PKO Konto Pierwsze

Dodaj do porównywarki

Konto Pierwsze w PKO BP czy wszystko jest w 100% za darmo? Warto założyć? Lepsze niż mBank czy BZ WBK? Opinie klientów i porównanie opłat.

Dla najmłodszych klientów bank PKO przygotował specjalną ofertę konta osobistego. Rachunek jest darmowy, dodatkowo powiązany z licznymi bonusami. Konto przeznaczone jest dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

Konto w PKO dla osoby niepełnoletniej

Trzynastolatek, który nabywa zdolność do czynności prawnych, może być posiadaczem konta osobistego. Co prawda do banku, w celu założenia konta, musi przyjść razem z rodzicami, ale z konta może korzystać już zupełnie samodzielnie.

To wygodne rozwiązanie, i w ciągu roku szkolnego, gdy możemy przelewać na konto dziecka kieszonkowe, a nasz syn czy córka uczy się gospodarować swoimi zasobami – i oszczędzać pieniądze, i w czasie wakacji czy ferii, gdy dziecko nie musi podróżować z gotówką. Wśród banków, które stawiają na najmłodszych klientów, jest m.in. PKO Bank Polski.

Konto Pierwsze w PKO BP – opłaty i prowizje

PKO BP zadbał o najmłodszych i wprowadził konto PKO Pierwsze. W założeniu ma to być pierwszy rachunek bankowy dla osób niepełnoletnich, tani, funkcjonalny, będący początkiem przygód z własnymi finansami. Rzeczywiście nic nie kosztuje, bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, darmowy dostęp do bankowości internetowej, w tym darmowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne. Za darmo wydadzą nam też kartę debetową, za użytkowanie której niestety będziemy musieli płacić miesięcznie 3,9 zł, ale to już mały szczegół.

Skrócona tabela opłat jeśli chodzi o PKO Konto Pierwsze wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
PKO Konto Pierwsze
Przeznaczenie konta
Konto osobiste przeznaczone dla młodzieży w wieku 13-18 lat
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
Użytkowanie karty
3,90 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 2 transakcji kartą w miesiącu
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Plusy

Oferty rachunków dla młodych osób zazwyczaj są bardzo korzystne. Nie inaczej jest w przypadku oferty banku PKO. Konto Pierwsze opiera się na mnogości całkowicie darmowych usług. Posiadacze nie zapłacą m.in. za:

 • prowadzenie rachunku;
 • krajowe przelewy internetowe;
 • dostęp do aplikacji mobilnej IKO oraz bankowości elektronicznej iPKO;
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Najmłodsi klienci muszą płacić tylko za przelewy dokonywane w oddziale PKO BP (5,99 zł lub 8 zł – jeśli pieniądze mają popłynąć do innego banku) oraz przelewy za pośrednictwem serwisu telefonicznego (2,99 zł).

Karta do Konta Pierwszego

Do konta bezpłatnie jest wydawana nowoczesna karta płatnicza, która pozwala na realizowanie zakupów przez internet oraz w wielu punktach handlowo-usługowych w całym kraju. Mało tego – posiadacze konta mogą także korzystać z usługi Cash Back umożliwiającej wypłatę gotówki przy kasach oznaczonych symbolem Visa cash back. Oczywiście, karta płatnicza jest wyposażona w funkcję płatności zbliżeniowych. Każdy klient może wybrać jeden z trzech wzorów karty. Karta ma funkcję płatności zbliżeniowych.

Opłata za kartę

Za obsługę karty nie trzeba nic płacić. Konieczne jest jednak spełnienie jednego warunku – w przeciągu miesiąca należy dokonać min. 2 operacji bezgotówkowych za pomocą karty. W przeciwnym wypadku z konta zostanie potrąconych 3,9 zł.

