Jak działa wpłatomat?

Co jest wpłatomat? Jak działa? Jak wpłacić pieniądze na konto za pomocą wpłatomatu. Porady i opinie.

W latach 60 – tych XX wieku wprowadzone zostały na świecie do użytku bankomaty, które pozwalały na wypłacanie gotówki poza kasami banku. W dzisiejszych czasach bankomat jest częścią życia codziennego i u nikogo nie budzi zdziwienia. Jednak współczesne bankomaty różnią się znacznie działaniem od tych sprzed kilkudziesięciu lat.

Jednak dopiero niedawno w użytku pojawiły się także urządzenia zwane wpłatomatami. Jak sama nazwa wskazuje wpłatomt służy one do wpłacania gotówki na konto bankowe. Stosunkowo niewiele banków w Polsce używa ich. Najczęściej wpłatomaty służą do wpłacania pieniędzy na konta w bankach: mBank, MultiBank czy ING.

Jak wpłacić pieniądze na konto za pomocą wpłatomatu

Działanie wpłatomatów jest podobne do funkcjonowania bankomatów. Do ich obsługi również potrzebna jest karta debetowa do konta (np. visa electron). Wpłatomat podobnie jak bankomaty zwykle znajdują się w miejscach publicznych, ale raczej nie znajdziemy ich na ulicy tylko w zamkniętych pomieszczeniach, jak na przykład centra handlowe. Aby wpłacić gotówkę
wystarczy wprowadzić kartę, która pozwala maszynie zidentyfikować nasze konto, a następnie do specjalnej szczeliny wprowadzić banknoty.

Po całej transakcji otrzymamy potwierdzenie, a po kilku nast. Minutach środki powinny zostać zaksięgowane na nasze konto bankowe. Usługę wpłatomatów prowadza przeważnie banki internetowe nie posiadające tradycyjnych placówek banku, lub takie co posiadają je w niewielkiej ilości. Wpłatomat zastępują wtedy stacjonarne okienka kasowe w banku służące do wpłat gotówki (tak jest np. w przypadku wpłatomatów mbanku).

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0