PKO Konto bez Granic

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć w PKO BP Konto bez Granic za 17,9 zł miesięcznie? Co zyskujemy za tą opłatę? Opinie użytkowników i analiza tabeli opłat.

PKO Konto bez Granic to specyficzny rachunek odpowiedni dla osób, które lubią dużo podróżować. Tylko jedna stała opłata gwarantuje dostęp do szeregu usług – zwykle obwarowanych dużymi kosztami. PKO BP próbuje sprofilować swoją działalność i ta propozycja jest przykładem takich działań.

Tabela opłat i prowizji Konta bez Granic w PKO BP

Konto bez Granic to nowa oferta PKO BP dla aktywnych klientów, którzy od swojego rachunku osobistego wiele wymagają, i są gotowi za te wymagania nawet zapłacić. W ramach zryczałtowanej opłaty klient może wykonywać praktycznie nieograniczoną liczbę transakcji. Jedynym ograniczeniem jest oczywiście stan konta.

Skrócona tabela opłat Konta bez Granic została zaprezentowana poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
PKO Konto bez Granic
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
17,9 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Oszczędnościowe Plus z oprocentowaniem do 1,2%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF
Opłata za prowadzenie konta jest stała i wynosi 17,90 zł.

To duża kwota, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że bank nie pobiera żadnych dodatkowych pieniędzy od posiadacza Konta bez Granic.

Rachunek wiąże się z wieloma usługami, za które w ogóle nie trzeba płacić. Należą do nich m.in.:

 • krajowe przelewy dokonywane przez internet, telefon i w oddziale;
 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty;
 • korzystanie z usługi powiadomienia SMS.

Klienci muszą jednak pamiętać o tym, że za wypłaty gotówki w walutach obcych może być pobierana opłata – za przewalutowanie także trzeba zapłacić (praktyka stosowana we wszystkich bankach).

Karta do konta

Do rachunku bezpłatnie wydawana jest karta debetowa PKO EKSPRES. Za jej obsługę nie trzeba płacić. Co warte odnotowania, karta umożliwia dokonywanie wypłat w ramach usługi Cash Back.

Darmowe wypłaty w złotówkach z bankomatów dotyczą wszystkich sieci w kraju i za granicą – nie tylko urządzeń PKO BP. Klienci mogą bezpłatnie wypłacać środki także za pośrednictwem kanału mobilnego.

Dodatkowe korzyści i promocje

Klienci korzystający z tej oferty mogą zdecydować się na uruchomienie usługi AUTOOSZCZĘDZANIE.  Polega ona na odtrącaniu z wybranej transakcji drobnych kwot. Posiadacz rachunku może zdecydować, który rodzaj transakcji chce włączyć do usługi. Mogą to być np. przelewy, zlecenia stałe itd.

Nowocześni podróżnicy większość transakcji dokonują zdalnie. Godnymi polecenia w PKO są bankowość internetowa i aplikacja mobilna. Dzięki nim możliwe jest szybkie sprawdzenie stanu rachunku, płacenie za zakupy (za pomocą telefonu komórkowego) oraz generowanie elektronicznych wyciągów. Aplikacja jest bezpłatna, można ją zamówić w serwisie iPKO.

Opinia: PKO Konto bez Granic – zalety i wady

Posiadacze rachunku nie mają na co narzekać, jeśli są gotowi na comiesięczną opłatę w wys. 17, 90 zł. Opinie PKO Konto bez Granic:


ZALETY:

 • za 1 stałą opłatę (17,9 zł), otrzymujemy praktycznie wszystkie usługi za darmo, zarówno przez internet jak i w oddziale PKO;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce jak i za granicą;
 • konto w największym, polskim banku z wieloma oddziałami w całej Polsce;
 • przejrzysta bankowość internetowa iPKO, dopracowana aplikacja mobilna;

WADY:

 • 17,9 zł/miesiąc – wysoka opłata za prowadzenie konta;


Rachunek jest opłacalny nie tylko dla podróżników, ale także dla tych, którzy szukają atrakcyjnej oferty konta głównego. Aktywni użytkownicy, często korzystający z przelewów, poleceń zapłaty itd. powinni być usatysfakcjonowani z propozycji PKO BP.

Opłata za PKO Konto bez Granic to 17.9 zł miesięcznie. Sporo? Na pewno na tle kont bezpłatnych – tak. Ale jednocześnie w ramach tej opłaty bank oferuje naprawdę sporo. Nie trzeba płacić za żadne przelewy krajowe, obojętnie czy wykonuje się je przez Internet, telefon czy w oddziale.

Bezpłatne są też wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Oczywiście – nie płacimy ani grosza za wydanie i używanie karty debetowej. Abonament obejmuje ponad to zlecenia stałe i polecenia zapłaty, a także dostęp do bankowości elektronicznej iPKO. Nic nie płacimy również za dostęp do serwisu.

