Gdzie założyć konto walutowe?

Jedną z opcji zabezpieczenia się przed zakłóceniami naszych wakacji to wyposażenie w wakacyjne konto walutowe. Jeśli udajemy się do Hiszpanii, Grecji, Włoch i planujemy szaleństwa zakupowe można rozpatrzyć założenie konta walutowego w euro. Wybierając się poza strefę wspólnej waluty euro, posiadanie konta walutowego również może się przydać.

Okres wakacyjny, to okres podróży, odwiedzania nowych miejsc, poznawania nowych kultur i zwyczajów, nauka języków obcych. Łączenie przyjemności ze słodkim lenistwem, plażą, słońcem, regeneracją sił na przyszły rok pracy. Wakacji nie powinno nic zakłócić zwłaszcza, jeśli wybieramy się zagranicę.

Przyjrzyjmy się zatem co do zaoferowania ma nasz rodzimy rynek produktów bankowych, w kategorii walutowe konta osobiste.

Zestawienie kont walutowych, Wrzesień 2013

Nazwa bankuNazwa kontaRodzaj walutyKoszt prowadzeniaRoczna opłata za użytkow. kartyOpłata za wypłatę z bankomatu zagranicąUwagi
aliorKonto walutowePLN, EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, NOK, SEK, RUB;0 zł60 zł
/ wydanie karty 15 zł
5 złdo rachunku możesz dołączyć aż 10 spersonalizowanych, debetowych kart płatniczych
wbkKonto 24 -walutoweEUR, USD, CHF, GBP0 zł110,00 EUR 5,00 GBP 10,00 USD1,50 EUR 1,00 GBP 1,50 USDBrak dodatkowych kosztów przewalutowania transakcji w przypadku waluty, w której prowadzonej jest konto
mbankeMAX walutowyEUR, USD, GBP, CHF0 zł30 zł0 zł 2Minimalna kwota wpłaty na konto walutowe to 1 zł
citibankCitiKontoEUR, USD, GBP, CHF, JPY7 zł36 zł0 zł 3Przy minimalnych wpływach miesięcznych powyżej 1500 zł, miesięczna opłata za prowadzenie wynosi 0 zł
pekaoEurokonto WalutoweEUR, USD, CHF, GBP1,10 USD / 0,99 EUR / 1,39 CHF / 0,69 GBP22,80 USD / 19,08 EUR4% min 4,30USD min 2,90EUR min 4,70CHF min 2,40GBPDla wypłat z bankomatów zagranicznych należących do UniCredit opłata 0 zł
milleniumKonto WalutoweUSD, EUR, CHF, GBP1,00 GBP / 1,00 EUR / 2,00 CHF / 2,00 USDBrak karty0 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie stron internetowych wymienionych wyżej banków, stan na 2.09.2011 r.

1 Przy zadeklarowanych miesięcznych wpływach powyżej 1000 zł.

2 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, i dokonanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji.

3 0 zł w przypadku wypłat z bankomatów zagranicą należących do Citi, w innym wypadku prowizja 3 %, niemniej jednak jak 10 zł i nie więcej jak 200 zł.

Niestety po researchu asortymentu bankowych kont walutowych nasuwa się jeden wniosek – skromnie i drogo. Oferta banków nie powala na kolana, a otworzenie konta walutowego w celach wyłącznie wakacyjno-wyjazdowych jest nieopłacalne. Może i unikniemy kosztu spreedu walutowego i zapłacimy nieco mniej za transakcje za granicą, ale powracając z wakacji będziemy ponosić stałe miesięczne koszty nieużywanego konta walutowego. Jeśli zatem nie pracujemy zagranicą lub nie podróżujemy zbyt często, może warto odpuścić sobie tą atrakcję.

Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0