Konto e-Direct

Dodaj do porównywarki

Volkswagen kojarzy się bardziej z samochodami niż bankiem. Czy zatem Konto e-Direct w Volkswagen Banku to dobry wybór? Analiza tabeli opłat i opinie.

Volskwagen bank to bank samochodowy (podobnie jak Toyota Bank) – przede wszystkim zajmuje się udzielaniem kredytów dla tych, którzy chcą wreszcie zdobyć wymarzone cztery kółka. Nie jest to jednak jedyna forma działalności tej instytucji. W ofercie można znaleźć szereg produktów, w tym atrakcyjne konta dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

Konto e-direct – podstawowe parametry

Konto przeznaczone jest dla osób pełnoletnich. Bank oferuje 3 warianty tego rachunku: Standard, Srebrny oraz Złoty. Drugi z pakietów łączy się z wysokim limitem kredytowym z niższym oprocentowaniem oraz rozszerzonym pakietem ubezpieczeń, a także kartą Visa Classic. Wariant Złoty pozwala na nabycie prestiżowej Karty Visa Gold. Pakiet ten obejmuje limit kredytowy o najniższym oprocentowaniu i najbardziej rozwinięty pakiet ubezpieczeń.

Tabela opłat konta e-Direct

Volswagen Bank zachęca klientów, szukających ambitnego konta internetowego, z możliwością korzystania nie tylko ze standardowej, darmowej opcji do zakładania Konta eDirect. Konto internetowe e-Direct to praktycznie jedyne w pełni darmowe konto bez gwiazdek.Poniżej skrócona tabela opłat i prowizji konta e-Direct Volkswagen Banku:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Volkswagen Bank
Nazwa
Konto e-Direct
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
-
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce (wypłaty powyżej 400 zł)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce (wypłaty powyżej 400 zł)
1,5 zł - wszystkie bankomaty w Polsce (wypłaty poniżej 400 zł)
Wypłaty z bankomatów za granicą
10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
4 zł
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe

Klient otrzymuje darmowy rachunek z bezpłatnymi przelewami i kartą. Wypłaty ze wszystkich bankomatów są również darmowe, ale pod warunkiem wypłacania więcej niż 400 zł.

To prawdziwie internetowe konto (bez dostępu przez oddziały) założymy online, bez żadnych opłat. Podstawowy pakiet jest darmowy – nie płacimy za użytkowanie konta. Pakiety Srebrny lub Złoty, umożliwiające zamówienie kart Visa Clasic (Srebrny) lub Visa Gold (Złoty) to koszt odpowiednio 10 lub 20 złotych miesięcznie.

Do konta w wersji podstawowej wydawana jest bezpłatnie karta Visa Electron, wyposażona w opcję płatności w Internecie. Za korzystanie z karty klient nic nie płaci.

Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje token (bank nie stosuje zabezpieczeń typu hasła SMS czy lista haseł jednorazowych).
Przelewy krajowe, dokonywane przez Internet i wykonywane za pomocą telefonicznego serwisu automatycznego są darmowe. Za przelewy, wykonywane przez operatora telefonicznej infolinii, trzeba zapłacić: złotówkę za przelew wewnętrzny, 2 złote za przelew zewnętrzny. Przelew do ZUS wykonywany przez operatora kosztować będzie 5 złotych, zaś do Urzędu Skarbowego – 2 złote. Nie ma natomiast w ogóle możliwości wykonywania przelewów zagranicznych.

Ile kosztuje karta debetowa?

Po założeniu konta e-direct, zostanie wysłana karta debetowa. Jej wydanie jest całkowicie bezpłatne. Warto zauważyć, że bank nie wyznaczył żadnego limitu transakcji miesięcznych jako warunku darmowej obsługi karty płatniczej. Nie jest ważne, czy dokonamy w miesiącu jakichkolwiek zakupów bezgotówkowych. Tak czy siak nie zapłacimy za kartę. Istnieje pewne ograniczenie dotyczące przelewów zewnętrznych. Tego typu transakcji można dokonać tylko 250 w miesiącu –  po przekroczeniu limitu  za każdą kolejną trzeba będzie zapłacić.

Minusem konta jest dosyć dziwaczne ograniczenie wypłat z bankomatów.

Tylko wtedy, gdy klient pobierze więcej niż 400 zł, żadna opłata nie zostanie potrącona z konta. Co prawda prowizja nie jest duża (1,5 zł), jednak może być dosyć irytująca.

Bankowość internetowa

Volkswagen Bank jest bankiem nowoczesnym, opierającym się na usługach internetowych. Dlatego szczególnie może dziwić fakt, że do tej pory nie pojawiła się aplikacja mobilna umożliwiająca sprawne zarządzanie swoim kontem ze smartfonów. Bank nie posiada więc także mobilnego menedżera finansów oraz programów rabatowych (chodzi o zwroty kosztów). Przejrzysta, estetyczna i funkcjonalna jest natomiast strona internetowa banku. Wszelkie transakcje łatwo wykonać, szybko można też dotrzeć do najważniejszych informacji.

