Visa Oferty – zasady programu, promocje, opinie

Mając kartę debetową albo kredytową Visy wydaną przez dowolny bank, można otrzymywać całkiem atrakcyjne zwroty przy okazji codziennych zakupów. Trzeba tylko uprzednio zarejestrować plastik i używać go w sklepie oraz internecie. Tak działają Visa Oferty.

Firmy z branży finansowej sięgają po różne metody, by przekonać do siebie klientów i pozyskać ich lojalność. Jednym ze sposobów jest money-back, czyli zwrot części wydatków

Co to jest i jak działa?

Tak właśnie działa program Visa Oferty. W zamian za korzystanie z propozycji partnerów organizacji Visa i dokonywanie transakcji kartami z jej logo, klient otrzymuje na konto w banku premię w postaci części uiszczonej kwoty. Co ważne money-back wypłaca operator karty, a nie bank jak w tradycyjnym programie premiowym.

Zaletą akcji jest dostępność. Mogą w niej uczestniczyć pełnoletni użytkownicy instrumentów płatniczych wydanych przez różne banki klientom indywidualnym – byle tylko widniał na nich znak graficzny Visy. Nie trzeba drukować ani skanować żadnych kodów, kuponów czy wyrabiać dodatkowych plastików. Drugi istotny warunek członkostwa to status polskiego rezydenta.

Program obowiązuje bezterminowo. W razie jego zakończenia firma nim zarządzająca zobowiązała się do poinformowania o tym fakcie z 30-dniowym wyprzedzeniem.

powrót do menu ↑

Jak korzystać – instrukcja

Jak zdobywać nagrody w Visa Oferty – przewodnik krok po kroku

Standardowo należy:

1Rejestracja, czyli utworzenie konta uczestnika na stronie programu lub w jego aplikacji

Wymagane jest podanie numeru karty zgłaszanej do programu.

2Aktywowanie oferty udostępnionej przez partnera

Aktualizacja propozycji następuje zwykle w piątki. Propozycje zakupowe przysyłane są na skrzynkę mailową oraz widoczne w panelu użytkownika. Partnerami Visa Oferty są znane marki, w tym m.in. Decathlon, Vistula, Sephora, Carrefour, Black Red White, RTV Euro AGD.

3Spełnienie warunków promocji

Z reguły chodzi o zrobienie zakupów na określoną kwotę w wyznaczonym terminie. Część propozycji ma charakter spersonalizowany, czyli jest dopasowana do zwyczajów zakupowych (historii zakupów) posiadacza karty.

4Wykonanie transakcji kartą płatniczą

Przypisany do oferty money-back zostanie przelany na powiązane z kartą konto bankowe w ciągu pięciu dni roboczych.

powrót do menu ↑

Banki

Uwaga! W programie honorowane są karty płatnicze dla klientów indywidualnych sprzężone z rachunkami prowadzonymi w złotówkach i należące do jednego z wymienionych banków.

Banki uczestniczące w programie Visa Oferty
Nest Bank
BPS (oraz banki w nim zrzeszone)
Bank Pocztowy
Santander
PKO BP
Getin Bank
Eurobank
Bank Millennium
Plus Bank
ING Bank Śląski
mBank
Inteligo
EnveloBank
Credit Agricole
Citi Handlowy
(karta kredytowa Visa BP Payback)
SGB
(oraz banki w nim zrzeszone)
Toyota Bank
Bank Pekao
powrót do menu ↑

Ważne zasady

 1. Z programu wykluczone są karty firmowe, biznesowe i prepaidowe Visy
 2. Akceptowane są transakcje kartami wirtualnymi, w tym cyfrowymi portfelami typu Apple Pay, Google Pay, Visa Checkout
 3. Jeden uczestnik może zarejestrować maksymalnie pięć kart płatniczych
 4. Nie wszyscy członkowie programu mogą otrzymywać te same propozycje zakupowe. Niekiedy na wysokość potencjalnego money-backu wpływa również to, kto (jaki bank) wydał dany nośnik.

Co się dzieje w przypadku zamknięcia rachunku, z którym powiązany jest zgłoszony w programie instrument płatniczy? Po prostu nie skorzystamy z kolejnej oferty i nie otrzymamy benefitów.

powrót do menu ↑

Promocje

Premia pieniężna w ramach jednej transakcji zależy od konkretnej propozycji. Przykładowo swego czasu za wydanie min. 90 zł w sklepach Auchan klient otrzymywał 15 zł. Innym razem za zakupy za min. 100 zł w sieci H&M uczestnik był nagradzany zwrotem 20 zł. Taką samą gratyfikację otrzymywał klient, który złożył zamówienie na pyszne.pl o wartości 40 zł.

Niekiedy bonusy mają charakter procentowy. Tak było np. z ofertami Douglasa (5 proc. wydanej sumy), Tchibo (10 proc.) czy stacji BP (10 proc.).

Teoretycznie im częściej będziemy korzystać z przedstawionych ofert, tym więcej zarobimy. Z tym że ze względów podatkowych wartość pojedynczego zwrotu nie przekracza 760 zł. Od tej kwoty nie płaci się bowiem podatku dochodowego.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Program Visa Oferty to akcja, w której warto uczestniczyć. W łatwy sposób można otrzymywać całkiem atrakcyjne premie pieniężne. Nie trzeba przy tym robić niepotrzebnych, nieprzydatnych zakupów, tylko korzystać ze zróżnicowanych ofert partnerów programu, do których należą także hipermarkety, stacje paliw czy serwisy z jedzeniem. W tym gronie każdy znajdzie firmę, sklep czy punkt handlowo-usługowy, w którym zaopatruje się regularnie.

Profity w postaci zwrotu części wydatków to największa różnica Visa Oferty w stosunku do programu Bezcenne Chwile Mastercard. W tym drugim wydane kwoty przeliczane są na punkty, które wymienia się na nagrody rzeczowe albo vouchery.

Największą słabością programu wydaje się zawężenie grona uczestników do posiadaczy kart dla klientów detalicznych. W Priceless Specials biorą udział również plastiki wydane klientom biznesowym.

 

ZALETY
 • premia o charakterze pieniężnym,
 • automatyczne i szybkie naliczanie zwrotu (max 5 dni roboczych),
 • wartość nagrody (przeważnie kilkanaście-kilkadziesiąt złotych),
 • różnorodność ofert,
 • szeroka sieć partnerów programu,
 • długi okres ważności ofert.
WADY
 • możliwość rejestracji maksymalnie pięciu kart,
 • honorowane tylko karty dla klientów indywidualnych,
 • mała liczba ofert i promocji
Dodaj swoją opinie

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0