Konto Lubię To

Czy warto założyć konto Lubię To w banku BPH? Dają teraz nawet 50 zł zwrotu miesięcznie za płatności kartą. Do tego to konto jest praktycznie darmowe. Sprawdź opinie jak wyglądają opłaty i prowizje naprawdę.

Internetowe konto Lubię To w Banku BPH to zdecydowany ukłon w stronę młodych i mobilnych ludzi, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę i szybki dostęp do rachunków osobistych. Jeśli dodać do tego przystępne opłaty i ciekawe usługi dodatkowe, można śmiało określić tę propozycję jako jedną z ciekawszych na rynku. Nie każdym jednak się spodoba. Nie jest to propozycja dla ludzi, którzy np. realizują wiele zleceń stałych.

„Lubię to! Konto” nawiązuje nazwą do przycisku „Lubię to!” połączonego z funkcją polubienia – wyrażającej przychylną opinię o czymś – jaki można znaleźć na serwisie społecznościowym Facebook oraz na większości innych stron internetowych połączonych w ten sposób z Facebookiem. Rachunek osobisty połączony jest z nową promocją banku BPH, która nosi również zbliżoną nazwę „Pieniądze Cię lubią!”.

Analiza tabeli opłat i prowizji konta Lubię To

„Lubię to! Konto” zawiera w sobie bardzo ciekawą ofertę. Podstawowe opłaty wyglądają następująco:

 • otwarcie i prowadzenie rachunku – darmowe
 • przelew zewnętrzny przez internet – darmowy
 • wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce – darmowe
 • miesięczna opłata za kartę darmowa (jeśli dokonasz w ciągu miesiąca 4 transakcji, gdyż w przeciwnym wypadku wynosi ona 6 złotych)
 • przelew w oddziale banku – 9 złotych

Widzimy więc, że konto jest niemalże darmowe – tak naprawdę tylko od nas samych zależy, czy będzie darmowe w pełni. Każdy kto korzysta ze swojego konta – a takich osób jest przecież większość) będzie mógł cieszyć się nim za 0 złotych.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank BPH
Nazwa
Lubię to! Konto
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
9 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
6 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą na dowolną kwotę w miesiącu
Bankomaty
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
2,5% min. 12 zł
(+ koszty przewalutowania)
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Pracowite Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 0,25% w skali roku
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Oferta banku BPH jest bardzo przejrzysta. Za podstawowe korzyści rachunku Lubię to! można uznać:

 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • bezpłatne wydanie karty (w trybie standardowym);
 • krajowe przelewy internetowe.

Niestety, płatnościami są także objęte przelewy natychmiastowe, dość drogie są też przelewy walutowe. Co ciekawe bank BPH ma w swojej ofercie płatne realizacje zlecenia stałego (2 zł) oraz polecenia zapłaty (1 zł). Może to dziwić zważywszy na fakt, że tego typu usługa jest darmowa w większości polskich banków.

Co warte odnotowania, osoby, które złożą wniosek internetowy o konto w BPH do 31 maja 2016 r. i następnie zalogują się na platformę internetową Sezam lub do aplikacji mobilnej, dostaną 2 bilety na dowolny film 2D w kinach sieci Multikino.

Karta płatnicza do konta Lubię To

Do konta dodawana jest darmowa karta VisaPayWave lub karta Debit MasterCard Lubię to!, obsługują one płatności zbliżeniowe i internetowe oraz pozwalają na bezpieczne wypłaty z bankomatów w Polsce i na całym świecie. Klienci mogą także zawnioskować o kartę NFC, dzięki której możliwe jest dokonanie zakupów za pomocą telefonu komórkowego.

Za obsługę karty należy uiścić 6 zł miesięcznie. Można jednak uniknąć opłaty, jeśli w przeciągu miesiąca uda się dokonać przynajmniej 4 transakcji za pośrednictwem tejże karty debetowej.