Dodatkowe korzyści

Bank do Konta e-direct oferuje również bogaty pakiet ubezpieczeń związanych z kartami płatniczymi, usługę Visa cash back, wysokooprocentowane lokaty, monitorowanie kredytu samochodowego w systemie transakcyjnym oraz profesjonalną obsługę na infolinii.

Konto można założyć na oficjalnej stronie banku. Po wypełnieniu formularza konsultant kontaktuje się z klientem, by potwierdzić jego dane. Następnie należy podpisać umowę dostarczoną prze kuriera. Wówczas konto zostanie aktywowane.

Opinie końcowe


ZALETY:

 • 0 zł za podstawowe usługi (konto, karta, przelewy, bankomaty);

WADY:

 • brak możliwości obsługi konta w oddziale ;
 • brak aplikacji mobilnej;
 • darmowe wypłaty z bankomatów tylko wówczas, gdy pobiera się powyżej 400 zł (poniżej 400 zł to koszt 1,5 zł)


Generalnie konto e-Direct w Volkswagen Bank powinno zadowolić klientów, którzy szukają naprawdę taniego i prostego w obsłudze rachunku i nie korzystają z usług bankowości mobilnej.

Dość kosztowne są jedynie wypłaty mniejszych (<400 zł) kwot gotówki. Kartą Visa Electron można wypłacać gotówkę w bankomatach własnych banku oraz innych bankomatach w kraju bezpłatnie, ale tylko powyżej 400 złotych. Przy mniejszych kwotach trzeba płacić – 1,5 zł. Bardzo drogie są wypłaty pieniędzy przy użyciu kart Visa Clasic lub Gold: prowizja wynosi 2,5 proc. wypłacanej kwoty – ale minimum 10 złotych.

Wypłaty w bankomatach za granicą są płatne. W przypadku karty Visa Electron 10 złotych, w przypadku pozostałych kart – 2,5 proc. kwoty transakcji, minimum 10 złotych. Gdy wypłacamy inną walutę niż euro, musimy dodatkowo zapłacić 2 proc. prowizji za przewalutowanie.
Klient może otrzymać limit w koncie – do 50 tysięcy złotych. Prowizja – w zależności od wybranego pakietu może wynieść od 0 do 1 proc. kwoty limitu.

Opinie użytkowników

Jakie są Wasze Opinie o koncie w e-Direct w volkswagen bank?… Warto założyć?… Na prawdę nie ma opłat za prowadzenie, przelewy i kartę? Prosimy o0 oceny, komentarze i opinie.

6 Ocena Łączna
9 opinie
Konto e-Direct

7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
6
5.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.3
Bankowość internetowa i mobilna
5.7
Dodatkowe korzyści
5.4
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
13 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  anty VWB 9 Listopad 2019 10:41

  Co za SYF !!! Nie dość, że wyłączą dostęp przez internet, wyłączą serwis telefoniczny, konsultanci nie pracują w weekendy to jeszcze nie można zapłacić kartą !!! To jest już naprawdę przegięcie pały. Opłatę za kartę 50 zł pobrali ale aktywacji nie można wykonać bo katy nie ma ani w systemie internet ani telefon. Zamykam konto w tym Syfie.

 2. Odpowiedz
  ewa 10 Maj 2017 15:38

  Jak wpłacić gotówkę do VW Bank?Może mi ktoś podpowie?

 3. Odpowiedz
  gabiup2 5 Maj 2017 12:41
  1
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  W skrócie – nie. Są starzy i maja was gdzieś.

  Mają przeterminowaną bankowość internetowa która obsługuje tylko najbardziej podstawowe usługi i wymaga tokena. Poczujcie ten miły dreszczyk emocji gdy musisz go ze sobą brać w podróż i uważać by nie zgubić bo kolejny wyślą ci pocztą polską. Token tez lubi się sam przestawiać w tryb fabryczny (nie powiązany z waszym kontem) wiec pewnego razu po prostu utracicie – tak jak mi się to kilka razy stało możliwość zalogowania się do bankowości internetowej.

  VWBank nie bierze udziału w żadnym ale to żadnym systemie płatności internetowych. Zamówić sobie jedzenie bez pośrednika (paypal) zapomnij. Zapłacić za bilety do kina, opłacić siłownię – zapomnij.

