Konto Pogodne – wycofane z oferty

Dodaj do porównywarki

Konto Pogodne to propozycja dla osób powyżej 60 roku życia. W ramach rachunku można uzyskać szereg dodatkowych bonusów, które mogą okazać się pomocne w codziennym życiu seniorów. Co jeszcze oferuje bank w ramach tego rachunku?

Najprawdopodobniej najlepsze konto dla seniorów oferuje dziś PKO Bank Polski. Z propozycji mogą skorzystać osoby, które ukończyły 60. lat.

Konto Pogodne PKO i opłaty

Co jeszcze warto wiedzieć przed założeniem Konta Pogodnego? Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku to 5,90 zł. Jeśli zrezygnujemy z karty do konta, zostanie ona podniesiona do 11 złotych miesięcznie.

Dla porównania – dotychczasowe Superkonto kosztowało 6,90 zł, plus 2 zł za bankowość elektroniczną oraz 1,67 zł (20 zł rocznie) za kartę, czyli 10,56 zł.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
PKO Konto Pogodne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla seniorów powyżej 60 roku życia
Prowadzenie konta
11 zł lub 5,9 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
wystarczy mieć rachunek z kartą debetową
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
5,99 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
4,5 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak możliwości
Bankomaty
PKO BP
Wypłaty z bankomatów w Polsce
3% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe

W ramach rachunku PKO BP oferuje kilka zupełnie bezpłatnych usług. Należą do nich np.:

 • krajowe przelewy internetowe;
 • pakiet pomocy medycznej i domowej;
 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • usługa Cash Back, czyli darmowa wypłata środków w wielu punktach handlowo-usługowych (do 200 zł).

Jeżeli właściciel rachunku nagle zachoruje lub ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, może skorzystać ze wsparcia oferowanego w ramach usług firmy Europ Assistance Holding S.A. Pomoc obejmuje m.in. wizytę lekarską i pielęgniarki, transport medyczny do placówki medycznej, opiekę lekarską po hospitalizacji lub dostawę leków. W ramach wsparcia domowego klient bezpłatnie może uzyskać takie usługi jak naprawa sprzętów domowych, organizacja opieki nad zwierzętami lub organizacja opieki sprzątającej.

Za co trzeba zapłacić?

Jeżeli rachunek zostanie otworzony z kartą debetową, wówczas miesięczna opłata za konto wynosi 5,9 zł. W przeciwnym razie co miesiąc z rachunku będzie potrącanych 11 zł. Samo wydanie karty PKO EKSPRES jest bezpłatne, jednakże jej obsługa kosztuje 4,5 zł. Warto zwrócić uwagę na to, że karta umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych.

Wypłaty z bankomatów innych niż te stowarzyszone z PKO BP nie są darmowe. Od każdej transakcji pobieranych jest 3% kwoty (min. 5 zł). Trzeba też pamiętać o tym, że wyłącznie internetowe przelewy są bezpłatne. W oddziale za taką usługę należy zapłacić 5,99 zł (w serwisie telefonicznym 2,99 zł).

Dodatkowe usługi

Posiadacze Konta Pogodnego mogą korzystać z dodatkowych produktów w ramach bankowości elektronicznej iPKO. Zalicza się do nich m.in.:

 • możliwość założenia lokaty terminowej lub Rachunku Oszczędnościowego;
 • możliwość złożenia wniosku o pożyczkę gotówkową;
 • możliwość połączenia konta osobistego z rachunkiem maklerskim;
 • możliwość zakupu dodatkowych ubezpieczeń.

Opinie Konto Pogodne – wady i zalety

Wśród ofert rachunków osobistych dla seniorów propozycja PKO BP zdecydowanie się wyróżnia. Co prawda comiesięczne opłaty są wysokie, jednakże dzięki nim klienci mają możliwość korzystania z szeregu ubezpieczeń i dodatkowych produktów. Dodatkowo PKO BP jest bankiem o dużej renomie, posiada mnóstwo placówek i bankomatów w całej Polsce. Zwykle seniorzy lubią doradzać się w oddziałach, dlatego posiadanie konta akurat w tym banku może okazać się sporym ułatwieniem.

Konto Pogodne zapewnia bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bezpłatne krajowe przelewy internetowe, darmowy dostęp do rachunku przez system bankowości elektronicznej iPKO. Darmowa może być też wypłata gotówki przy okazji transakcji bezgotówkowych – w wybranych punktach usługowo-handlowych z logo VISA Cash Back. Darmowy jest też pakiet pomocy medycznej i domowej.

Seniorom powinien przypaść do gustu atrakcyjny program rabatowy na leki bez recepty, z upustami sięgającymi do 99 proc! Program rabatowy PKO BP przygotował we współpracy z siecią aptek „Dbam o Zdrowie”.

Do konta bank wydaje – za darmo – nowoczesną kartę debetową, wyposażoną w funkcję płatności zbliżeniowych VISA payWave. Kartą można również dokonywać płatności internetowych.

Rachunek może być prowadzony jako wspólny – wystarczy, że jeden ze współposiadaczy ukończył 60-ty rok życia.

5.5 Ocena Łączna
2 opinie
PKO Konto Pogodne

5.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
5
6.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
8
Dodatkowe korzyści
5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Burbon 5 Listopad 2018 10:35
  1.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  10

  Szkoda, że od emerytów PKO wyciąga pieniądze bo wysokie prowizje są. Są inne banki i bezpłatne konta z kartami dla wszystkich bez wyboru. Warto poszukać, a przez 15 lat lub więcej życia emeryta oszczędzi nawet kilka tysięcy złotych na prowizjach

  + ZALETY: brak
  - WADY: wysokie opłaty
  Pomocne(18) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  anna g 4 Maj 2017 22:40
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Pomogłam założyć moim rodzicom konto pogodne. Mają wspólne, bo wiadomo że tak jest im wygodniej, przy tym jedna opłata. Nie ukrywam że ja wybrałam to konto dla nich 😛 pewnie nie dali by rady sami. Wg mnie to konto jest najlepsze dla ludzi starszych ze względu na pakiet pomocy domowej i medycznej. W razie potrzeby przyjdzie do nich lekarz czy pielęgniarka, a ja będę mieć kłopot mniej 🙂

  Pomocne(16) Niepomocne(31)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0