Goodie – co to jest? Jak działa cashback i karta podarunkowa?

Platforma goodie dostępna w formie strony internetowej i aplikacji mobilnej pomaga kupować taniej i jeszcze na tym zarabiać. Ale oprócz money-backu za transakcje online oferuje kilka innych przydatnych funkcji, które składają się na smart shopping.

Banki już dawno przestały być tylko dostarczycielami usług finansowych. W dobie niskich stóp procentowych szukają innych źródeł dochodów.

Wykorzystują do tego postęp technologiczny, który idzie w parze z upowszechnianiem się internetu. Wraz z podmiotami z różnych branż tworzą całe ekosystemy, by z jednej strony ułatwiać życie klientom, a z drugiej – jeszcze bardziej wiązać ich ze sobą i czerpać z tego profity finansowe. Świetnym przykładem jest goodie.

Co to jest goodie?

Goodie to platforma zakupowa pod postacią strony internetowej i aplikacji mobilnej o tej samej nazwie. Stworzyła ją w 2016 r. spółka należąca do Banku Millennium.

Najkrócej rzecz ujmując, goodie służy do tzw. smart shoppingu. Po założeniu profilu na stronie goodie.pl lub zainstalowaniu aplikacji można:

 • przeglądać zniżki i okazje w sklepach tradycyjnych i internetowych oraz restauracjach i galeriach handlowych wg zdefiniowanych preferencji,
 • otrzymywać informacje o promocjach organizowanych przez obserwowane marki,
 • zakładać i dodawać karty lojalnościowe największych galerii handlowych,
 • przeglądać gazetki reklamowe sieci wielkopowierzchniowych,
 • tworzyć i udostępniać listy zakupów,
 • korzystać z kodów rabatowych dostępnych tylko użytkownikom goodie,
 • otrzymywać zwrot za zakupy internetowe (goodie cashback),
 • zamawiać spersonalizowane e-karty podarunkowe i płacić nimi za zakupy online oraz w sklepach stacjonarnych.
powrót do menu ↑

Promocja 15 zł

goodie 15 złW ramach akcji specjalnej dla nowych użytkowników goodie, można otrzymać aż 15 zł na powitanie oraz stały % zwrotu wartości swoich zakupów netto (bez kosztów dostawy). Procent zwrotu jest zależny od marki.

Aby skorzystać z promocji należy:

 1. W aplikacji goodie lub na stronie www.goodie.pl, wyszukać swoją ulubiona markę, oznaczoną symbolem “CASHBACK”, a następnie kliknąć “PRZEJDŹ DO SKLEPU”
 2. Po przejściu na stronę sklepu złożyć zamówienie za min. 20 zł.
 3. Wkrótce na Twoje konto w goodie zostanie naliczony zwrot 15 zł i nawet do 25% od wydanych środków (bez kosztów dostawy) w zależności od stawki cashback w danym sklepie.

Promocja trwa do 31 stycznia 2020 r.

powrót do menu ↑

Aplikacja goodie

Z wyjątkiem kart podarunkowych wszystkie funkcje dostępne są zarówno na stronie, jak i w aplikacji mobilnej. Tę ostatnią można bezpłatnie pobrać na urządzenia z Androidem oraz iOS-em.

Aplikacja goodie wykorzystuje geolokalizację, więc użytkownik mający ze sobą smartfon podłączony do internetu jest informowany o promocjach, zniżkach i rabatach dostępnych w mijanych punktach handlowo-usługowych. Sklepy czy produkty można w niej wyszukiwać również za pomocą komend głosowych.

powrót do menu ↑

Jak działa cashback?

Goodie umożliwia cashback czyli otrzymywanie zwrotu za zakupy. Wysokość premii pieniężnej dochodzi nawet do 25 proc. wartości zamówienia netto (bez kosztów dostawy). Przeważnie jest to 2-15 proc.

By otrzymać cashback, należy:

1Zalogować się na konto w goodie
2Odnaleźć na stronie lub w aplikacji interesujący produkt, sklep bądź markę,
3Przejść do sklepu partnerskiego, klikając „Przejdź do sklepu”

Firmy biorące udział w programie premiowym są oznaczone specjalnym symbolem. To wyklucza ryzyko pomyłek czy niewiedzy. Użytkownik jeszcze przed dokonaniem transakcji ma więc pewność, że otrzyma bonus pieniężny.

4Opłacić zamówienie.

Zwrot jest naliczany nawet wtedy, gdy użytkownik platformy skorzysta z rabatów i zniżek udzielanych niezależnie przez dany sklep.

Uwaga! Na czas zakupów lepiej wyłączyć tzw. adblocki. Ich działanie może sprawić, że klient nie zostanie poprawnie zidentyfikowany. W efekcie cashback nie zostanie mu przyznany.

powrót do menu ↑

Konto goodie cashback

Premia w formie punktów, które zamienia się na pieniądze wg przelicznika 1:1, trafia automatycznie na konto goodie cashback w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od wykonania transakcji. Jednak będzie ją można wypłacić dopiero, gdy zmieni status z „oczekującej” na „zatwierdzoną”. To trwa 30-90 dni.

W tym czasie sklep potwierdza poprawność transakcji. Chodzi o to, że klient mógłby zwrócić zakupiony towar. Partnerzy platformy bronią się więc przed próbami wyłudzeń.

Punkty są ważne przez 12 miesięcy od ich przyznania. Wypłata środków z konta goodie cashback jest możliwa po uzbieraniu 21 pkt, czyli gdy saldo wyniesie min. 21 zł.

