Wymarzone Konto Osobiste

Dodaj do porównywarki

Dzisiaj pod lupę bierzemy Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank. Czy opłata za kartę (6 zł) to jedyny haczyk tej oferty? Nasza recenzja i opinie użytkowników.

Wymarzone Konto w Raiffeisen Polbank to stosunkowo młoda oferta – niedawno minął rok od jej wprowadzenia. W tym czasie rachunek zdążył zdobyć dużą popularność i zajmuje wysokie pozycje w rankingach. Bank zapewnia nas przede wszystkim o tym, że prowadzenie rachunku oraz podstawowe operacje finansowe będą bezpłatne raz na zawsze.
Czy nie brzmi to jednak zbyt pięknie, aby mogło być możliwe? Czy na pewno nie ma żadnych ukrytych gwiazdek?

Podstawowe opłaty

Tabela opłat i prowizji, jeśli chodzi o Wymarzone Konto Raiffeisen Polbanku jest całkowicie klarowna i wynika z niej jednoznacznie, że konto osobiste może być prowadzone w podstawowym wymiarze całkowicie za darmo.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Raiffeisen Polbank
Nazwa
Wymarzone Konto Osobiste
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
6 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak możliwości
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 8 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Wymarzone Konto Lokacyjne z oprocentowaniem 1,8%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Co otrzymujemy za darmo?

 • 0 zł za założenie i prowadzenie rachunku – bez konieczności jakichkolwiek wpływów miesięcznych.
 • 0 zł za przelewy zewnętrzne i wewnętrzne – to już jest w obecnych czasach absolutnym standardem.
 • Bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce – bez ograniczeń i z gwarancją bezterminowości!
 • Darmowe zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty.

Wpłaty w oddziale banku (oraz bankowych wpłatomatach) za free oraz jedna bezpłatna (następne 0,20 %, minimum 5 zł) wypłata w ciągu miesiąca. To bez wątpienia bardzo pozytywny ukłon w stronę bardziej konserwatywnych klientów.

Opłata za kartę debetową MasterCard: 6 zł – niestety nie ma możliwości jej uniknięcia, z wyjątkiem rezygnacji z aktywowania karty.

Karta debetowa zawsze płatna

Wydanie karty debetowej do konta jest bezpłatne, jednakże jej obsługa kosztuje niezmiennie 6 zł miesięcznie. W żaden sposób opłaty nie można uniknąć. Kolejnym kosztem jest wydanie naklejki zbliżeniowej – trzeba za nią zapłacić 15 zł. Kosztują także przelewy zagraniczne.

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne

Stały dostęp do konta gwarantowany jest przez dwa zdalne systemy: R-Online oraz Mobilny Bank. Pierwszy z nich pozwala na łatwe i bezpieczne zarządzanie swoimi finansami poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki R-Online możliwe jest dokonywanie szybkich płatności oraz przelewów, a także np. doładowywanie telefonu. Mobilny Bank to aplikacja na tablety i smartfony ze świetnym interfejsem – wpływającym na łatwość i wygodę korzystania z serwisu.

Dodatkowe korzyści

Oprocentowanie Wymarzonego Konta

Wszystkie środki zgromadzone na koncie są oprocentowane – zyski rosną wraz ze wzrostem salda. Oprocentowanie jest zależne od stopy referencyjnej NBP i zmienia się w każdym miesiącu, co ustalane jest przez Radę Polityki Pieniężnej. Aktualnie oprocentowanie Wymarzonego Konta Osobistego wygląda następująco:

 • 0-10000 zł – 0,225% (Stopa Referencyjna NBP x 0,15)
 • więcej niż 10000 zł – 0,525% (Stopa Referencyjna NBP x 0,35)

Nie są to więc na pewno oszałamiające kwoty, jednak jak na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, trzeba je przyjąć bez narzekania. Wahania oprocentowań nie są przy tym zależne od „widzi mi się” banku, jak ma to zazwyczaj miejsce. Będą bowiem zależały wyłącznie od aktualnej stopy referencyjnej NBP. Jeżeli chcemy zaś oszczędzić nieco więcej, wtedy Raiffaisen PolBank proponuje nam bardzo atrakcyjną ofertę lokaty mobilnej.

