Volkswagen Bank

Czy Volkswagen ma swój  bank w Polsce? Czy jest to niemiecki czy polski bank? Można mu zaufać? Czy pieniądze i lokaty w VW banku są bezpieczne? Jakie konta oferuje?

Volkswagen Bank Polska S.A. to bank samochodowy z siedzibą w Warszawie. Został utworzony 18 lat temu, wchodzi w kład holdingu Volkswagen Financial Services. Usługi bankowości bezpośredniej klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom bank oferuje od kwietnia 2001 r. Instytucja skupia się jednak przede wszystkim na finansowaniu samochodów holdingu – chodzi o takie marki jak Volkswagen, Audi, SEAT lub Porsche. Bank zna potrzeby i wymagania klientów kupujących auta na kredyt – dlatego jest szczególnie polecany fanom motoryzacji.

Instytucja posiada jednak szeroką ofertę, obejmuje ona m.in. rachunki oszczędnościowe i oszczędnościowo-rozliczeniowe, karty płatnicze, lokaty terminowe i kredyty gotówkowe. Co ciekawe, bank nie ma żadnych oddziałów ani placówek. Warto zauważyć, że instytucja ta ściśle współpracuje z importerem samochodów Grupy Volkswagen na polskim rynku – czyli z Volkswagen Group Polska sp. z o.o. W 2013 r. bank dostał nagrodę Złoty Bankier w kategorii „Najlepszy kredyt samochodowy”.

W ramach grupy kapitałowej banku działają także takie podmioty jak Volkswagen Leasing GmbH oraz Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy. Prezesem zarządu banku jest Mikołaj Woźniak. Volkswagen Bank jest członkiem Związku Banków Polskich. Zgodnie z ustawą, wszystkie środki pieniężne zgromadzone w banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że w przypadku ogłoszenia upadłości (lub w wyniku innych przyczyn określonych w przepisach), pieniądze z rachunków imiennych zostaną wypłacone. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Plus Konto Biznes

Plus Konto Biznes

Plus Konto Biznes to bezpłatne konto dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości czy formy prawnej prowadzonej działalności. Nasza analiza i opinie użytkowników.

Plus Konto

Plus Konto

Plus Konto to wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy , który można otworzyć razem z kontem Direct. Prowadzony jest on za darmo.

Konto e-Direct

Konto e-Direct

Konto e-Direct to niemal całkowicie darmowe konto osobiste. Zobacz naszą recenzję, analizę tabeli opłat i opinie użytkowników.

Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
Porównaj Teraz
0