Włamanie na konto – radzimy jak go uniknąć

Dzisiaj w dobie internetu ważne by konto bankowe było nie tylko tanie, ale i bezpieczne. W kwestii bezpieczeństwa konta bankowego naprawdę sporo zależy od samego użytkownika. Hakerzy bowiem czyhają tylko na nasza nieuwagę, aby zdobyć dostęp do naszego konta. Poniżej przedstawiamy 6 rad, dzięki którym korzystanie z naszego konta internetowego będzie w pełni bezpieczne.

 1. Nieudostępnianie loginu i hasła żadnej osobie. Nie wolno udostępniać tych danych na portalach internetowych, a także w komunikatorach i poczcie e-mail. Przechowywanie tych danych w plikach na komputerze może być wykradzione. Dla tych, którzy muszą mieć zapisane dane mogą użyć TrueCrypt, program szyfrujący dane i dodatkowo zabezpieczajmy plik .
 2. Należy pamiętać, że bank nie wysyła maili z linkami do logowania się, więc taką wiadomość należy jak najszybciej zgłosić na policję
 3. Warto sprawdzać protokół strony logowania do konta, która powinna zaczynać się od nazwy banku i następnie https, końcówka „s” ma być gwarancją szyfrowania danych między komputerem klienta a bankiem
 4. Należy zachować szczególną ostrożność w publicznych kafejkach internetowych pamiętając o wylogowaniu przed wyjściem
 5. Dobrze jest skonfigurować przeglądarkę internetową w taki sposób, aby nie zapamiętywała haseł dostępu do konta
 6. Należy zainstalować program antywirusowy.

Jeśli chcemy uniknąć włamania na naszego konto bankowe i ewentualnej kradzieży pieniędzy zwracajmy uwagę na zachowywanie powyższych środków ostrożności.

Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0