Oczywiście, posiadacze Konta bez Granic mogą liczyć na korzystniejsze warunki, jeśli chcą np. zaciągnąć kredyt gotówkowy. Bank zapewnia, że oprocentowanie innego, intensywnie reklamowanego produktu, czyli „Max Pożyczka Mini Ratka” jest dla nich obniżone. Bank kusi również korzystną ofertą rachunku oszczędnościowego, również walutowego.

Oprocentowanie rachunku PKO Konto bez Granic jest standardowe i na tle konkurencji nie wyróżnia się specjalnie – wynosi 0,01 proc. w skali roku, zaś kapitalizacja odsetek dokonuje się w cyklach miesięcznych.

Konto bez Granic to niezła oferta dla tych, którzy z konta osobistego zwykli korzystać intensywnie i wygodnie – czyli np. nie lubią szukać „swojego” bankomatu, a wypłacają gotówkę z pierwszego z brzegu. Już przy dwóch, trzech transakcjach tego (czyli wyciąganiu gotówki z obcego bankomatu) opłata za konto zwróci się z nawiązką!

Konto bez Granic

6.5 Ocena Łączna
12 opinie
PKO Konto bez Granic

7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
6.5
6.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.7
Bankowość internetowa i mobilna
7.7
Dodatkowe korzyści
7
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

12 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  pawel 19 Listopad 2017 18:03
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  PKO BP to najgorszy bank Polski. Serwis na poziomie jak za czasów PRL, 3D-secure nie działa poprawnie, dzięki czemu nie ma możliwości płacić przez internet, pomoc techniczna telefon nie odbiera!

  + ZALETY: nie ma
  - WADY: PKO BP to najgorszy bank Polski. Serwis na poziomie jak za czasów PRL, 3D-secure nie działa poprawnie, dzięki czemu nie ma możliwości płacić przez internet, pomoc techniczna telefon nie odbiera!
  Pomocne(19) Niepomocne(54)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Piotr 19 Kwiecień 2020 00:14

   Bzdura! U mnie działa 3D-Secure!

 2. Odpowiedz
  Klient 19 Sierpień 2017 19:15
  3.8
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  60

  Nie takie znowu bez dodatkowych opłat. Konto Bez Granic, bo pobierana jest prowizja za wpłatę złotówek na to konto np. z banku Norweskiego .DNB. za przelanie 500 zł naliczono 11 zł.Korzystniej jest sprzedać inną walutę w kantorze.i po prostu wpłacić gotówkę indywidualnie,dodatkowa oszczędność bo nie trzeba płacić za przelew w banku wychodzącym wydaje się proste ale czy nie zależy bankowi PKO.BP na dewizach?

  + ZALETY: Brak opłat za przelewy i korzystanie z innych bankomatów
  - WADY: Prowizja za wpłatę polskich złotych z banku zagranicznego
  Pomocne(19) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  janek 17 Lipiec 2017 17:07
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  za 17,90 mamy wszystko za darmo, to nie wygórowana kwota jak za taki wachlarz możliwości w korzystaniu,

  Pomocne(17) Niepomocne(16)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  stary 5 Maj 2017 18:42
  4.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Chyba najlepszy ROR w Polsce i jeden z najlepszych w Europie – wiem co piszę bo kilka lat mieszkałem na zachodzie- tam takie konto to pewnie byłoby jakieś Platinum, Gold czy VIP. Bankowość internetowa na najwyższym światowym poziomie wszystko czytelne, z kartą debetową do tego konta objechałem pół świata i do tej pory nie zdarzyło mi się żybym zapłacił jakąś prowizję.
  A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE: BIORĄC POD UWAGĘ OPŁATĘ ZA KONTO ORAZ SZEROKĄ GAMĘ DARMOWYCH USŁUG WYCHODZI ONO NAJTANIEJ W POLSCE, A PRZY INTENSYWNYM KORZYSTANIU PRAWIE ZA DARMO!

  Pomocne(23) Niepomocne(28)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  anna g 25 Kwiecień 2017 16:16
  4.15
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Wg mnie to jest świetne konto, szczególnie, dla osób które dużo podróżują. Opcją z wypłatami na całym świecie jest naprawdę praktyczna. Jedna opłata, a usług jest po czubek nosa 😛 , nie trzeba się przejmować kwestiami czy dana operacja jest płatna czy nie, bo wiadomo że nie 😀

  Pomocne(19) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  trinity 19 Marzec 2017 21:56
  4.15
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Bank jak najbardziej ok. Mam 12 lat konto u nich. Ostatnie kilka lat konto dla młodych tzn do 30 lat i zupelnie zerowe opłaty za prowadzenie.

