Alior Bank: Zgarnij premię 300 zł z iKonto Biznes (+ 1500 zł za aktywność)

W promocji Zgarnij Premię nowy klient firmowy Alior Banku, który otworzy tam konto iKonto Biznes i wykaże się umiarkowaną aktywnością może przez rok zyskać do 1800 zł, z czego 300 zł to łatwa do uzyskania premia powitalna. Rachunkowi warto się przyjrzeć również ze względu na zerowe koszty jego utrzymania.

Pandemia koronawirusa pozbawiła wiele osób pracy. Część z nich postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i założyła działalność gospodarczą lub się do tego przymierza. W jej prowadzeniu z pewnością pomoże rachunek firmowy, który jest obowiązkowy m.in. dla płatników VAT.

Posiadanie konta firmowego ma też inne zalety. Chodzi np. o możliwość zainkasowania całkiem pokaźnej premii pieniężnej dostępnej w ramach promocji organizowanych przez banki.

Świetnym przykładem są promocje Alior Banku dla firm. Przedsiębiorcy mogą w nich zyskać nawet 1800 zł, z czego 300 zł jako bonus powitalny i do 1500 zł nagrody za aktywność (ta druga stanowi sumę maksymalnych premii miesięcznych w wysokości 125 zł).

Zgarnij premię 300 zł z iKonto Biznes

Od czasu do czasu Alior Bank organizuje promocje, w ramach których płaci za otwarcie i korzystanie z rachunku firmowego. Tak jest właśnie teraz. We współpracy z wydawcą portalu Bankier.pl Alior Bank wystartował z 10 edycją promocji „Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku”, w której do zdobycia jest 300 zł w gotówce.

Trwająca do 7 czerwca promocja skierowana jest do nowych klientów biznesowych. Chodzi o podmioty gospodarcze, które do tej pory nie korzystały z usług organizacji zarządzanej przez Iwonę Dudę. Obostrzenie to dotyczy wszystkich produktów dostępnych dla firm w Alior Banku. Zasady są więc bardzo restrykcyjne, ale nagroda o tej wartości też jest rzadko spotykana.

Ważne! Bycie klientem indywidualnym Alior Banku (jako osoba fizyczna) nie wyklucza z udziału w promocji.

Ważne! By otrzymać bonus 300 zł na start, trzeba wypełnić wniosek o konto na stronie promocji.

Jak zdobyć 300 zł na start – instrukcja krok po kroku

Aby zdobyć tytułowe 300 zł trzeba spełnić następujące warunki:

1Do 7 czerwca zarejestrować się na specjalnej stronie promocji, a następnie złożyć internetowy wniosek o otwarcie iKonta Biznes.

Przy składaniu wniosku trzeba wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi akcji informacji objętych tajemnicą bankową. Chodzi tutaj jedynie o fakt zawarcia umowy i spełnienia przez nas wymogów akcji – Alior Bank musi poinformować organizatora promocji, iż premia została przyznana.

Uwaga! Pamiętajmy by dane podane przy rejestracji w promocji, były zgodne z danymi podanymi we wniosku o konto.

2W ciągu 30 dni od wysłania wniosku zawrzeć umowę.

Osoby prowadzące jednoosobową działalność mogą zawrzeć umowę za pośrednictwem kuriera albo przelewem weryfikacyjnym ze swojego prywatnego konta w innej instytucji. Pozostali przedsiębiorcy dopełnią formalności w oddziale.

3W ciągu 60 dni od otwarcia konta dokonać wpłaty na konto w łącznej wysokości min. 500 zł.
4Przekazać organizatorowi promocji numer nowo założonego konta.

O przyznaniu nagrody i spełnieniu warunków klient zostanie powiadomiony e-mailem najpóźniej 30 września 2021 r. Przekazanie premii nastąpi w ciągu kolejnych 14 dni roboczych.

Uwaga! By tak się stało, trzeba będzie na stronie promocji uzupełnić numer konta. Uczestnik ma na to pięć dni roboczych od otrzymania powiadomienia.

Oczywiście, na dzień wypłaty bonusu konto musi być aktywne.

Pamiętajmy, że nagroda jest przychodem z działalności gospodarczej i należy się z niego samodzielnie rozliczyć z urzędem skarbowym wedle właściwych zasad podatkowych.

powrót do menu ↑

Do 1500 zł za aktywność

promocja alior bank 1500

Druga nagrodę przedsiębiorca może otrzymać w zamian za korzystanie z wybranych usług banku i jego partnerów. Maksymalna wartość miesięcznej premii za aktywność wynosi 125 zł. Bonusy są przyznawane przez 12 miesięcy, co łącznie daje 1500 zł.

Gratyfikacja za dany miesiąc wypłacana jest do końca następnego miesiąca. Promocja trwa do odwołania.

Nagradzane są następujące transakcje:

 • pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (min. 250 zł) lub urzędu skarbowego (min. 500 zł) – 20 zł miesięcznie,
 • transakcje kartą na łącznie min. 2000 zł – 25 zł miesięcznie,
 • pierwszy w miesiącu przelew SEPA (min. 100 EUR) z konta złotówkowego – 10 zł miesięcznie (ale dochodzą koszty przewalutowania po niekorzystnym kursie banku),
 • utrzymywanie odpowiedniego salda na koncie – od 5 do 20 zł miesięcznie (najniższa nagroda naliczana jest przy saldzie 10.000 zł, najwyższa – 100.000 zł),
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych firmy PCKF za pośrednictwem Alior Banku (otrzymanie z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych przelewu min. 100 zł) – 10 zł miesięcznie,
 • transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing o łącznej wartości min. 5000 jednostek rozliczeniowych – 25 zł miesięcznie (Autodealing kosztuje 30 zł miesięcznie),
 • trzy przelewy zagraniczne w miesiącu – 15 zł miesięcznie (z tym że koszt takiego transferu to 20 zł).

