Kapitalne Konto

Ma ktoś z was to Kapitalne Konto w BPH? Warte jest tych paru złotych za prowadzenie? Nie ma jakiś innych haczyków. Poznaj opinie o tym koncie i banku.

Bank BPH przygotował dla swoich klientów prawdziwie konkurencyjną ofertę konta osobistego. „Kapitalne Konto” nie konkuruje o klienta, któremu zależy przede wszystkim na darmowych usługach bankowych.

To oferta dla klientów, którzy uważają, że za darmo nie ma wysokiego standardu usługi, i gotowi są zapłacić, ale i wymagać. Propozycje banku są bardzo czytelne. Prowadzenie konta wiąże się tylko z jedną, comiesięczną opłatą.

„Kapitalne Konto” w Banku BPH – Opłaty

Miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 9,99 zł. W ramach tej opłaty abonamentowej klient otrzymuje: możliwość wykonania nieograniczonej liczby krajowych przelewów realizowanych w złotych przez wszystkie kanały dostępu – oddziały Banku, Internet, bankowość telefoniczną i terminale.

Nie trzeba płacić dodatkowo za wydanie, wznowienie i zastrzeżenie karty do konta. Bez prowizji wypłacimy pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Bank nie pobierze opłaty za wydanie decyzji o przyznaniu i corocznym odnawianiu limitu w koncie (do kwoty 2,5 tys. zł).

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank BPH
Nazwa
Kapitalne Konto
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
9,99 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Bankomaty
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
2,5%, min. 12 zł
(+ koszty przewalutowania)
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Pracowite Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 0,25% w skali roku
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Konto BPH ma mnóstwo darmowych usług, w tym:

  • przelewy krajowe w polskich złotych przez Internet, telefon oraz w placówkach Banku;
  • polecenia zapłaty;
  • zlecenia stałe;
  • szeroki Pakiet Assistance, który obejmuje pomoc w nagłych sytuacjach medycznych, drogowych lub domowych.

Właściciele konta muszą jednak zapłacić za kilka usług w tym za przelewy zagraniczne oraz przelewy wewnętrzne dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej. Prowadzenie rachunku miesięcznie wynosi 9,99 zł. Opłaty tej nie da się w żaden sposób uniknąć.

Karta do Konta Kapitalnego

Do konta dodawana jest karta Debit MasterCard Kapitalna z funkcją PAyPass umożliwiającą dokonywanie płatności ze wszystkich bankomatów w Polsce bez jakiejkolwiek prowizji. Transakcje dokonywane za pośrednictwem karty są zabezpieczane – zarówno w kraju, jak i za granicą. Jeżeli klient wyrazi takie życzenie, można otrzymać kartę NFC pozwalającą na płacenie za pomocą telefonu komórkowego.

Dodatkowe Korzyści

BPH oferuje kilka produktów uzupełniających ofertę Konta Kapitalnego. Należą do nich np. system internetowy Sez@m, który pozwala na bieżące sprawdzanie wszystkich przeprowadzanych transakcji – np. w telefonie lub w dowolnej placówce banku. Bardzo funkcjonalny jest także Asystem Finansowy, który pomaga w automatycznym pogrupowaniu wydatków i wpływów na konto. System generuje ciekawe i bardzo czytelne wykresy dotyczące przeprowadzanych transakcji.

Kapitalne Konto wiąże się także z Limitem na Koncie, czyli limitem w saldzie debetowym umożliwiającym szybki dostęp do dodatkowych środków finansowych. Właściciele rachunku mogą również pozwolić sobie na konkurencyjne kredyty gotówkowe i konsolidacyjne.

Oprocentowanie

Posiadacz „Kapitalnego Konta” ma też możliwość lokowania pieniędzy na koncie oszczędnościowym –  oprocentowanie jednak nie jest zbyt wysokie.

Jak założyć rachunek?

Kapitalne Konto można otworzyć wypełniając wniosek przez internet, dzwoniąc na infolinię lub udając się do oddziału. Można także zdalnie poprosić o kontakt z doradcą, który po czasie oddzwania. Właścicielami konta mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, które mają pełną zdolność do czynności prawnych.

Opinie końcowe: Kapitalne Konto – zalety i wady

Niewątpliwą zaletą konta BPH są darmowe przelewy, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Kapitalne Konto nie jest w 100% darmowe.

Co miesiąc trzeba uiścić 9,99 zł za jego prowadzenie. Tego typu cena jest uczciwa, zważywszy na bezpłatny pakiet ubezpieczeń oraz ciekawe funkcjonalności internetowe.

Warto jednak pamiętać o tym, że oferty innych banków pozwalają na uniknięcie ponoszenia większości kosztów związanych z utrzymaniem rachunku. Przed założeniem konta w BPH trzeba więc odpowiedzieć sobie na pytanie: czy ważniejszy jest dla mnie spokój czy maksymalne oszczędności?

Zanim podejmiemy decyzję o założeniu „Kapitalnego Konta” powinniśmy mieć świadomość, że korzystanie z „Kapitalnego Konta” może się wiązać z dodatkowymi kosztami, których opłata abonamentowa już nie obejmuje. Potwierdzenie wykonania przelewu dokonanego w jednym z kanałów elektronicznych kosztuje 15,99 zł, zaś wypłata z bankomatów poza Polską to koszt 2 proc. kwoty – ale co najmniej 12 złotych.

Bank zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty, gdy w ciągu 14 dni odstąpimy od umowy o wydanie karty do konta.

6 Ocena Łączna
Kapitalne Konto

Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
5
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0