Santander promocje dla firm: do 1050 zł premii i konto na 2 lata bez opłat

Jesteś drobnym przedsiębiorcą? Nie chcesz płacić za konto firmowe? Otwierając w Santanderze Konto Firmowe Godne Polecenia, możesz w kilka miesięcy i bez większego trudu zyskać przeszło 1000 zł, a do tego nie ponosić kosztów utrzymania rachunku przez dwa lata.

Banki rzadziej organizują promocje dla firm niż dla klientów indywidualnych. Jednak jeśli się już na nie zdecydują, kuszą naprawdę solidnymi premiami. Tak jest w przypadku Santandera.

Obecnie w organizacji kierowanej przez Michała Gajewskiego trwają trzy akcje specjalne. W pierwszej do zdobycia jest 150 zł. Druga ma formę zwolnienia z opłat i money-backu, który łącznie opiewa na 900 zł. W trzeciej zyskać można nielimitowany zwrot za paliwo oraz hotele i przejazdy autostradą.

Zgarnij Premię 150 zł

Uczestnikiem II edycji promocji „Zgarnij premię z Kontem Firmowym Godnym Polecenia” może być nowy klient firmowy Santandera. Regulamin określa go jako osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, która od 21 stycznia 2019 nie była stroną umowy o konto firmowe prowadzone przez Santander Bank Polska. Wykluczeni są również ci, którzy wnioskowali o taki produkt.

Stawką jest 150 zł. Czas na przystąpienie do akcji upływa 23 lutego.

Jak zdobyć 150 zł krok po kroku?

1Do 23 lutego zarejestrować się na stronie promocji Zgarnij Premię

Trzeba zaakceptować regulamin i wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi promocji (Bonnier Business Polska wydawca Bankier.pl) tajemnicy bankowej – faktu spełnienia przez nas warunków i przyznania nam nagrody.

2Do 23 lutego złożyć wniosek o Konto Firmowe Godne Polecenia i kartę

Robi się to przez link, który organizator przyśle mailem po zarejestrowaniu się na stronie promocji. W trakcie wnioskowania trzeba wyrazić zgody marketingowe.

3Zawrzeć umowę w ciągu 30 dni od złożenia wniosku (najpóźniej 23 marca)
4W ciągu dwóch miesięcy od zawarcia umowy (najpóźniej 25 maja) wykonać płatność kartą do rachunku albo wykonać w systemie bankowości elektronicznej Mini Firma przelew zewnętrzny

Uwaga! Jako przelew zewnętrzny nie będzie traktowany transfer do ZUS-u ani urzędu skarbowego.

Przekazanie premii

Do 30 czerwca organizator akcji powiadomi nas mailowo o przyznaniu premii i poprosi o uzupełnienie danych (imię, nazwisko, numer założonego konta) koniecznych do jej wypłacenia. Będziemy mieć na to 14 dni roboczych. Czas upłynie 20 lipca. Instrukcję znajdziemy w mailu.

Następnie organizator będzie mieć 14 dni roboczych na realizację przelewu. Zrobi to do 3 sierpnia.

Uwaga! Gratyfikacja jest naszym przychodem i musimy ją uwzględnić w rozliczeniach podatkowych. To samo dotyczy nagród w pozostałych promocjach.
powrót do menu ↑

Promocja 900 zł

W dostępnej do 31 marca „Promocji dla przedsiębiorców III” bonusem jest półroczny money-back w wysokości 4 proc. Limit kwotowy wynosi 150 zł miesięcznie, co łącznie daje nawet 900 zł premii.

Jej zdobycie wiąże się z wydaniem 3750 zł. Dla większości firm, np. małych sklepów, nie będzie to problemem.

By otrzymywać zwrot, należy:

1Być nowym klientem firmowym Santandera (brak konta firmowego od 31 marca 2019 r.)
2Do 31 marca otworzyć rachunek Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z kartą

Najlepiej wybrać Mastercard Business Debit, bo dzięki temu można wziąć udział w trzeciej promocji, o której niżej.