Ważne! Warunkiem naliczenia bonusów za aktywność za dany miesiąc jest wykonanie kartą firmową co najmniej czterech płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Widzimy więc, że nie każdy przedsiębiorca będzie w stanie zgarnąć maksymalną premię miesięczną. Nie zawsze też wykonywanie nagradzanych czynności jest opłacalne. Wszystko zależy od specyfiki działalności i sposobu korzystania z rachunku.

Osoba prowadząca drobny biznes może realnie liczyć na 25-50 zł brutto miesięcznie. W ciągu roku przekłada się to na dodatkowy przychód 300-600 zł bez wykonywania niepotrzebnych transakcji i narażania się na zbędne koszty.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje iKonto Biznes?

By móc otrzymać premię na start (i później starać się o bonusy za aktywność), trzeba otworzyć iKonto Biznes.

UsługaOpłata
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł / 8 zł
(pod warunkiem wykonania min. czterech płatności w miesiącu)
Przelewy internetowe Uwaga na opłaty za SMS-y autoryzacyjne (20 gr/szt.), przy czym pierwszych 10 w miesiącu jest darmowych
- zwykłe krajowe 0 zł
- natychmiastowe Express Elixir
0 zł / 10 zł
(darmowe: pierwszych pięć przelewów w miesiącu,
Blue Cash
10 zł
- ZUS i US 0 zł
Bankomaty
- Alior Bank 0 zł
- obce w kraju 0 zł / 2 zł
(darmowe: pierwsze pięć operacji w miesiącu)
Wpłatomaty Planet Cash
0 zł / 10 zł
(darmowe: pierwsze pięć operacji w miesiącu)
Euronet
0,5% (min. 6 zł)

Alior Bank prowadzi je bezpłatnie. Przy czym za rachunek dodatkowy, np. walutowy, pobiera 8 zł miesięcznie.

Wszystkie przelewy krajowe w złotówkach są darmowe. Ale za 11. i kolejny SMS do autoryzacji płaci się 30 gr, dlatego transakcje lepiej zatwierdzać w aplikacji (zawsze za darmo).

Ponadto posiadaczowi iKonta Biznes przysługuje jeden darmowy przelew ekspresowy w miesiącu. Za kolejny zapłaci on 10 zł. Bezpłatne są także przelewy zagraniczne SEPA, czyli w EUR. Transfer w innej walucie to koszt 20 zł.

Obsługa karty firmowej wiąże się z wydatkiem 8 zł miesięcznie. Jednak po wykonaniu nią czterech płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty opłata nie jest naliczana.

Klient może bezpłatnie pobierać gotówkę w bankomatach przyoddziałowych. Oprócz tego co miesiąc przysługuje mu po jednej darmowej wypłacie w maszynach Euronet i Planet Cash. Transakcje w innych urządzeniach są obciążone prowizją 3 proc. (min. 5 zł).

Za każdą wpłatę i wypłatę gotówkową organizacja zarządzana przez Iwonę Dudę nalicza prowizję 0,5 proc. (min. 10 zł). Tańsze są transakcje we wpłatomatach zlokalizowanych przy placówkach banku – każda kosztuje 0,2 proc. (min. 4 zł).

Nasza pełną recenzje konta firmowego Alior Banku oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Promocję Alior Banku można polecić wszystkim drobnym przedsiębiorcom, którzy potrzebują taniego czy nawet bezpłatnego konta firmowego i chcą łatwo zarobić nawet 1800 zł z czego 300 zł w formie premii powitalnej. W tym celu muszą wykazać się niezbyt dużą aktywnością (zapewnić wpływ na rachunek 500 zł). Bonusy pieniężne zależą od intensywności korzystania z konta, w tym m.in. zlecania przelewów podatkowych, używania karty, utrzymywania salda na rachunku.

Co z kosztami utrzymania iKonta Biznes? Te można łatwo zredukować do zera. By tak się stało, należy: zapłacić plastikiem 4 razy w miesiącu, unikać obcych bankomatów, zatwierdzać transakcje w aplikacji i deponować gotówkę we wpłatomatach, a nie kasie.

Z tym że najkorzystniej posiadać dwa konta: biznesowe i prywatne. Dlaczego? Jeśli nie otworzyliśmy jeszcze tego drugiego, możemy zgarnąć kolejne 960 zł w trwającej aktualnie promocji. W sumie na korzystaniu z obu rachunków można zarobić ponad 2500 zł przy zerowych lub minimalnych kosztach.
iKonto Biznes

Kumulacja promocji

+ 1800 zł premii
22 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
2 opinie

9.5Ocena Redakcji
Ocena promocji
9.5
9Ocena Użytkowników
Ocena promocji
9
ZALETY
 • Największa pula premii (1800 zł), jeśli chodzi o aktualne oferty kont firmowych
WADY
 • Warunkowa opłata za kartę do konta
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0