Bezpłatny pakiet ubezpieczeń do karty

Do Wymarzonego Konta Osobistego można zamówić kartę MasterCard Debit i dołączyć do niej pakiet ubezpieczeń. Jednym z nich jest ubezpieczenie podróżne „Podróż bez zmartwień”, które obejmuje takie zdarzenia jak: śmierć lub trwałe inwalidztwo, koszty leczenia, ratownictwo w górach i na morzu, pomoc w podróży. Ubezpieczenie Europ Assistance S.A. składa się z kolei z:

 • pomocy domowej – np. dotyczącej interwencji ślusarza, hydraulika, transportu mienia lub wizyty projektanta od aranżacji wnętrz;
 • pomocy medycznej – która obejmuje domowe wizyty lekarskie, wizyty pielęgniarki, opiekę nad zwierzętami w trakcie hospitalizacji etc.;
 • pomocy samochodowej – na którą składa się np. usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, organizacja samochodu zastępczego, zakwaterowania w hotelu etc.

Żeby móc korzystać z ubezpieczenia należy aktywować kartę do Wymarzonego Konta Osobistego.

Dodatkową korzyścią związaną z założeniem Wymarzonego Konta Osobistego jest Platforma do Wymiany Walut, czyli intuicyjne narzędzie pozwalające na zawieranie transakcji wymiany walut. Platforma dostępna jest na smartfonach i komputerach.

Lokata Mobilna w Raiffeisen

Ciekawą ofertą jest także Lokata Mobilna (3-miesięczna), którą można szybko otworzyć, korzystając z aplikacji mobilnej. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi 2,6% w skali roku. Warto zwrócić także uwagę na powiadomienia SMS R-Allerts, które wysyłane są na telefon komórkowy. Informują one o bezpieczeństwie logowania się do systemów bankowych, potwierdzają także wybrane operacje przeprowadzane na koncie.

Zakładanie konta w Raiffeisen Banku

Najszybciej i najłatwiej Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank można założyć przez internet wypełniając odpowiedni wniosek na stronie banku tutaj.

Konto aktywuje się po zrealizowaniu przelewu weryfikacyjnego. Ewentualnie można podpisać umowę (za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku).

„Wymarzone Konto” Raiffaisen PolBank – czy na pewno jest wymarzone?


ZALETY:

 • konto tanie w użytkowaniu (0 zł za prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów, wpłaty gotówki);
 • konto oprocentowane w zależności od salda (oprocentowane ROR to dzisiaj rzadkość);
 • pakiet darmowych ubezpieczeń dołączonych do karty;
 • przejrzysta bankowość internetowa, dopracowana aplikacja mobilna;

WADY:

 • użytkowanie karty jest zawsze płatne 6 zł/miesiąc (tabela opłat nie przewiduje żadnego zwolnienia);


Wymarzone Konto Osobiste ma wiele zalet. Warto zwrócić uwagę na sztywną, ale jednocześnie przejrzystą ofertę. Opłata za rachunek jest prosta – jego właściciele zapłacą po prostu 6 zł za obsługę karty co miesiąc. Oczywiście istnieją oferty kont prawie darmowych (z pewnym obostrzeniami), jednakże trzeba docenić Reiffeisen Polbank za brak „haczyków” w tabeli opłat.

Dodatkowo koszt obsługi karty może się w zasadzie zwrócić ze względu na oprocentowanie konta. Najczęściej wynosi ono u konkurencji dokładnie 0, a w najlepszym przypadku setne części procenta. Tutaj sprawa ma się zupełnie inaczej, gdyż oprocentowanie konta osobistego jest zależne od aktualnego salda.

Wady „Wymarzonego konta” oraz obecne promocje

Jeśli zaś chodzi o minusy nowego konta osobistego Raiffaisen PolBank, to na czoło wysuwa się konieczność uiszczania comiesięcznej opłaty za kartę debetową w wysokości 3 zł. Niestety, nie ma możliwości bycia zwolnionym z jej ponoszenia. Na szczęście kwota ta nie jest jednak wysoka, a dodatkowo otrzymujemy bezpłatne ubezpieczenia (podróżne oraz od zdarzeń losowych). Z pozostałych wad można wymienić chociażby brak opcji darmowych przelewów natychmiastowych, co możemy nieraz znaleźć u konkurencji. Potencjalni klienci byliby również bardziej skłonni zakładać konto, gdyby to oferowało im promocyjny cashback oraz rabaty zakupowe.