3Wyrazić zgody marketingowe
4W każdym z sześciu kolejnych miesięcy, licząc od zawarcia umowy, wykonać z konta przelew na min. 200 zł do ZUS-u lub urzędu skarbowego

Nagroda za dany miesiąc wypłacana jest do końca kolejnego miesiąca. Przykładowo money-back za luty otrzymamy do końca marca.

powrót do menu ↑

Zwolnienie z opłat na 2 lata

Ale to nie koniec benefitów przyznawanych przez bank w „Promocji dla przedsiębiorców III”. Drugim bonusem jest 24-miesięczne zwolnienie z opłat:

 • 0 zł za prowadzenia konta,
 • 0 zł za przelewy wykonywanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma,
 • 0 zł za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych w systemie BlueCash,
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego,
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty,
 • 0 zł za wysłanie smsKodu autoryzacyjnego,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za wypłaty gotówki kartą w bankomatach w kraju i zagranicą,

powrót do menu ↑

Zwrot za paliwo, hotele i autostrady

akby tego było mało, w Santanderze dostępna jest jeszcze promocja „W podróży 2-4-6”. Jej nazwa wzięła się od kategorii wydatków opłacanych kartą firmową, za które bank będzie wypłacać money-back, i wielkości premii. Chodzi o zwrot:

 • 2 proc. za zakupy na stacjach Circle K w Polsce (oznaczone na wyciągu kodem MCC 5541),
 • 4 proc. za hotele i motele w Polsce (kod MCC to 7011),
 • 6 proc. za przejazdy autostradami w Polsce (kod MCC to 4784).

Premia za wydatki na stacjach paliw jest nielimitowana! Natomiast za hotele i autostrady otrzymamy łącznie max 200 zł miesięcznie. Zdobycie takiego bonusu oznacza konieczność wydania 5000 zł na noclegi albo 3333 zł na przejazdy.

Akcja trwa do 31 marca. By wziąć w niej udział, należy mieć lub otworzyć Konto Firmowe Godne Polecenia z kartą Mastercard Business Debit. Wykluczone są podmioty, które posiadały taki plastik w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających przystąpienie do promocji.

Zwrot za dany miesiąc wypłacany jest do końca kolejnego miesiąca. Przykładowo money-back za luty otrzymamy do końca marca.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Firmowe Godne Polecenia?

A co z kosztami? Otwarte w ramach promocji konto jest darmowe przez 24 miesiące.

Jednak nawet po zakończeniu promocji posiadanie rachunku może być darmowe. W tym celu wystarczy: wykonać przelew do ZUS, realizować obroty kartą na 400 zł oraz unikać obcych bankomatów.

Niewielkie koszty mogą się pojawić w związku z realizacją przelewów na rachunki w innych bankach. Lecz stanie się tak dopiero po przekroczeniu limitu 15 darmowych transferów i wyczerpaniu puli bezpłatnych SMS-ów z kodami do potwierdzania transakcji.

Nasza pełną recenzje promocji  oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto ?

Łącząc dostępne w Santanderze trzy promocje dla firm, można całkiem nieźle się obłowić i nie ponieść przy tym żadnych kosztów. Premia na start to 150 zł i przyznawana jest po otwarciu rachunku oraz wykonaniu jednej płatności kartą albo jednego przelewu. Do tego dochodzi money-back – ogólny (do 150 zł miesięcznie) i za wybrane wydatki (realnie ok. 100 zł miesięcznie).

Oprócz tego przez dwa lata nie ponosi się żadnych opłat związanych z utrzymaniem konta firmowego. Później również nie powinno być z tym problemu, o ile co miesiąc wykona się przelew do ZUS, obroty kartą na 400 zł i uniknie wypłat z obcych bankomatów.

Konto Firmowe Godne Polecenia

Kumulacja promocji

+ 1050 zł premii i zwolnienie z opłat na 2 lata
Promocja zakończona
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0