Promocja zakończona

PKO BP Promocja dla Firm: premia 1000 zł za konto firmowe

Załóż Konto w promocji
+ 150 zł na paliwo
Promocja zakończona

Teoretycznie otwierając konto firmowe w PKO BP, można w ciągu pięciu miesięcy otrzymać nawet 1000 zł premii w promocji dla firm. W praktyce zysk będzie mniejszy, a wysiłek podjęty dla zdobycia nagrody – spory.

Banki rywalizują nie tylko o względy klientów indywidualnych, ale też biznesowych. W tym celu organizują promocje, w ramach których kuszą mniejszymi lub większymi bonusami pieniężnymi.

Uczestnicy promocji dla firm PKO BP

Do tych drugich zalicza się trwająca do 17 stycznia 2020 r. akcja specjalna PKO BP o nazwie „Premia 1000 zł dla Firmy”. Mogą w niej uczestniczyć podmioty gospodarcze będące nowymi klientami biznesowymi.

W szczególności chodzi o spółki i osoby prowadzące działalność gospodarczą, które nie miały konta firmowego w organizacji zarządzanej przez Zbigniewa Jagiełłę po 17 października br., czyli dniu rozpoczęcia promocji. Weryfikacja odbywa się na podstawie NIP-u.

Ważne! Posiadanie produktów dla klientów indywidualnych nie jest okolicznością wykluczającą. Innymi słowy osoba prywatna, która prowadzi biznes i ma już w PKO BP np. konto osobiste, może wziąć udział w promocji.

Jak zdobyć 1000 zł premii od PKO BP?

Aby wziąć udział w akcji „Szerokiej Drogi z PKO Bankiem Polskim” i zdobyć bon 150 zł na paliwo, zgodnie z regulaminem należy:

1Do 17 stycznia 2020 r. zawrzeć umowę o PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu wraz z kartą debetową PKO Biznes Partner
2Wyrazić i utrzymać przez przynajmniej pięć miesięcy zgody na otrzymywanie informacji o charakterze marketingowym dotyczących banku i podmiotów z nim współpracujących
3W każdym z pięciu kolejnych miesięcy (wliczając to miesiąc zawarcia umowy): opłacić z rachunku firmowego w PKO BP ratę leasingu na rzecz PKO Leasing albo skorzystać z pożyczki firmowej (chodzi o Pożyczkę MSP lub Pożyczkę na start)
4W każdym z pięciu kolejnych miesięcy (wliczając to miesiąc zawarcia umowy): wykonać kartą kredytową PKO Euro Biznes transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 2000 zł.

W każdym miesiącu bank przyznaje po 100 zł za spełnienie warunków nr 3 i 4. Zatem co miesiąc do zainkasowania jest do 200 zł, a w całym okresie promocji – maksymalnie 1000 zł. Ostatnim miesiącem, za który podmiot kierowany przez Zbigniewa Jagiełłę nalicza premię, jest czerwiec.

Przekazanie premii

PKO BP wypłaca bonus w cyklu miesięcznym. Nagrodę za dany miesiąc przekazuje do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo za realizację wymogów w grudniu gratyfikację wypłaci do końca stycznia.

Ile kosztuje konto firmowe w PKO BP?

Zarówno PKO Konto Firmowe, jak i Rachunek dla Biznesu to płatne konta firmowe. Prowadzenie tego pierwszego kosztuje 25 zł miesięcznie. Z opłaty zwalnia wykonanie przelewu do ZUS lub US oraz obroty kartą na 500 zł miesięcznie. Danina nie jest naliczana przez pół roku w przypadku podmiotów istniejących krócej niż 12 miesięcy.

Za obsługę firmowej karty do rachunku PKO BP pobiera 30 zł. Jednak opłata obowiązuje od drugiego roku od wydania instrumentu.

Co miesiąc klient ma do wykorzystania 30 darmowych przelewów internetowych. Do tej puli wliczane są transfery do ZUS i US. Każdy kolejny kosztuje 1 zł (chyba że wykonuje się go przez aplikację mobilną – wtedy jest darmowy).

Każda wypłata w obcym bankomacie jest obciążona prowizją 3,5 proc. (nie mniej niż 5 zł). Wpłata i wypłata w oddziale wiąże się z prowizją 0,5 proc. (min. 10 zł). Transakcje we wpłatomatach są darmowe do kwoty 50 tys. zł miesięcznie.

Za prowadzenie PKO Rachunku dl Biznesu firma płaci 49 zł miesięcznie. Opłaty unika, jeśli zapewni wpływy min. 50.000 zł (lub istnieje krócej niż rok – wtedy ze zwolnienia korzysta przez sześć miesięcy).

W przypadku karty debetowej obowiązują takie same zasady jak przy PKO Koncie Firmowym. Podobnie jest z obcymi bankomatami i wpłatomatami. Nieco tańsze są operacje gotówkowe w oddziale (minimalna prowizja kwotowa wynosi 6 zł zamiast 10 zł) oraz przelewy internetowe (0,75 zł od sztuki z wyjątkiem tych do ZUS i US), z tym że nie ma puli darmowych transferów.

Wyrobienie karty kredytowej PKO Euro Biznes odbywa się bezpłatnie. Opłata roczna waha się od 0 do 75 zł i zależy od średniomiesięcznej wartości transakcji dokonanych w roku poprzednim. Przy czym w I roku nie jest naliczana. Próg obrotów zwalniających z daniny wynosi 1400 zł miesięcznie (średnio).

Warunki leasingu i pożyczki firmowej ustalane są indywidualnie.

Nasza pełną recenzje konta firmowego PKO oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.

Czy warto?

Na pierwszy rzut oka promocja „Premia 1000 zł dla Firmy” wygląda bardzo atrakcyjnie. Jednak im dalej w las, tym gorzej. Oferta wymaga bowiem aktywnego korzystania z płatnych produktów PKO BP, czyli leasingu bądź pożyczki firmowej i karty kredytowej. Do tego koszty utrzymania konta firmowego są w tym banku duże i tylko części z nich można uniknąć. Potencjalny zysk netto będzie więc mniejszy niż tytułowe 1000 zł.

Niestety, samo konto firmowe PKO BP nie należy to najtańszych kont dla firm na rynku, jeśli chodzi o opłaty i prowizje.

A co wy sądzicie o tej promocji i koncie dla firm w PKO? Prosimy o wasze recenzje i opinie w komentarzach.

PKO Konto Firmowe

PROMOCJA: Szerokiej Drogi z PKO BP

+ 150 zł na paliwo
Promocja zakończona

 

7 Ocena Łączna

Ocena promocji
7
Dodaj swoją opinie

Tags:

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0