Dodatkowe korzyści

Posiadacze konta mają dostęp do świetnej usługi AUTOOSZCZĘDZANIE. Pozwala ona na odkładanie drobnych kwot z wybranych przez klienta transakcji. Mogą to być np. przelewy lub zlecenia stałe.

To, co na pewno powinno spodobać się młodzieży, to możliwość korzystania ze świetnej aplikacji mobilnej, która pozwala na szybkie transakcje oraz korzystanie z systemu BLIK. System ten umożliwia realizowanie zakupów za pomocą smartfona. Serwis iPKO pozwala z kolei na pełną obsługę karty. Dzięki systemowi można np. zmienić numer PIN lub ustalić górne limity transakcji.

Opinie PKO Konto Pierwsze – zalety i wady

Konto Pierwsze jest zaadresowane dla osób między 13 a 18 rokiem życia. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak przelewy internetowe w kraju. Bezpłatny jest też dostęp do bankowości elektronicznej (iPKO). Posiadacz Konta Pierwszego może wypłacać gotówkę bez prowizji ze wszystkich bankomatów na świecie.

Konto Pierwsze może stanowić element kształcenia dla młodych ludzi. Rachunek pozwala na zaznajomienie się z bankowością. Dzięki niemu nastolatek uczy się, jak zarządzać swoimi finansami, jak wykonać przelew oraz w jaki sposób wygląda oszczędzanie. Do oferty banku trudno się przyczepić. Na pewno minusem jest opłata za kartę – taka usługa w analogicznych ofertach innych banków jest darmowa. Z drugiej jednak strony opłaty tej łatwo uniknąć. Wystarczy dokonać 2 transakcji bezgotówkowych.

Propozycja PKO jest szczególnie ciekawa ze względu na aplikację mobilną i bankowość internetową. Dziecko, korzystając z systemu, ma pełną decyzyjność co do wykonywanych transakcji. Samodzielność na pewno przełoży się na dojrzalsze podejście do zarządzania własnymi finansami.

Konto daje możliwość darmowego doładowania telefonów komórkowych przez bankowość elektroniczną iPKO oraz bankomaty PKO Banku Polskiego.

 

5 Ocena Łączna
8 opinie
PKO Konto Pierwsze

7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
5
3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.2
Bankowość internetowa i mobilna
3.3
Dodatkowe korzyści
2.6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
11 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Dariusz 7 Wrzesień 2021 23:23
  0.8
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Nie życzę nikomu , obsługi PKO . Tak ! Konto pierwsze założyłem synowi (13 lat) 2 mieś. temu poszedł przelew od mojej przyjaciółki 1800zł. Na aparat ortodontyczny. Radość trwała krótko .Moja była konkubina ( 10 lat separacji). Poszła do banku i zamknęła konto syna .No i oczywiście pieniędzmi nie pogardziła .Mój syn nic o tym nie ,wiedział jak twierdzi. Dyrektor banku stwierdził że moje pieniądze (czyli mojego syna) Lekką ręką wydane , bez zgody rodzica i wiedzy właściciela konta. Mogła wypłacić kasjerka!!!

  - WADY: Jeden rodzic otwiera dziecku konto, a drugi rodzic zamyka konto i zgarnia kasę dziecka.
  Pomocne(5) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ekspert PKO Banku Polskiego 9 Wrzesień 2021 10:21

   Panie Dariuszu, co do zasady, jeśli drugi z rodziców posiada władzę rodzicielską, to również on może dysponować środkami na koncie małoletniego – zwłaszcza, jeśli jest wpisany do bazy banku. Trudno nam się do tego odnieść, bez dostępu do konkretnych danych. Prosimy złożyć reklamację (najlepiej w iPKO) – postaramy się wszystko dokładnie wyjaśnić.

 2. Odpowiedz
  Domi 24 Listopad 2020 19:51

  A co się dzieje z kątem w momencie gdy dziecko ukończy 18 lat?