Opinie użytkowników Wymarzonego Konta Osobistego

Jakie są Wasze Opinie o Wymarzonym Koncie w Raiffaisen Banku? Czy tabela opłat i prowizji zawiera wszystkie koszty na które, jest narażony klient?  Jak jest z oprocentowaniem i lokatami? Jakie zmiany w ofercie byście widzieli? Prosimy o wasze oceny i opinie w komentarzach poniżej.

Wymarzone Konto

6 Ocena Łączna
13 opinie

Wymarzone Konto Osobiste

7.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
7.5
Dodatkowe korzyści
7.5
5.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.4
Bankowość internetowa i mobilna
5.6
Dodatkowe korzyści
5.3
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
16 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Bbbb 22 Listopad 2017 13:43
  0.3
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Uwaga na pseudo – bank Raiffeisen! Robią sobie jaja z klientów! Pobrali dodatkową opłatę i nawet nie raczyli wyjaśnić w zrozumiały sposób z jakiej racji. Zgłaszałem reklamacje bo pobrali sobie dodatkowo 150 zł przy okazji mojej zapłaty za bilety lotnicze. Otrzymałem od nich niedbałą odpowiedź pełna błędów i niczego nie wyjaśniającą, która miała sugerować, że to wina operatora karty. Po moim odwołaniu otrzymałem pismo, które sugeruje tym razem, jeżeli dobrze zrozumiałem, że to wina linii lotniczych. Pismo to również zawiera błędy. Zawiera np. następujące wyliczenie 655,83 EUR * 4,4424 = 1 500,91 PLN. Jak można pisać takie bzdury w oficjalnym piśmie?! Wielokrotnie kupowałem bilety lotnicze tego przewoźnika płacąc kartą tego samego operatora ale z innego banku. Kwota pobrana z konta była zawsze identyczna z tą którą zaakceptowałem. Za to Raiffeisen pobrało sobie dodatkowo przeszło 10% wartości kwoty, którą zaakceptowałem dokonując płatności. Nie stać mnie na taka rozrzutność. Likwiduję konto w tym pseudo – banku do czego wszystkich namawiam.

  Pomocne(4) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Po raz drugi to pisze 5 Wrzesień 2017 11:52

  Pisze jak byk w tabeli opłat i prowizji, że ołaty za kartę Wymarzona Visa da się uniknąć wykonując 1 transakcję w miesiącu. Inna sprawa, że bankomatów mają tyle co kot napłakał nawet licząc Euronet. Dla bardziej mobilnych i obrotnych klientów lepiej wziąć MasterCard za te 6 zł, zapłacimy dużo, ale w zamian dostajemy sporo.

  Duży minus za prehistoryczną aplikację mobilną (ostatnia aktualizacja 2015 rok, co jest niedopuszczalne). Konto jedno z lepszych, do ideału brakuje wincyj bakomatów Raiffeisena w kraju.

 3. Odpowiedz
  tka 21 Lipiec 2017 00:54

  Duży spread, efektywnie zerowe oprocentowanie.
  Podawanie fałszywych kwot przy przewalutowaniu (po obecnym kursie wymiany, bez podwójnego i więcej przewalutowania) i czekanie na najbardziej niekorzystny kurs, realizowanie zlecenia w tym momencie (transakcja potrafi wisieć 3 tyg!) W efekcie różnica potrafi wnosić 20+% na naszą niekorzyść.

  To jest żart nie bank.

 4. Odpowiedz
  Jasiek 29 Czerwiec 2017 20:13

  To nie jest prawda konto jest darmowe i wszystkie przelewy przez internet są bezpłatne! Do konta osobistego dodają konto lokacyjne,na który można lokować ewentualne oszczędności i przelew z konta lokacyjnego jest darmowe,ale TYLKO 1 RAZ W MIESIĄCU!!! Zrobiłem dziś przelew na 50zł i pobrało się 5 zł prowizji.Pani na infolinii powiedziała,że tak jest w tabeli opłat,więc po co kłamać w reklamach że wszystko jest z 0 zł. Sprawa dla UOKIK.