  Nie chcą Ci pomagać. Aby skorzystać z pomocy konsultanta trzeba znać dodatkowy kod który jak zgubicie/zapomnicie to wysyłają wam pocztą – wyobraźcie sobie jak ułatwia to rozwiązanie problemów lub uzyskanie odpowiedzi w nagłych przypadkach. Wiadomości poprzez bankowość internetową są natomiast rozwiązywane -w kolejności zgłoszeń a wiec w trzy dni od wysłania. Wyobrażacie sobie, że jeżeli zastrzeżecie kartę to dopiero po trzech dniach ruszy ich machina wydawania nowej?

  To ważniejsze powodu z powodu których nie polecam tego konta.

  Pomocne(7) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  agnieszka_ho 20 Kwiecień 2017 15:49
  4.5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  Moim zdaniem najlepszy niezmiennie jest Volkswagen Bank. Mam tendencję do przenoszenia kont z banku do banku, jak mnie jakis “wkurzy” i tak eksperymentując z kontami, zrezygnowałam już z aliora. W Aliorze skusiła mnie karta do płatności w internecie i pay pass – bezpłatna w rocznym okresie promocyjnym. Po tym okresie zaczęli mi naliczać 5 zł za kartę (a zamiast wysłać smsa, że kończy się promocja, wysłali takiego o zaległości 5 zł na koncie). Zrezygnowałam z mBanku (po kilku latach), bo też mi zaczęli naliczać opłatę 2 zł, no i żeby bezpłatnie korzystać z wszystkich bankomatów też trzeba zapłacić – 5 zł. Ostatnio korzystałam z BGŻ- skusiło mnie konto z Premią. Bankomaty za darmo- super! Opłata za konto 8 zł, no ale oczekiwałam, że pokryje ją premia. Pierwszej premii nie otrzymałam, bo jest liczona od kwoty najwyższego wpływu (wynagrodzenia) w okresie rozliczeniowym. Okres rozliczeniowy jest od 28 jednego miesiąca, do 29 następnego miesiąca. I tak w poprzednim m-cu pracodawca wypłacił mi pensję 27-go dnia m-ca (przed nowym okresem rozliczeniowym), a w tym 29-go (czyli już po okresie rozliczeniowym).

  A w VW Banku mam konto od 2004 roku i nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta (wcześniej było 1,50 zł), używanie karty, przelewy online i wypłaty ze wszystkich bankomatów!

  Moim zdaniem to jest najlepszy bank internetowy !!!

  + ZALETY: darmowy
  Pomocne(4) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  mkk 18 Luty 2017 08:35
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  VWbank Mam rachunek oszczędnościowy w vwbank direct i jak widzę jest to chyba mało znany bank ale jeśli ktoś potrzebuje rachunku tylko do transakcji bezgotówkowych to naprawdę polecam. Za wszystko 0 zł i do tego nie najgorsze oprocentowanie oraz przejrzysty system obsługi internetowej.

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  mario 13 Luty 2017 19:00
  1.15
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  konto mam u nich od dawna – było extra, żadnych problemów z przelewwami.
  Ale jakiś “innowator” wpadł na pomysł prowizji od wypłat z pluskonta. No i się zaczęło. Teraz, żeby nie płacić za przelewy muszę założyć drugie konto – edirect na które muszę przelewać z plusa (odpłatnie! – tu już by mogli sobie darować i przelewy między własnymi kontami mogłyby być darmowe)….
  Ogólnie mówiąc z dobrego konta zostało wspomnienie – czas się ewakuować

  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  marla 18 Wrzesień 2016 10:33
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Mam konto w Volkswagen od kliku lat.

  Plusy:
  – obsługa kompleksowa przez internet (można też przez telefon),
  – bezplatne prowadzenie (pakiet standard)
  – nie płacisz za przelewy – dowolna ilość, dowolny bank docelowy, ale kwota nie może przekroczyć limitu jednorazowego przelewu (oraz nie możesz przekroczyć dziennego limitu – u mnie wynosi on 1000zł)
  – bezpłatne wypłaty (powyżej 400zł) ze wszystkich bankomatów w Polsce,
  – token do konta internetowego – bezpłatny (jest to jedyne na świecie zabezpieczenie dające 100% bezpieczeństwo transakcji), – przelewy idą bardzo szybko (wychodzące są księgowane czasami po kilku sekundach, a przychodzące mam zazwyczaj w ten sam dzień),
  – bezpłatna karta VISA (nie płacisz ani za wydanie, ani za wznowienie, ani za użytkowanie)
  – do standardowego rachunku ROR możesz bezpłatnie założyć drugi rachunek oszczędnościowy, dużo wyżej oprocentowany i obsługiwany przy pomocy tych samych danych dostępowych co ROR, i jest on całkowicie bezpłatny w użytkowaniu,

