Promocja zakończona

Karta Kredytowa Visa Silver

Sprawdź
+ 800 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Santander proponuje nowym posiadaczom karty kredytowej Visa Silver Akcja Pajacyk do 600 zł w formie wypłacanego przez rok money-backu. Do tego dorzuca 200 zł za spełnienie prostych warunków i zwalnia z opłaty za obsługę w pierwszych 12 miesiącach.

Karta kredytowa bardzo się przydaje. Instrument daje bowiem natychmiastowy dostęp do środków w sytuacjach awaryjnych. Do tego niektóre plastiki tego typu przynoszą ich posiadaczom inne korzyści, np. zwrot części wydatków czy nawet premia za zawarcie umowy.

Instytucja kierowana przez Michała Gajewskiego od lat należy do czołowych banków w Polsce. Po ubiegłorocznym przejęciu wydzielonej części Deutsche Banku w klasyfikacji największych przesunęła się na drugą pozycję z aktywami rzędu 206 mld zł.

Również w segmencie kart kredytowych Santander (dawny BZ WBK) zajmuje jedno z czołowych miejsc. Z liczbą nieco ponad 800 tys. plastików ustępuje w tej klasyfikacji jedynie PKO BP.

Charakterystyka

Świetnym przykładem są oferowane przez Santander karta kredytowa Visa Silver „Akcja Pajacyk”. Bank przyznaje nawet 800 zł tym, którzy zawrą umowę o ten produkt i spełnią określone warunki. Przy czym 600 zł z tej kwoty ma postać money-backu. Dodatkową nagrodą jest bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za obsługę nośnika w pierwszych 12 miesiącach.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Santander Bank Polska
Nazwa karty
Karta kredytowa Vis a Silver
Wymagany min. dochód
?
Maksymalny limit kredytowy
20 000 zł
Okres bezodsetkowy
do 54 dni
Oprocentowanie
7,2% (RRSO 11,17%)

Opłaty za kartę

Opłata za wydanie karty
0 zł
Opłata za obsługę karty
7,50 zł/m-c lub 0 zł
Warunek zwolnienia
wykonanie 10 transakcji kartą w poprzednim miesiącu rozliczeniowym
Wypłata z bankomatów
4% min. 10 zł

Wydanie karty kredytowej Visa Silver „Akcja Pajacyk” odbywa się bezpłatnie. Standardowo Santander nalicza odpowiednio 7,5 zł miesięcznie za ich obsługę, ale w ramach promocji nie robi tego w pierwszych 12 miesiącach od wyrobienia plastiku.

Później też można uniknąć kosztów utrzymania nośnika. Wystarczy co miesiąc realizować nim min. 10 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Pamiętajmy również o odsetkach za nieterminową spłatę długu i opłatach za operacje, których raczej nie powinno wykonywać się kartą kredytową. Chodzi tu o wypłatę z bankomatu i przelew z rachunku karty. Bank nalicza za nie prowizję 4 proc. (min. 10 zł).

Karta objęta jest programem akcja Pajacyk. Dzięki niemu część opłaty za kartę oraz część kwoty od każdej wykonanej płatności kartą kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk przekazywana jest na program wsparcia dzieci Pajacyk.

Czy karta kredytowa Visa Silver może być darmowa?

W ramach promocji Santander Bank nie pobiera opłaty za obsługę karty przez pierwsze 12 miesięcy. Potem by być zwolnionym z opłaty, trzeba zapłacić kartą przynajmniej 10 razy w każdym miesiącu.

Oczywiście warunkiem bezkosztowego utrzymania plastiku jest terminowa spłata wykorzystanego limitu i powstrzymywanie się od wypłat z bankomatów.

powrót do menu ↑

Wymagania i dokumenty

Wniosek o kartę kredytową Silver złożymy najłatwiej przez internet. Karta kredytowa Visa Silver Akcja Pajacyk dostępna w Santander internet to indywidualna oferta dla klientów Santander Bank Polska, aktywnie korzystających z konta osobistego, usług bankowości elektronicznej Santander.

Co do zasady bank przyznaje kartę kredytową klientom, którzy spełnią wymagane warunki oceny zdolności kredytowej. Te najważniejsze to stałe źródło dochodów w określonej wysokości. Trzeba też podać swoje stałe zobowiązania finansowe, czyli np. już posiadane kredyty i pożyczki.

Wniosek można złożyć:

 • w bankowości elektronicznej (opcja dla obecnych klientów),
 • przez telefon,
 • przez internet,
 • w oddziale.

We wniosku podaje się dane o zarobkach netto z ostatnich trzech miesięcy, które potwierdza się zaświadczeniem. Minimalny dochód wynosi 650 zł netto (3000 zł netto dla przedsiębiorców). Ponadto trzeba uzupełnić dane aktualnego pracodawcy (nazwa, adres, telefon kontaktowy, NIP, REGON) i datę zawarcia umowy o pracę lub datę przyznania świadczenia.

