Raiffeisen PolBank

Co to za bank Raiffeisen Polbank? Kim jest właściciel? Jest to austriacki czy polski bank? Czy pieniądze i lokaty w Reifeisen są bezpieczne? Jakie opinie mają lokaty i konta?

Raiffeisen Polbank jest bankiem uniwersalnym, którego właścicielem jest austriacka Grupa Raiffeisen – jego wyłącznym akcjonariuszem jest Raiffeisen Bank International (RBI).

Grupa ta jest jedną z największych tego typu instytucji w Europie Środkowej i Wschodniej. Należy do niej szereg europejskich banków, spółek leasingowych oraz innych firm z branży finansowej. Łącznie Raiffeisen zatrudnia ok. 58 tys. pracowników. W Austrii RBI ma pozycję lidera usług korporacyjnych, inwestycyjnych oraz związanych z bankowością. Bank jest także obecny na rynkach Azji oraz w światowych centrach finansowych.

W Polsce bank kieruje swoją ofertę w głównej mierze do polskiej klasy średniej oraz małych i dużych przedsiębiorstw. Obecny szyld instytucji wynika z fuzji dwóch podmiotów, która odbyła się w 2012 r. – Raiffeisen Bank Polska połączył się wówczas z Polbankiem EFG (dawnym wrocławskim Eurobankiem). Dzięki zespoleniu nowy podmiot znalazł się w gronie największych banków w Polsce.

Raiffeisen Polbank jest bankiem uniwersalnym, wyróżnia się dbałością o zadowolenie każdego klienta. Dla tych najbardziej wymagających oferuje się usługę bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Raiffeisen to pierwszoplanowy gracz wielu segmentów rynku finansowego. Przewodniczy m.in. w leasingu, faktoringu, wymianie walutowej czy w płatnościach mobilnych.

Instytucja objęta jest systemem gwarantowania środków pieniężnych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Gwarancja BFG Raiffeisen Polbank oznacza, że w przypadku ogłoszenia upadłości banku, jego zawieszenia lub w wyniku innych przyczyn określonych w ustawie, klientom wypłaca się zgromadzone na rachunkach imiennych pieniądze. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Infolinia banku: 801 180 801 . Poniżej recenzje i opinie. 

Konta w Raiffeisen Polbank:

Wymarzone Konto dla Biznesu

Wymarzone Konto dla Biznesu

Wymarzone Konto dla Biznesu jest kierowane do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek i fundacji. Przeczytaj naszą recenzję i opinie użytkowników.

Konto Osobiste Premium

Konto Osobiste Premium

Wysokie wymogi i stosunkowo wysokie opłaty charakteryzują Konto Osobiste Premium dla klientów VIP w Raiffaisen PolBank? Czy opłaca się je ...

Wymarzone Konto Osobiste

Wymarzone Konto Osobiste

Wymarzone Konto Osobiste Raiffeisen Banku to oprocentowany rachunek pozbawiony większości standardowych opłat. Przeczytaj naszą recenzję oraz opinie użytkowników.

Konto Aktywne

Konto Aktywne

Konto Aktywne dedykowane jest osobom wykonującym duża liczbę transakcji kartą w miesiącu (min. 8). Analiza opłat i oceny użytkowników.

Konto walutowe Raiffeisen

Konto walutowe Raiffeisen

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dostępny w walutach wymienialnych: EUR, USD, CHF, GBP.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0