Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe – Sierpień 2011

Liderem wśród kont oszczędnościowych jest bez wątpienia to, oferowane przez BNP Paribas – oprocentowanie 5,8 proc.
stawia go w jednym szeregu z dobrymi lokatami oszczędnościowymi. Zobacz szczegóły naszego sierpniowego porównania.

Porównano oferty banków przy założeniu średniego salda na poziomie 2 tysięcy złotych. Różnice między nimi są ogromne. Dość powiedzieć, że najkorzystniej oprocentowane konto oszczędnościowe (Ekoprofit) w BOŚ (są banki, które mają w ofercie więcej niż jedno takie konto) daje 2 proc. rocznie – dużo mniej niż zwycięskie konto francuskiego banku (Konto Więcej Oszczędnościowe).

Średnie oprocentowanie dla dziesięciu najlepszych (najwyżej oprocentowanych) kont wynosi aż 5,38 proc. I mimo że najniżej oprocentowany rachunek w rankingu oferuje jedynie 2 proc. w skali roku, to średnia dla całego rynku też wypada całkiem nieźle – około 3,70 proc. W dodatku, jeśli saldo na koncie oszczędnościowym jest wyższe, rośnie też oprocentowanie!

Bardzo często, żeby na koncie oszczędnościowym otrzymać atrakcyjne oprocentowanie, trzeba mieć w banku ROR. To utrudnia nieco znalezienie dobrej oferty. Ale np. db konto oszczędnościowe w Deutsche Banku oferuje identyczne warunki dla wewnętrznych klientów i tych, którzy w banku chcą mieć tylko konto oszczędnościowe.

Zakładając konto oszczędnościowe, warto przeczytać dokładnie ofertę i regulamin. Bo np. zwycięski rachunek z BNP Paribas jest elementem całego pakietu o nazwie Konto Witalne (konto oszczędnościowe, konto osobiste oraz możliwość zaciągnięcia bardzo atrakcyjnej pożyczki)
. Konto osobiste jest płatne (co najmniej 6,5 zł miesięcznie), do tego przelewy po 50 gr i opłata za kartę w wysokości 1 zł. Niestety, nie jest to wyjątek – w pozostałych bankach jest podobnie. Konto oszczędnościowe w większości banków jest tylko dodatkiem do konta osobistego.

W ostatnich miesiącach banki pokazały, że oszczędzać można nie tylko na kontach oszczędnościowych, ale też osobistych. Najbardziej znane, dzięki reklamie z udziałem Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny jest Ekstrakonto Plus (Kredyt Bank) – ROR z oprocentowaniem 7 proc. (niestety, tylko do kwoty 3 tysięcy złotych). Mistrzowskie Konto Osobiste Polbanku od kwoty 500 złotych do 20000 tysięcy daje klientom 6 proc. (ale z kapitalizacją miesięczną, czyli zysk pomniejszony jest o podatek Belki), kwoty powyżej 20000 tysięcy oprocentowane są 3 proc. w skali roku. W ostatnim czasie minusem tej oferty jest również fakt, że bezpieczeństwo klientów w Polbanku gwarantuje grecki odpowiednik naszego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W obliczu częściowego bankructwa Grecji poczucie bezpieczeństwa może być mocno nadwątlone.

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0