Pieniądze można przelać na dowolne konto bankowe w Polsce. Transfer jest bezpłatny, a operator platformy realizuje go w ciągu trzech dni roboczych.

Ważne! Od jednorazowych wypłat poniżej 2000 zł nie trzeba odprowadzać podatku dochodowego ani wykazywać premii w zeznaniu podatkowym.

cashback goodie

 

powrót do menu ↑

Sklepy

Platforma smartshoppingowa goodie współpracuje z ok. 1000 sklepów internetowych z wielu branż. Za jej pośrednictwem można kupić np. odzież i obuwie, elektronikę, sprzęt RTV i AGD, artykuły wyposażenia domu, dobra FMCG, jedzenie, produkty spożywcze.

W goodie znajdziemy znane marki. Do jej partnerów należą m.in. Allegro, Lidl, AliExpress, KFC, Pyszne.pl, RTV Euro AGD, Media Markt, Media Expert, Auchan, Carrefour, CCC, e-obuwie, Zalando czy Frisco.

SklepMoney-back
Allegro max 3%
AliExpress max 9%
Pyszne.pl 4%
KFC max 6,5%
RTV Euro AGD 2,5%
Smyk 3%
Media Expert 2%
Lidl 4,5%
CCC 6,5%
Media Markt 2%
Zalando max 14%
OleOle! 2,5%
Avans 21 zł
Frisco max 5%
e-obuwie 8%
4Home 6%
Auchan Direct max 12 zł
Home&You 4,8%
Adidas 5%
Agata Meble 4%
Abra 5%
Black Red White 5%
Booking.com 4%
Play max 82 zł
Puma 6%
Deichmann 8%

Allegro

W zależności od kategorii zakupów, dokonując transakcji na Allegro przez Goodie, można odzyskać do 3 proc. wydanej kwoty.

Uwaga! Niektóre kategorie (np. suplementy diety i odżywki) są wyłączone z programu zwrotów. To samo dotyczy zakupów w formie licytacji.

Cashback allegro naliczany jest od ceny netto przedmiotu. Nie obejmuje kosztów dostawy ani innych opłat związanych z transakcją. W przypadku zakupów u sprzedawców zagranicznych mogą wystąpić niewielkie różnice w kwocie premii, które wynikają z przewalutowania wydanej sumy.

AliExpress

W zależności od kategorii zakupów na AliExpress money-back wynosi do 9 proc. Szczegółowo wygląda to tak:

 • 9,00% – Akcesoria do telefonów komórkowych
 • 9,00% – Artykuły ogrodnicze
 • 3,00% – Dyski zewnętrzne
 • 3,00% – Komputery stacjonarne
 • 9,00% – Maksymalny zwrot w każdej kategorii może wynieść 50 USD
 • 3,00% – Pamięć wewnętrzna
 • 7,00% – Pozostałe kategorie
 • 3,00% – Sprzęt audio
 • 3,00% – Sprzęt komputerowy
 • 3,00% – Tablety
 • 3,00% – Telefony komórkowe
 • 9,00% – Ubrania
 • 9,00% – Wyposażenie wnętrz

Premia liczona jest od ceny netto, czyli nie obejmuje kosztów przesyłki ani podatku VAT.

Rejestracja transakcji trwa średnio 24 godziny. Z programu premiowego wyłączone są niektóre towary i usługi.

Po odebraniu zamówienia pamiętajmy, by zaznaczyć pole Confirm Order Received. W przeciwnym razie zwrot się nie naliczy. Tak samo będzie, jeśli zakupy zrobimy przez aplikację AliExpress.

powrót do menu ↑

Karta podarunkowa goodie

karta podarunkowa goodieGoodie wydaje również narzędzia płatnicze w postaci wirtualnych kart podarunkowych. Można je zasilić kwotą z przedziału 50-500 zł i płacić w internecie oraz sklepach stacjonarnych na terenie Polski.

Jednak aby móc realizować transakcje w punktach stacjonarnych, trzeba wcześniej zapisać e-kartę w jednym z dwóch portfeli cyfrowych. Do wyboru mamy Google Pay i Apple Pay.

Ważne! Kartę goodie wyrobimy wyłącznie w aplikacji. Tam znajdziemy też jej dane. Każdy instrument jest ważny przez 12 miesięcy od jego aktywowania.

Kartę można przekazać innej osobie jako prezent. W tym celu wysyła się jej link albo udostępnia wydruk z kodem QR.

 

3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  andrzej 10 Styczeń 2021 15:37

  Drodzy, kupuje do 20 towarów miesięcznie. Skorzystałem 3 przeglądarek, w tym też adblock nie jest pobrany wcale. Zwrot nalicza się nie częściej, niż w 50%. Mam wrażenie, że to działa na zasadzie algorytmu, który sam decyduje, kiedy zwrot uznać, a kiedy odrzucić

 2. Odpowiedz
  Iaa 31 Grudzień 2020 17:14

  Oszustwo. Nalicza zwrot za zakupy jako transakcje ocxekujace a po miesiacu odrzuca wiec totalna sciema.. kontakt z biurem obsługi bezskuteczny.

 3. Odpowiedz
  Stanislaw 21 Wrzesień 2020 14:35

  Te zwroty za zakupy w goodie są naliczane bardzo różnie. U mnie pierwszy raz były zakupy za 50 zł na allegro i te 15 zł na start zostało naliczone.

  Z kolei u żony jest problem goodie cashback nie nalicza wykonanych transakcji

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0