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne

Lubię to! Konto ma świetną aplikację mobilną, która wyróżnia się na rynku. Bardzo szybko i łatwo można np. sprawdzić stan konta i historię rachunku. Dzięki aplikacji możliwe jest także doładowanie telefonu lub wykonanie dowolnego przelewu. Dostęp do serwisu jest oczywiście bezpłatny. Aplikacja działa na urządzeniach funkcjonujących w systemie operacyjnym Android oraz iOS. Użytkownik Lubię to! może zintegrować pod jednym hasłem rachunek osobisty oraz rachunek brokerski Biura Maklerskiego BPH albo rachunek funduszy inwestycyjnych.

Dodatkowe korzyści

Właściciele rachunku mogą otworzyć konto walutowe prowadzone w euro, frankach szwajcarskich lub dolarach amerykańskich. Co ważne, wypłaty z tego konta z zagranicznych bankomatów są całkowicie bezpłatne.

Niewątpliwą wadą nowej promocji jest fakt, że mogą z niej skorzystać jedynie nowi klienci, to znaczy tacy, którzy nie posiadają jeszcze konta w baku BPH i nie mieli go od 1 stycznia 2015 roku aż do dnia założenie rachunku “Lubię to! Konto”. Znacząco ogranicza to bowiem pulę klientów, pomimo że nie ma w zasadzie innych warunków formalnych, które należy spełnić, by założyć konto.

“Lubię to! Konto” jest jednak na tyle tanim rachunkiem, że warto je otworzyć – choćby dlatego, że jest naprawdę tanie i dzięki niemu możemy zyskać sporo zwrotów, a przecież dodatkowe pieniądze zawsze się przydają.

Pracowite Konto Oszczędnościowe

Można także założyć Pracowite Konto Oszczędnościowe. Jest to rachunek pozwalający na lokowanie nadwyżek finansowych. Jego oprocentowanie wynosi 0,25% – czyli jednak niezbyt wiele.

Asystent Finansowy

Ciekawą propozycją banku BPH jest także tzw. Asystent Finansowy – to specyficzne narzędzie pozwalające na skuteczniejsze zarządzanie swoimi finansami. Bieżącą informację na temat przeprowadzanych transakcji można uzyskać za pomocą Systemu Internetowego Sezam lub przez telefon. Właściciele konta, jeśli wyrażą takie życzenie, mogą także otrzymywać powiadomienia SMS. Dotyczą one wszelkich zmian pojawiających się na rachunku.

Zakładanie konta Lubię To w BPH

Konto Lubię to BPH można uruchomić na 4 sposoby:

 • wypełniając wniosek przez internet na stronie banku – wówczas umowę do podpisania dostarczy do domu klienta kurier (choć można ją także podpisać w placówce);
 • odwiedzając oddział banku;
 • dzwoniąc na infolinię banku (na nr 801 406 406 lub 58 300 70 69);
 • wysyłając zdalnie prośbę o kontakt – w takim wypadku doradca oddzwoni do klienta.

Opinie końcowe: BPH Konto Lubię To – zalety i wady

Lubię to! Konto jest całkiem ciekawą alternatywą dla podobnych ofert dostępnych na rynku. Na pewno wyróżnia się solidną bankowością internetową oraz szeregiem narzędzi umożliwiających łatwy dostęp do konta. Szczególnie warte uwagi są:

 • intuicyjna aplikacja mobilna;
 • Asystent Finansowy;
 • możliwość otworzenia konta walutowego i oszczędnościowego;
 • brak opłat za prowadzenie konta.

Niestety, dużą wadą oferty BPH są stosunkowo wysokie opłaty za niektóre przelewy – np. walutowe lub w systemie SEPA. Klienci mogą także narzekać na niskie oprocentowanie konta oszczędnościowego.

Biorąc pod uwagę wszelkie parametry można zauważyć jedną prawidłowość. Lubię to! Konto przyda się przede wszystkim studentom, którzy nie wykonują skomplikowanych operacji finansowych, a chcą mieć mobilny dostęp do swojego rachunku. Skuszą ich także niskie opłaty za rachunek.

 

5.7 Ocena Łączna
Lubię To! Konto

Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
6
Dodatkowe korzyści
5
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0