France Télécom. Pod jej szyldem świadczone są różnorakie usługi w 35 krajach. Spółka powstała w 1994 r. w Wielkiej Brytanii – 6 lat później przejęli ją Francuzi. Na czele Orange Polska od 1 maja stanął Jean-François Fallacher. Zastąpił on wieloletniego prezesa zarządu, którym był Bruno Duthoit.

Wykorzystując sieć swoich placówek, sieć Orange w Polsce świadczy podstawowe usługi finansowe. Jest to możliwe dzięki współpracy telekomu i mBanku. Oferta ta to odrębny podmiot obu firm, dlatego ma też własną nazwę – Orange Finanse. Podstawowym produktem oferowanym w placówkach i na stronach są konta osobiste, chociaż klienci mają także możliwość wzięcia błyskawicznego kredytu gotówkowego lub założenia lokaty/konta oszczędnościowego. To, co wyróżnia Orange Finanse od pozostałych banków, to niezwykle rozbudowany panel usług internetowych. Świadczy o tym np. ciekawa oferta bankowości mobilnej dla firm.

Depozyty Orange Finanse są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancja BFG Orange Finanse oznacza to, że w przypadku ogłoszenia upadłości, wszelkie wkłady pieniężne zgromadzone na rachunkach bankowych osób fizycznych, są zabezpieczone. Gwarancja obejmuje 100% depozytów o wartości do 100 000 euro w złotych.

Konta bankowe w Orange Finanse:

Konto Orange Finanse

Konto Orange Finanse

Czy konto bankowe w Orange Finanse się opłaca? Co to w ogóle za bank? Czy konto jest w 100% darmowe? Są jakieś "haczyki"? Opinie i analiza opłat. ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0