Konto Aktywne

Dodaj do porównywarki

Jakie opinie ma Konto Aktywne w Raiffeisen PolBank? Czy jak wykonamy 8 transakcji kartą wszystko będzie darmowe? Zobacz naszą dokładną analizę tabeli opłat.

Raiffeisen PolBank ma już dwudziestopięcioletnie doświadczenie na polskim rynku usług finansowych. Choć bank obsługuje duże przedsiębiorstwa i najzamożniejszych klientow, to jego oferta w głównej mierze kierowana jest do średnich i małych przedsiębiorstw oraz klasy średniej. Konto Aktywne dokładnie wpisuje się w ten profil działalności banku.

Konto Aktywne dedykowane jest osobom ceniącym czas i wygodę oraz szukających zaawansowanych produktów bankowych z dostępem przez Internet i telefon.

Konto Aktywne – najważniejsze cechy

Rachunek, zgodnie ze swoją nazwą, przeznaczony jest dla osób, którym nie wystarcza jedynie prosta możliwość wykonywania przelewów i dokonywania płatności przez internet. Konto Aktywne w Raiffeisen PolBank jest swoistym kompromisem pomiędzy najprostszymi ofertami, a tymi przeznaczonymi dla najzamożniejszych klientów. Choć część  oferowanych usług jest płatna, to w dalszym ciągu warto rozważyć tę propozycję.

Tabela opłat Konta Aktywnego

Opłaty przedstawiają się w sposób następujący:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Raiffeisen Polbank
Nazwa
Konto Aktywne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
6 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 8 trasakcji kartą w miesiącu
Darmowe bankomaty
Raiffeisen Polbank, Euronet
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
8 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 8 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Wymarzone Konto Lokacyjne z oprocentowaniem 1,8%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Założenie i prowadzenie Konta Aktywnego jest bezpłatne. Bank nie pobierze od nas opłat za przelewy internetowe oraz te wykonane aplikacją mobilną Mobilny Bank.

Nieprzyjemną niespodzianką jest jednak prowizja w wysokości aż 10 zł za dokonanie przelewu w placówce banku.

Założenie konta nie wiąże się z jakimikolwiek problemami. Wystarczy wypełnić druk (dostępny w Internecie lub w określonej placówce bankowej), podając wszystkie wymagane dane, aby już po krótkim czasie móc cieszyć się wszystkimi możliwościami udostępnianymi przez bank. Na uwagę zasługuje kilka opcji korzystania z wszystkiego, co oferuje Raiffeisen Polbank, przedstawiając ofertę konta Aktywnego. Dostęp do niego jest możliwy na trzy sposoby – nie tylko dzięki Internetowi, lecz również telefonowi komórkowemu oraz placówce bankowej, którą nie trudno znaleźć w większych miejscowościach.

Karta płatnicza darmowa tylko jeśli jesteśmy “Aktywni”

Po założenia Konta Aktywnego otrzymamy darmową kartę debetową MasterCard z funkcją PayPass. O ile wydanie karty jest darmowe, to korzystanie z niej wiąże się z miesięczną opłatą w wysokości 8 zł. Można uniknąć tych kosztów jeśli w ciągu miesiąca dokonamy 8 transakcji bezgotówkowych w dowolnej kwocie.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość otrzymania naklejki zbliżeniowej, dzięki której będziemy mogli dokonywać płatności bezgotówkowych nie tylko kartą  ale również telefonem. W tym przypadku – dla odmiany – korzystanie z naklejki jest darmowe, natomiast za jej wydanie będziemy musieli zapłacić 15 zł.

Konto Aktywne Raiffeisen PolBank – opinie końcowe

Konto Aktywne oferowane od 01.12.2013 r. przez Raiffeisen Polbank to ciekawa oferta dla każdej osoby, której nie zależy tylko i wyłącznie na posiadaniu podstawowych możliwości wykorzystywania opcji przelewów czy wypłacania pieniędzy. To rozwiązanie, które potrafi zagwarantować zdecydowanie więcej. Chociaż nie wszystkie z proponowanych opcji są darmowe, warto zapoznać się z jego ofertą i dopiero później stwierdzić, czy jest to dokładnie takie rozwiązanie, jakiego potrzebujemy.

Do najistotniejszych zalet Konta Aktywnego z całą pewnością możemy zaliczyć  brak opłat za otwarcie, prowadzenie rachunku oraz przelewy internetowe.

Bardzo dużym atutem jest również intuicyjna w obsłudze aplikacja mobilna Mobilny Bank, dzięki której możemy dokonywać przelewów za pomocą telefonu komórkowego. Należy również wspomnieć, że wydanie karty debetowej  jest darmowe a bank dodatkowo oferuje możliwość zakupu naklejki płatniczej, która umożliwia płacenie smartphonem w systemie PayPass.

Dosyć dokuczliwa może być opłata za korzystanie z karty. Co prawda nie jest ona najwyższą (w porównaniu do ofert dostępnych na rynku), natomiast 8 zł miesięcznie wydaje się zbyt wygórowaną sumą. Od opłaty można się zwolnić, jednak próg tego zwolnienia  również jest dosyć wysoki.

Najistotniejszą  wadą Konta Aktywnego jest jednak brak możliwości bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce. Swoistym kuriozum wydaje się również opłata w wysokości 10 zł za wykonanie jednorazowego przelewu w placówce banku.

6 Ocena Łączna
2 opinie
Konto Aktywne

6.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
6
6.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6
6.5
6.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  laik 20 Kwiecień 2017 18:26
  3.3
  Wysokość opłat
  60
  70
  70

  Mi się podoba konto w Raiffeisen, Konto oszczędnościowe na wymarzony cel w Raiffeisen.
  Brzmi bardzo ciekawie szczególnie, że czytając o warunkach takiego oszczędzania doceniają lojalnych klientów. W skrócie oferta brzmi w taki sposób, że im mniej wypłacamy, tym więcej zyskujemy. Jeśli w poprzednim miesiącu nie wypłaciliśmy ani złotówki, do naszego konta doliczane jest dodatkowe 0,5%. Uważam, że jest to bardzo korzystna oferta, a jednocześnie osoby chcące naprawdę oszczędzać mają dodatkową motywację do tego, by nie ruszać zebranych pieniędzy. Chyba, że znacie jakąś korzystniejszą ofertę w innym banku?

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Anonim 15 Luty 2017 23:41

  Poinformowano mnie ,ze przy koncie aktywnym mogę wykonać bez oplaty tylko jedna wplate gotówki w kasie banku (karty nie mam i nie chce mieć). Czy to oznacza ,ze jedna w styczniu ,jedna w lutym ,jedna w marcu itd…..?
  Czy jeżeli wplacalam 15 stycznia tzn ,ze teraz mogę po 15 lutego? Czy jeszcze inne zasady ? Proszę o odpowiedz 🙂

 3. Odpowiedz
  cleo 4 Styczeń 2017 18:41
  3
  Wysokość opłat
  60
  60
  60

  Wg Tabeli opłat owszem dwie pierwsze wypłaty w kraju z bankomatu są darmowe – ale dotyczy to bankomatów innych Banków. Wszystkie wypłaty z Euronetów i bankomatów Raiffeisen Polbank są darmowe! Również wszystkie wpłaty we wpłatomatach Banku są darmowe

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0