Mistrzowskie Konto Osobiste

Czy nowe konto osobiste zasługuje na miano mistrzowskiego? Bez wątpienia przynajmniej pod jednym względem – tak. Rachunek ten wyróżnia się na tle innych ROR-ów wysokim oprocentowaniem środków, jakim nie mogą się pochwalić nawet niektóre konta oszczędnościowe.

Od połowy czerwca Polbank EFG oferuje nowe warunki prowadzenia rachunku osobistego, który otrzymał nazwę „Mistrzowskie Konto Osobiste”. Reklamuje go mistrzyni biegów narciarskich, Justyna Kowalczyk, która swojej twarzy i nazwiska produktom i marce Polbanku użycza już od pewnego czasu.

Bank reklamuje przede wszystkim wysokie oprocentowanie nominalne (do 6 proc.) i możliwość darmowego prowadzenia rachunku. Nie trzeba płacić za krajowe przelewy internetowe są darmowe, bezprowizyjne są też wypłaty z ponad 2 tysięcy bankomatów Polbanku i Euronetu w całym kraju. Darmowa jest karta debetowa
wydawana do rachunku. Do końca września 2011 roku można bez prowizji otworzyć debet kredytowy, czyli tzw. Linię Wspierającą.

Oprocentowanie 6 proc. dotyczy kwot od 500 do 20 000 zł. Jeśli na koncie jest mniej niż 500 złotych, odsetki nie są naliczane. Kwoty powyżej 20 tysięcy złotych są oprocentowane 3 proc. rocznie. Taki poziom oprocentowania będzie obowiązywać tylko do 31 stycznia 2012 roku. Od lutego oprocentowanie spadnie z 6 proc. do 3 proc. Ale będą wyjątki! Jeśli na rachunek będzie trafiać pensja w określonej w regulaminie wysokości, albo klient będzie miał oprócz rachunku dwa inne produkty Polbanku, oprocentowanie dla przedziału 500-20 000 zostanie podwojone (wobec standardowej oferty).

Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 6 zł miesięcznie. Ci, którzy miesięcznie wykonają przynajmniej pięć transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta, opłatę otrzymają z powrotem na konto (w następnym miesiącu).

Wypłaty z bankomatów innych niż Polbank EFG oraz Euronet są płatne i kosztują 5 zł.

Plusem Mistrzowskiego Konta Osobistego niewątpliwie jest oprocentowanie środków. Minusem, w obliczu coraz szerszej oferty zupełnie darmowych wypłat ze wszystkich banków na całym świecie – ograniczenie bezprowizyjnych wypłat wyłącznie do bankomatów własnych i Euronetu.

Środki ulokowane w Polbanku EFG nie mają gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Są gwarantowane przez jego grecki odpowiednik. Czy w czasie ogromnych zawirowań ekonomiczno-finansowych w Grecji są to gwarancje wystarczające? Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0