Konto<20

Dodaj do porównywarki

Czy Konto<20 Santander to całkowicie darmowe konto bankowe dla młodych osób? Wszystko za 0 zł? Czy reklamy nie kłamią? Nie ma żadnych haczyków i gwiazdek? Zobacz recenzję i opinie użytkowników.

BZ WBK przygotował specjalną ofertę rachunku obejmującą tylko grupę nastolatków. Wg opisu BZ WBK Konto<20 jest w 100% darmowe dla osób w wieku 13-20 lat, proste w obsłudze i posiada dodatkowe możliwości pozwalające na oszczędzanie środków.

Konto wycofane z oferty banku. Znacznie tańszym i bardziej atrakcyjnym kontem jest nowe Santander Konto Jakie Chcę, które oprócz niższych opłat oferuje możliwość uzyskania zwrotu do 300 zł rocznie za płatności za rachunki – gaz, prąd, internet/TV/Telefon.

Konto<20 – opłaty i prowizje

Konto<20 BZ WBK jest przeznaczone dla młodych osób, które nie skończyły 20 lat, ale skończyły przynajmniej 13 (po 20 urodzinach klienta rachunek automatycznie zmienia się w Konto Godne Polecenia). Rachunek ten, wydaje się być idealny zarówno dla nastolatka jak i dla studenta rozpoczynającego dopiero studia. Zobaczmy, jakie opłaty ma konto<20 – skrócona tabela opłat i prowizji wygląda tak:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank Zachodni WBK
Nazwa
Konto<20
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla nastolatków od 13 do 20 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Plusy
 • Oprocentowanie konta 3% w skali roku do kwoty 3000 zł
 • Nagroda 10% - Zwrot 10% za wydatki na bilety do kina, teatru

Jak widać z powyższej tabeli opłat i prowizji, podstawowe usługi związane z ofertą WBK Konta<20 są całkowicie darmowe, mowa tutaj o:

 • prowadzeniu konta;
 • posiadaniu, wydaniu oraz użytkowaniu karty MasterCard <20;
 • wypłatach gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • przelewach Elixir przez internet, w tym Przelew24 w banku i do innych banków;
 • wyciągach z rachunku;
 • poleceniach zapłaty i zleceniach stałych.

Dodatkową korzyścią jest oprocentowanie konta, które wynosi 3% do kwoty 3 tys. zł. Warto zauważyć, że nawet za przelewy SORBNET nie jest pobierana żadna opłata.

Karta płatnicza do Konta<20 WBK

Do rachunku bank wydaje kartę MasterCard<20, która jest bezwarunkowo darmowa – nie ma żadnych miesięcznych opłat za jej użytkowanie. Klient nie musi opłacać żadnych wypłat z bankomatów należących do wszystkich banków w Polsce. Darmowe jest także przewalutowanie transakcji dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku, wygenerowanie nowego numeru PIN oraz generowanie zestawienia dokonanych operacji. Karta działa w systemie MasterCard PayPass, pozwala więc na dokonywanie transakcji zbliżeniowych.

Dodatkowe korzyści

Oprocentowanie konta<20

Konto<20 santander, jako jedno z niewielu obecnie dostępnych kont na rynku jest oprocentowane. Oprocentowanie wynosi 3% do kwoty 3000 zł. Środki zgromadzone na rachunku powyżej tej kwoty nie są oprocentowane.

Cashback i Chargeback

Posiadacze Konta <20 mogą korzystać z usługi cash back – umożliwiającej wypłatę gotówki z ponad 300 sklepów w Polsce. Ciekawą opcją jest także Chargeback, która pozwala na żądanie zwrotu środków od sprzedawcy niewywiązującego się z umowy.

Karta MasterCard<20 i zwrot 10% wydatków

Bardzo atrakcyjną promocją jest “Nagroda 10% na karcie MasterCard <20”. Wiąże się z nią zwrot 10% z wydatków dokonywanych za pośrednictwem karty debetowej na bilety do teatru i kina. Można zaoszczędzić nawet 50 zł miesięcznie. Warunkiem korzystania z promocji jest aktywne używanie karty w kinach i teatrach. Pełen regulamin promocji znajduje się tutaj.

Zakładanie konta<20 w banku BZ WBK

Osoby w wieku 18-20 lat

Osoby pełnoletnie w wieku 18-20 lat mają możliwość założenie konta<20 w oddziale, a także przez internet.

By założyć konto przez internet należy przygotować dowód osobisty. Następnie należy wypełnić ten wniosek na stronie BZ WBK.
Umowęo konto<20 podpisujemy za pośrednictwem kuriera. PIN do usług bankowości elektronicznej santander24 bank przesyła na numer telefonu podany we wniosku.
Kiedy karta? Karta do konta<20 zostaje przesłana w ciągu kilku dni, pocztą na adres korespondencyjny podany we wniosku.

Osoby w wieku 13-17 lat

Osoby młode i niepełnoletnie w wieku 13-17 lat, posiadające ograniczoną zdolność do czynności prawnych, mogą otworzyć konto w obecności rodzica lub opiekuna prawnego w oddziale BZ WBK.