Przedsiębiorcy muszą spełnić więcej formalności. Oni przedstawiają: PIT za poprzedni rok, zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami ZUS i US (lub potwierdzenie przelewów) oraz informacje o należnościach i zobowiązaniach. Minimalny okres prowadzenia działalności wynosi 12 miesięcy.

Umowę podpiszemy wyłącznie w oddziale. Wskazujemy go we wniosku. Stali klienci mogą też zawrzeć umowę poprzez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej.

powrót do menu ↑

Promocja 800 zł

W trwającej 3 edycji promocji „800 zł z kartą kredytową Visa” można uzyskać zwolnienie z opłat za użytkowanie plastiku w pierwszym roku trwania umowy. Do tego bank przyznaje nawet 800 zł tym, którzy zawrą umowę o ten produkt i spełnią określone warunki. Przy czym 600 zł z tej kwoty ma postać money-backu.

Trwająca do 31 lipca promocja skierowana jest do nowych klientów. Regulamin precyzuje, że są nimi osoby, które nie miały wymienionych plastików od 31 stycznia br. Posiadanie innych produktów w Santanderze nie przekreśla możliwości udziału w akcji specjalnej.

powrót do menu ↑

Jak zdobyć 800 zł za kartę kredytową w Santanderze?

 1. Do 31 lipca złożyć wniosek na stronie promocji i zawrzeć umowę o kartę Visa Silver „Akcja Pajacyk”
  We wniosku trzeba wyrazić zgody marketingowe oraz na elektroniczne kanały kontaktu. Chodzi o to, by bank mógł wysyłać nam mailem informacje np. o zmianach w cenniku.
  Umowę można zawrzeć w oddziale lub przez kuriera. Obecni klienci zrobią to online.
 2. Na etapie wnioskowania wystąpić o Fast Cash, czyli przelew z rachunku karty, na min. 1000 zł
  Standardowo kosztuje on 4 proc. (min. 10 zł) i jest traktowany jako operacja gotówkowa, tj. nieobjęta okresem bezodsetkowym. Jednak w tym przypadku usługa jest darmowa, jeśli pobraną kwotę oddamy w terminie, i uznawana jako bezgotówkowa.
 3. Do końca drugiego miesiąca od wyrobienia karty głównej zawrzeć umowę o dodatkową kartę kredytową Visa Platinum lub „Akcja Pajacyk”
  Transakcje nią wykonywane będą obciążać rachunek karty głównej. Plastik dodatkowy należy utrzymać co najmniej do 30 września br.
 4. Jak najczęściej płacić kartą kredytową
  Od każdej transakcji (z wyjątkami, np. bukmacherzy, kasyna, wymiana walut) otrzymujemy money-back 1 proc. Zwrot (max 50 zł miesięcznie) naliczany jest przez 12 miesięcy. By otrzymać maksymalną premię, trzeba wygenerować obrót na 5000 zł miesięcznie.

Przekazanie nagrody

Nagrody pieniężne są wypłacane na rachunek karty kredytowej. Zatem pomniejszają zadłużenie lub generują nadpłatę – dodatkowe środki do wykorzystania.

Money-back jest naliczany do końca następnego miesiąca po wykonaniu transakcji. Zatem zwrot za płatności z marca otrzymamy do końca kwietnia.

Bonus za Fast Cash Santander wypłaci do 30 listopada. W tym samym terminie przyzna premię za wyrobienie karty dodatkowej.

powrót do menu ↑

Zalety i wady na koniec

Z pozoru promocja karty kredytowej Santandera wygląda na bardzo atrakcyjną, bo można w niej zyskać nawet 800 zł. W praktyce będzie to o wiele mniej, ponieważ zdecydowana większość nagrody przypada na money-back 1 proc. od transakcji. By wykorzystywać go w maksymalnym stopniu (50 zł miesięcznie), trzeba generować obroty na 5000 zł miesięcznie. Natomiast 200 zł jest w zasięgu każdego, kto skorzysta z usługi Fast Cash i wystąpi o kartę dodatkową.

Udział w promocji nie wiąże się z żadnymi kosztami, gdyż w pierwszym roku od wyrobienia plastikubank zwalnia z opłaty za jego obsługę. Później unika się jej po wykonaniu 10 płatności bezgotówkowych w miesiącu.

7 Ocena Łączna
Karta kredytowa Visa silver

Ocena karty
7
ZALETY
 • niska opłata miesięczna z możliwością uniknięcia pod prostym warunkiem,
WADY
 • sztywna opłaty za wydanie i wznowienie
Dodaj swoją opinie
Karta kredytowa Visa Silver

Do 800 zł z kartą kredytową Visa

+ 800 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0