 5. Odpowiedz
  ukasz 10 Maj 2017 14:14
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konto jest jak dla mnie na prawdę wymarzone. Używam konta głównie do otrzymywania na nie wypłaty, przelewów, płacenia kartą, wypłaty gotówki z bankomatów, ładowania telefonu.

  Prawie wszystko to jest darmowe, szczególnie cieszą darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w PL i bezwarunkowo darmowe konto, czyli nie trzeba myśleć o kruczkach, żeby za nie nie płacić. Uwaga – przelewy między swoimi rachunkami tutaj (lokata-ROR) są płatne, więc tutaj bank trochę robi was na kasę, jeśli korzystacie z wielu kont w tym jednym banku, ja mam tylko ROR, więc mam spokój.

  Opłata za kartę wynosi 3zł i jeśli macie na koncie 5tys zł, to opłata ta prawie się niweluje (przez oprocentowanie), ja zwykle dostaję ok. 2,50zł na m-c, czyli płacę de facto 50gr, max 1zł (przy ok 4tys zł). Konto oczywiście ma swoje minusy (np. brak płatności w Pay-u, ale np. na allegro można dodać kartę kredytową, albo gdzie indziej skorzystać z paypall), ale jego plusy jak dla mnie przeważają.

  Najgorsza do tej pory była stara strona internetowa bankowości oparta na flashu, ale na szczęście bank zmienił technologię i konto jest teraz schludne, bezpieczne i wygląda nowocześnie. To była moja największa obawa co do tego konta, teraz mogę być spokojny. Dodatkowo przelewy i logowania wymagają autoryzacji sms, co jak dla mnie też podnosi poziom bezpieczeństwa.

  Największą uciążliwością było same założenie konta, nie polecam zakładać przez przelew, bo ja musiałem 2 razy specjalnie udawać się do banku – raz odblokować konto, a raz uaktywnić kartę, więc polecam przejść się i założyć konto w banku po Bożemu i na spokojnie w oddziale.

  Aha, polecam nie czytać opinii frustratów, którzy mają problemy z bankiem i wylewają brudy na forum – to może się zdarzyć w każdym banku, a mnie takie opinie spowalniały w decyzji gdzie założyć konto i zamiast porównywać warunki, to opierałem się na jednostkowych opiniach i zastanawiałem się tygodniami jakie konto wybrać, jak dla mnie bez obaw można tutaj konto w Raiffeisenie zakładać.

  Jak dla mnie drugim bardzo godnym uwagi jest konto w Nest Banku, sam tam założyłem konto, ale walutowe, bo potrzebowałem do wyjazdu za granicę, a posiadanie konta zwykłego i walutowego w tym banku podnosi opłaty (za 2 kartę się płaci), więc jeśli będziecie potrzebować konta w euro lub dolarach, to najlepiej mieć je w Banku Smart, a złotówki tutaj – taka moja rada 🙂

  Pomocne(22) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  jimotron 4 Maj 2017 23:55
  1
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  nie polecam. mam tam konto już ponad 5 lat. wielokrotnie zmieniano nazwę, warunki, placówki i standard – za każdym razem na co raz gorsze. a niedawno wprowadzona zmiana bankowości online to nieporozumienie. wiem, że na poprzednią narzekano ze względu na Flasha, ale z mojego punktu widzenia przynajmniej wszystko chodziło płynnie i szybko. obecna wersja online to rak, a standard obsługi klienta podpatrywali chyba wśród małpiatek. zanim napisałem ten komentarz, chwilkę się zastanawiałem, czy jest cokolwiek za co mógłbym ich pochwalić, dla obiektywności. niestety nie ma. a jestem tu bo od kilku dni rozglądam się za nowym bankiem i wszedłem poczytać komentarze. szczerze odradzam.