Opinie końcowe: Konto<20 BZ WBK – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za wszystko (konto, karta, przelewy, bankomaty) bez żadnych warunków ! ;
 • oprocentowanie 3% do kwoty 3000 zł;
 • zwrot 10% za wydatki realizowane kartą MasterCard<20 na bilety do kina i teatru, do kwoty 50 zł miesięcznie;
 • przejrzysta bankowość internetowa, dopracowana aplikacja mobilna “santander24 mobile” dostępna w 3-ch systemach operacyjnych.;

WADY:

 • po osiągnięciu 20 lat konto zostaje przekształcone w Konto Godne Polecenia, gdzie istnieje więcej opłat (np. stała opłata za kartę w wysokości 7 zł)


Trudno znaleźć wady Konta<20. Bank BZ WBK przygotował świetną ofertę dla młodych ludzi (zarówno dla nastolatka jak i dla studenta), nie mających stałych dochodów a szukających taniego konta osobistego. Konto BZ WBK wydaje się być aktualnie  jednym z najtańszych kont dla młodych, cenowo porównywalnym do swojego głównego konkurenta w tej grupie wiekowej  – eKonta m mBanku.

Absolutnie wszystkie podstawowe usługi są bezpłatne (konto, karta, przelewy, bankomaty), bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia (typu transakcje kartą czy minimalne wpływy). Warto także zwrócić uwagę na 3% oprocentowanie rachunku do 3000 zł oraz bardzo dobrą aplikację mobilną. Dodatkowo użytkownicy konta mogą korzystać z ciekawej promocji zwrotu 10% za zakupy kartą biletów do kina i teatru.

Jedyna rzecz, o której warto pamiętać to, że wraz z ukończeniem 20 r.ż. rachunek zostanie przemianowany na Konto Godne Polecenia, które wiąże się z uiszczaniem pewnych opłat.

Konto<20 opinie użytkowników

Poniżej prosimy o wasze recenzje i opinie o wbk konto<20. Jakie wady i zalety zauważyliście podczas użytkowania tego konta? Jakie są wasze wrażenia, odczucia? Czy oferta konto <20 santander jest godna uwagi dla młodych osób? Czy może są lepsze i tańsze rachunki np. ekonto m mBank – prosimy  o wasze opinie i komentarze.

7 Ocena Łączna
6 opinie
Konto<20

9.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9.5
5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.1
Bankowość internetowa i mobilna
4.6
Dodatkowe korzyści
4.3
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
7 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Dagucha 2 Maj 2017 08:37
  3
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  60

  Słuchajcie ja sobie zalozylam konto do 20 roku zycia w santander przez internet, po jakis 2 tygodniach przyszla mi karta do bankomatowa w kopercie i jakas tam reklama ale zadnego PINu!!! i o co chodzi?? niech mi to ktos wyjasnie prosze bo minal juz ponad miesiac i co ja mam z ta sama karta zrobic skoro nie mam PINu a konto internetowe tez sobie zalozylam, ale ogolnie stoje w miejscu z tym kontem mimo tego, ze zalozylam je juz ponad miesiac temu:( prosze o odpowiedzi!!! nie mialam czasu, aby sie przejsc do banku bo sie wyprowadzilam do innego miasta i godziny pracy mi na to nie pozwalaja…Prosze o odpowiedz i dziekuje wszystkim :*

  Pomocne(8) Niepomocne(14)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Wcz41 10 Sierpień 2017 12:28

   Trzeba zalogowac sie do santander internet wejść w zakladke twoje produkty podzakladke karty klikamy przy karcie więcej i aktywuj karte po tek czynności przychodzi kod sms trzeba go przepisać i znowu ta sama procedura lecz teraz nacisakamy nadaj pin nadajemy pin przepisujemy kod sms karta jest juz aktywna

 2. Odpowiedz
  klient 21 Kwiecień 2017 16:50
  1.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  bankowość przez internet szwankuje, a czasem nie działa wogóle. bardzo często działa bardzo powolnie. jeśli ktoś potrzebuje usługi bankowej przez internet, to nie polecam santander.

  Pomocne(1) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  krzysiu 19 Marzec 2017 14:35
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Ja mam w konto w bz wbk, wpłacam kiedy i ile chce, tylko to konto jest darmowe do 20 roku życia i jedyne co musze to chyba trzy razy w miesiacu coś kartą kupić a jak się nie kupi to zabierają oplate z konta. Nie narzekam, wszystko jest ok. A konto zakładałem, może z 20 minut ale na karte czekałem około tygodnia. Żadnych innych dodatkowych kopert nie otrzymywalem

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Borys 21 Luty 2017 15:34
  2.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  70

  Witam, podpisałem jakieś dwa tygodnie temu przez kuriera umowę o konto santander<20, otrzymałem kopertę z kodem PIN i samą kartę. Chciałem się zalogować na stronie internetowej, ale nie mogę!
  Pani z Biura Obsługi Klienta powiedziała mi, że przyjdzie jeszcze jedna koperta z PIN-em do Internetu. Czy podpisywał ktoś taką umowę przez kuriera? I jak długo czeka się za wszystkimi PIN-ami i innymi rzeczami do sprawnego działania konta?

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Aleksandra 6 Styczeń 2017 16:29
  2.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  10

  Szkoda kasy na ten bank.
  Opłaty za przelewy, mało tego za otrzymanie smsa również.
  Polecam mBank

  Pomocne(1) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  bati 14 Grudzień 2016 11:27
  2
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  40

  Witam,
  Po straconej sobocie na porównywaniu banków stwierdziłem, że w wyborze pozostały mi 2 banki santander oraz Inteligo.
  Chciałbym przeczytać aktualne opinie użytkowników tych banków, więc bardzo proszę o napisanie kilku słów krytyki lub pochwały. Zalety i wady, które wyszły podczas użytkowania, króczki w umowach itp itd
  Dziękuję za pomoc i informację.

  Pomocne(11) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0