Eurobank

Co to za bank Eurobank? Kto jest właścicielem? Czy to polski bank czy francuski bank? Czy pieniądze i lokaty są w nim bezpieczne? Jakie konta bankowe oferuje?

Historia EuroBanku

Euro Bank SA powstał w 2003 roku. Jego założycielem był Mariusz Łukasiewicz. Powstanie banku stało się możliwe po przejęciu przez spółkę Look Finansowanie Inwestycji, należącą do Mariusza Łukasiewicza, pakietu kontrolnego Banku Społem SA. W krótkim czasie po tym przejęciu doszło do kolejnego przejęcia, a tym razem obiektem stał się Bank Wschodni SA w Białymstoku. W 2003 roku formalnie Bank Społem przemianowany został na EuroBank SA i tak też funkcjonuje on do chwili obecnej.

W 2004 roku zmarł założyciel Euro Banku SA, Mariusz Łukasiewicz. W lipcu 2005 roku EuroBank przeszedł w ręce francuskiej Grupy Société Générale, która dziś jest jego właścicielem posiada aż 99% udziałów w Euro Banku SA. Grupa ta pochodzi z Francji i jest jedną z wiodących instytucji finansowych w całej strefie euro. Tylko w Europie Środkowej i Wschodniej Grupa Société Générale ma ponad 10 mln klientów. Jej sieć liczy sobie 3000 oddziałów, zlokalizowanych w różnych państwach na całym świecie.

EuroBank SA oferuje swoim klientom, którymi są wyłącznie osoby prywatne, usługi i produkty finansowe. Bank specjalizuje się zwłaszcza w kredytach konsumpcyjnych i hipotecznych, ale jego oferta jest zdecydowanie o wiele bardziej rozbudowana. Znajdują się w niej konta bankowe i oszczędnościowe, karty debetowe i kredytowe, lokaty pieniężne, kredyty konsolidacyjne i kredyty ratalne.

Ciekawostką jest to, że swoją działalność bankową bank prowadzi w postaci oddziałów w supermarketach i centrach handlowych, które mają formę specyficznych stanowisk. Oprócz tego dysponuje standardowymi placówkami bankowymi.

Wkłady pieniężne w EuroBanku podlegają standardowym gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Konta bankowe w EuroBanku:

Konto Active

Konto Active

Dla kogo Konto Active w Eurobanku? Do 720 zł zwrotu za płatności kartą ładnie brzmi :) Zobaczmy opinie, czy czasem opłaty nie zjedzą nam tych korzyści. Warto założyć czy nie? ...

Konto na co dzień

Konto na co dzień

Czy opłaca się założyć Konto na co dzień EuroBanku? Opłata 7 zł za prowadzenie to nie mało. Co jeszcze nas czeka? Analiza tabeli opłat i opinie użytkowników.EuroBank jest ...

Konto Prestige

Konto Prestige

Konto Prestige to prestiżowe konto osobiste dla osób najbardziej wymagających.

Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
Porównaj Teraz
0