Konto walutowe BPH

Czy warto założyć Konto Walutowe w BPH? Jakie są opłaty? Ile kosztuje przelew zagraniczny? Jakie opinie ma ten rachunek? Sprawdźmy.

Właściwe zarządzanie finansami przy koncie walutowym jest bardzo istotne. Bank BPH wyszedł z ciekawą ofertą, oferującą tańsze, zagraniczne transakcje gotówkowe niż w przypadku większości innych banków.

Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co oferuje Konto walutowe BPH.

Dla kogo to konto walutowe

Konto walutowe BPH świetnie sprawdzi się w przypadku osób przebywających zagranicą i potrzebujących konta walutowego z darmowymi wypłatami z bankomatów. To rozwiązanie zwłaszcza dedykowane jest osobom posiadającym już konto osobiste w banku BPH.

W jakich walutach można założyć konto walutowe, ile wynosi spread?

Konto walutowe BPH można założyć w ramach takich walut, jak USD, EUR, GBP i CHF.

Spread jest dość wysoki i wynosi 6,6%, przy czym nieco niższy jest w przypadku CHF. Konto jednak jest dostępne jedynie dla klientów banku, posiadających w nim swoje konto osobiste.

Podstawowe opłaty konta walutowego BPH

Otwarcie konta jest bezpłatne, a jego prowadzenie płatne 5 zł miesięcznie; z tej drugiej opłaty zwolnieni są posiadacze kont: Maksymalnego, Kapitalnego, Sezam Mix, Srebrny Sezam i Złoty Sezam.
Przelewy krajowe walutowe realizowane przez internet są bezpłatne w przypadku dysposyzcji wewnętrznych oraz płatne 60 zł (przy opcji podziału kosztów) w przypadku przelewów zewnętrznych. 10 zł kosztuje realizacja przelewu europejskiego SEPA.
Stawki za przelew zagraniczny to 60 zł przy opcji podziału kosztów, 20 EUR bądź odpowiednia tej kwocie stawka w złotówkach przy kosztach ponoszonych przez odbiorcę oraz 60 zł plus koszty bankowe przy opcji kosztów ponoszonych przez nadawcę.
Przelew przychodzący to koszt 5 zł w przypadku przelewów europejskich i 30 zł w przypadku przelewów pozostałych – w obu sytuacjach mowa o kosztach ponoszonych przez odbiorcę. Jeśli kwota przelewu wynosi 500 PLN, to opłaty nie ma. Stała opłata 50 zł dotyczy przelewów przychodzących realizowanych w ramach świadczeń emerytalnych i rentownych.

Czy do konta otrzymamy kartę walutową?

Do konta bezpłatnie wydana może być karta Visa Classic w euro (EUR) albo dolarach (USD). Nie ma również żadnej miesięcznej opłaty w związku z użytkowaniem karty.
Wypłaty z bankomatów w Polsce obciążone są dodatkowymi kosztami. W przypadku bankomatów banku BPH oraz sieci Euronet koszt wypłacenia gotówki to 4% transakcji, przy czym minimum 5 zł. W przypadku bankomatów innych banków jest to nadal 4% transakcji, jednak przynajmniej 6 zł.
Wypłaty w bankomatach zagranicznych są bezpłatne. Jeśli wypłata następuje w innej walucie niż ta, w której prowadzony jest rachunek, koszt wypłaty to 2% wartości zlecenia.

Oprocentowanie konta walutowego

Rachunek jest oprocentowany bardzo nisko, bo w skali 0,1%. Nie ma możliwości założenia rachunku walutowego oszczędnościowego, jednakże można stworzyć lokatę walutową w EUR i USD, z oprocentowaniem 0,05%.

Opinie Konto walutowe BPH – zalety i wady

Zalety:

  • bezpłatne wydanie i użytkowanie karty – świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizację kosztów związanych z praktycznym korzystaniem z karty;
  • bezpłatne wypłaty za granicą – doskonała wiadomość dla osób, które posiadają swoje rachunki walutowe w walucie odpowiedniej dla kraju, w którym przebywają np. tymczasowo w celach zarobkowych czy też na wakacjach;.

Wady:

  • konieczność otwarcia konta w oddziale banku – nie ma możliwości otwarcia rachunku przez internet, co znacznie wydłuża czas konieczny na otwarcie rachunku i zmniejsza komfort całej operacji;
  • konieczność posiadania konta osobistego – kiepskie wyjście dla tych, którzy mają swoje konta osobiste w innych bankach;
  • płatne wypłaty z bankomatów krajowych – konto staje się w takim przypadku mało opłacalne jako jedno z kont głównych.
5.5 Ocena Łączna
Konto walutowe BPH

Wysokość opłat
6
Kursy walut, spread
5
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0