Lokata na nowe środki – mKonto

Sprawdź
+ 8% i 450 zł premii
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2023.01.23

W mBanku, będą posiadaczem mKonta Intensive założymy jedną z najlepiej oprocentowanych lokat na rynku – 8% w skali roku. Do tego ulokujemy na niej naprawdę dużą kwotę. A po spełnieniu prostych warunków zyskamy dodatkowe 350 zł za otwarcie ROR-u, który jest niezbędny do założenia depozytu.

mBank należy do największych banków na polskim rynku. Obsługuje ok. 4,5 mln klientów. Do tego dochodzi 1 mln klientów w Czechach i na Słowacji.

Instytucja kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego jest bankiem uniwersalnym i oferuje szerokie spektrum produktów. Wśród nich są lokaty terminowe objęte ochroną BFG. Limit gwarancji na jednego klienta wynosi równowartość 100 tys. euro w złotych, czyli obecnie ok. 475 tys. zł.

Oprocentowanie

Do atrakcyjniejszych produktów depozytowych mBanku należy lokata na nowe środki. To depozyt dostępny w trzech wersjach czasowych:

 • 3 miesiące,
 • 6 miesięcy i
 • 12 miesięcy.

Oprocentowanie lokaty na nowe środki uzależnione jest od wariantu posiadanego ROR-u. Klienci mający mKonto Intensive zarobią 7,2-8% w skali roku (wyższa stawka dla krócej trwającego depozytu). Obecnie to jedna z najwyższych stawek na rynku.

Lokata jest nieodnawialna. Można założyć dowolną liczbę depozytów na łącznie 400 tys. zł.

Wyższym oprocentowaniem objęte są środki stanowiące nadwyżkę względem stanu z 16 stycznia. Przy czym chodzi o wszystkie rachunki klienta w mBanku.

Warunki lokaty lojalnej o zapadalności 3-miesięcy wyglądają następująco:

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
mBank
Nazwa lokaty
Lokata dla nowych klientów

Warunki lokaty

Oprocentowanie
8,0%
Okres lokaty
3 miesiące
Minimalna kwota
1000
Maksymalna kwota
400000

Dodatkowe informacje

Klient
nowy i obecny
Konto osobiste (ROR)
wymagane konto
Zerwanie lokaty przez czasem
utrata odsetek
powrót do menu ↑

Warunki

Oferta dostępna jest dla nowych i obecnych klientów. Ci drudzy, by założyć lokatę, muszą wpłacić pieniądze będące nadwyżką względem salda początkowego z 16 stycznia. Przy jej wyliczaniu bank uwzględnia stan środków na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach.

mbank nowe środki

Lokatę można założyć do 6 lutego 2023 r.

powrót do menu ↑

Opłaty

Założenie i obsługa lokaty na nowe środki odbywa się bez opłat.

Do założenia lokaty o powyżsym oprocentowaniu niezbędne jest konto osobiste w taryfie mKonto Intensive. Kosztuje ono 49,5 zł miesięcznie.

Na szczęście opłaty można uniknąć. Wystarczy co miesiąc zapewnić nań wpływ min. 7 tys. zł albo zdeponować w banku 100 tys. zł. Innym sposobem jest skorzystanie z promocji, w ramach której mBank zwalnia z daniny przez pół roku bez żadnych wymogów.

powrót do menu ↑

Jak założyć?

Lokatę na nowe środki założymy w dowolnym kanale obsługi. Oczywiście najwygodniejszym sposobem jest serwis transakcyjny i aplikacja mobilna.

W pierwszym przypadku wchodzimy w produkty → oszczędności → nowe oszczędności i wybieramy interesujący nas produkt. W aplikacji klikamy produkty (na dole ekranu), a następnie – lokaty (na górnej belce po przesunięciu w prawo).

powrót do menu ↑

Premia do 450 zł za mKonto Intensive

 

Dobrze oprocentowana lokata to tylko jeden z powodów, by zostać klientem mBanku. Drugim jest premia na start za otwarcie mKonta Intensive. Do wzięcia jest łącznie nawet 450 zł.

By zdobyć bonus, trzeba:

 • zawrzeć umowę o ROR w aplikacji (metodą na selfie) lub z użyciem e-dowodu,
 • w ciągu siedmiu dni od otwarcia ROR-u zapewnić nań wpływ 1000 zł,
 • w miesiącu otwarcia konta lub w następnym wykonać kartą lub/i Blikiem osiem transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty,
 • zapewnić wpływ na ROR 1000 zł i zrealizować osiem płatności kartą lub/i Blikiem w drugim i trzecim miesiącu po otwarciu konta,
 • założyć dziecku eKonto Junior.

Pełna analiza promocji dostępna jest tutaj.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Lokata na nowe środki mBanku na 3-12 miesięcy to jeden z najwyżej oprocentowanych depozytów na rynku. Zarobimy na nim nawet 8% w skali roku (lokata 3-miesięczna). Do tego ulokujemy naprawdę dużą kwotę i rozłożymy ją na wiele depozytów. Łącznie jest to 400 tys. zł. Dzięki temu unikniemy opłaty za ROR, który jest niezbędny do założenia lokaty (zwolnienie następuje już przy 100 tys. zł).

A co jeśli nie chcemy zamrażać kapitału na dłużej? Otwórzmy też eKonto oszczędnościowe ze stawką 8% przez trzy miesiące. Po pieniądze sięgniemy w dowolnym czasie bez utraty odsetek (jeden przelew w miesiącu jest bezpłatny).

Uwaga! Nieco mniej na lokacie na nowe środki (7,3% dla 12 miesięcy lub 7,8% dla 3 miesięcy), mogą zarobić posiadacze standardowego konta osobistego mBanku – eKonta.  Warto zobaczyć porównanie tych kont – eKonto Osobiste czy mKonto Intensive.
mKonto + Lokata na nowe środki

7.2-8% | 1000 - 400 000 zł | 3, 6 i 12 mies.

+ 8% i 450 zł premii
9.5 Ocena Łączna
1 opinie
Lokata na Nowe Środki dla posiadaczy mKonta Intensive

Lokata na nowe środki mBanku na to jeden z najwyżej oprocentowanych depozytów na rynku.

9.5Ocena Redakcji
Ocena lokaty
9.5
10Ocena Użytkowników
Ocena lokaty
10
ZALETY
 • wysokie oprocentowanie
WADY
 • konieczność założenia mKonta Intensive
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0