Włamanie na konto – radzimy jak go uniknąć

Dzisiaj w dobie internetu ważne by konto bankowe było nie tylko tanie, ale i bezpieczne. W kwestii bezpieczeństwa konta bankowego naprawdę sporo zależy od samego użytkownika. Hakerzy bowiem czyhają tylko na nasza nieuwagę, aby zdobyć dostęp do naszego konta. Poniżej przedstawiamy 6 rad, dzięki którym korzystanie z naszego konta internetowego będzie w pełni bezpieczne.

  1. Nieudostępnianie loginu i hasła żadnej osobie. Nie wolno udostępniać tych danych na portalach internetowych, a także w komunikatorach i poczcie e-mail. Przechowywanie tych danych w plikach na komputerze może być wykradzione. Dla tych, którzy muszą mieć zapisane dane mogą użyć TrueCrypt, program szyfrujący dane i dodatkowo zabezpieczajmy plik .
  2. Należy pamiętać, że bank nie wysyła maili z linkami do logowania się, więc taką wiadomość należy jak najszybciej zgłosić na policję
  3. Warto sprawdzać protokół strony logowania do konta, która powinna zaczynać się od nazwy banku i następnie https, końcówka „s” ma być gwarancją szyfrowania danych między komputerem klienta a bankiem
  4. Należy zachować szczególną ostrożność w publicznych kafejkach internetowych pamiętając o wylogowaniu przed wyjściem
  5. Dobrze jest skonfigurować przeglądarkę internetową w taki sposób, aby nie zapamiętywała haseł dostępu do konta
  6. Należy zainstalować program antywirusowy.

Jeśli chcemy uniknąć włamania na naszego konto bankowe i ewentualnej kradzieży pieniędzy zwracajmy uwagę na zachowywanie powyższych środków ostrożności.

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0