Toyota Bank

Toyota ma własny bank? Jest to japoński czy polski bank? Czy pieniądze i lokaty w Toyota Banku są bezpieczne? Jakie konta bankowe oferuje?

Toyota Bank Polska S.A. jest obecny na polskim rynku już 16 lat. Instytucja ma na celu przede wszystkim wspieranie kupujących samochody Lexus i Toyota, chociaż od 2007 r. oferta banku została także poszerzona o podstawowe usługi finansowe. Dziś w ramach podmiotu można np. założyć konto osobiste, oszczędnościowe i lokatę. Bank oferuje także wzięcie różnego rodzaju korzystnych pożyczek.

Toyota Bank Polska S.A. nie posiada żadnej placówki. Wszystkie formalności można załatwić telefonicznie lub zdalnie na stronie internetowej (a także, co ciekawe, przez sms). Właścicielem banku TBP jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH mająca siedzibę w Kolonii. Bank wchodzi w skład Toyota Motor Corporation oraz Toyota Financial Services Corporation. TFSC posiada filie na całym świecie – znajduje się w ponad 30 krajach. Jej główym celem jest dostarczanie wysokiej jakości produktów finansowych, które dopasowane są do potrzeb sieci dilerskiej oraz klientów Toyoty.

Bank jest członkiem Związku Banków Polskich, samorządowej organizacji zrzeszającej banki w Polsce. Zgodnie z ustawą Toyota Bank należy także do obowiązkowego systemu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. BFG zabezpiecza środki pieniężne przed ich nagłą utratą np. w wyniku ogłoszenia upadłości konkretnej instytucji (lub ze względu na inne przyczyny podane w przepisach). Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Kontakt i adres Toyota Bank

Adres: ul. Postępu 18 b, 02-676 Warszawa
E-mail: kontakt@toyotabank.pl
Infolinia: 801 900 700*, +48 22 488 5550

Konta i lokaty w Toyota Banku:

Konto Jedyne

Konto Jedyne

Konto Jedyne to ror ze specjalnymi promocjami takimi jak: lokata 2,25% na 130 dni, zwrot nawet 10% kosztów paliwa (do 600 zł rocznie).

Rachunek Firmowy

Rachunek Firmowy

Konto firmowe to ciekawe rozwiązanie zarówno dla małych jak i średnich firm.

Konto Osobiste

Konto Osobiste

Toyota kojarzy się bardziej z samochodami niż bankowością. Czy zatem Konto Osobiste w Toyota Banku to dobry wybór? Analiza tabeli opłat i opinie klientów.

Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
Porównaj Teraz
0