Bank BPH

Bank BPH to polski bank uniwersalny, którego większościowym właścicielem od 2016 r. jest Alior Bank, kontrolowany przez Grupę PZU.

Najnowszą propozycją banku jest „Lubię To! Konto” – rachunek osobisty skierowany nie tylko do fanów portalu społecznościowego Facebook.

Bank Przemysłowo-Handlowy wyodrębnił się w 1989 r. ze struktur NBP. Od tego momentu jest osobną jednostką, która działa samodzielnie i posiada własny szyld. 25-letnia historia banku obfitowała w wiele wydarzeń, dzięki którym instytucja sukcesywnie się rozwijała. Zdecydowanie największe znaczenie miała jednak fuzja BPH z PBK, która nastąpiła pod koniec 2001 r. Połączenie to pozwoliło na zajęcie przez nowy podmiot trzeciego miejsca w rankingu polskich banków uniwersalnych – pod względem sumy bilansowej.

W 2007 r. bank BPH został podzielony, większość z aktywów włączono w struktury banku Pekao S.A. Osłabioną instytucję zdecydowała się przejąć General Electric Company, jedna z największych na świecie grup kapitałowych. Dwa lata później BPH połączył się z GE Money Bank, tworząc jeden podmiot. W 2016 r. Alior Bank podpisał z grupą GE Capital umowę nabycia podstawowej działalności Banku BPH.

Dziś w skład grupy BPH, oprócz banku, wchodzą BPH PBK Zarządzanie Funduszami oraz BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Akcje banku dopuszczone są do obrotu na London Stock Exchange oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezesem zarządu jest obecnie Richard Gaskin, natomiast przewodniczącym rady nadzorczej Wiesław Rozłucki.

Pracownicy i władze BPH podkreślają, że misją banku jest propagowanie zasad uczciwości. „Po prostu Fair” – to motto, którym mają kierować się wszyscy zatrudnieni w tej instytucji. Zobowiązanie kieruje się zarówno wobec klientów, jak i pracowników, akcjonariuszy oraz społeczności lokalnych. BPH to bank uniwersalny. Posiada pełną ofertę usług bankowości indywidualnej i korporacyjnej.

Depozyty zgromadzone w BPH są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancja BFG BPH oznacza, że jeżeli Komisja Nadzoru Finansowego podejmie decyzję o zawieszeniu działalności banku, fundusz zwróci środki pieniężne ulokowane na rachunkach imiennych. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta BPH:

Kapitalne Konto

Kapitalne Konto

Kapitalne konto w banku BPH to oferta dla klientów, którzy uważają, że za darmo nie ma wysokiego standardu usługi, i gotowi są zapłacić, ale i wymagać.

Konto Lubię To

Konto Lubię To

Lubię to! Konto to podstawowy rachunek osobisty w ofercie Banku BPH. Zobacz naszą analizę oraz opinie klientów.

Konto walutowe BPH

Konto walutowe BPH

Bank BPH ma w swojej ofercie konto walutowe w euro (EUR), funtach (GBP), dolarach (USD) i frankach szwajcarskich (CHF).

Biznes Symetria Direct

Biznes Symetria Direct

Konto firmowe Banku BPH oferuje swoim klientom 0 zł za prowadzenie rachunku, 0 zł za przelewy do ZUS i US, 0 zł za wypłatę z bankomatów na terenie Polski.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0