 3. Odpowiedz
  Iwona 30 Kwiecień 2018 08:43
  0.3
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  0

  Konto pozostawiłam tylko dlatego, że przekształciło się automatycznie z konta dziecka. Ma ono jednak mnóstwo wad. Po przejrzeniu oferty, gdybym miała w chwili obecnej zakładać konto dla córki wybrałabym mbank.

  - WADY: Opłaty (1,50zł) za każdorazowe wykonanie operacji w ramach zlecenia stałego - nawet w przypadku operacji do tego samego banku Brak możliwości ustanowienia takiego pełnomocnictwa, które pozwalałoby rodzicowi na wykonywanie operacji na koncie bądź co bądź jego dziecka poprzez serwis internetowy Opłata za kartę w przypadku gdy w danym miesiącu nie jest wykorzystywana
  Pomocne(38) Niepomocne(16)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Cezary 22 Marzec 2018 03:48

  Uwaga rozwiedzeni rodzice!!! Pracownicy banku wypłacają środki z konta przekraczające zwykły zarząd,bez żądania zgody sądu opiekuńczego.A to oznacza,że przy konflikcie jedno z przedstawicieli ustawowych może wyczyścić konto,bez zgody drugiego rodzica.Zdecydowanie nie polecam tego banku.Pracownicy łamią procedury!!?

  • Odpowiedz
   Iwona 30 Kwiecień 2018 09:13

   A od jakiej kwoty środki przekraczają zwykły zarząd?

 5. Odpowiedz
  tatus 1 Maj 2017 15:08
  2
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  Założyłem dziecku i ja mam spokój z kieszonkowymi a on przyzwyczaja sie do korzystania z konta pod naszym okiem

  Pomocne(14) Niepomocne(30)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  tomko 25 Kwiecień 2017 00:09
  3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  60

  PKO BP z super opcja dla dzieci

  świetna opcja dla małoletnich. Dziecko jedzie na wycieczkę lub kolonie daje mu trochę gotówki i trochę przelewam mu na kartę. Bezpiecznie i w razie potrzeby mozna sprawdzić.

  Pomocne(13) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  hania 21 Kwiecień 2017 16:45
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Ludzie dajcie se spokój z tym kontem… Polecam naprawdę ekonto m mbanku (13-18 lat) WSZYSTKO ZA DARMO karta debetowa też i żadnych haczyków POLECAM !!!!!!!!!

  Pomocne(9) Niepomocne(33)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  przemek 26 Marzec 2017 19:50
  2.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  40

  Kontem jestem zainteresowany ale…

  własnie to ale. Mam w banku PKO konto firmowe i niestety nie mogę założyć konta prywatnego (rodzica i kont dla 2 dzieciaków) ponieważ po zalogowaniu do systemu widoczne są wszystkie dane (konto firmowe i prywatne, a tego sobie nie życzę) .
  Innymi słowy jeśli np nie życzymy sobie żeby żona miała wgląd w rachunek firmowy to nie możemy mieć konta w PKO bo po logowaniu do systemu internetowego wyświetlają się wszystkie konta użytkownika z danym PESLEM.
  I niestety nie mogę założyć konta prywatnego chociaż bardzo bym chciał.
  Moim zdaniem system internetowy PKO jest totalnie choro pomyślany i jak widać nieprzemyślany pod każdego klienta, a szkoda bo takich jak ja zapewne jest więcej

  Pomocne(25) Niepomocne(16)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  katarzyna 18 Luty 2017 20:07
  3.15
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  50

  Nie ma lepszego konta dla młodzieży. Moje troje dzieci mają takie konta. Ja w sumie za wszystkie 3 płacy tylko 9 zł, i mam pewność że nie narobią mi dodatkowych opłat, bo to z czego korzystają jest darmowe. Nie dość że musiałabym się przejmowac swoim kontem , do tego tymi dla dzieci :/ Pełna wygoda, i głowa spokojna 😀

  Pomocne(13) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0