  Pomocne(5) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  jkk 20 Kwiecień 2017 18:16
  4.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Myślę, że teraz w Raiffeisen jest fajna oferta. 0 złotych za wszystko, a mają korzystne oprocentowanie. Trzeba tylko zapłacić 3 zł miesięcznie za kartę. Kilka miesięcy temu założyłam sobie tam konto i jestem zadowolona.

  Pomocne(3) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  teodor 4 Kwiecień 2017 12:47
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Po pierwsze – ludzie sami nie wiedzą, co komentują, połowa komentarzy nie dotyczy “Wymarzonego Konta”

  Po drugie – mam to konto i jestem zadowolony, zero gwiazdek, zero pułapek. Niedawno Raiffeisen nieco zmienił warunki, ale dla kont założonych wcześniej wszystko bez zmian, tak, jak się zobowiązał.

  + ZALETY: zero gwiazdek zero pułapek
  Pomocne(5) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  jerzy67 4 Kwiecień 2017 08:50
  4.15
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  przekonuje mnie przede wszystkim darmowa wypłata z bankomatów i przelewy, słyszałem jeszcze o jakis ubezpieczeniach ale muszę się zorientować. Ostatnio nie doczekalem sie na swoja kolej w banku ale mimo to jeszcze sprobuje bo wymarzone konto wygląda dobrze

  Pomocne(1) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Anonim 30 Marzec 2017 07:30
  4.3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  fajne jest te konto wymarzone, bardzo dobre warunki w Raiffeisenie, bylam w innym banku ale bylo słabo bo za wszystko oplaty, a tu place tylko 3 zl za karte i mam luzik na wszystko, bankomaty, przelewy, ubezpieczenie nawet wiec polecam

  Pomocne(1) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  meloman 18 Luty 2017 08:49
  3.8
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Zabawnie, bo to jak trafiłem na to konto (wymarzone konto osobiste) było długą historią 😛

  Po raz pierwszy w życiu wkręciłem sie w finanse i analizę możliwości przed podejmowaniem jakichś decyzji 😛 z reguły wszystko szło jak leciało, a tym razem wspierałem się blogami finansowymi 😀

  Nie chce jakoś przesadnie chwalić, bo i kilka minusów sie znajdzie, ale ogólnie w rankingach kont osobistych to to konto brylowało i nie żałuje że dałem się na to “zlapać” 🙂

  Pomocne(1) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  krychu 13 Luty 2017 15:51
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Mam konto w Raiffeisen i nie polecam. Wtedy gdy założyłem konto wszystko było darmowe , nieco później zmienił się regulamin i płaciłem za konto oraz kartę około 10 PLN (dla tych którzy nie zarabiają regularnie ) . Teraz 3 pln na miesiąc niby nic ale biorą. Największą wada tego konta jest brak możliwości płatności internetowych! W tych czasach to jest podstawa a tego nie ma i to bardzo duże utrudnienie. Przymierzam się już do zmiany banku.

  Pomocne(8) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  marek 18 Styczeń 2017 15:53
  1.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Bankowość elektroniczna – traaagediaaa !!! Gorzej chyba tylko w Deutschebank. Od kilku miesięcy powtarzają w kółko , że już niedługo zmienią na lepszą.Ponieważ nic się nie zmienia czas uciekać z tego g…a. NIE POLECAM

  Pomocne(6) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  kok 4 Lipiec 2016 23:50
  2.15
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Bank 100 lat za murzynami skoro strona logowania i cały R-online zrobione są we Flash Player. Nikt już tego nie używa ponieważ stwarza poważne niebezpieczeństwo.

  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  gizi60 16 Luty 2016 08:46
  3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  50

  opłaty za przelewy

  mam konto od 5 lat Ludzie nie tak słodko jest w rajffejzen polbanku bo ja żeby zrobić tranzakcję wewnątrz bankową i przelew z mojego konta oszczędnościowego na moje konto wygodne płacę za każdym razem przelew 8 zł. tak zarabia bank na swoich klientach.

  Pomocne(7) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  aaa 4 Styczeń 2016 23:48
  2
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Aby zalogować się do serwisu transakcyjnego, wymagany jest… Flash Player. Znający się na rzeczy resztę mogą sobie dośpiewać.

  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0