  Teraz mam konto bez granic. Powiem wam tak, nigdy nie miałem z niczym najmniejszego problemu. Zmieniałem sobie karty gdyż stare były już wytarte i zero dopłat za to. Konto internetowe bajka- mega funkcjonalne, przejrzyste i przyjazne. Płacenie karta również bez problemu, nie miałem nigdy jako takich. Obsługa w banku bardzo miła, sama Pani mi zaproponowała abym jeszcze 2 tygodnie poczekał i się nie spieszył bo będzie taniej. Wypłacalem 20 tys zł to również kobietka się zainteresowała na jaki cel. Nie uważam tego za wscibskie ale była zainteresowana gdyż mówi ze mieli przypadki iż ich klienci padali ofiarom oszustw. Wszystkie dokumenty, karty na czas. Nie wydzwaniaja z promocjami. Teraz place 17 zł miesięcznie ale za to mam pełen dostęp do transakcji internetowych, wszystkie bankomaty, powiadomienia sms itp.

  Generalnie bank jest bezproblemowy. Jak dla kogoś 17zl mies to dużo to moim zdaniem jest warto. Duży bank, bardzo dużo placówek, jeden z najpewniejszych. Śpię spokojnie nie bojąc się, że skończę jak ludzie od Amber Gold. Dla mnie warto. 17zl nie majątek, nie warto się laszczyc a przez 12 lat nie miałem 1 nieprzyjemności i solidna firma. Dla młodszych ludzi polecam konto dla młodych, zero opłat praktycznie za wszystko.

  + ZALETY: bezproblemowy bank jedna opłata za wszystko
  Pomocne(18) Niepomocne(13)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  feszter 4 Luty 2017 23:34
  3.3
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  mam konto bez granic – właśnie się zorientowałem ze opłata za konto wzrosła do 17,90 – jak pomnożyłem x 12 miesięcy to mnie zmroziło. Pomyślałem, że zmienię na konto za zero. Jak przeczytałem warunki to mnie drugi raz zmroziło: opłata za korzystanie z obcego bankomatu wynosi 3 % od pobranej sumy! Czyli jak wezmę 1000 zł to zapłacę bankowi 30 zł – to jest horrendalne! Podobnego zdzierstwa na sobie nie dam PKO BP ćwiczyć

  Pomocne(15) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  byly 3 Styczeń 2017 18:50
  1.8
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  miałem tam konto oszczednosciowe niby zadnych opłat nie miało byc pobierane ponizej 10 tys. a sa pobierane obecnie nawet by to sprawdzic zostawiłem 100 zl na tym koncie i cały czas mi pobieraja oplate za prowadzenie rachunku. a zlikwidowac konto u nich to jakis cyrk. wysyłaja nawet do dyrektora i namawiaja …. najlepiej powiedziec straciłem praxce i masz tych bandytów z głowy.
  konot bez granic tez zero opłAT ZA WSZYSTKO A CO TO ZA OPLATA 15 ZŁ MIESIECZNIE? dla jednych duzo dla drugich mało a le i tak kłamia by tylko nabrac klientów.

  Pomocne(2) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  anna 26 Październik 2016 15:40
  3.5
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  50

  Warto i nie warto założyć wg mnie. Jeśli dużo podróżujemy czy wykonujemy dużo operacji w oddziale to jak najbardziej tak.

  Klienci mogą zupełnie bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie. Posiadacz konta bez Granic może również korzystać z szeregu produktów dostępnych w ramach bankowości internetowej. Należą do nich m.in.:

  • Konto Oszczędnościowe;
  • lokaty terminowe;
  • możliwość powiązania konta osobistego z rachunkiem maklerskim.

  + ZALETY: W kwocie 17,9 zł mieszczą się absolutnie wszystkie usługi, w tym: • prowadzenie rachunku i obsługa karty; • przelewy internetowe, telefoniczne oraz w oddziale banku; • polecenia zapłaty i zlecenia stałe.
  - WADY: Na pewno nie jest to najtańsze konto na rynku
  Pomocne(4) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Anonim 4 Kwiecień 2015 18:13
  2.5
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  70

  zmiana na koncie bez granic od 04 maja 2015

  konto bez granic oplata za prowadzenie wzrasta do 17,90zł .To już złodziejstwo miało być 15zł, teraz nawet się płaci za użycie kodu z karty kodów 0.10gr jeśli używasz często wyjdzie niezła sumka z opłato za konto.

  Pomocne(4) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  jasiek 16 Luty 2015 22:58
  4.15
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  A ja wybrałem konto ” bez granic ” za 15 zeta – bo tak naprawdę to” nie ma darmowych obiadków” – i mam o wiele wygodniej – jak widzę – od tych za ” zero ” .Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie – 0 ,wszystkie przelewy + internetowe,karta debetowa,zlecenia stałe, usługa Visa cash back / 200 pln/ ,powiadomienia SMS ,polecenia zapłaty – to wszystko za 15 zeta !! Polecam

  Pomocne(7) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0