Eurobank

Co to za bank Eurobank? Kto jest właścicielem? Czy to polski bank czy francuski bank? Czy pieniądze i lokaty są w nim bezpieczne? Jakie konta bankowe oferuje?

Historia EuroBanku

Euro Bank SA powstał w 2003 roku. Jego założycielem był Mariusz Łukasiewicz. Powstanie banku stało się możliwe po przejęciu przez spółkę Look Finansowanie Inwestycji, należącą do Mariusza Łukasiewicza, pakietu kontrolnego Banku Społem SA. W krótkim czasie po tym przejęciu doszło do kolejnego przejęcia, a tym razem obiektem stał się Bank Wschodni SA w Białymstoku. W 2003 roku formalnie Bank Społem przemianowany został na EuroBank SA i tak też funkcjonuje on do chwili obecnej.

W 2004 roku zmarł założyciel Euro Banku SA, Mariusz Łukasiewicz. W lipcu 2005 roku EuroBank przeszedł w ręce francuskiej Grupy Société Générale, która dziś jest jego właścicielem posiada aż 99% udziałów w Euro Banku SA. Grupa ta pochodzi z Francji i jest jedną z wiodących instytucji finansowych w całej strefie euro. Tylko w Europie Środkowej i Wschodniej Grupa Société Générale ma ponad 10 mln klientów. Jej sieć liczy sobie 3000 oddziałów, zlokalizowanych w różnych państwach na całym świecie.

EuroBank SA oferuje swoim klientom, którymi są wyłącznie osoby prywatne, usługi i produkty finansowe. Bank specjalizuje się zwłaszcza w kredytach konsumpcyjnych i hipotecznych, ale jego oferta jest zdecydowanie o wiele bardziej rozbudowana. Znajdują się w niej konta bankowe i oszczędnościowe, karty debetowe i kredytowe, lokaty pieniężne, kredyty konsolidacyjne i kredyty ratalne.

Ciekawostką jest to, że swoją działalność bankową bank prowadzi w postaci oddziałów w supermarketach i centrach handlowych, które mają formę specyficznych stanowisk. Oprócz tego dysponuje standardowymi placówkami bankowymi.

Wkłady pieniężne w EuroBanku podlegają standardowym gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Konta bankowe w EuroBanku:

Konto Active

Konto Active

Dla kogo Konto Active w Eurobanku? Do 720 zł zwrotu za płatności kartą ładnie brzmi :) Zobaczmy opinie, czy czasem opłaty nie zjedzą nam tych ...

Konto na co dzień

Konto na co dzień

Czy opłaca się założyć Konto na co dzień EuroBanku? Opłata 7 zł za prowadzenie to nie mało. Co jeszcze nas czeka? Analiza tabeli ...

Konto Prestige

Konto Prestige

Konto Prestige to prestiżowe konto osobiste dla osób najbardziej wymagających.

Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
Porównaj Teraz
0