  Minusy:
  – limit jednorazowej transakcji (u mnie 500zł), i limit dzienny (1000zł),
  – opłata za prowadzenie konta 5zł, ale to jest jedyna opłata jaką ja ponoszę w związku z użytkowaniem tego konta,
  – wydawana karta VISA nie umożliwia dokonywania płatności w sklepach internetowych (brak 3 cyfr kontrolnych)

  Generalnie jest to bardzo wygodne konto dla osób nie robiących dużych jednorazowych przelewów (chociaż z tego co wiem to limity do konta można zmienić), i dla tych którzy szukaja taniego konta i jednoczesnie mającego wszystkie istotne pozostałe usługi za darmo. Zakupy na allegro przy pomocy tego konta to czysta przyjemność.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  kuba 13 Wrzesień 2016 09:34
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Polecam Volkswagen Bank Praktycznie bez żadnych opłat 0 PLN: za przelewy z rachunku (internet) za realizacje zlecenia jednorazowego, okresowego lub stałego (internet) za comiesięczny wyciąg z rachunku za wydanie lub wznowienie karty VISA Electron za token za dostęp do obsługi telefonicznej TELEdirect 0800 za podejmowanie gotówki we wszystkich bankomatach w kraju (za wypłaty 400 PLN i powyżej) za pakiet ubezpieczeń obejmujących nieuprawnione użycie kart, utratę pieniędzy pobranych z bankomatu do tego dosyć wysokie oprocentowanie 2, 4% Co prawda opłata za konto 5PLN/miesiąc ale chyba da się przeżyć, Może ktoś ma to konto i podzieli się opinią?

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  rafal 5 Lipiec 2016 08:39
  2.15
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  40

  Moze i darmowe ale kosztem funkcjonalności …

  Od tygodnia powiadam konto w Vb-direct , koszt prowadzenia 0zł itd (opłata roczna za token 36zł) , na aktywację konta czekałem 6 tygodni od daty wysłania wniosku 🙁
  dotychczas posiadałem firmowe konto w WBK BZ , (płatne) jednak działanie konta WBK24 to bajka w porównaniu do VB-direct
  w VB zapisałem w systemie zlecenia przelewów z datą 14 czerwca , wczesniej przelałem stosowną kwotę z innego konta – dotarła dopiero po 3 DNIACH !!!
  wpływ został zaksięgowany 14.06 ale zlecenia przelewów da ten dzień nie zrealizowano pomimo obecnych na koncie srodków !!!
  jesli tak ma działać darmowe konto w VB to chyba sie przeprosze z WBK choć kosztowało mnie ponad 40zł miesięcznie
  Raczej nie polecam VB-direct …

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  maks 19 Luty 2016 12:37
  3.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  50

  Polecam,
  KOnto bardzo wygodne i chyba jedno z najtanszych kont internetowych (jesli nie najtansze).
  Lepsze wg mnie od tak wszedzie zachwalanego ekonta mbanku, bo mozna przy wyplatach od 400 zl wyplacac za darmo gotowke z kazdego bankomatu w Polsce.

  Pozdrawiam

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  kasiaw 10 Styczeń 2016 10:37

  witam chcialabym zalozyc konto w tym banku chcialabym sie jednak dowiedziec jak dlugo od zalozenia czeka sie na przyznanie salda debetowego w tym banku prosze o odpowiedz pozdrawiam

 12. Odpowiedz
  stan 18 Maj 2015 18:35
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Zakładanie i aktywacja konta w VW Bank direct .
  Czekam na aktywację konta już od 9 dni od momentu gdy kurier zabrał moją podpisana umowę.
  Pani w infolinii stwierdziła ze moja podpisana umowa nie dotarła jeszcze, ale pieniądze mogę wpłacić .
  Ciekawa rozwiązanie problemu ze strony pracownika informacji – konto bez dostępu ze strony klienta ,nie docierające dokumenty?
  Nie narzekałbym, ale nie jest to moje pierwsze konto internetowe, inne banki załatwiły to w okresie 3 dni.
  Zastanawiam się czy dalsze korzystanie będzie na poziomie rejestracji.
  Na razie jestem bardzo rozczarowany
  Moja opinia może poruszy Szanowną Dyrekcję w/w banku do działania w zakresie prawidłowej i skutecznej obsługi .
  I odstraszy potencjalnych klientów którym zależy na szybkim otwarciu i aktywacji konta.
  Może był dobry bank kiedyś ale nie obecnie

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   grześ 5 Czerwiec 2015 12:36

   Stan z tego z piszesz to wina bardziej firmy kurierskiej niz samego banku.

   Ale fakt jesli bym po ponad tygodniu od wizyty kuriera nadal nie mial dostepu do konta tez bym sie z lekka zdenerwowal.

   Napisz jak sprawa sie zakonczy ciekaw jestem jak dlugo ta umowa idzie do banku.

   Pozdrawiam.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0