Gdzie założyć konto walutowe?

Jedną z opcji zabezpieczenia się przed zakłóceniami naszych wakacji to wyposażenie w wakacyjne konto walutowe. Jeśli udajemy się do Hiszpanii, Grecji, Włoch i planujemy szaleństwa zakupowe można rozpatrzyć założenie konta walutowego w euro. Wybierając się poza strefę wspólnej waluty euro, posiadanie konta walutowego również może się przydać.

Okres wakacyjny, to okres podróży, odwiedzania nowych miejsc, poznawania nowych kultur i zwyczajów, nauka języków obcych. Łączenie przyjemności ze słodkim lenistwem, plażą, słońcem, regeneracją sił na przyszły rok pracy. Wakacji nie powinno nic zakłócić zwłaszcza, jeśli wybieramy się zagranicę.

Przyjrzyjmy się zatem co do zaoferowania ma nasz rodzimy rynek produktów bankowych, w kategorii walutowe konta osobiste.

Zestawienie kont walutowych, Wrzesień 2013

Nazwa banku Nazwa konta Rodzaj waluty Koszt prowadzenia Roczna opłata za użytkow. karty Opłata za wypłatę z bankomatu zagranicą Uwagi
alior Konto walutowe PLN, EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, NOK, SEK, RUB; 0 zł 60 zł
/ wydanie karty 15 zł
5 zł do rachunku możesz dołączyć aż 10 spersonalizowanych, debetowych kart płatniczych
wbk Konto 24 -walutowe EUR, USD, CHF, GBP 0 zł1 10,00 EUR 5,00 GBP 10,00 USD 1,50 EUR 1,00 GBP 1,50 USD Brak dodatkowych kosztów przewalutowania transakcji w przypadku waluty, w której prowadzonej jest konto
mbank eMAX walutowy EUR, USD, GBP, CHF 0 zł 30 zł 0 zł 2 Minimalna kwota wpłaty na konto walutowe to 1 zł
citibank CitiKonto EUR, USD, GBP, CHF, JPY 7 zł 36 zł 0 zł 3 Przy minimalnych wpływach miesięcznych powyżej 1500 zł, miesięczna opłata za prowadzenie wynosi 0 zł
pekao Eurokonto Walutowe EUR, USD, CHF, GBP 1,10 USD / 0,99 EUR / 1,39 CHF / 0,69 GBP 22,80 USD / 19,08 EUR 4% min 4,30USD min 2,90EUR min 4,70CHF min 2,40GBP Dla wypłat z bankomatów zagranicznych należących do UniCredit opłata 0 zł
millenium Konto Walutowe USD, EUR, CHF, GBP 1,00 GBP / 1,00 EUR / 2,00 CHF / 2,00 USD Brak karty 0 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie stron internetowych wymienionych wyżej banków, stan na 2.09.2011 r.

1 Przy zadeklarowanych miesięcznych wpływach powyżej 1000 zł.

2 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, i dokonanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji.

3 0 zł w przypadku wypłat z bankomatów zagranicą należących do Citi, w innym wypadku prowizja 3 %, niemniej jednak jak 10 zł i nie więcej jak 200 zł.

Niestety po researchu asortymentu bankowych kont walutowych nasuwa się jeden wniosek – skromnie i drogo. Oferta banków nie powala na kolana, a otworzenie konta walutowego w celach wyłącznie wakacyjno-wyjazdowych jest nieopłacalne. Może i unikniemy kosztu spreedu walutowego i zapłacimy nieco mniej za transakcje za granicą, ale powracając z wakacji będziemy ponosić stałe miesięczne koszty nieużywanego konta walutowego. Jeśli zatem nie pracujemy zagranicą lub nie podróżujemy zbyt często, może warto odpuścić sobie tą atrakcję.

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0